Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 07. 02. 13:10
Előzmény: #27678  pampa
#27680
Ne induljunk el ebbe az irányba, van neked arra külön topikod. Leegyszerűsítve, akiket ti migránsként emlegettek (mohamedán, arab, fekete, stb.), azok pont nem ide akarnak jönni (ők se hülyék azért).
Törölt felhasználó 2019. 07. 02. 13:08
Előzmény: #27674  salve
#27679
2010 előtt - a szerinted már akkor is a kormányok uralta médiában - simán megjelentek ellenzéki politikusok is, most meg egy darab sem, úgyhogy hagyjuk ezt a demagóg dumát. A Metro újságról írtam, hogy nem vagyok biztos benne (ilyen szarokra régen sem pazaroltam az időm), de az a pár amit olvastam annak idején, az nem volt baloldali (igazából újság sem volt). Szerintem nagyságrendi különbség van a korábbi kormányok és a mostani propaganda költése között (most lusta vagyok utána keresni, de mivel te állítottad, hogy Gyurcsányék is sokat költöttek, biztos kikeresed az adatokat és adsz hozzá linket).
A nem okos polgártárs valóban vonatkozik azokra, akik 90 óta nem szavaznak, de én a rendszeres szavazók egy részét is idetenném. Főleg vidéken és a nyugdíjasok között vannak ilyenek (egyébként mind a két oldalon).
pampa 2019. 07. 02. 13:06
Előzmény: #27677  Törölt felhasználó
#27678
Ahhoz nem kell Magyarországa jönniük!
.
Én még úgy tanultam, hogy aki egy adott országba akar eljutni azt turistának nevezik! 
Annak van menete ahogyan azt le kell szervezni.
Törölt felhasználó 2019. 07. 02. 13:01
Előzmény: #27675  pampa
#27677
Hát hogy el tudjanak menni Ausztriába, Németországba, stb. 
sanka 2019. 07. 02. 12:52
Előzmény: #27674  salve
#27676
"minden kormány - függetlenül attól miylen színű, bal jobb, közép - arra törekedett és fog is törekedni hogyha kormányoz akkor uralja a közmédiát. ez vitathatalna tény, túl van tárgyalva"
Ez nem igaz, az elöző  gyurcsány idejében sem volt ez, most egypárt rendszer van médiástúl, mindennel!!!!
pampa 2019. 07. 02. 12:48
Előzmény: #27672  Törölt felhasználó
#27675
párszor ugyan próbáltam elmagyarázni, hogy ezek a migránsok kurvára nem ide akarnak jönni,"
.
 akkor Röszkénél miért rángatták a kerítést, hogy nyissák meg a határt?
salve 2019. 07. 02. 12:48
Előzmény: #27667  Törölt felhasználó
#27674

minden kormány - függetlenül attól miylen színű, bal jobb, közép - arra törekedett és fog is törekedni hogyha kormányoz akkor uralja a közmédiát. ez vitathatalna tény, túl van tárgyalva
a Metro bizony mondjuk úgy, hogy balközép volt, amióta csak létezett! és miután Simicska átállt ellenzékinek, attól kezdve pedig 3 éven át tömény balliberális propagandát nyomott, ezt mindneki tudja! és még egy: bizony, volt egy olyan is hogy "Budapesti lap": én emlékszuem rá nagyon is jól, ez meg a szocik ingyenes propagandaújságja volt a 2002-10-es időszakban, számzalanszor láttam őket a Szabó Ervin fiókkönyvtárakban (!!!) kirakva az olvasótermekben: a 168 óra újságírói, pl. Barát József írtak benne cikkeket, meg Bodor Pál is amíg meg nem halt (volt népszabadságos oszlops bolsevik volt ő is). ez a Bp.-ti lap egy szintén elcsatornázott közpénzből készült szoci propagandalap volt!
Soros plakátok, nemzeti konzultávciós plakátok stb: ne játszd már a hülyét, hát a kormányzati kommunikációra 2010 előtt, gyurcsányék is milliárdokat költöttek (ez visszakereshető, adatolható)! és joggal tették: a mindnekori kormánynak joga volt és van felhívni a választók figyelmét a szerinte fontos kérdésekre, iylen volt pl. a migránsáradat megjelenése 2015-ben.
a "nem okos polgártárs kitételed nevetséges: ez azokra vonatkozik akik 1990 óta folymatosan sohasem élnek a választójogukkal, ez kb. 2,5 millió választópolgár azaz kb. 32%. a többi aki szokott szsvazni, mind tudja hogy tájékozódni kell midne oldalról, ah tudni akarja, kire érdemes szerinte szsvaznia és kik versengenek a szsvazatáért!
elemes
elemes 2019. 07. 02. 12:42
Előzmény: #27670  Törölt felhasználó
#27673
már csak hét évvel vagyunk lemaradva putyin rendszere mögött.
Törölt felhasználó 2019. 07. 02. 12:39
Előzmény: #27671  pampa
#27672
Saját tapasztalat (vidéki rokonok) hírekről gyakorlatilag az M1-TV2-RTL híradóiból és a Kossuth rádióból értesülnek (meg ami a Facebookon és a kereskedelmi rádiók zenei műsorain keresztül lecsapódik az agyukban), szerinted? Még mindig a migránsok a fő téma náluk, amiktől Viktor védi meg őket (párszor ugyan próbáltam elmagyarázni, hogy ezek a migránsok kurvára nem ide akarnak jönni, de nem hitték el).
pampa 2019. 07. 02. 12:32
Előzmény: #27669  Törölt felhasználó
#27671
csak a HÍR tv M1 alkalmas erre?
 esetleg a 888.hu?
.
 más nem alkalmas információ megosztásra?
Törölt felhasználó 2019. 07. 02. 12:30
#27670
Megszavazták az akadémiai törvényt, gratulálok(:
Törölt felhasználó 2019. 07. 02. 12:22
Előzmény: #27668  pampa
#27669
Nem tudják sulykolni, mert nincs médiájuk. Hazugság egyébként? Mintha pl. a saját lábon álló vejjel kapcsolatban lett volna némi gyanús ügy, amit annyira nem tudtak védeni, hogy inkább lemondtak az uniós pénzről.
pampa 2019. 07. 02. 12:20
Előzmény: #27667  Törölt felhasználó
#27668
Nem kell a duma, igenis számít a dolog a nem annyira okos polgártársaink körében, már Göbbels óta tudjuk, hogy a hazugságot minél többször kell sulykolni."

9 éve azt sulykolják itt is az annyira nem okos  emberek fejébe, hogy LOPNAK!!!!!!

akkor miért nem működik?????

miért választották kétszer újra Orbánékat?
Törölt felhasználó 2019. 07. 02. 12:10
Előzmény: #27666  salve
#27667
1. A közmédiáról politikai szempontból volt szó, leegyszerűsítve, ha szerinted annyira nem lényeges, akkor miért nem adja át Viktor az M2-t az ellenzéknek?
2.Lehet, hogy tévedek, de én nem balliberálisként emlékszem a Metróra, ezek a mostani szarok viszont tömény kormánypropaganda.
3.Ne vicceljünk már, az hogy a választások után kint van pár ellenzéki plakát az szerinted ugyanolyan, mint amikor a kormány évekig plakátolja ki folyamatosan Sorost és a migránsokat?
4. Nem kell a duma, igenis számít a dolog a nem annyira okos polgártársaink körében, már Göbbels óta tudjuk, hogy a hazugságot minél többször kell sulykolni.
salve 2019. 07. 02. 11:46
Előzmény: #27660  Törölt felhasználó
#27666
ez minden országban így van, Európában is, mindig is így volt: az állami médiát mindig kevesebben nézik mert relatíve intellektuálisabb azaz kevésbé harsány (a híradói sincsenek tele bulvárral, nincs benne valóságshow sem pl.), így kevesebb embert érdekel, a kertévékhez képest!! ezt a kérdést tehát bármely országban flteheted a mindenkori kormánynak, - még GB-ban is - hogy miért költ pénzt a közmédiára, pl. a BBC-re is annyit, oké? mert akkor az az angoloknál, frnaciáknál stb. is kidobott pénz, és ott is hülyék a politikusok akik ezt magszavazzák, ugye?!
"a metró-, stb. állomásokon a kezedbe nyomják a kormány ingyenes propaganda újságját"
képzeld el, hogy ez 2010 előtt is így volt: akkoriban Metro című balliberális propagandaújságot nyomták a kezedbe évtizedek át, az neked nem tűnt fel?? vagy feltűnt de mivel egyetértettél azzal az agitproppa, azért nem tiltakoztál ellene??!!
óriásplakátok: hát én mindehol azt látom a Nagyvárad tértől kezdve még sok helyen, hogy az EU-s választási plakátjaiból egyet sem vett még le sem a DK, sem az Mszp... de téged azok nem zavarnak úgy látom  :-)
ja és a "ti dolgoztok, ők lopnak" plakátkampányra emlékszel? 2017-ben bő 4 hónapon át volt velük tele az egész ország, de sorry: nagy bánatodra, mégsem tudott választást nyerni velük az ellenzék.....
azaz aott is, akkor is bebizonyosodott amit már korábban is állítottam: nem az számít hány médiád és hány db plakátod van hanem az, hogy mennyire hihetőek rajtuk az üzenetek illetve azok mennyire érdeklik vagy érintik a válaszókat !  tehát nem emnnyiség hanem a minsőség számít. egy mecsen hiáb vagy végig fölényben és rúgsz 4 kapufát, ha az ellenfélnek mindössze 2 támadása van az egész meccsen, ám azok egyikéből gólt lő és nyer - azért nyer, mert az ő támadása minőségi volt, a te 80 támadásod viszont: nem!
sanka 2019. 07. 02. 11:44
Előzmény: #27657  salve
#27665
Orbáncod vagy sarlós mikor is áll.ki vitázni?!!!!
sanka 2019. 07. 02. 11:40
Előzmény: #27663  lancaster
#27664
Kötelet!!!!
lancaster
lancaster 2019. 07. 02. 11:29
#27663
Európa több országában. így Macedóniában, Szlovéniában, de még az Egyesült Királyságban is -  igyekeznek újabb sajtóorgánumokat vásárolni az Orbán-párti magyar médiamogulok, akik úsznak a pénzben és erős politikai kapcsolatokkal rendelkeznek. Ezek a vásárlások Orbán reményei szerint az ő szélsőjobboldali ideológiáját terjesztik majd. 
A szerző a Mérték Média Monitor egyik kutatóját idézve azt írta: „Orbán regionális szövetségeseket keres, Magyarország már nem elég neki, nagyobb ambíciói vannak”. Ezt követően a szerző részletesen szólt Mészáros Lőrinc meggazdagodásáról, majd arról, hogy a kormány hogyan éhezteti ki a vele szemben barátságtalan orgánumokat, és hogyan táplálja a barátiakat a reklámmegrendelések elosztásával.
https://hirklikk.hu/kozelet/orbannak-mar-nem-eleg-magyarorszag-nagyobb-ambicioi-vannak/352106/
lancaster
lancaster 2019. 07. 02. 11:19
#27662
Egy hónappal az Európa-párti erők győzelmét hozó EP-választás után az Európai Parlament baloldali-demokrata frakciója az EP alelnökének jelöli Dobrev Klárát, a DK EP-képviselőjét...
A párt álláspontja szerint ez nemcsak a magyar demokratikus ellenzék, hanem egész Magyarország számára is hatalmas siker. Dobrev Klára az EP alelnökeként tagja lesz az Európai Parlament Elnökségének is.
"Minden választás után vannak vesztesek és győztesek. Míg Orbán és populista barátai megalázó vereségen vannak túl és semmilyen fontos pozícióra nem számíthatnak, a legeurópaibb magyar párt alelnököt adhat az Európai Parlamentnek - ez mindent elmond arról, hogy kik fogják alakítani Európa jövőjét a következő 5 évben" 
L: Nem gyenge fricska!!!!    😂  😂 
https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/dobrev-klarat-az-europai-parlament-alelnokenek-jelolik/
euler 2019. 07. 02. 10:51
Előzmény: #27660  Törölt felhasználó
#27661

A jövő történelemkönyveiben valószínűleg szerepelni fog ez a kép az Orbán rendszer "központi sajtószabadságának" érzékeltetésére:
https://4cdn.hu/kraken/image/upload/s--kjtlfwCU--/7JFhWgjGOSMeItCYs.jpeg
Ehhez csak el kell magyarázni, hogy hogyan dobták össze az 500 db-os "nemzetstratégiai jelentőségű" KESMA birodalmat (önként és ingyen !), további illusztrációnak egy bayer- veretes, vagy ripost-lejárató, és az utókor rögtön érteni fogja hogyan működött a központi sajtószabadság, sőt ráérezhet arra is, hogy mi az a diktatúra.

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek