Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kismarton 2019. 06. 28. 17:17
Előzmény: #27454  salve
#27460
Akkora baromságokat beszél, hogy figyelni sem érdemes rá. Kit érdekel Puzsér? Egyébként is a Fidesz állhatott mögötte.
lancaster
lancaster 2019. 06. 28. 17:13
Előzmény: #27458  upgrayeddAKS
#27459
Egyetértek, vagy istenem beleáll egy vitába, még ha nem is az előválasztásba, hanem mondjuk az ATV-n, bármelyik jelölttel szemben! (csak úgy - ne csak fröcsögjön és kifogásokat találjon)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2019. 06. 28. 17:09
Előzmény: #27457  lancaster
#27458
jó lett volna Puzsért és Magyar Györgyöt behívni egy TV stúdióba, hogy nyíltan megvitassák ezt a témát :)
lancaster
lancaster 2019. 06. 28. 17:05
Előzmény: #27454  salve
#27457
Szegény Puzsér, most vérig van sértve? Vagy csak menstruál?
signal2
signal2 2019. 06. 28. 17:04
Előzmény: #27454  salve
#27456
Kétségtelenül ez is egy vélemény. Nem tudom függetleníteni ezt a véleményt az igencsak nagymértékű sértődöttségétől.
mityu2 2019. 06. 28. 16:55
Előzmény: #27454  salve
#27455
mindent elmondott egy "belső ember" a:
- DK-ról
-momentumról
-Karácsonyról, Dobrevről, Gyurcsányról
salve 2019. 06. 28. 16:45
Előzmény: #27449  signal2
#27454
"A szokásosnál is keményebb hangon bírálta a balliberális ellenzéket Puzsér Róbert, miután álláspontja szerint azért kellett visszalépnie az ellenzéki „főpolgármester-jelölt-jelölő” előválasztástól, mert nem teljesítették a feltételeit, főként az online szavazással összefüggő kikötéseit. 444.hu-nak adott interjújában úgy értékelt: az előválasztás mindvégig trükk volt, ami valójában „az új összefogás”, az ötlet pedig Gyurcsány Ferenctől és az MSZP-től származik. Ezt az összefogást ők találták ki arra, hogy ledarálják és maguk alá gyűrjék az ellenzéket. A velük való összefogás halálos ölelés, aki eddig belement, így vagy úgy politikai hullaként végezte. Aki velük összefog, őket segíti hatalomra. Sokszor megtörtént már, és most újra azt akarják, hogy megtörténjen – jelentette ki Puzsér, hangsúlyozva, hogy „egy olyan előválasztás […], amit egy Gyurcsány vezette ellenzék szervez, az Gyurcsány előválasztása”. Szerinte hiába próbál az ellenzékben bárki bármilyen alternatívát képezni a Fidesszel szemben, „Gyurcsány odamegy, és összegyurcsányozza. A DK odamegy, és összedékázza. Azért, mert mindenkit ledarálnak. Azért, mert nem takarodnak el.” kitért az immár hivatásos politikusnak állt Gyurcsánynéra is mondván, „szeretném jelezni, hogy Dobrev Klára nem pusztán egy női jelölt, ő Gyurcsány felesége: Gyurcsány mellekkel”. A Momentum Puzsér szerint „Magyarországon ők nagyjából Macron helyiértékén állnak. Nem nagyon gondolnak a világról semmit. Nagyjából a Wall Streetet és a piac láthatatlan kezét gondolják, hogy az majd szabályoz mindent. Ezentúl marketingesek és politikai vajákosok tanácsait követik, és ebben merül ki náluk a politizálás. Az identitásuk helyén egy életérzés áll, ennek megfelelően nem is lehet róluk sokkal többet tudni, mint egy üveg szénsavas üdítőitalról”. Szerinte bár köztudott, hogy „Gyurcsány ilyen Fekete-Győröket reggelizik”, a Momentum mégis akadálytalanul adja meg magát ennek a nyomulásának. A baloldali és liberális média a tenyerén hordozza őket, ezért óriási megfelelési kényszer dolgozik bennük. Eljött az a nemzedék, amelyik már nem a szülei bűneit akarja jóvátenni, hanem kifejezetten a szülei bűneit akarja megismételni, ezúttal még gyorsabban és kabátgombokért – tette hozzá. Karácsonyékról úgy fogalmazott, hogy az SZDSZ valamennyi generáció­jának valamennyi árulása közül a Párbeszédé a legfájdalmasabb. Mert ők az én nemzedékem árulói. Fájdalmas azt látni, hogy az identitásod hordozói a szemed láttára adják el a halhatatlan lelküket, és mindenféle ideológiákat gyártanak ehhez – mondta Puzsér Róbert."
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2019. 06. 28. 16:44
Előzmény: #27449  signal2
#27453
a roncsderbi kifejezést is KO-tól vették át, talán mert még ahhoz is ostobák, hogy ilyen erős érzelmi töltésű szavakat maguktól kitaláljanak (biztos ibizán vereti takonyárpi)... ráadásul igencsak szerencsétlen, hangulatkeltő kifejezés volt egy olyan jelölttől, aki eddig sem sok szakmai anyagot tett le az asztalra a kampányban, keverte a szezont a fazonnal (pl. Bp. CO2 kibocsátásáról hablatyolt a rossz levegőminőség kapcsán... biztos emlékezett egy adatra, amit a stáb elévarázsolt, csak a kontextus nem ment neki...) 
arről sem beszélt pl., hogy nem elég gyakori Mo.-on/Bp.-en a földgáz üzemű busz, ami a dízel üzeműtől nagyságrendekkel tisztább (és nem nevezhető olyan drágának, mint az elektromos buszok)... nem ragozom most tovább. a lényeg, hogy az inkompetens/orbánbáb vén trotty nagy eséllyel győzni fog még KG ellen is, KO-t meg megette volna reggelire... persze egy korrekt vitában KO is megverné a trottlit, a jóval felkészültebb KG meg "demolish"-olná :) de sajnos ez nem elég jó, eleve nem lesz semmilyen vita, mert sarlóskalapácsos jó taktikai érzékkel nem fog kiállni nyílt vitára... (ha olyan fa..z lennék, mint ő, akkor én is ezt tenném, pedig ez is a választók arcsulcsapása valahogy...) 
salve 2019. 06. 28. 16:40
Előzmény: #27451  sanka
#27452
semmilyen pártnak sem voltam, nem is vagyok tagja :-)
sanka 2019. 06. 28. 16:37
Előzmény: #27446  salve
#27451
Ezt adták elő nektek a párttaggyülésen?!
signal2
signal2 2019. 06. 28. 16:16
Előzmény: #27446  salve
#27450
Szituációtól függően minden értelmezés melegen van tartva, amivel majd a fidesz hívek fejét lehet tömni, hogy minél jobban utálják őket?
signal2
signal2 2019. 06. 28. 16:15
Előzmény: #27447  salve
#27449
Gondolom, ezért érted, hogy mi a problémám a roncsderbi kifejezéssel, amikor egy friss párt jelöltjére mondják, ráadásul egy olyan versenyben, amihez a fidesznek egyébként egyelőre semmi köze, viszont egy 71 éves urat fog majd küldeni a következő körbe. Szerintem túltárgyaltuk.
badsector1
badsector1 2019. 06. 28. 16:01
Előzmény: #27447  salve
#27448
Orbi fater párttitkár.
Te ebből mire következtetsz?
Fidesz komcsipárt?
salve 2019. 06. 28. 15:59
Előzmény: #27445  signal2
#27447

""Momentum speciel egy 4 éves párt, és alakulása óta csak erősödik"
iegn ezs részben jogos felvetés - de választást még ők sem nyertek - csak állami támogatást, amikor átléptek bizonyos küszöböket a választásokon
salve 2019. 06. 28. 15:56
Előzmény: #27427  pampa
#27446

igen , a momentumról már mikor megszületett, is kiderült kb. 2 hét alatt, hogy kikopott szdsz-esek és szocik gyerekeiből áll (pl. Donáth Anna, Feketegyőr, stb.)
amúgy különböző értelmezések vannak :-)
így pl.: DK = mai szdsz
momentum =  ifjú DK-sok, azaz  gyurcsány-jugend  :-)
és még egy van:
mindkettő = az szdsz 2.0-val   - a különbség csak annyi, hogy melyik győzi, -heti le a másikat: a gyurcsány-nyuggerek lesznek végül az erősebbek, vagy a gyurcsány-jugend?? (mondjuk egy G  Sorostól is függ pesze, hogy melyik szimpibb neki és kinek juttat több zsét.....
signal2
signal2 2019. 06. 28. 15:54
Előzmény: #27444  salve
#27445
"roncsderbi: azt úgy is értik (a roncs kitételt), hogy ez a mai ellenzék 2010 óta - 1-2 időközi választástól vagy polg-mester választástól eletkintve - MINDEN  országos választást elvesztett, ezt Csizmadia Ervin is kihangsúlyozta."
Én ezt értem, de a Momentum speciel egy 4 éves párt, és alakulása óta csak erősödik, tehát teljesen félrevezető és emellett rosszindulatú "roncs"-nak nevezni. Sehogy sem illik a narratívába.
"és bocs de az meg csk az érzelmi töltöttséged mutatja (józanságod hiányát inkább), hogy nálad a fidesz és az mszp indulna a roncsderbin.. ez téves, hiszen a fidesz msot is 50% fölött teljesített az EU választáson, a szocik meg épphogy túlvitték az 5%-ot, azaz még csökkentek.. "
Leírtam, és szerintem egyértelmű a korábbi hozzászólásomból, hogy milyen ismérvek mentén állítottam, amit állítottam.
salve 2019. 06. 28. 15:49
Előzmény: #27419  signal2
#27444

jó hát ez már az a része a témának amiről pro és kontra a különböző oldalakon állók, véget nem érő vitákat tudnak folytatni. ebbe nem érdemes belekezdenünk
még 1-2 megjegyzés úgy általában:
roncsderbi: azt úgy is értik (a roncs kitételt), hogy ez a mai ellenzék 2010 óta - 1-2 időközi választástól vagy polg-mester választástól eletkintve - MINDEN  országos választást elvesztett, ezt Csizmadia Ervin is kihangsúlyozta.
hogy írjak számodra vidámat: valóban, azt is hozzátette, hogy ez eu-s választás, meg az előválasztás nagyon pici sikereélménynek mondhatóak az ellenzéki oldalon, aminek szerinte örülni kell, mert a semminél ez egy picivel már tényleg több - de mint idéztem, szerinte ez még az egyhelyben topogáshoz képest csak egy árnyalatnyi előrelépés, semmi több..
régimódi vagy nem régimódi intézkedések: lehet így kategorizálni, de minek? a poltikában csak egy dolog számít: sikeres vagy és tudsz választást nyerni vagy sem? ha igen, senkit nem érdekel hogy miylen módszereket alkalmaztál (lásd női divat pl.: tényleg röhej a köbön, hogy mennyire ismétli az is önmagát.. pl. 15-20 éve még ultragáz volt a vastag fekete szemüvegkeret, ma meg újra divatos, na és? kit érdekel szerinted??)
és bocs de az meg csk az érzelmi töltöttséged mutatja (józanságod hiányát inkább), hogy nálad a fidesz és az mszp indulna a roncsderbin.. ez téves, hiszen a fidesz msot is 50% fölött teljesített az EU választáson, a szocik meg épphogy túlvitték az 5%-ot, azaz még csökkentek.. a fiesz me, önmagához képest, nőt!!
ez a 2 párt inkább abban a versenyben indulhatna, hogy ők az utolsó még életben lévő 2 rendszerváltó párt, és melyik életképesebb?? a válasz egyértelmű..
signal2
signal2 2019. 06. 28. 15:44
Előzmény: #27423  mityu2
#27443
Helló!
Más nevezte rendszerváltó maffiának, én finoman jeleztem, hogy annak a fidesz és Orbán is szerves része volt. 
Ez nem jött be. Gyenge volt.
Peterbond 2019. 06. 28. 15:37
Előzmény: #27427  pampa
#27442
Miert hiszed hogy szdsz 3? Es ha az is lenne. ( nem az) miert zavar teged ha az eredetire kepes voltal szavazni 2006ban? 
rockmaster 2019. 06. 28. 15:36
Előzmény: #27421  sanka
#27441
Felcsútnak 2 NB1-es csapata van :)))))

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek