Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tatikaroly 2019. 05. 03. 15:52
Törölt hozzászólás
#22560
Törölt felhasználó 2019. 05. 03. 15:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#22559
Nem figyeltél, az előbb írtam, hogy Reagan és Teatcher is ezt alkalmazta. A kapitalizmus -mint gazdasági rendszer - meg folyamatosan változik egyébként. Egyébként Gyurink pénzmennyiségen alapuló gazdasági befolyásolása tipikus neoliberális módszer, így ne szidd a neoliberalizmust, mert még zokon veszi.
Törölt felhasználó 2019. 05. 03. 15:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#22558
"AZ az igazság, hogy "nálatok meg az van leírva, hogy "csakamásik" lop, korrupt és csak nálatok szabadok az egyetemek. "
Miről beszélsz? Itt már többen és többször is leírtuk, hogy egyik fél lopása sem tetszik. Tessék, csak neked még egyszer: Én azt gondolom,, hogy a tolvajt csukják le, akár mszp-s, akár fideszes, akár jobbikos, stb.
Ilyen szintű beleavatkozásra, amit a Fidesz csinál a felsőoktatásban, az Akadémia esetében tudsz példát mondani az előző kormányok idejéből?
tatikaroly 2019. 05. 03. 15:27
Törölt hozzászólás
#22557
tatikaroly 2019. 05. 03. 15:21
Törölt hozzászólás
#22556
Törölt felhasználó 2019. 05. 03. 15:18
Előzmény: #22553  airmax_2_0
#22555
"a liberalizmus az ami megkülönbözteti az európai kereszténységet... "
A kereszténység nem liberális, csak a nyugati világban szétválasztották az államot és egyházat, így nem tudja a "bigottságát" (ami értelemszerűen adódik minden vallásnál az adott vallási tanokból) érvényesíteni. Mint ahogy az iszlám is háttérbe szorult az Erdogan előtti Törökországban.
Törölt felhasználó 2019. 05. 03. 15:14
Előzmény: #22523  airmax_2_0
#22554
"Miért nem sikerült a tudányosan szuper liberális közgazdaságot követő kormányok idejében akár csak a GDP arányos hiányt csökkenteni? Miért nem sikerül akár csak az aktuális államháztartási hiányokat a mastrichi 3% környékére lehozni?"
Mert hülyék voltak, a rendszerváltás óta az én besorolásom alapján közgazdasági szempontból nézve alapvetően két fajta kormány volt, rossz és kevésbé rossz. Annyit viszont a javukra írnék, hogy nagyon hiányzott a költségvetésből a kb. 1,5 % éves Manyup-befizetés (tudod, amit a későbbi nyugdíjakra tettünk félre és a fidesz felélt, szerintem neked is hiányozni fog, majd ha nyugdíjas leszel), másrészt ők sokkal kevesebb pénzt kaptak az Eu-tól
Friedman-i értelemben vett neoliberális kormányunk meg sose volt, így kár szidni a liberális közgazdaságtant (már ha egyáltalán tudod, hogy mit jelent), bár őszintén bevallva nekem inkább Keynes szimpatikusabb, klasszikus neoliberális kormányzás tulajdonképpen csak Reagan és Tatcher alatt volt.
airmax_2_0 2019. 05. 03. 15:06
Előzmény: #22545  airmax_2_0
#22553
Amúgy nem akarom a liberalizmust szitok szóként használni, hiszen az bigott ortodox vallásos kultúráktól pont a liberalizmus az ami megkülönbözteti az európai kereszténységet... (hasonlítsuk csak össze mondjuk az ortodox muzulmán tanokkal) a probléma mindig ott van, hogy emberi közösségekben valahogy még a legnemesebb legelőremutatóbb nézetek is valahogy mindig a visszájukra fordulnak... (nyilván akkor amikor a közösség elfordul a szakrális gyökereitől az új eszme jegyében)
Ajánlom Madách Imre Ember tragédiáját tanulmányozni... Gyönyörűen bemutatja..
pampa 2019. 05. 03. 15:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#22552
nem beszélgetni hanem kötekedni akar.
az állatvilágban is születik genetikai hibával utód. még sem határozzák meg újként.
ráadásul az állatok esetén az ilyen egyednek nem születik utóda.
kismarton 2019. 05. 03. 15:02
Előzmény: #22542  airmax_2_0
#22551
Nektek az van leírva a brosúrába, hogy relativizáljatok?
– Loptok! – A másik is!
– Korrupció van! – Máshol is!
– Nem szabadok az egyetemek! – Máshol sem!
Van olyan szintje a vitának, aminek már nem látom értelmét.
badsector1
badsector1 2019. 05. 03. 14:56
#22550
"Elutasította Angela Merkel német kancellár a magyar kormányfőnek arra tett javaslatát, hogy az Európai Néppárt (EPP) legyen nyitott és működjön együtt a Liga olasz kormánypárt által kovácsolt új jobboldali, populista szövetséggel. 
Az MTI tudósítása szerint a nigeri látogatáson tartózkodó kancellár kifejtette: teljes mértékben egyetért Manfred Weberrel, az EPP csúcsjelöltjével, aki szerint a Néppárt semmiféle módon nem fog együttműködni a radikális jobboldali pártokkal a május végi európai parlamenti választások után."
  
Orbán csak erre az ovis szintre képes?
Marha nagy testcsel akart lenni. :))
badsector1
badsector1 2019. 05. 03. 14:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#22549
Annak oka van, hogy neked nem válaszol senki.
tatikaroly 2019. 05. 03. 14:48
Törölt hozzászólás
#22548
badsector1
badsector1 2019. 05. 03. 14:48
Előzmény: #22545  airmax_2_0
#22547
"Te nem érted... eddíg is tudtam, hogy vannak hermafroditák, ne hidd, hogy most te világosítottál fel... "
Szerinted hány nem létezik és a hermafroditákat hová sorolod?
badsector1
badsector1 2019. 05. 03. 14:44
Előzmény: #22543  pampa
#22546
"aki ezzel a születési rendellenességgel születik felnőtt korára idáig is képes volt magát az egyik nemhez besorolni."
  
Azt nem olvastad, hogy a szülők és az orvos besorolja valamelyik nemhez, viszont a nemi érés során sokszor kiderül, hogy a másik nemhez kellett volna besorolni.
airmax_2_0 2019. 05. 03. 14:44
Előzmény: #22541  badsector1
#22545
Te nem érted... eddíg is tudtam, hogy vannak hermafroditák, ne hidd, hogy most te világosítottál fel... Azt sem te mondtad el nekem, hogy vannak szélsőségek devianciák... Csak én már tudom is kezelni ezeket, régen is voltak az ókorban is  középkorban is... mindenkor kitaláltak rá megoldást.. Szerintem a legjobb megoldás a keresztények által Jézusnak tulajdonított tanok szerint a szeretet és a tolerancia gyakorlása. Ahogy Jézus szerint "adjátok meg a királynak ami királyé" tehát fizessétek meg az adókat nem járhat azzal, hogy a templomokba betelepüljenek a kufárok... Őket kizavarta onnan..
Nem egy esztelen liberalizmust kell gyakorolni, ami mindent támogat ami más akkor is ha az a más kiirtja majd a kultúránkat.
badsector1
badsector1 2019. 05. 03. 14:42
Előzmény: #22543  pampa
#22544
Ember, most is te kötötél belém, az olvtársnak egyszerűen nem volt igaza, de ezen miért te sértődsz meg, ezt most tényleg nem értem.
pampa 2019. 05. 03. 14:40
Előzmény: #22541  badsector1
#22543
Látod ez a kötekedés!
nagyon jól megfogalmazta, attól, hogy előfordul egy genetikai  deformáció azt nem biztos, hogy egy "harmadik" nemként kell meghatározni.
.
aki ezzel a születési rendellenességgel születik felnőtt korára idáig is képes volt magát az egyik nemhez besorolni.
airmax_2_0 2019. 05. 03. 14:38
Előzmény: #22537  kismarton
#22542
Manapság az egyetemek sem olyan szabadok, mint amilyennek beállítod... azt kutatják amire pénzt kapnak multiktól vagy az államoktól... Egy azonba közös... aki a pénzt adja az valamennyire orientálja a tudományos közeget azirányban, hogy milyen területen szeretne eredményt látni..
A magyar állam finanszírozáskor most csak annyit mondott, hogy szeretne több műszaki kutatási eredményt látni... ugyanis ezet a téren sem az MTA sem az egyetemek olyan nagyon nem villantanak. Én pedig messzemenőleg támogatom azt a hozzáállást, hogy a tudományos akadémia állami pénzből ne finanszírozzon például gender tanulmányokat, és hasznavehetetlen (bár biztosan divatos) dolgozatokat.. ezt ti rögtön a tudomány szabadságának megtiprásaként interpretáljátok, és nagy kotkodácsolást rendeztek körülötte.
 És jóllehet ezt szabadon megtehetitek még állandóan a szólás szabadságának hiányáról beszéltek.. diktatúrát emlegettek ott ahol a rendőrök előzékenyen kísérik a tűntető diákokat mert fogalmatok sincs, hogy ez amikor tényleg diktatúra volt mivel járt... Minimum bevitték jó megverték aztán örülhetett valaki ha pár napon belül kimehetett. Korábban a náci, vagy a kommunista diktatúrák alatt ki is végeztek sokakat, akár csak passzív ellenállásért... nagyon nem sírom vissza azokat az időket de az épelméjűségében kételkedek azoknak akik orbán diktatúráról hadoválnak.
badsector1
badsector1 2019. 05. 03. 14:34
Előzmény: #22536  airmax_2_0
#22541
"Én azt hermafrodita kategóriába sorolom, és az orvostudományra bízom, hogy mit kezd ezzel a ténnyel..."
  
Na ugye, hogy nem csak férfi vagy nő létezik, gondolom most már talán kezded érteni egy ilyen ember mennyi problémába ütközik.

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek