Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lancaster
lancaster 2019. 03. 18. 12:57
#21000
Dulakodás a parlamentben: megvette a látogatójegyet, aztán a kupolateremben magányos tüntetésbe kezdett egy férfi...👍 
Hiába tartottak annyi balos tüntetést az elmúlt pár hónapban a Kossuth téren, a Parlamentbe a 444 tudomása szerint pár héttel ezelőtt végül egyedül egy nagytőke- és kapitalizmuspárti tüntetőnek, Ecsényi Áronnak sikerült bejutnia, majd felolvasnia a téziseit a Ház kellős közepén. A bejutás trükkje mélyen kapitalista volt: hősünk és társai megvették a belépőjegyet. 
https://444.hu/2019/03/18/dulakodas-a-parlamentben-megvette-a-latogatojegyet-aztan-a-kupolateremben-maganyos-tuntetesbe-kezdett-egy-ferfi
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 03. 18. 12:19
Előzmény: #20998  badsector1
#20999
Mondom, hogy antikommunista vagyok. Ha a kampányban kiderül, hogy melyik párt nem finnyás a kommunistákra, akkor én finnyás leszek arra a pártra is.
A magánnyugdíjpénztárak kifosztása után kiábrándultam a fideszből és a kommunista gyakorlata miatt azóta nem szavazok rájuk. A fidesz kommunista lelkületéről a "Kádár sírja" topicba szoktam adalékokat írni.
Nem játszom semmire. Sokkal inkább higgadt és szenvtelen megfigyelő vagyok. Egyik választás előtt sem agitáltam, hogy kire szavazzanak a fórumlakók. Nem is nagyon tudtam volna, mert nincs olyan párt, amelyik a nézeteimet, elveimet, céljaimat képviselné. 
Nem tudom, mikor és hogyan fog a fidesz megbukni. A kommunizmusról sem hittem, hogy 1990-ben negbukik és részben igazam is lett, mert szépen halad a diktatúra restaurálása és Kádár népét alattvalóként és nem polgárként kezelik.
Az ellenzéki törpepártokról nemigen tudjuk, hogy mekkorák. Ez egy tisztán listás választáson derülne ki, de a politikusok hajlamosak összemaszatolni a képet.
Most úgy tűnik, mintha valóban létezne a Párbeszéd pártként, vagy a kdnp nem csak csicska lenne a fidesz-lungodrom szövetségben.
badsector1
badsector1 2019. 03. 18. 11:59
Előzmény: #20997  Dehogynincs
#20998
Mondom, ep választásról van szó, senki nem fog senkivel közösen kormányozni. Te most azt mondod hogy a Fidesz a kisebbik rossz az ellenzéki összefogás helyett, így viszont arra játszol hogy a Fidesz magát fogja megbuktatni, ami nem életszerű.
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 03. 18. 11:52
Előzmény: #20996  badsector1
#20997

Olvasd el figyelmesebben a hozzászólásomat!
Antikommunista vagyok. Hangsúlyoztam is, hogy ez most fontos.
Lehet, hogy te nem vagy politikailag finnyás a kommunizmusra, de én igen.  Ha a pártok engem olyan helyzetbe hoznak, hogy kommunistákra kellene szavaznom, akkor még mindig ot vannak a kétfarkúak, akikre protestszavazhatok, sőt azt sem tartom kizártnak, hogy a fővárosban vagy néhány kerületében és pár  nagyvárosban átviszik a küszöböt.
badsector1
badsector1 2019. 03. 18. 11:44
Előzmény: #20995  Dehogynincs
#20996
Amig a fideszt nem sikerűl megrogyasztani közösen addig gyakorlatilag nincs jalantősége hogy melyik párt milyen értékrendet képvisel. Az ep választásokra meg végképp össze lehetett volna fogni, ha elvernék a Fideszt akkor sem kellene különböző értékrendű pártoknak közösen kormányozni, mivel az ep választás nem erről szól. A lengyel ellenzéki pártok okosan csinlták a magyarok ezt is elk.rták.
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 03. 18. 11:25
Előzmény: #20989  badsector1
#20995
A hozzászólásod első felével egyetértek, de ez az összefogásra vonatkozót nem értem.
A saját besorolásom szerint nemzeti, konzervatív, liberális, piacbarát és antikommunista vagyok.
Most az antikummunista a lényeges. Nem szavazok az mkp-mdp-mszmp vonal utódpártjaira és azokra sem, akik velük összeállnak. Szerintem a jobbik szavazók nagyobb része is hajlamos inkább a fideszt választani az mszp-dk-jobbik koala helyett.
Az ep-választás tisztán listás választás. Az ellenzék reprezentatív,nagymintás közvéleménykutatásnak is tekinthetné. Az a párt jelölje Budapesten a múlt század első felében született aggastyán Tarlós kihívóját, amelyik az idei ep-választáson megszerzi a második helyet a Brüsszel-ellenes fidesz mögött!
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 03. 18. 11:02
Előzmény: #20990  badsector1
#20994
A másik támadás röviddel ezután, a nem messze található Linwood Masjid mecsetben történt, ott azonban egy muszlim férfi viszonozta a tüzet, és sikerült elüldöznie a támadót.
https://index.hu/kulfold/2019/03/15/uj-zeland-lovoldozes-christchurch-mecset/
Már a támadók és a védők is lőfegyverrel járnak imára?
Nem hiszem, hogy ki tudjuk rakni a teljes képet a merényletről, de ezt a mozaikdarabot érdekesnek tartom.
A két legkézenfekvőbb magyarázat az, hogy a tüzet viszonzó muszlim vagy rendőr lehetett vagy pedig számított arra, hogy valaki valamikor fegyverrel támad rá. Nem hiszem, hogy az élő közvetítés forgatókönyvében szerepelt volna az, hogy az egyik helyszínen visszalőnek.
Mifelénk békésebb az élet.
Az 53 éves Pawel Adamowicz gdanski főpolgármestert egy jótékonysági célú, szabadtéri rendezvényen késelte meg egy büntetett előéletű, 27 éves gdanski férfi, akinél korábban lelki betegséget diagnosztizáltak.
Bezzeg északon.
A norvég Breivik rendőregyenruhában áthajózott Utøya szigetére, ahol válogatás nélkül kezdte agyonlőni a Munkáspárt ifjúsági szervezetének táborozóit, főleg tizenéveseket.
lancaster
lancaster 2019. 03. 18. 04:28
#20993

Egyre mélyül a katolikus egyház válsága a sorozatosan napvilágra kerülő papi pedofília-botrányok miatt – derül ki a Gallup közvélemény-kutató intézet legfrissebb, az Egyesült Államokban készült felméréséből. 
A megkérdezett, hívő katolikusok 37 százaléka mondta azt, hogy komolyan gondolkodik azon: elhagyja az egyházat, mert megingott a bizalma annak több képviselőjében.
Ez 15 százalékkal több, mint a 2002-es felmérésben, amelyet a bostoni papi pedofil-botrány után végeztek. 
L: De azért őrizzük a keresztény kultúrát...
badsector1
badsector1 2019. 03. 17. 21:52
Előzmény: #20991  Bekre_Pal
#20992
Hát nem lepődnék meg ha a fütyisznek köze lenne ehhez a terrorista f@szfejhez.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 03. 17. 21:45
Előzmény: #20990  badsector1
#20991
Zsoca? A fosfej találóbb becenév lenne.
badsector1
badsector1 2019. 03. 17. 21:30
#20990
https://444.hu/2019/03/17/bayer-zsolt-orban-ellenes-osszeeskuvest-sejt-az-uj-zelandi-meszarlas-mogott
Furákat mond zsoca:
"„És akkor sem leszek különösebben meglepve, ha nagyjából jövő hét közepén kiderül majd, hogy Brenton Tarrant igenis rendelkezett kapcsolatokkal errefelé. Ezért jött ide, a bevándorlás-ellenes országokba, legfőképpen Magyarországra. És ugye nem leszünk meglepve, ha néhány nap múlva az éber rendőrség megtalálja majd a tömeggyilkos holmija közt Orbán Viktor valamelyik beszédének, nyilatkozatának angol nyelvű fordítását. Mondjuk azt, hogy a migráció méreg Európa számára. Igen, szerintem ezt fogják megtalálni Tarrantnál, ugyanis műveleti nyelven ezt hívják semlegesítésnek. Így kell egy népszerű és támogatott nézetet áttolni a népszerűtlen és támogathatatlan zónába.”És végül arra jut, hogy az mindegy is, hogy Tarrant valamelyik titkosszolgálat megbízására gyilkolt-e, úgysem tudjuk meg. A lényeg, hogy „most már számos titkosszolgálat azon dolgozik, hogy ebből a tömeggyilkosságból a lehető legnagyobb hasznot hozza ki a bevándorláspárti, kozmopolita, nemzetellenes politikai erők számára”. És már körbe is értünk."
  
Nézzük mi fog kiderülni pár héten belül.
badsector1
badsector1 2019. 03. 17. 21:10
Előzmény: #20988  lancaster
#20989
Ezért kellene az összes ellenzéki pártot elzavarni a fenébe, még most is a fidesz szekerét tolják, az ep választásokon összefoghattak volna, de most sem sikerült nekik.
lancaster
lancaster 2019. 03. 17. 19:37
Előzmény: #20986  euler
#20988
Sebaj a lengyeleknél is áll a bál :))
Európai Koalíció néven induló ellenzéki összefogás 38,5 százalékon áll, ezáltal vezet a kormánypárt (PiS) 34,7 százalékával szemben.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2019. 03. 17. 19:32
Előzmény: #20985  lancaster
#20987

Pedig ez a jobb oldal ez olyan jó kis becsületes mindenhol, főleg Orbánék.Alig tett félre tavaly is 700 000 körül.Kár hogy azt nem mondta , hogy percenként.
euler 2019. 03. 17. 19:04
Előzmény: #20985  lancaster
#20986

Reakció az M1-en ma reggel: :)
"Az elemző úgy értékelt, a választás nyertese, Zuzana Caputová, az ellenzéki liberális pártok jelöltje abban bízhat, hogy azok a szavazók, akik nem rá szavaztak az első fordulóban, nem vesznek részt a második fordulóban.
... kitért arra is, hogy Andrej Kiska jelenlegi köztársasági elnök többször találkozott Soros Györggyel, és Caputová „ezen a vonalon kíván továbbmenni”; a Soros György-féle európai egyesült államok vízióját próbálja követni."
.
Mint a faék! (by pampa)
lancaster
lancaster 2019. 03. 17. 18:47
#20985
Szlovákiában valami megváltozott: annyira elegük lett a korrupcióból, hogy a liberális jelölt győzött az elnökválasztás első fordulójában
Fölényesen nyerte meg a szlovák elnökválasztás első  fordulóját Zuzana Caputová, az ellenzéki liberális pártok jelöltje,  aki Maros Sefcoviccsal,  a legerősebb kormánypárt, az Irány- Szociáldemokrácia (SMER-SD) párt  jelöltjével került a második fordulóba - erősítették meg a Statisztikai Hivatal (SÚSR).
A vasárnap délben nyilvánosságra hozott hivatalos végeredmények szerint a voksolás első fordulójában Caputovának mind a nyolc szlovákiai megyében a  szavazatok jelentős többségét sikerült megszereznie. L: ott már megjött az esze a szavazóknak, ráadásul nem rossz a csaj 😜
lancaster
lancaster 2019. 03. 17. 17:33
Előzmény: #20982  czm
#20984

Nem hozza, hanem MEGVESZI a kötelezőt, meccsoda különbség!!! Meg a játékszabályokat úgy írja, hogy az neki kedvezzen, szavazási törvényt, körzetek átrajzolása, ukránok bejelentése lakócímekre, és ha még ez sem elég, lefagyasztják  valasztas.hu oldalát és hasonló nyalánkságok (krumpli, tojás, 5000 ft/szavazat... etc.)
Bizonyított tény, hogy a szavazóbázisuk nagy részét az iskolázatlan réteg adja ki.
czm 2019. 03. 17. 16:42
Előzmény: #20978  vincit
#20983
a (koz)gazdasagtudomany ahogy a matek alapoktol elindulva haladunk felfele az epitmenyben egyre absztraktabb szintek fele ill. (masik iranyba) a valosaghoz valo illesztes iranyaba, ugy valik vilagertelmezesi kerdesse, erdekcsoportoknak megfeleltetett ideologiakka, "celszerszamma"
czm 2019. 03. 17. 16:27
#20982
kepletesen ez az egesz gazd szakertos beszelgetesek (tv-ben, forumokon) sakk parti kommenteleshez is hasonlithatoak akar:
Uristen, utesben hagyta a bastyajat!
Atyaeg, a vezert utesbe rakta, Onkent!
Nem vedi mar az alapsort se, vege!
Matt!
oooo
Jaaaa
de o adta a mattot, es nem o kapta
-
hat ez az, hogy egyszerre mindent azonnal nem lehet
a meglevo adottsagokkal kell safarkodni
es abbol kell kihozni a legtobbet
egyelore a Fidesz hozza a kotelezot es meg azon felul is
czm 2019. 03. 17. 16:22
Előzmény: #20980  badsector1
#20981
szevasz

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek