Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
________
________ 2019. 01. 12. 17:23
Előzmény: #15671  badsector1
#15680

Bayer, meg a hatosa szerveznek majd egy birkamenetet: 600 óra túlórát akarunk címmel :)
15 millió nemzeti szívű magyar fog felvonulni
_Sigorszky
_Sigorszky 2019. 01. 12. 17:09
Előzmény: #15676  gambadoro
#15679
ez az ország, meg az automatizálás? ne röhögtess...
_Sigorszky
_Sigorszky 2019. 01. 12. 17:07
Előzmény: #15665  bluefrog
#15678
Most akkor itt van számodra a kánaán, a bőség zavara. Válogathatsz kedvedre a szájad íze szerint...
hatosa 2019. 01. 12. 17:07
Törölt hozzászólás
#15677
gambadoro 2019. 01. 12. 16:59
Előzmény: #15674  gambadoro
#15676
egyébként zsiday ezért mond csacskaságot, alábecsüli az automatizálást és az MI-t
szerintem nem a pénzkiáramlást fogják növelni, hanem éppen ellenkezőleg: az alapjövedelem nem korlátlanul költhető lesz (pl mint az olasz), hanem meghatározott célokra, kártyával.
a bérkiáramlás növelése ugyanis inflát okoz és eszközárbuborékot fúj ezt ő is pontosan tudja
hatosa 2019. 01. 12. 16:56
Törölt hozzászólás
#15675
gambadoro 2019. 01. 12. 16:55
Előzmény: #15658  Hegyesi2
#15674
mindenhol bevezetik az alapjövedelmet, egyszerűen a robotok miatt sokkal de sokkal kevesebb lesz a munkahely
a másik a lakhatás, amit szintén már most nagyon sok helyen állami, önkormányzati szinten oldalak meg lásd pl bécs
sose értettem a fidessz miér tnem indított gigantikus állami lakásépítési programot? óriási biznisz
hatosa 2019. 01. 12. 16:53
Törölt hozzászólás
#15673
gambadoro 2019. 01. 12. 16:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#15672
régóta mondom, hogy meg kell várni a bukást
nincs messze
a pénz fogja okozni
illetve a kevés pénz
persze utána sem lesz több
ezt már sikerült elintézni
csak a gdp-t kell nézni
a fidessz előre próbált menekülni, miközben a gazdaság, oktatás ugyanott maradt, ahol volt - holott a pénzt biztosította az eu
gigantikus lufikat fújtak, amik szintén kipukkadnak lásd budapesti lakásár 
badsector1
badsector1 2019. 01. 12. 16:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#15671
Csak 6-osA szeretné, hogy csak szakszervezeti vezetők sztrájkoljanak.
hatosa 2019. 01. 12. 16:22
Törölt hozzászólás
#15670
hatosa 2019. 01. 12. 16:14
Törölt hozzászólás
#15669
hatosa 2019. 01. 12. 16:11
Törölt hozzászólás
#15668
aquila. 2019. 01. 12. 16:00
Törölt hozzászólás
#15666
bluefrog
bluefrog 2019. 01. 12. 16:00
Előzmény: #15662  _Sigorszky
#15665
"erős idegzet, nagyfokú hidegvér és meglehetős egészségi állapot szükséges egy ilyen híradó végignézéshez"
én is így voltam régen az MTV híradóval (2002-2010 között), sőt az rtl, tv2, atv híradókkal vagy a Napkeltével is.
akkor még olyan pártatlan és objektív egyedek jellemezték pl. a Magyar TV-t, mint kálmán olga, bánó andrás, mészáros antónia, aczél endre, juszt lászló, orosz józsef stb. és a népszavás, népszabadságos és 168 órás vendégkérdezőket már nem is említem...
az egyik kormány ebből a szempontból 19, a másik meg egy híján 20.
1990 óta az aktuális hatalom szócsöve a köztévé és a közrádió. ez nem jó, de tény.
mellesleg, azért arról is szívesen olvasnék, h az ATV és az RTL híradójában hány nyugdíjas éhenhalásáról tudósítottak, mert 12 órát késett a nyugdíja... biztos volt ilyen.
signal2
signal2 2019. 01. 12. 15:24
Előzmény: #15650  pampa
#15663
Tőle nem találtam nyilatkozatot, csak említették a nevét, mint akit Soros György megemlített egy 2005-ös köszönő levelében, hogy segítették a CEU itteni működését.
_Sigorszky
_Sigorszky 2019. 01. 12. 15:21
#15662

Nagyon brutálisan számolt be a köztévé a pénteki nyugdíjbotrányról 2019. január 12. 08:55  
 "Tisztelt Olvasók, kéretik e sorok íróját mostantól igen nagy becsben tartani, és amennyire csak lehet tisztelni, valamint megbecsülni. Kisebb kitüntetést, nagyobb jutalmat elfogadok.   Igen, talán már ki is találták, hőstettet hajtottam végre: majdnem végignéztem egy teljes híradót az M1-en. Azt szerettem volna megtudni, hányadik hírben és hogyan számolnak be arról a nem mindennapi botrányról, hogy a magyar nyugdíjasok pénteken nem kapták meg reggel a szokott időben a nyugdíjukat. Az esti fél 8-as Híradót választottam, mert ez egy viszonylag normális időpontnak látszott. Talán már sejtik a tisztelt olvasók, erős idegzet, nagyfokú hidegvér és meglehetős egészségi állapot szükséges egy ilyen híradó végignézéshez – igaz, mint utóbb kiderült, ma mindezek együttesen sem voltak elegendők ahhoz, hogy az ember részleges egészségkárosodás nélkül élje túl e tájékoztatásként tálalt műsor megtekintését. A fél nyolcas híradó amúgy az osztrák és németországi hóhelyzet bemutatásával kezdődött. Lavinákat és brutális képeket láthattunk - több mint húsz percen keresztül. (Nem az osztrák, vagy a német, hanem a magyar közszolgálati tévét néztem.) Amikor már veszni látszott a remény, hogy hazai tájakról is jelentkezzenek a derék köztévés munkatársak, a magyarországi fagyokról jött jelentés, mégpedig olyan megközelítésből, hogy miként segítenek a nehéz sorsú embereknek. Nem csigázom az érdeklődést: élelmet és tüzelőt visznek nekik. Ezt követően Szijjártó Péter beszélt arról, hogy mi az Európai Parlamenti választás tétje. Nem fogják kitalálni, mint mondott a külügyminiszter: ugyanazt, amit a főnöke, Orbán Viktor egy nappal korábban, az Orbáninfón. A tét az, hogy a bevándorláspártiak győznek, vagy azok, akik ellenzik a bevándorlást. Ezután egy rövid, ujjgyakorlatként is felfogható szösszenet következett arról, hogy Soros György megkezdte az Európai Parlamenti választási kampányát, majd megtudhattuk, hogy feltételesen szabadlábra helyezik és kitoloncolják Magyarországról az eredetileg terrorizmussal vádolt Ahmed H-ként ismert szír férfit. És még mindig nem tartottunk ott, amiért ezt a borzalmat elkezdtem nézni, vagyis a nyugdíjkifizetés elmaradásánál. Mert előtte még arról kellett beszélni, hogy a vártnál gyorsabban nőtt a magyar gazdaság. Újabb riport, újabb téma: a Bosch beruház Miskolcon. És akkor, dobpergés, fanfárok, rövidszoknyás lányok, mert következik a fő attrakció! Igen, igen és igen! És megint csak igen! A híradó körülbelül harmincadik percében közölték, hogy voltak, akik ma nem kapták meg a nyugdíjukat a szokott időben, majd ismertették a Magyar Államkincstár napközben már  mindenütt olvasható közleményét, miszerint technikai hiba okozta a csúszást, de most már minden rendben van, és mindenki a megemelt nyugdíjat kapja. Hát így kedves olvasótábor, ezek után bizonyára megértik, hogy miért jelöltem magam valamilyen fontos kitüntetésre De előbb még elmegyek pihenni, sok volt ez így egyszerre. Önöknek is ezt javaslom, valamint azt, hogy csak abban az esetben nézzenek köztévés híradót, például, ha tényleg nincs jobb dolguk, de előtte mindenképpen konzultáljanak kezelőorvosukkal, gyógyszerészükkel."
Szerző: Föld S. Péter
_Sigorszky
_Sigorszky 2019. 01. 12. 14:22
Előzmény: #15616  impudent
#15661

mi az a gyümölcs, magyar narancs? hát az qrvára élvezetes...

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek