Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 2019. 01. 12. 14:14
#15659
Orbán Viktor decemberre beígért, végül januárban megtartott sajtótájékoztatójáról már csütörtökön megírtuk, hogy a miniszterelnök szavainak nem mindig sikerült találkozniuk a valósággal. Ebben a cikkben azt taglaltuk, hogy a nem konkrét tényekre alapozott állításait hogyan csűrte-csavarta úgy a miniszterelnök, hogy azok végül nem fedték maradéktalanul az igazságot:
   Ezek a hazugságok azért kerültek egyre többször elő, mert Orbán Viktor egyszerűen nem tud – a legelszántabb, ezzel nem is foglalkozó hívein kívül – bárki számára elfogadható választ adni arra, hogy miért lett milliárdos a családjából, a barátai közül vagy a környezetéből szinte mindenki– magyarázta Kerner Zsolt véleménycikkében, miért védekezett többször azzal Orbán, hogy üzleti ügyekről nem nyilatkozik, hiszen szerinte a politikusoknak üzlettel nincs dolguk. Úgy is fogalmazott egyszer:A politikusok politikával foglalkoznak, az üzletemberek meg az üzlettel– ami már egy tényszerű állítás, így cáfolható is. Ezzel meg is érkeztünk ennek a cikknek a tárgyához: a miniszterelnök által tényként elmondott állítások közül vesszük végig azokat, amelyek legfeljebb a valóság sajátos értelmezésének nevezhetők.Politikusok is üzletelnekKezdjük rögtön a fenti állítással. Nem kell messzire menni, elég végignézni a jelenlegi Fidesz-frakción.
 
A teljesség igénye nélkül:
- a gazdasági bizottság elnöke, Bánki Erik legfrissebb vagyonnyilatkozata szerint hat cég tulajdonosa,
- a bűnszervezetben elkövetett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalással gyanúsított Simonka György egy cég tulajdonosa, de barátai, rokonai révén egy komplett cégháló bontakozott ki körülötte,
- a Fradi-elnök Kubatov Gábor is érdekelt négy cégben.    
De maga Orbán Viktor sem mentes az üzleteléstől, amit alaposan dokumentál Ferenczi Krisztina Szüret című könyve, amelyet az Orbán család vagyonának keletkezéséről írt. A Direkt36 pedig azt derítette ki, hogy a miniszterelnök apjának cége az állam által finanszírozott projektben vesz részt.
    
Annyira azért nem dübörög a gazdaság:
A miniszterelnök szinte mindig gazdasági eredményekkel kezdi szónoklatait, ezekre alapozva elmondhatja, hogy a magyar gazdaság jobban teljesít. Ez csütörtökön is így történt, elmondta, hogy az államadósság 71 százalékra csökkent, az államháztartási hiány 2 százalék, a háztartási fogyasztás 6 százalékkal nőtt, a bértömeg pedig 11 százalékkal.Az nem hangzott el, hogy mihez képest nőttek ennyivel a számok, mert például a bértömeg növekedésre az előző év ugyanazon hónapjához képest 12,8 százalékot ír a KSH. És a háztartási fogyasztásra is különböző számokat találni. De az igazi probléma itt az, hogy régiós összehasonlításban már nem ilyen rózsás a helyzet. A háztartási növekedés bővülése ellenére ebben például régiós sereghajtók vagyunk.Az államadósság és a hiány stimmel. Bár azt hozzá kell tenni, hogy ugyan a kormány ezt vitatja, de bele kellene számolni az Eximbank adósságát is a bruttó államadósságba, ami így már 73 százalékra nő. Igaz, így is csökkent: 0,3 százalékpontot....."
Hegyesi2
Hegyesi2 2019. 01. 12. 14:14
#15658
Mi jön a jobboldali populisták után?
https://alapblog.hu/the-next-big-thing-vilagforradalom/
badsector1
badsector1 2019. 01. 12. 14:06
#15656
A rendőrök szakszervezete is támogatja a sztrájkot szervezők követeléseit
  
"Úgy érzik, hogy a végtelenségig kizsigerelik a rendőröket a túlórákkal."
Jó lesz ez a tüntetésekre.
badsector1
badsector1 2019. 01. 12. 13:58
Előzmény: #15635  pampa
#15655
"A CEU nem lett elüldözve.....  sajnos...."
Trollkodásra nem vagyok vevő.
kismarton 2019. 01. 12. 13:56
Előzmény: #15653  pampa
#15654
Nem én hoztam fel, csak reagáltam egy bejegyzésre.
pampa 2019. 01. 12. 13:54
Előzmény: #15652  sanka
#15653
kismartonma,
 12:25 előzmény: #15616  impudent #15622
Látod a vezéred itt tévedett rohadt nagyot. A közmunkaalapú társadalom nagy tévedés. Persze van, akinek jól ez jön. Például a fideszes rabszolgatartóknak, akik kivezényelhetik a kiszolgáltatott közmunkás tömeget a földjeikre, hogy ingyen dolgozzanak nekik.Tudásalapú társadalmat kellene építeni a 21. században, az egyrészt gazdaságilag jobban megtérül, másrészt talán a társadalom szélesebb rétegei gondolkodnának önállóan. A vezér pont ezt nem szeretné."

nem én hoztam elő.
Ő hozta ide, én csak azt hittem, hogy akar róla beszélgetni.
sanka 2019. 01. 12. 13:51
Előzmény: #15649  kismarton
#15652
Ő elővesz egy témát és azon rugózik akár napokat is.
pampa 2019. 01. 12. 13:46
Előzmény: #15649  kismarton
#15651
????????????
. i
tt mi a kapcsolat a 16 vagy 18 éves korhatár között?
pampa 2019. 01. 12. 13:45
Előzmény: #15646  signal2
#15650
Magyar Bálint nyilatkozta.
Keresd vissza.
Még a fórumon is szerepelt.
kismarton 2019. 01. 12. 13:44
Előzmény: #15641  pampa
#15649
Döbbenetes! Te hol élsz? A négy fal között? Nem életszerűek a megállapításaid. Egy gyerek nagyon sok okból kihullhat a közoktatásból. Mondok néhány példát: Haláleset történik a családban, meghal az apja vagy az anyja és a gyerek depressziós lesz emiatt. Egy másik: a szüleinek komoly tehet jelent az iskoláztatás, mert van olyan, hogy munkavállalói szegénység. Amikor két ember dolgozik és nem tud megélni a fizetéséből. 
pampa 2019. 01. 12. 13:44
Előzmény: #15645  signal2
#15648
Nem az INTÉZKEDÉS miatt!
,
 miért nem lehet ezt megérteni?
. ha marad volna a kötelező 18 év akkor persze, hogy nem HULL ki 18 évas kora előtt....

írtam már régen:
emeljük fel 25 évre KÖTELEZŐEN a suliba járást....és akkor már mindenki dr-ni fog......
.
látod... ez a stílus a kötekedés....mert te is tisztában vagy azzal, hogy nem a korhatár miatt esnek ki az iskolából....
kismarton 2019. 01. 12. 13:40
Előzmény: #15632  badsector1
#15647
signal2
signal2 2019. 01. 12. 13:40
Előzmény: #15644  pampa
#15646
Hol ismerte el, kivel kötött, mit? 
signal2
signal2 2019. 01. 12. 13:39
Előzmény: #15642  pampa
#15645
Folyamatosan terelsz. Az volt a megállapítás, hogy az intézkedés miatt sokan kihullanak. Pont. Először félre értelmezted, majd újabb és újabb aspekusokat hozol fel, amivel próbálod magyarázni a megállapítást, amin nincs mit magyarázni.
pampa 2019. 01. 12. 13:38
Előzmény: #15643  signal2
#15644
Nem!
Ezt csak te értelmezed így!
Elismerte az Egyetem, hogy kivételezett helyzetben volt.
Kötött Magyarral egy megállapodást.-
signal2
signal2 2019. 01. 12. 13:36
Előzmény: #15640  pampa
#15643
Igen. Az USA felelős szerve akkreditálta az itt kiadott diplomát, mert teljesíti az ottani oktatási feltételeket. 
Nekünk meg csak gazdasági szempontból kellene ezt néznünk, hogy ez jó-e nekünk.
Felesleges előírásokat hoztunk, ezért annak csak politikai célja lehetett.
pampa 2019. 01. 12. 13:35
Előzmény: #15639  signal2
#15642
már előbb is!
neveltetés kérdése!
pampa 2019. 01. 12. 13:35
Előzmény: #15638  kismarton
#15641
Amennyiben valamilyen oknál fogva az iskolaigazgató eltanácsolja, például túlzott hiányzás  vagy bukások miatt, "

iskolába kell járni, és ott tanulni kell.
Akkor nem fogják eltanácsolni....
.
de maradjuk ennél a példánál....
.
aki így él és így tanul hiába fog 18 éves koráig suliba járni....akkor sem fog tovább tanulni nagy valószínűséggel....

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek