Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 12. 15. 17:39
Előzmény: #11977  signal2
#11980
Túltolja. Semmi jelentősége sincs.
opkoapp 2018. 12. 15. 17:32
Törölt hozzászólás
#11979
opkoapp 2018. 12. 15. 17:29
Törölt hozzászólás
#11978
signal2
signal2 2018. 12. 15. 17:26
#11977
Valaki elmagyarázná, hogy Gyurcsánynak hogy van képe ilyet nyilatkozni??https://m.hvg.hu/itthon/20181215_gyurcsany_ferenc_rendorseg_brutalitas_kossuth_ter_tuntetes_tuloratorveny?s=hk
Törölt felhasználó 2018. 12. 15. 17:15
Előzmény: #11975  HIM
#11976
HIM
HIM 2018. 12. 15. 16:42
Előzmény: #11969  Törölt felhasználó
#11975
Itt a tél...Holnap  karácsonyi dalokat fogunk énekelni a mosolygós rendőröknek..csak hogy a fideszes faszfejek elégedettek legyenek a tüntetés békés jellegével...Aztán erősítve a játékos-ünnepi hangulatot..vagy hó embert építünk(legyen mondjunk valamelyik felcsúti suttyó a modell)..vagy hógolyózunk a hős fakabátokkal..
sanya10 2018. 12. 15. 16:42
Előzmény: #11973  badsector1
#11974
A fidesznyikek szetint ez is biztos rendben van, a jogsértő rendőri intézkedés.
badsector1
badsector1 2018. 12. 15. 15:48
#11973
https://24.hu/belfold/2018/12/15/tuntetes-kutya-tuloratorveny-rabszolgatorveny/
  
"A Klauzál térre ment le kutyát sétáltatni szerda este Péter Ottó Ádám, de haza csak péntek este jutott. A rendőrök igazoltatták, majd jelezték neki, hogy garázdasággal gyanúsítják.Mondtam nekik, hogy én ott sem voltam, mire azt válaszolták, hogy majd a kamerafelvételek eldöntik. Megkértem őket, hogy hadd vigyem haza a kutyát, kísérjenek el a kapuig, de azt válaszolták, nem fognak sétálgatni. Így a kutya is jött velünk, aztán amikor a rendőrségre értünk, akkor azt mondták, hogy a kutya megy a sintértelepre, én pedig a fogdába. Erősen tiltakoztam ez ellen, végül a recepciónál egy székre ültettek le. 12 órát vártam itt a kutyával együtt. Végül egy barátom megérkezett, elvitte a kutyát, én pedig mentem a fogdába. Soha életemben nem voltam még tüntetni, fel vagyok háborodva az intézkedés miatt– nyilatkozta lapunknak.Ádámmal egy időben vitték be Balázst is, aki valóban részt vett a tüntetésen, de a 24.hu-nak azt mondta, semmilyen törvénytelen dolgot nem tett, a rendőrség mégis garázdasággal vádolja. Ő így emlékszik vissza:34 és fél órát töltöttem egy előállító helyiségben. Ez egy olyan hely, ahol törvényileg maximum 12 órát lehetne egy embernek tartózkodnia. A 15-18 négyzetméteres szoba tele volt ágyi poloskával, hideg volt, egy lámpa folyamatosan világított, így aludni sem lehetett. Igaz, nem is nagyon tudtunk volna, mivel itt a fogdával ellentétben nincsen ágy, csak két pad. Itt kellett másfél napot eltöltenünk– mondta Balázs, akit a decemberi 12-ei tüntetés után vittek be a rendőrök hat másik, számára addig ismeretlen emberrel. Ahogy a fentiekből is látszik, a rendőrségen aztán volt idejük megismerkedni, így már azt fontolgatják, hogy közösen jogvédőkhöz fordulnak az intézkedés miatt.Balázst és Ádámot együtt vitték be Tamással, aki hasonlóan komoly megpróbáltatásokon ment keresztül az elmúlt napokban. Szerda este ment ki a túlóratörvény elleni tüntetésre, de csak péntek este 7 körül ért haza. Gyújtogatással gyanúsították, de elmondása szerint ő semmi ilyet nem tett, a rendőrök a telefonját elvették, családjával sem tudott beszélni, édesanyja már bejelentette eltűntnek. A fogdában ágyi poloskát szedett össze, ezért fertőtlenítésre is elvitték az ÁNTSZ-hez."
csendben 2018. 12. 15. 15:35
Előzmény: #11968  salve
#11972
Szó sem volt arról,hogy én bármely párttól elvárnám,vagy remélném a választásra jogosultak 2/3-nak a támogatását. Nincsenek ilyen illúzióim (mellesleg:sohasem voltak!).
Ezt a témát le is zárhatjuk ennyivel.
Legalábbis nem látom értelmét olyanról diskurzust folytatni,amiben egyetértünk! :-)
euler 2018. 12. 15. 15:21
Előzmény: #11968  salve
#11971
Téves a kiindulás, hogy nálunk demokrácia van.
goldi 2018. 12. 15. 15:21
Törölt hozzászólás
#11970
Törölt felhasználó 2018. 12. 15. 15:20
Előzmény: #11967  euler
#11969
A holnapi tüntetés nem csak a törvény kötelező egyeztetést kikerülő elfogadásáról fog szólni. A HVG két mondatban tökéletesen megfogalmazta:
"Egy ügy, ami egységbe kovácsolta a parlamenti ellenzéket és az utcán tüntető tömegeket. De a tüntetőket nem a rabszolgatörvény vitte utcára, hanem az előző kilenc év."
És ez nem kis dolog. Telik be a pohár.
salve 2018. 12. 15. 15:17
Előzmény: #11930  csendben
#11968
értem - de te egy illúzióról beszélsz amikor azt várnád el  bármely párttól, hogy "össznépességi 2/3-os támogatottságot érjen el egy parlamenti választáson", ugye ezzel tisztában vagy? hiszen úgyis tudod, ilyet 1994-ben az Mszp-Szdsz által szereztt 2/3 sem tudhatott a magáénak (tehát "akkor sem volt demokrácia" ugye?), hiszen olyan nagyon ritkán volt szerintem bárhol a világon az utóbbi 100 évben, hogy a választójogosultak 100%-a elment volna szavazni bármely országban! kivételek max. olyan országok mint É-Korea vagy Kuba, ahol a kemény diktatúra fenyegetése miatt ez 1-2 esetben persze megvalósult, de soha máshol, demokráciákban biztos hogy nem!
"a FIDESZ-re szavazó 2,8 millió sehogy nem jön ki 2/3-ra,SZERINTEM! "
én ezt szerintem nem is állítottam. viszont levezettem: per pillanat a közvéleménykutatások (és a választási eredmény) tükrében úgy néz ki, hogy a fidesznek van kb. 45 %-a, az összes baloldali pártnak együtt pedig kb. 17 %-a (azok körében akik el szoktak menni szavazni), és ez bizony majdnek 2/3 - 1/3 aránynak felel meg, ugye? a 2/3-os többség tehát valamiylen szinten mégiscsak megvan a fidesznek, hiszen a Jobbik ugyan kacsintgat a baloldal felé, de utóbbi jelentős része továbbra is elhatárolódik tőle és nem lépne vele koalícióra, továbbá olvad is a jobbik és a tőle leszakadók fideszesekké vagy a Mi hazánk mozgalom szsvazóivá válnak 90%-ban. 
euler 2018. 12. 15. 15:13
Előzmény: #11964  Shareholder
#11967

Így van. A kapitalizmusban a munkajogi problémák ellen nem esti tüntetésekkel tiltakoznak, hanem azonnali sztrájkkal. A sztrájkot pedig szakszervezetek szokták szervezni, már ha nincsenek kiherélve mint nálunk.
Így szokás a klasszikus kapitalizmusban, de hol tartunk mi? Mit lehet itt várni a feudalizmus utáni 50 év szocializmus után?
A társadalom, a "nép" soha nem lehet hibás szerintem, inkább azok akik visszaélnek a saját hatalmuk érdekében a népre hivatkozva.
csendben 2018. 12. 15. 15:04
Előzmény: #11964  Shareholder
#11966
Volt annó egy vicc,hátha nem ismered.
Mária Terézia úgy gondolta,hogy jól megy a magyarnak.Egy kis sarcot még elbír. Gyorsan ki is vetett egy újat,majd kiküldte a beszedőit.Amikor visszatértek,megkérdezte: mit szóltak a magyarok:? "Azok bizony sírnak,rínak,hogy nagy a nyomor." volt a válasz. Mire újabb sarcot vetett ki. Miután visszatértek a behajtók,megint megkérdezte:mit szóltak a magyarok?"Sírnak,rínak,hogy nagy a nyomor."  -"Igen? Akkor még egy kicsit elbírnak." Ezzel újabb sarcot vetett ki. Mikor visszajönnek a behajtók,mondják,hogy nem hittek a szemüknek:"a magyarok mulatnak". -"Akkor itt a vége,mert aki mulat,annak nincs vesztenivalója!"...
badsector1
badsector1 2018. 12. 15. 14:55
#11965
"2016 a populizmus áttörésének éve volt, és ennek a brexit-népszavazás jelentette az első nagy sikerét. A kilépés körüli politikai szappanopera azóta is húzódik, de az HBO filmjében nem ez áll a középpontban, hanem maga a kampány, amely minden addiginál gátlástalannak és hatékonyabbnak bizonyult. A kopaszodó, kissé lepukkantnak tűnő Benedict Cumberbatch játsza Dominic Cummingsot, aki a háttérből kidolgozta azt a frusztrációkon, félelmeken, álhíreken és idegengyűlöleten alapuló stratégiát, amellyel sikerült rácáfolni az előrejelzésekre, és győzelemre vinni a kilépés mellett szavazókat. Cumberbatch alakítása elementáris lendületűnek, a sztori pedig kifejezetten szórakoztatónak tűnik az első előzetes alapján, de hát nem is várunk mást a 21. század legnagyobb svindler-akcióját bemutató filmtől."
Shareholder 2018. 12. 15. 14:46
Előzmény: #11955  euler
#11964
Azért a kapitalizmus törvényeit nem árt tudatosítani többször is a fejekben, úgy látszik a politikusok nagy része egész egyszerűen képtelen felfogni.
Az eredményhez elengedhetetlen, hogy a társadalom tagjainak többsége ugyanazt akarja, de ez a magyar társadalomnak valahogy nem megy. Ha nézem a magyar híradásokat, kommenteket, portálokat ugyanazt látom mindenhol, ezer felé húz mindenki... Reménytelennek látom a helyzetet, bár bevallom, én csak a partvonalról szemlélődöm és fogalmazom meg a véleményem.
HPeter76
HPeter76 2018. 12. 15. 14:44
Előzmény: #11962  Törölt felhasználó
#11963
Na még egy balos DÍSZKIADÁS,, ::)))
Törölt felhasználó 2018. 12. 15. 14:42
#11962
HPeter76
HPeter76 2018. 12. 15. 14:42
Előzmény: #11959  Shareholder
#11961
Ez így van.. Balos SZEMLÉLET nem járható út...

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek