Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
megmon 2018. 10. 20. 17:24
Törölt hozzászólás
#7840
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 10. 20. 15:51
Előzmény: #7838  ts3
#7839
az
ts3 2018. 10. 20. 15:32
#7838
"– Jó napot, a szüleimnek szeretnék időpontot kérni.– Taj-kártyák?– Tessék.– Mindkettőnek ugyanoda?– Nem, a Papának ortopédiára, a Mamának reumatológiára.– Hát, az ortopédiával jól elkéstek, oda tegnap kellett volna időpontot kérni.– Igen, próbálta is a Mama, de nem vette fel senki a telefont.– Persze hogy, mert folyamatosan jöttek betegek az időpontért, ezért kellett volna személyesen…– Volt itt személyesen, de azt mondták, hogy telefonáljon.– Hát ez ilyen.– Mi ilyen? – A helyzet.– Mondja, ha személyesen jön, kapott volna időpontot?– Nem valószínű, mert alig egy óra alatt elfogyott az összes időpont.– Értem, és akkor most mit lehet csinálni a Papával?– Semmit.– Kérem?– Nem igaz, hogy nem érti, uram, milyen nyelven mondjam? Nincs időpontom, mert elfogyott.– De most akkor mi legyen?– Az, hogy legyen szíves odébb fáradni, mert sokan állnak ön mögött.– Álljunk már meg, az apámnak eltört a csuklója és rosszul forrt össze, ki vannak fordulva a térdei, szüksége van szakorvosra, van beutalója is. Találjunk már ki valamit, kérem.– Annyit tud tenni, hogy ír egy panaszt igazgatóságnak.– És akkor kapunk időpontot?– Nem. Százával mennek a panaszok, de attól még nem lesz egyetlen ráérő orvos sem. De, nézze, mondok valamit. November tizenötödikén lesz az újabb nap, amikor időpontot lehet kérni decemberre. Próbálják meg.– Gondolja, hogy van esélyünk?– Igazából nem hiszem, megint nagyon sokan lesznek, és megmondom őszintén, fiatalabbak is.– De hát nem jár az apámnak az orvosi ellátás, csak mert kilencven éves?– Ismeri a mondást: járni jár, csak nem jut…– És mi legyen az anyámmal?– Ezt hogy érti?– Ő kaphat időpontot? Megmondanám, hogy kihez szeretne menni.– Ugye nem gondolja, hogy válogathatnak?– De gondolom, ugyanis a betegeknek joguk van orvost választani.Mondom az orvos nevét, a hölgy ideges, telefonál, szól az illető orvos asszisztensének.– November végére tudtak időpontot adni.– De a Mamának erős fájdalmai vannak, és november vége még másfél hónap.– Szedjen fájdalomcsillapítót, ki fogja bírni.Ezen a ponton éreztem úgy, hogy eljutottam a falig.2018. október tizenhatodikán úgy jöttem ki a területileg illetékes rendelőből, hogy nem sikerült orvosi ellátáshoz juttatnom két szenvedő öregembert, akik történetesen a szüleim. És ez nem valahol a periférián, mondjuk egy elhanyagolt baranyai zsákfaluban történt – nyilván ott sem volna szabad megtörténnie –, hanem a székesfőváros egyik központi szakrendelőjében.Annyiban talán speciális a helyzetem, hogy újságíró lévén könnyebb az utam a nyilvánossághoz.De most nemcsak a magam és a két hozzám tartozó idős ember nevében szólok, hanem mindazok a nevében, akikmögöttem állnak, hosszú, tömött sorokban, meg akiket most tolnak be, majd ki a szakrendelő ajtaján, akik egyszerűen nem, nem és nem kapnak segítséget,egy olyan országban, aholkortól és nemtől függetlenül. A szüleim ahhoz a nemzedékhez tartoznak, akik végigdolgozták az életüket, kifizettek irtózat mennyiségű társadalombiztosítást,  megtettek mindent azért,  hogy most, amikor már gyöngék és akár szó szerint elesettek,  házhoz érkezzen hozzájuk a segítség.Például felneveltek egy generációt, mely, intézményi szinten, épp most hagyja őket cserben.Értem, persze, a rendszer azt akarja, hogy az ilyen betegeket vigyük magánklinikákra, horror összegekért.Amit egyébként meg fogok tenni, ha Isten megsegít. De akkor is, felfoghatatlanul undorító ez az egész."
megmon 2018. 10. 20. 13:16
Törölt hozzászólás
#7837
bigyula 2018. 10. 20. 12:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#7836
Sajnos nem. A 2010-óta hatalmon levők semmi ben sem különböznek mentalitásukban, hozzáállásukban, hataloméhségükben az előző garnitúrától.
megmon 2018. 10. 20. 10:47
Törölt hozzászólás
#7835
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 10. 20. 10:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#7834
Cruezo?
peter_s 2018. 10. 20. 10:37
Előzmény: #7825  pampa
#7833
Ha a bunkó, low grade, megélhetési politikai elit nem hajlandó betartani a szabályokat és a törvényeket, akkor nem lehet elvárni az átlag polgártól sem, hogy engedelmeskedjen a törvénynek és a szabályoknak. Hogy van az, hogy a teljes politikai osztály bűnözik, mindenki mástól pedig példás viselkedést várnak el? Az állam ne kérjen semmit, én perben állok a magyar állammal mert a pártok és politikusbűnözők hamisították az aláírásomat az OGY választásokon, rendre az a válasz a hatóságoktól, nem tudják garantálni, hogy ilyen esetek ne forduljanak elő, és lényegében nekem semmi károm nem keletkezett ebből, a választási eredményeket meg nem befolyásolta. Úgyhogy amint túl vagyok a kötelező körökön, mehetek majd Strasbourgba. És ezek után az állam azt kéri, hogy tartsak be szabályokat és törvényeket, amikor saját maga nem tudja garantálni a törvényes rendet és az adataim biztonságát? Először a politika és az állam tegyen rendet saját háza táján, aztán kérjen bármit.
megmon 2018. 10. 20. 10:36
Törölt hozzászólás
#7832
megmon 2018. 10. 20. 10:31
Törölt hozzászólás
#7831
ts3 2018. 10. 20. 09:49
#7830

Figyelmeztette a bíróság a 62 éves nőt, aki élettársa halála után került az utcára  "Egy környéken élő lakó is tanúskodott volna a megvádolt hajléktalan nő mellett, de a bíróság nem engedte. Ahogy a nő nem is lehetett ott a saját tárgyalásán, egy monitoron keresztül kapcsolták csak."
Rákosi rendszer.
euler 2018. 10. 20. 09:05
Előzmény: #7828  pampa
#7829

Oké, örülök neki, hogy ezt kimondtad (mi a célja a rendeletnek), így már jobban lehet talán tényleg beszélgetni a problémáról, és nem politizálni ennek ürügyén.
.
Nekem dolgom van. Az egyházakról jutott eszembe (a szobor a "Hajléktalan Jézus"):
https://4cdn.hu/kraken/image/upload/s--tqh8Ksut--/c_limit,w_1160/6zocGnw787PjuSbds.jpeg
pampa 2018. 10. 20. 08:56
Előzmény: #7827  euler
#7828
Nem is így kezelik őket!
.
Ez a mostani történet sem a "TÖMEG" -ről szól hanem arról a rétegről akik a legfrekventáltabb helyen élnek....
.
Az egyházak, alapítványok jó munkát végeznek ezen a területen....de tőlük is KIKOPIK egy réteg a szabályok BE NEM tartása miatt.
Ők vannak a látómezőben....róluk beszélgetünk....
euler 2018. 10. 20. 08:47
Előzmény: #7826  pampa
#7827

Nem kellene masszaként kezelni a hajléktalanokat. Ezer és egy oka lehet annak, hogy az utcán él, nem csak a szabályok be nem tartása.
Ha nem mutat rá hajlandóságot nem lehet "visszaszocializálni" a társadalomba, nem is kell erőltetni.
Viszont számon kell tartani mint embert,  esetleg a lelkével is foglalkozni. (A napi túlélését könnyebb saját magának biztosítania, mint egyedül leküzdeni a démonait - pszichiátria).
pampa 2018. 10. 20. 08:37
Előzmény: #7823  euler
#7826
Erről volt szó tegnap.
Nem "egyszobás garzon" a hajléktalan szálló. és nem is kell olyannak lennie!
.
Az egy lehetőség, hogy olyanok akik ÖNERŐBŐL képtelenek megoldani az ÉJSZAKAI alvásukat ott megtehessék!
Léteznek nappali melegedők is.
.
A probléma az, hogy mind két helyen SZABÁLYOK vannak!
És egy olyan társadalmi réteg aki pont ezen szabályok BE NEM TARTÁSA miatt került oda ahol most van....kellene VISSZASZOCIALIZÁLÓDNIA a társadalomba....
.
Ez a gond!
Nem a férőhely hiánya....
pampa 2018. 10. 20. 08:33
Előzmény: #7824  _Macika_
#7825
"Szomorú volt hallgatni egy asszonyt, aki elnézést kér az államtól, mer hajléktalan lett és az állam megdorgálja őt, hogy többet ilyet ne csináljon"
.
.
Újabb csúsztatás!
Az Állam nem bünteti mert HAJLÉKTALAN lett!
Az Állam azt kéri tőle, hogy mint minden hajlékkal rendelkező adófizető állampolgár.... ő is tartsa be a szabályokat.
Ennyit kér a többségi társadalom, sem többet sem kevesebbet.
_Macika_
_Macika_ 2018. 10. 20. 08:25
#7824
"Szégyelltem magam ezt a pert nézve" – mondta a Város Mindenkié képviseletében Udvarhelyi Tessza. A jogvédő szerint tucatnyi hasonló perre lehet számítani a közeljövőben. 
.
"Szomorú volt hallgatni egy asszonyt, aki elnézést kér az államtól, mer hajléktalan lett és az állam megdorgálja őt, hogy többet ilyet ne csináljon"
.
 - mondta Udvarhelyi a bíróság előtti tiltakozáson a pénteken gyors egymásutánban meghozott két ítélet után, amelyekben a bíróság szabálysértés miatt figyelmeztetésben részesített két hajléktalant, mert életvitelszerűen közterületen tartózkodtak.A hajléktalanság nem rendőrségi ügy, a szociális ellátórendszerek feladata a helyzet kezelése - hangzott el a tüntetésen. "Tisztelettel kérjük a rendőrséget csak akkor foglalkozzanak a közterületi hajléktalansággal, ha életvédelmi okok indokolják, például téli fagy idején." - mondta a tiltakozáson Misetics Bálint.
.
.A jogvédő szavai után a rendőrség Gyorskocsi utcai épületének egyik bejáratánál egy plakátot helyeztek el, tiltakozva az új szabályozás ellen."Aggodalommal követjük a híreket, hogy a rendőrség hajléktalan embereket állít elő és vesz őrizetbe. Különösen felháborítónak tartom azt a gödöllői esetet, amelynek során a rendőrség 
.
30 nap elzárás kiszabását 
.
kérte a bíróságtól egy hajléktalan emberre, akit bilincsben kísértek át a bíróságra" - állt a plakáton. "Szépen kérjük önöket, a jövőben tartózkodjanak az efféle intézkedésektől!"
.
."Nem a rendőrség felelőssége, hogy a kormánypárti többség az ország egész területén elzárással büntethető szabálysértéssé nyilvánította a közterületi hajléktalanságot!
.
.
"Ezzel együtt is tudniuk kell: a magyar társadalom - amelynek védelmére Önök felesküdtek - nem azt várja önöktől, hogy a politikai közösség legszegényebb, legkiszolgáltatottabb tagjait fenyegessék, előállítsák, és őrizetbe vegyék. Önöknek nem ez a feladatuk" - állt a plakáton, amely a tiltakozó akció utáni percekben is kint maradt a rendőrség ajtaján. 
euler 2018. 10. 20. 08:22
Előzmény: #7817  pampa
#7823

Úgy tudom a szállók nagy része éjszakai menedék inkább, tömegszállás jelleggel.
(Megpróbálhatnál a szélsőségek helyett differenciáltabban gondolkodni, úgy általában, és persze a humánumot sem elfelejtve.)
pampa 2018. 10. 20. 08:18
Előzmény: #7818  _Macika_
#7821
1995-ben kiment az Egyesült Államokba - élete legnagyobb hibájának bizonyult."
.
Ez mindent elmond róla.....
.
a lehetőségek, ígéret földjén ahol bárki megélheti megvalósíthatja az amerikai álmot....
.
visszajön hajléktalannak?  

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek