Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
euler 2018. 10. 20. 08:16
Előzmény: #7816  euler
#7820

Hozzátéve, hogy hajléktalanok mindenhol vannak, és lesznek, még a legfejlettebb szociális ellátás mellett is.
Mert úgy dönt, hogy neki ez a jó. Dönthet így, csak tartsa be a társadalom elvárásait, a békés együttélés szabályait.
(Szándékosan nem törvényeket és rendeleteket írtam).
pampa 2018. 10. 20. 08:14
Előzmény: #7816  euler
#7819
A hajléktalanság nem büntetőügyi kategória, hanem az adott állam szociális ellátórendszerének a hiánya. ..."
.
Újabb csúsztatás!
A hajléktalanságot nem BÜNTETIK!
.
Ahogyan a gépjárművezetést sem!
Ellenben mind két esetnél büntetik azokat akik megszegik a szabályokat!
_Macika_
_Macika_ 2018. 10. 20. 08:14
#7818
1995-ben kiment az Egyesült Államokba - élete legnagyobb hibájának bizonyult. Mikor szülei meghaltak, haza is jött, de "már szégyelltem visszamenni a bizományiba, mert mindenki azt hitte, hogy jól fizető munka miatt mentem el".Ezután dolgozott a II-és számú gyermekklinikán, majd a felnőtt fül-orr-gégészeten is, takarított. Később máshol is takarítást vállalt, "fillérekért, volt hogy egész péntekre ezer forintot kaptam a Kosztolányi Dezső téren."Az asszony élettársa tavaly meghalt, elmondása szerint ezért került bajba, idén februárban élettársa családja miatt el kellett hagynia a lakást. "Elmentem hajléktalanszállóra,, ott nem maradtam: kutyám is máshol volt, bent meg gennyes lábú emberek voltak, büdösek, ezt nem tűrtem."Néhány napig a 4-6-oson ingázott, majd elment régi otthonához a Kosztolányi Dezső térre. "Leültünk a padra, két kis motyóval. Ott éjszakáztunk, hűvös volt. Egy mérnökember hozott nekem takarót, hogy le ne fagyjak. Ezután sok ember jött hozzám jó szándékkal, sokan ruhákkal." - adott képet arról, hogy az életvitelszerűen közterületen tartózkodás azért nem mindenki szemében tűnik szabálysértésnek. "Sok segítséget kaptam, tudtam, hogy nem maradok végleg hajléktalan."
.
szégyen
pampa 2018. 10. 20. 08:12
Előzmény: #7815  _Macika_
#7817
akivel egyébként több lakó is jó kapcsolatot ápol, "
.
Akkor miért nem fogadják be?
.
.
"a szállókon pedig nincs hely vagy nagyon rosszak a körülmények, "
.
Rossz körülmény egy szállón? Az utcán jobb......
euler 2018. 10. 20. 08:09
Előzmény: #7813  _Macika_
#7816

"A bírósági tárgyalás ideje alatt civil aktivisták tiltakoztak az egyébként alaptörvényt is sértő döntés ellen.
A civilek álláspontja roppant egyszerű: a hajléktalanságot nem büntetni, hanem orvosolni kell.
A hajléktalanság nem büntetőügyi kategória, hanem az adott állam szociális ellátórendszerének a hiánya. ...
Egyébként is: a polgárok nem azért választják/hozzák a politikusokat törvényhozói helyzetbe, hogy pl. stadionokat építsenek vagy hogy lopjanak, hanem azért, hogy többek között az elesetteket is szolgálják!"
_Macika_
_Macika_ 2018. 10. 20. 08:07
#7815
Délután a Mérce.hu munkatársai szemtanúi voltak a Móricz Zsigmond körtéren, ahogy egy hajléktalan férfi ellen éppen eljárást indítanak a rendőrök, és több lakó a férfi védelmére kel. A Zoltán nevű hajléktalant hétfőn már kétszer felszólították, hogy hagyja el a területet, a mai harmadik "tettenérés" már szabálysértési eljárást ért az új rendelet értelmében. Nyáron egyébként egyszer már 25000 forintra büntették, amit nem tudott kifizetni.A lap beszámolója szerint több környékbeli lakó és járókelő is a férfi védelmére kelt, egyikőjük szerint a háztól számított egy méter még magánterület, tehát nem állíthatják elő közterületen való életvitelszerű tartózkodásért.A nagyjából 20 perces intézkedést követően a rendőrség végül ingóságaival együtt elvitte a láthatóan rossz fizikai-egészségügyi állapotban lévő Zoltánt, akivel egyébként több lakó is jó kapcsolatot ápol, elmondásuk szerint soha semmi probléma nem volt vele, ellenben a bulizó fiatalokkal, akik miatt tényleg tiszta mocsok és üvegszilánk az utca.Zoltán egyébként saját elmondása szerint korábban 27 évig dolgozott. A Kormányhivatal hajléktalanok munkához segítéséért felelős osztálya nem tudott neki munkát vagy segélyt adni, a szállókon pedig nincs hely vagy nagyon rosszak a körülmények, így maradt az utca.A Mérce Facebookon közvetítette az intézkedést:
.
.
orsosnak
pampa 2018. 10. 20. 08:03
Előzmény: #7813  _Macika_
#7814
 hogy egyébként is önkéntes a szállók igénybe vétele, ám a gyakorlatban kényszerítik őket erre a szabálysértéssel való fenyegetéssel, "
.
.
Ügyvéd???????? 
Kényszerítik???????????
.
Én nem olvastam a szabályban, hogy KÖTELEZŐ hajléktalan szállóra menni!
.
Én azt olvastam, hogy KÖZTERÜLETEN nem lehet ÉLETVITEL szerint élni!
.
BECSÜLT adatra hivatkozik ami szerinte sem 70000 !!!
A Kormány pedig 9500 becsüli a számukat és így a feltétel is adott.......
_Macika_
_Macika_ 2018. 10. 20. 07:52
#7813
Az ügyvéd szerint az eljárást fel kellene függeszteni és a szabályozás miatt az alkotmánybírósághoz kellene fordulni. Oláh Kálmánné esetében szándékosságról sincs szó, az élet sodorta az asszonyt hajléktalan helyzetbe. Az ügyvéd kifogásolta a hajéktalanszálló igénybevételének elutasítására vonatkozó ügyészi érvet is: "9500 férőhely van a hajléktalanszállókon, ehhez képest az utcán 15-30 ezer között van a hajléktalanok becsült száma" - mondta, megjegyezve, hogy egyébként is önkéntes a szállók igénybe vétele, ám a gyakorlatban kényszerítik őket erre a szabálysértéssel való fenyegetéssel, ami véleménye szerint alkotmányellenes. Nemzetközi szerződésekbe is ütközik az új jogszabály: az ügyvéd szerint a magántulajdonhoz való jogot sérti az ingóságok elkobzása, de az is, hogy korlátozzák a szabad mozgását a közterülettől való eltiltással a hajléktalanokat, noha törvényesen tartózkodnak az állam területén, közveszélyt ne okoznak. Európai Emberi Jogok Egyezménye sérül azért, mert az eljárás nem biztosítja védelemhez való jogot és a tisztességes eljárás, valamint az emberi méltósághoz való jog követelményének sem felel meg.Ennek alapján az ügyvéd az eljárás megszüntetését kérte.A bíróság zárt ülésen hozta meg a döntését, amely szerint Oláh Kálmánnét figyelmeztetésben részesítették.Ezután az ülést ismét megszakították, amíg a hajléktalan asszony ügyvédjével konzultál.
.
.
orbánia 2018
euler 2018. 10. 20. 07:50
Előzmény: #7808  -pny
#7812

Nincs hiteles statisztika. Nem tudni hány kilakoltatott ember húzódott meg rokonoknál, szegődött el szállásért házicselédnek, hány él sufnialbérletben... (becslések vannak csak).
Nem is a hajléktalanságot akarja felszámolni a rendelet, csupán a szem előtt lévő szélsőségesen zavaró eseteket akarja eltüntetni az utcáról. Pontosabban elsősorban az aluljárókból. Ehhez tényleg nem kell hatásvizsgálat, előzetes elemzés, viszont úgy álszent és embertelen az egész ahogy van. Olyan mint a fidesz maga.
pampa 2018. 10. 20. 07:20
Előzmény: #7796  -pny
#7811
Én azt "szeretem"  a liberális gondolkodású emberekben, hogy mindig megtalálják egy adott probléma "gyenge" pontját.
Most valaki kiásta, hogy 70000 olyan kártya van kiadva amin nem szerepel lakáscím.
ÍGY ENNYI a hajléktalan és ennyi férőhely kell......
Ami tudjuk nem igaz!
De legyen..... bővítenek ennyire!
.
Megépítik és eltűnnek az utcáról azután?
.
NEM!
.
Akkor majd megint kiássák liberális barátaink, hogy 8 esetleg 4 esetleg 2 ágyasak a szállók és NEM KÉNYSZERÍTHETŐK az együttlakásra!
.
SAPKÁT lehet bármikor találni...... ha pedig már elfogyott.... SAPKAHIÁNYT is elő lehet szedni.....
.A lényegen nem változtat.....
.
"ha börtönbe visznek akkor sem költözöm szállóra"
.
Ez az a fő gond amivel nem hajlandóak a ballib oldalon foglalkozni.....
wgl 2018. 10. 20. 05:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#7810
-Ad1 az OPNI 5 m magas belterületű 7 m széles folyosókkal,  totálisan elavult, kórháznak szinte a mai viszonyban alkalmatlan volt, arról nem beszélve milyen maags volt az üzemeltetési költsége.
Ad2 ha az összes beteg került volna az utcára, az is jelentéktelen a párszáz létszámmal mint a teljes hajléktalan létszám, de nem került, pár 10 esetleg, de ők is mehettek volna a Róbert kórház pszichiátriájára ami kb ugyanakkora volt, de nem mentek.
...
Az hogy melyik oldal mit záratott be az nem poltikai kérdés ha jogos volt.
Pl első és második kórházbezárást a fidesz tette de végig azt hazudták a szocik.
Persze a kretén tesze-tosza kommunikálni képtelen szocibanda ezt sem tudta lekezelni.
-pny
-pny 2018. 10. 20. 00:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#7809
“a baloldal zárta be az OPNI-t”
.
Jaj, jaj, jaj!
.
1. Mégis mi köze a pszichiátriai kezelésnek a hajléktalan kérdéshez?
.
2. 2010 óta Fidesz hatalom van, ráadásul 2/3-os. Tudod, legutóbb pl. 1 nap alatt a nulláról beszántották a teljes LTP rendszert. Innentől miről is beszélsz??? Ami ma van vagy nincs Magyarországon, annak az állami felelőssége = 100% Fidesz. NINCS másra mutogatás. Pont.
-pny
-pny 2018. 10. 20. 00:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#7808
“ép ésszel belátható, hogy nincs 70 ezer hajléktalan”
.
Tudnád ezt igazolni bármilyen hiteles statisztikával? Vagy annyi az egész, hogy te leírtad és kész...
euler 2018. 10. 19. 23:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#7807

11 éve, ha jól tudom, de mellékes a probléma szempontjából.
Mi történt az utóbbi 8 és fél évben? Mi van az OPAI-val?
megmon 2018. 10. 19. 23:15
Törölt hozzászólás
#7806
megmon 2018. 10. 19. 23:15
Törölt hozzászólás
#7805
megmon 2018. 10. 19. 23:14
Törölt hozzászólás
#7804
-pny
-pny 2018. 10. 19. 23:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#7803
“beteg embereket kezelni szokás én úgy tudom”
.
Ja igen: lásd egészségügy. Ahol se hely, se szakember, se korrekt ellátás nincs.
.
De focimeccsekre repkedő kiskirályunk, az van, eszetlen stadionépítésekre (még külföldön is), arra bezzeg még pénz is...
-pny
-pny 2018. 10. 19. 23:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#7802
“hiába építesz szállót azoknak, akik nem akarnak odamenni
némelyik büszkén hirdeti, hogy tizenx éve él az utcán”
.
Ha 70000 hajléktalannak van 70000 hely (emberhez méltó), akkor onnantól lehet büntetni, aki nem akar a helyre menni.
.
Ha csak 9600 hely van csak, akkor ezért nem lehet 70000 embert büntetni, mert nem megy oda.
.
Ez ennyire kurva egyszerű.
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 10. 19. 22:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#7801
Emiliát hallgatva mennyi,de mennyi portfolios nick jutott az eszembe.:)www.youtube.com/watch?v=FBRcXDa4OmI

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek