Topikgazda: Törölt felhasználó 2004. 06. 25. 07:54

Lakossági devizahitelek és kockázatuk elemzői szemmel (Raiffeisen)  

Ugrás a cikkhez
Lányi Bence, a Raiffeisen Bank elemzője a lakossági devizahitel piacról és a deviza hitel felvételének kockázatairól készítette az alábbi elemzését.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=42623
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 18. 00:36
Törölt hozzászólás
#7
Törölt felhasználó 2004. 06. 25. 10:27
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
ehhez képest nagybetűs, kiemelt cikk... na mindegy, elvileg nyár van (de csak elvileg, sajnos)
matgab 2004. 06. 25. 10:25
Előzmény: #3  zolee
#5
Elemzéseknél arra gondolnék, hogy múltbeli események bekövetkeztének okait, korábbi eseményekből eredően, logikai láncon alapuló gondolatmenettel, az események egymásra hatásának vizsgálatával megállapítja.
Vagy a jelenlegi helyzetből hasonló módon a jövőre következtet.
Ez meg leírja azt ami van, (ráadásul ezt is felületesen) és utána megállapítja, hogy akinek devizás kötelezettsége van, az számoljon az árfolyamkockázattal! Kiváncsi lennék ezt hány óvodás nem tudja? Meg, azt hogy ilyen elemzésekért melyik munkaadó hajlandó nekem is fizetni, mert akkor én is kifejteném, hogy pl. aki autót vesz és közlekedni akar vele, az számoljon a benzinköltséggel is...:)!
Törölt felhasználó 2004. 06. 25. 10:20
#4
az előadás üzenete:
1) a gyakran 20-30%-kal alacsonyabb havi törlesztőrészletek miatt az elmúlt 4 év szélsőséges árfolyammozgásait figyelembe véve (melyek minden esetben 20%-on belül maradtak) is megmaradt a devizahitelek előnye
2) a csökkenő kamatelőny ellenére továbbra is megéri devizában eladósodni, természetesen a hitelfelvétel időpontját körültekintően kell megválasztani
ez csak a rendezvényen jelenlevő újságírókhoz jutott el
zolee 2004. 06. 25. 09:44
#3
sokan érintettek a témában, s ha én most vennék fel deviza alapú hitelt, az itt megadott "tanácsok" alapján nem sokra mennék.
nagyon sok hasznos,színvonalas cikk található a portfolion amiből rengeteget lehet tanulni, de véleményem szerint ezt elemzők készítették elemzőknek.....
Törölt felhasználó 2004. 06. 25. 09:25
Előzmény: #1  portfolio
#2
ha én elemző lennék, ehhez a semmitmondó "cikkhez" biztos nem adnám a nevem... ez nem elemzés... vagy csak egy része került fel a portfolióra?

Topik gazda

alain
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek