Topiknyitó: Portfolio 2013. 11. 18. 11:37

Elindult a 10 éves dollárkötvény-kibocsátás!  

Ugrás a cikkhez
Kiadta a mandátumot négy globális nagybanknak egy 10 éves dollárkötvény kibocsátás mai menedzseléséhez az Államadósság Kezelő Központ - közölte az intézmény. A négy bank a BNP Paribas, a Citigroup, a Deutsche Bank és a Goldman Sachs. A Reuters...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=4&i=191884
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2013. 11. 19. 18:42
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#80
Ebben a topicban nem analógiát írtál, hanem marhaságot.
Törölt felhasználó 2013. 11. 19. 18:39
Előzmény: #77  tokos.
#79
"Mint a másik hozzászólásomban leírtam, nem mondod ki direktben, hogy mindenért a Fidesz a hibás."

Nem, messze nem igaz, hogy mindenért a Fidesz lenne a hibás.

1. Jelenleg ők kormányoznak. Tehát nyilvánvaló, hogy minden állammal kapcsolatos jelenbeli kritika célpontjai ők.
2. Saját magukról ők és a hívek folyamatosan kijelentik, hogy különbek. Én sokszor pedig nem is kritikát fogalmazok meg, hanem egyszerűen a korábbi jobboldali támadások analógiáját mutatom fel egy-egy jelenbeli lépés/szöveg ellen, rámutatva az ellentmondásra. Pont ezt tettem ebben a topicban is.

tokos. 2013. 11. 19. 18:32
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#78
Jajj pénznnyelő, ne beszéj már.

Nem az eredője minden rossznak? Nézzük a devizahitelezés kérdését.

A te állításod szerint visszakereshetően;

1. A fidesz tette lehetővé a bevezetését
2. Járai magas kamato miatt terjedt el.

Utólag odavetve persze ott van némi ejnyebejnye, hogy persze volt szabályozási hiányosság aszociknál,

ez alapján a beírás alapján egyértelműen látszik, hogy szerinted honnan ered.

Amúgy, az a szomorú az egészben, hogy valszeg te is pontosan tudod, hogy a jegybank részben azért volt kénytelen magasan tarrtani az alapkamatot, mert a szocik alatt olyan pénzkiáramlás folyt, aminek az inflációgerjesztő hatását nem tudták másként ellensúlyozni. Igaz így sem.
tokos. 2013. 11. 19. 18:20
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#77
Bele kellene nézned abba a bizonyos tükörbe, amit állandóan másnak akarsz tartani.

Mint a másik hozzászólásomban leírtam, nem mondod ki direktben, hogy mindenért a Fidesz a hibás. De mindenérveddel ezt támasztod alá..

Orbánékat sem védem görcsösen a múltkor is tökéletesen egyetértettem veled a legtobb hibájukban, átalakítások, jogbizonytalanság, stb. Ha ilyesmit írsz, egy szót sem szólok, mert teljesen igazad van benne.

Most viszont olyan hülyességgel jöttél, amit rendbe kellett tenni. Szerinted én védem őket görcsösen, pedig, ha valaki végigolvassa a beírásokat, leginkább azt láthatja, hogy te szidod őlet görcsösen, néha a valóságtól teljesen elszakadva.
Törölt felhasználó 2013. 11. 19. 18:15
Előzmény: #74  tokos.
#76
"Jól látod, pénznyelő szerint minden rossz eredője a Fidesz"

Hazudsz.

Nem mondtam sose ilyet. És nem is gondolom így.

A lenti hozzászólásban, a neked írtban is rögtön leírtam, hogy a devizehiteles ügyben vitathatatlan a szoci kormányzat felelőssége. Úgyhogy mindenki olvashatja, hogy hazudsz.

Pontosan ezért tettem hozzá rögtön egy hozzászólásban, hogy a neked írt VÁLASZ önmagában még csak félreérthető se legyen.

De persze nem félreérted, hanem szándékosan hazudsz. Hozzáteszem, ez még mindig jobb, mint amikor anyáztál.
tokos. 2013. 11. 19. 18:13
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#75
Semmi indulat nincs bennem.

Még egyszer, ha elolvastad a hozzászólásomat, amiben azt írtam, hogy a devizahitelt nem tartottam hibás termék ek, és alapvetően mindenki nyert vele, mégis miből gondoltad, hogy majd Simorozni fogok, és gyurcsányt fogom szidni miatta?

tokos. 2013. 11. 19. 18:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#74
Jól látod, pénznyelő szerint minden rossz eredője a Fidesz. Ha közvetlenben rákérdez valaki, akkor azt mondja, hogy nem mindenért, de aztán addig-addig csűri-csavarja a dolgot, hogy aztán kiderül, hogy tulajdonképpen igen, bár ezt nem mondja ki direktben, csak minden érvével ezt támasztja alá.

Pontosan úgy, mint az általad megfigyelt esetben is...

Vagy nagyon elvalult, vagy nagyon jól megfizetik érte.
Törölt felhasználó 2013. 11. 19. 18:06
Előzmény: #71  tokos.
#73
"és a szokásod szerint minden rossz eredőjének beállítani öket."

Nem ,nem írtam ilyet.

Belőled süt a gyűlölet és üldözési mániád van. Görcsösen véded Orbánékat és mindent azonnal támadásnak veszel. Ez persze érthető, így viselkedik egy hívő, ha istenét éri támadás, vagy egy szerelmes ember, ha a szerelmét...
Törölt felhasználó 2013. 11. 19. 18:04
Előzmény: #71  tokos.
#72
"Uggyan hantakirály"

Megint teljesen feleslegesen indulatoskodsz, olvasnál inkább figyelmesebben.

Így kezdtem a mondatot:

"Nem, tokos írta azt, hogy "engedni nem volt kötelező", ami számomra azt sugallta..."

"SZÁMOMRA", "SUGALLTA". Tisztában vagy ezeknek a szavaknak a jelentésével?
tokos. 2013. 11. 19. 17:59
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#71
Uggyan hantakirály, ne beszélj már, a kérdéses hozzászólásomban épp azt írtam, nem tartotam hibás terméknek a devizahitelt, és, hogy gyakorlatilag mindenkinek jó volt, a kormányzatnak, a lakosságnak, a bankoknak. IEbből jutalottál arra a következtetésre, hogy Simorozni fogok? Egyébként is mikor Simoroztam?

Annyi történt hogy próbálltál a magad képességei szerint egy jó nagy adag kakit a Fideszre kenni, és a szokásod szerint minden rossz eredőjének beállítani öket.

Törölt felhasználó 2013. 11. 19. 17:32
Előzmény: #69  Knight Tyris
#70
"ezt csak utólagos magyarázkodásnak tartom. Jobban hangzott a mondadndód alátámasztásához a 0%-os alapkamat és ezért azt írtad, és bíztál banne, hogy ez nem fog szemet szúrni azoknál kiknek szántad. Ennyi."

Ne akard már nekem megmondani, hogy én valamit minek szántam...
Knight Tyris 2013. 11. 19. 17:22
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#69
Mondjuk nem tom mi köze a lakossági devizahitelezésnek e topic témájához. Szerintem semmi.
Teljes agyrém volt ide bekeverni.

Nálam konkrétan semmi, emiatt ezt csak utólagos magyarázkodásnak tartom. Jobban hangzott a mondadndód alátámasztásához a 0%-os alapkamat és ezért azt írtad, és bíztál banne, hogy ez nem fog szemet szúrni azoknál kiknek szántad. Ennyi.

Egyébként maga az esemény miatt néztem be pont ebbe a topicba, legutóbb akkor jártam a fórumon, mikor Tokos említette, hogy megy pecázni, amire itt rá is kérdeztem.

Stóval nem nézegetek felesleges topicokat és hsz-eket.

Ha a fórumra be is nézek, akkor az arra a topicra korlátozódik, mind beírás mind olvasás tekintetében ahol -remélem elfogadják, ha így fogalmazok- a tőzsdés barátaim írnak.

ennyi

Törölt felhasználó 2013. 11. 19. 15:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#68
Jó, hogy felhoztad ezt a Ft sávot is. Emlékszel rá mekkora politikai hiszti volt a sáveltörléssel kapcsolatban? A topicok is tele voltak a jobbos fröcsögéssel, hogy a hazaáruló Simor eltörli a sávhatárt, így korlátlan Ft gyengülést tesz lehetővé.

Én emlékszem erre és az internet sem felejt. Vissza lehet keresni. Csak a Fidesz hívők memóriája rossz, ezért képesek igen rövid idő alatt akár ugyannak is tapsikolni, amire korábbanm komcsi-hazaárulóztak... Lásd még tandíj, meg stb.
Törölt felhasználó 2013. 11. 19. 15:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#67
Nem, tokos írta azt, hogy "engedni nem volt kötelező", ami számomra azt sugallta, hogy szerinte már az engedélyezéssel el lett rontva, én pedig emlékeztettem rá, hogy mielőtt vadul Gyurcsányozni, Simorozni kezdene, 2001-ben Járai volt a jegybankelnök és Orbán a kormányfő, amikor a devizahitel mint termék jogi zöld utat kapott...
Törölt felhasználó 2013. 11. 19. 15:08
Törölt hozzászólás
#66
Törölt felhasználó 2013. 11. 19. 15:03
Törölt hozzászólás
#65
Törölt felhasználó 2013. 11. 19. 14:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#64
Megjegyzem:

1. "Forint árfolyamkockázat max. 2-3 év". Euró ellenében. A devizahitelek nagyrésze frankos ugyebár. Igaz, ott is csökken a kockázat, ez világos, mert csak az EURCHF kockázat maradna.

2. "bevezetés előtt mindenki erősödést várt." = spekuláció. Világos, hogy a devizahitelboomba ez is belejátszott, de ettől még ez spekuláció. Valójában ezt tette minden devizahiteles, a zsebretett kamatelőnyön kívül arra spekulált, hogy a Ft legalábbis nem gyengül. Na ezt a válság teljesen felülírta.
Törölt felhasználó 2013. 11. 19. 14:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#63
Nekem semmi gondom nincs vele. Hol olvastad tőlem ezt?
Törölt felhasználó 2013. 11. 19. 14:41
Törölt hozzászólás
#62
Törölt felhasználó 2013. 11. 19. 13:39
Törölt hozzászólás
#61

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek