Topiknyitó: Portfolio 2013. 09. 25. 12:21

Az átlagfizetésig lenne ingyenes a készpénzfelvétel  

Ugrás a cikkhez
Az átlagfizetésnek megfelelő, vagyis havi közel 150 ezer forintos összegben tennék ingyenessé a havi kétszeri készpénzfelvételt vezető kormánypárti politikusok - értesült a hvg.hu. A bankok állítólag újabb devizahiteles csomagot tettek a kormány...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=189670
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 10. 01. 07:31
Előzmény: #28  szivacs
#29
a vevő majd nem akar kp-ban fizetni, ha nem éri meg neki jobban, meg ha neki se abban keletkezik a jövedelme. édes istenem, nem lehetsz ennyire lóellenzős
szivacs
szivacs 2013. 10. 01. 00:39
Előzmény: #27  Bekre_Pal
#28
"kp-ban keletkeztetni" - ?????
Jajj ne fárassz már!
Zavarja el a boltos a vevőt aki kp.-ban akar fizetni, mi???
Tényleg jobb lesz ha kipihened magad!! :-)

meg én is, mert lefárasztottál!

Rémálmot kívánok: álmodj egy gurulós bőrönd húszezressel! !! :-)))
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 10. 01. 00:32
Előzmény: #26  szivacs
#27
nem kell kp-ban keletkeztetni a bevétel nagyobb részét, azzal legális esetben csak a nyűg van meg a költség meg a kockázat. de minek magyarázzam, elhúzok még olvasni kicsit alvás előtt, jó éjt
szivacs
szivacs 2013. 10. 01. 00:27
Előzmény: #25  Bekre_Pal
#26
Nem fogod??
"Ahol a bevétel kp.-ben keletkezik,"
Érted?
Ott a bevétel a boltban kp.-ban.
Fizetésnapon nem adod ki a pénztáros bérét, hanem beszállítod a kp.-t bankba, befizeted a bank pénztárába - a bank levonja a jutalékot, majd másnap átutalod a fizetését a pénztárosnak - a bank levonja a jutalékot - és a pénztárosod már másnap meg is kapja a pénzt a számlájára, elmegy egy bankautomatához és kiveszi a kp.-t hogy befizethesse a gyerek kajáját az oviban.

Marhára kényelmes! De legalább drága és lassú!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 10. 01. 00:16
Előzmény: #24  szivacs
#25
a kp annak jó, aki jövedelmet akar eltitkolni, mindenki másnak kényelmesebb az elektronikus lóvé. ez van. ha akarunk még adókat az eltitkolt jövedelmek miatt, hát hajrá, készpénzesítsünk. én nem támogatom.
szivacs
szivacs 2013. 09. 30. 23:34
Előzmény: #23  Bekre_Pal
#24
"ki fizetné meg a többletköltségeket?"
Megint csak magadra gondolsz!
Ahol a bevétel kp.-ben keletkezik, ott a kp.-ben történő fizetésnek nincs többletköltsége, sőt éppenséggel negatív a "többletköltsége" vagyis megtakarítást jelent.
A kp. bevételt beszállítani a bankba, fizetni a befizetéséért majd fizetni az átutalásáért - ez jelent többletköltséget az ilyen cégeknek.

Nekik az a "jó nagy baromság" és többletköltség, ha kötelező bankszámlára utalni a béreket.
Úgyhogy ami az egyiknek előny, az a másiknak hátrány - ezért nem szabad uniformizáltan csak egy megoldást favorizálni, pláne nem kötelezővé tenni!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 29. 23:00
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
konkrétan lelőtted a mondanivalómat, bár én azt mondtam volna, másszunk vissza a barlangba is

jó nagy baromság ez, gondolj bele, ki fizetné meg a többletköltségeket? egy pártíz fős cégnél ez pénztár kiépítését, kp szállítást, miegymást jelentene. én munkaadóként, ha bejönne egy ilyen fasz szabály, akkor mindenkivel újraszerződnék, hogy utalással kéri, aki meg nem, az mehet új kihívásokat keresni, ahogy azt mondani szokás. vagy javasolnám a másik végletet, hogy igényeljék ezt minél többen, akkor többfelé fog szétszóródni a többletköltség, amit fizetéscsökkentés formájában áthárítok

ismét egy érthetetlen hülye kezdeményezés
Törölt felhasználó 2013. 09. 29. 22:42
Előzmény: #13  Bekre_Pal
#22
Nem csak londonban árulnak hazai pénzintézeteket, hanem itthon is. Tudok olyan itthoni bankvezérről, akit már megkerestek más bankok vezetői, hogy nem akarja-e őket megvenni.

Amúgy meg mit kell itt azon annyit töprengeni, hogy hány ingyenes pkfelvét legyen, milyen összeghatárig, vezesük inkább azt be, hogy a munkavállalló kérhesse a fizetését a munkáltatójától készpénzben is!
Mielőtt még nekem esnétek, hogy persze, meg menjünk vissza a fára is, nem én találtam ki: link
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 29. 00:21
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#21
az ilyen infókat nem otp-be ruházásra fogom használni, amúgy se vagyok gazdasági előny szerzéséhez eléggé jól informált. annyit azonban tudok, ami szakmai körökben eléggé közismert, hogy orbán több fronton is építkezik az otp ellen, úgyhogy már csak ezért se venném hosszabb távra, ha folytathatja a munkálkodását
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 29. 00:18
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
munkámból adódóan beszélgetek a bankok vezérhelyettesi/ügyvezetői szintjével, onnan, ebben semmi kacsa nincs. nem azt mondták hogy valaki azt mondta hogy azt hallotta, ennél elsőbb kézből veszem
Törölt felhasználó 2013. 09. 29. 00:14
Előzmény: #13  Bekre_Pal
#19
"jelenleg 5 itthoni pénzintézetet árulnak londonban"

Ezt meg honnan veszed???? Az igaz hogy mindenki várja a választások kimenetelét, meg az is hogy lehet előbb-utóbb 1-2 bank feladja és kivonul ha marad a mostani garnitúra, de amit írtál inkább kacsa lehet...
marcus 2013. 09. 29. 00:08
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#18
+ 1 eset: 2007-ben egy x összegű pályázatunknál 2 lehetőségünk volt, vagy bejegyeztetünk jelzálogot 3 évre egy ingatlanunkra, vagy hozunk banktól letéti igazolást ezen összegről - a jelzálog költségét ismertük Ft-ra pontosan, de gondoltuk megnézzük a letéti igazolást is, mivel jár - kedvező 7% : a kezelési költség ( o.k., ingyen nincs semmi...) és a kamat . (na ezt már érteni sem értettem miről hablatyol : zárolják a fenti összeget 3 évre és még ezen zárolt összeg után / amivel amúgy is szépen keresnek addig / fizetnem kell a bank számlájára kamatot, ezt szemrebbenés nélkül adta elő a manager, csak én pislogtam nagyokat, miután látta, hogy ebből nem lesz letét,gondolom nem akarta veszni hagyni a jutalékát és egyből kedvezményeket ajánlott...ja és még csak nem is a zótépében történt az eset...mit ajánlottak volna ott???:-)
namármost ez a piacbarát árazás ugye?-mert szerintem nevezhetjük rablásnak is akár...normális piacgazdaság? itt ? amióta az eszemet tudom ilyenre nem emlékszem, /te igen?/ hogy lett volna, teljesen mindegy ki volt a király éppen... jogállam? az!...időnként ennek van joga, aztán + annak , most éppen arról szól a harc, hogy jövőre kinek legyen...
Ja, és nem fakadok sírva, hogy miket kell fizetnie a bankoknak, fizetnek, ha tudnak, ha nem akkor viszlát, értem én, hogy az volt a jó világ, amikor pár év alatt eszméletlen pénzeket lehetett bónuszként felvenni, nem csak Csányi Sándor kaszált a zótépével, minden alvezére milliárdos lett ( ez nem is okozna gondot, ha eközben mondjuk 1 altatóorvos vagy 1 tanár, nem 80 ezer Ft-ot visz haza és épp éhen nem hal ), vagy nem?, mert túl jó volt az árazás , ...
Még egyetlen gondolat: a magyarországi bankok , bármelyik ...Németországban vagy Svájcban mennyi időt bírnának ki mindenféle Orbáni sarc nélkül ?- segítek picit jó, semennyit! az a gyanúm, ki sem nyithatnának , ha esetleg valamelyik mégis átvinné a lécet, azért csukna be mert ügyfelek nélkül maradna...
Törölt felhasználó 2013. 09. 28. 21:38
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#17
Orbánék komcsibbak a komcsiknál, azt hiszik, hogy a 2/3-al a világ urai (úgy tűnik, sose láttak egyben Föld-gömböt, hogy tudják, a Hegyeshalomtól Záhonyig tartó kis darabocska feletti 4 évre megszavazott hatalom a világ többi, 99.9%-os részére nem terjed ki). Azt hiszik, a piaci folyamatokat is irányíthatják erőből. Pedig lófaszt.
Törölt felhasználó 2013. 09. 28. 21:29
Előzmény: #8  marcus
#16
"netántán bankokat szabályozni"

Ne haragudj, de az nem szabályozás, hogy erőből elveszek, majd piacidegen árazásra kényszerítek. Az erőből elvétel netovábbja, amit idén kaptak 2. csomagban a bankok: (előzmények: bankadó, egyéb banki szopatások, tranzakciós adó, majd) visszamenőleg az új adó utáni különadó, mert nem jött be az újból a tervezett - mondogasd magadban a nevét ennek: elmaradt tranzakciós adóbevétel utáni különadó... Fel bírod ezt fogni? Ilyen nincs egy normális piacgazdaságban, egy jogállamban.

Ez nem szabályozás. Ez egy venezuelai szintű banánköztársaság féldiktatórikus rendszerének ámokfutása.
Törölt felhasználó 2013. 09. 28. 13:48
Előzmény: #13  Bekre_Pal
#15
Akkor érdemes lenne beruháznod az OTP-be, ha ilyen információid vannak. Ilyen esetben nem kis emelkedés lenne.
Törölt felhasználó 2013. 09. 28. 13:46
Előzmény: #12  Bekre_Pal
#14
És mégis hogyan? Ugyanis például az AXA banknak egy ATM-je sincs, és a fiókjaiban sem kezel készpénzt. Tehát őt elég nehéz lenne arra kötelezni, hogy ingyé adja a felvételeket.

Vagy például a MagNetnél már most is ingyenes havi két felvétel saját ATM-ből. Persze nekik Budapesten van 13 ATM-jük a saját fiókjaik mellett. Majd a többi bank szépen kiszervezi az ATM-jeit valami leánycégéhez, aztán ugyanott van, mint a MagNet.

Millió lehetőség van.

Ezek a posztkommunisták azt is állították, hogy nem lehet majd átterhelni a tranzakciós meg telefonadókat, és mégis, és azt se tudták rutinból bezárni. Még a Gyurcsányt se tudták rutinból bezárni, pedig az is kampányígéret volt. Csak a rendvédelmi nyugdíjasok nyugdíját tudták rutinból elvenni.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 28. 13:42
Előzmény: #12  Bekre_Pal
#13
egy valamire nem terjed ki a diktatúra hatalma: arra, ha lelépnek a bankok

jelenleg 5 itthoni pénzintézetet árulnak londonban, és személyes banki felsővezetői beszélgetéseim alapján tudom, hogy többen várják a jövő évi választások eredményét, és ha fennmarad a mostani berendezkedés, akkor kisétálnak és az utolsó lekapcsolja a villanyt

na az szép lesz
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 28. 13:38
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
ha egy ilyen kiskaput kihasználnak a bankok, azt a kommunisták már rutinból bezárják pár nap alatt
Törölt felhasználó 2013. 09. 28. 13:33
Előzmény: #6  jancsika
#11
Akkor nem olvastad el a cikket, még a címét sem. Már nem havi 2 db felvételről, hanem havi 150000 felvételéről van szó.

A megoldás persze így is egyszerű a bankoknak: Havonta 150000 Ft-ot bármely ügyfelük díjmentesen felvehet egy meghatározott központi fiókban. Akinek ingyé kell, az mehet oda sorba állni, az extra szolgáltatás, hogy a második utcasarkon is fel tudod venni a pénzed.
Törölt felhasználó 2013. 09. 28. 13:31
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#10
Egyetértek, hogy le kéne váltani őket, kérdés csak annyi - K I R E ???
Úgy érzem magam, mint gyerekkoromban a tévé 1 és 2-es adásával: akármelyikre kapcsolgattam csak szar műsort nyomtak ...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 28. 13:18
Előzmény: #8  marcus
#9
perpill az a koreográfia, hogy az állam rabolja a bankot, a bank meg ezért az ügyfelet

úgyhogy a kdrága bankolás szentviktornak köszönhető

aki ezt nem látja át, az megérdemli a kipusztulást, meg hogy bűnözők pumpolják
marcus 2013. 09. 28. 13:08
#8
"...Egy újabb üzlet miatt ki kellett vennem a pénzem egy kisebb részét a számlámról.Majd hanyatt estem, amikor észrevettem, hogy a közel negyvenhárommillió forintnyi pénzemből levontak félmilliót kezelési költség gyanánt. Gyakorlatilag a semmire vesznek el milliókat ..." Klapka György

márpedig a banki jutalékok korrektek, akik ebbe megpróbálnak belepiszkálni,netántán bankokat szabályozni, adóztatni azok nem értenek a gazdasághoz, fidesznyikek és - punktum
Törölt felhasználó 2013. 09. 28. 07:44
Előzmény: #6  jancsika
#7
jancsika 2013. 09. 27. 06:30
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#6
A bankoknak szerintem nem kell felvenni ebben az ügyben a kesztyűt.

Elegendő egy icipicit megváltoztatni a bankkártyákhoz illetve a bankautomatákhoz kapcsolódó feltételeken.

Pl. Így: Az első 2 db kp felvétel ingyenes. Az első két kp felvétel maximális összege 5000 ft.

üdv

rockmaster 2013. 09. 26. 23:55
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#5
Sose voltak azok..
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 26. 22:45
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
ők normálisak, csak romlottak, a választóik nem azok
Törölt felhasználó 2013. 09. 26. 22:32
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Ne felejtsük azt se, hogy ez nem csak egy új adó következménye. Mert már az is elég ok lenne, hiszen a tranzakciós adót a bank befizeti az államnak a készpénzfelvételes tranzakciók utánis. Hanem hogy ezen felül is bevezettek gyorsan egy különadót, mert miután nem jött be a tranzakció adóból annyi, mint tervezték, bevezettek egy visszamenőleges elmaradt tranzakciós adóbevétel miatti különadót (ami az eredeti adó bő 2-szerese). Még a neve is ez volt. Ez, ha pár éve valaki leírja, kiröhögjük, hogy ez vicc, ilyen nincs és nem is lesz. De igen, Orbánéknál még ez is van.

És most képesek ezt is úgy kommunikálni, hogy szemét bankok... Miután bevezettek egy bankadót, lenyelettek x veszteséget velük devizahiteles mentésekkel, bevezettek tranzakciós adót, majd ennek tetejénen egy különadó különadót visszamenőleg... Ezek konkrétan nem normálisak.
Törölt felhasználó 2013. 09. 26. 21:19
Előzmény: #1  portfolio
#2
Ez az Orbán a pofátlanság netovábbja. Most úgy állítja be, hogy a bankok miatt drága a kp. felvétel, holott Ők adóztatták meg elvtelenül és tisztességtelenül a hozzáférést ahhoz a pénzhez, amely vagy már adózott, vagy más módon a személy magántulajdonát képezi. Ilyen útonállást csak a legelvetemültebb gengszterek tesznek. Jövőre veszniük kell !

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek