Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 09. 13. 08:43

Nemzetközi piacok  

Az új fórum a magyar piacon kívül kötetlenül tárgyalja a nemzetközi piacokon történő kereskedést.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2017. 07. 19. 21:42
Előzmény: #457  Törölt felhasználó
#458
A BMW 2011 ota a 75 szintet tekinti kritikusnak. Alulrol erintette 2011-12-13 evben mire attorte. Aztan felulrol tesztelte 2014-15 evekben, es tavaly nyaron egeszen 65-ig ala szakadt. Ez a mostani oldalazas a 80-91 savban egy eve tart, es nyilvanvaloan valamifele korrekcio (a chart rosszul szamozhato) es semmi impulziv ero nincs benne. En kivarnam, amig vagy fole vagy ala tor ki, es arra tradelnem. Egyelore kis himbalodzas van benne, ami par szazalekos rovid trade-ekre jo. Megjegyzem, az sem megvetendo.
Törölt felhasználó 2017. 07. 06. 22:12
Előzmény: #455  Törölt felhasználó
#457
Pontosítás: A BMW 91-ről 80 euróig esett-
Törölt felhasználó 2017. 07. 06. 21:46
Előzmény: #454  Tibi0002
#456
Az Interactive Brokersnél margin számlám van (tőkeáttétellel nyitok pozíciót), másrészt a CFD egyébként is tőkeáttételes termék. A strategiát mindig az adott piaci sajátosságokhoz kell igazítani. Volatilis, bizonytalan hektikus piaci viszonyok esetén célszerű hamarabb realizálni. Természetesen hogy megéri (különösen ilyen kamat környezetben).
Törölt felhasználó 2017. 07. 06. 21:40
Előzmény: #453  pomperj
#455
Német bankokban és autógyárakban meg volt a korrekció. pl. BMW 91 euróról--> 90 euróig, még benne lehet pár százalék de fundamentálisan nem indokolt több (nem így a Teslánál). Szerintem az ECB (hasonlóan a FED-hez) lassan fog kamatot emelni. Ennek ellenére a kamat marzsok emelkedni fognak a eu bankok esetén is közép-hosszútávon. Az eu bankok esetén még jó adag növekedési potenciál van. De az eu és japán kamatkörnyezet továbbra is nagyon alacsony marad fél-egy év kitekintésbe. Az USA protekcionista gazdaságpolitikáját meg fogják torolni az ellenérdekelt felek, ez elvi kérdés. Hosszabb távra én sem vagyok optimista, de az eu börzék továbbra sem drágák 14-15 ezres DAX gyengén pesszimista nézőpontból benne lehet jó féléves kitekintésben.
Tibi0002 2017. 07. 06. 18:42
Előzmény: #451  Törölt felhasználó
#454
Érdemes 2-4%-os profitokat zárogatni? Tőkeáttéttel nyomod?
pomperj
pomperj 2017. 07. 06. 18:25
Előzmény: #452  Törölt felhasználó
#453
A DB-t lesem szep turelmesen, varok amig jobb aron kaphatok. Nagy idotavra vennem. Az autos ciklus USA-ban es Japanban is lefele tart, talan mar Europaban is gyengulo fazisba fordul. A DAX nyilvan korrekcioban van, de szerintem meg egy magasabb topot tud utni osszel. Azzal felmehetnek az autosok is. De nem vagyok hosszabb tavra optimista; nekem ugy tunik, hogy elkezdodik osszel az EUR kamatok lassu emelkedese. Azt pedig egy ido utan megszenvedik az indexek, de a bankok abbol profitalni tudnak majd. Az aligha lenne szerencses, ha kereskedelmi haborut kezdenenek a nemetek. Okosabb lenne abban nyomulni, amiben jobbak: engineering es jobb minoseg.
Törölt felhasználó 2017. 07. 06. 18:04
Előzmény: #450  pomperj
#452
Nyáron egy kicsit inaktívabb vagyok, most vettem észre a bejegyzésed. Mostanában óvatos vagyok, ezért realizálok rendszeresen, de fentebbről is vannak db és dbk pakkjaim (mind három portfoliómban.) Azóta ismételten vettem DBK 15 eurón (talán múlt hét elején) és pár napja szintén realizáltam. A DBK az egyik TOP pick papírom, csak idő kérdése, hogy új lokális csúcsra menjen az árfolyama, év végén 20 euró fölé várom. A BMW részvénnyel szívok egyelőre lefelé lépett ki a háromszögéből, VOW-ot is kiszórtam minimális haszonnal. De sokat esett a BMW és a DAI, lejjebbről egyre jobb beszállási pontok adódnak. TRUMP piacvédő politikája visszájára fog elsülni, az EU meg fogja tenni az ellenlépéseket. A német állam emelni fogja az USA-be exportált német autók támogatását (leírhatnak az adójukból az eladások után a cégek).
Törölt felhasználó 2017. 07. 06. 17:50
Előzmény: #447  Törölt felhasználó
#451
Volkswagen longomat lezártam (2% profit, megszenvedtem vele).
pomperj
pomperj 2017. 06. 21. 09:25
Előzmény: #449  Törölt felhasználó
#450
Szerintem jol tetted hogy adtad. A DB ott ul a 15.0 supportjan egy ideje, es kalapal, elobbutobb leszakad. Az a baj, hogy a tobbi nemet reszveny se nez ki erosnek. Trump orrbavagta a nemet autosokat is. En semmit nem latok a lithium teman kivul, ami hosszabb idore is tetszene. A CRB Index persze nagy potencia hosszu tavra, mint olaj, uran, stb.; de roved tavon ezek most esnek, es pocseknak latszanak.
Törölt felhasználó 2017. 06. 20. 10:05
Előzmény: #448  Törölt felhasználó
#449
Lezártam a DBK longomat (br. profit 4%).
Törölt felhasználó 2017. 06. 16. 18:47
Előzmény: #447  Törölt felhasználó
#448
Prognózisom bejött leszurt a DBK 15 euró alá, teljesült a megbízásom 14,9 eurón.
Törölt felhasználó 2017. 06. 16. 10:07
Előzmény: #446  pomperj
#447
Igen abban igazad van, hogy eléggé törékeny az USA technológia, de tulajdonképpen nem tartanám nagy tragédiának, ha átmenetileg beszorulnék egy-egy pozíciómba. Ilyen tipikusan a Deutsche Bank. 15%-ot esett a papír, ezért rövid távra jó kockázati arányal lehetett tegnap beszállni. Egyébként nem zártam ki a mai napon még egy gyors leszurást (már korán reggel 14,9 euróra beálltam), de úgy tűnik egyelőre fordult a papír. A Commerzbank is tegnap elérte a támaszát és onnét pattant. Vettem tegnap Volkswagent és BMW CFD-ket is ezek a papírok is sokat estek. A DAX index erejét mutatja, hogy úgy van csúcson, hogy egyes német szektorok gyakorlatilag közben korrekcióztak.
pomperj
pomperj 2017. 06. 15. 15:56
Előzmény: #445  Törölt felhasználó
#446
Majdnem a 14.7 EUR supportjan van, szoval elvben OK a DB long; es kis stoploss-al lehet megvedeni. De ilyen sz@r napon mint a mai, jo esely van hogy DAX szakad tovabb (raadasul a DAX legerosebbje, az SAP se bir emelkedni 4 hete) . En nem vettem volna; nalam marad a kivaras.
Törölt felhasználó 2017. 06. 15. 15:01
Előzmény: #444  Törölt felhasználó
#445
KGB-s kapcsolataim intézkedtek DBK ügyben, így vettem Deutsche Bankot!
Törölt felhasználó 2017. 06. 08. 16:07
Előzmény: #441  Törölt felhasználó
#444
Nem akar ez a dög DBK lemenni 15 euróig, de majd szólok KGB-s cimboráimnak, hogy tegyenek az ügy érdekében. Oroszországban egyébként több száz USA cég van jelen, tehát kifejezetten a szankciós kritériumok keretein kívül nem tilos üzletelni orosz barátainkal. Ez Trumph úr esetén is igaz még civil üzletember időszakában! Ebből a DBK-nak baja nem lesz, csak nem aszisztál ügyfelei lejáratásában. (Egyes fórumokon nagyon fantáziálnak erről.)
Törölt felhasználó 2017. 06. 08. 12:50
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#443
A BMW shortom is záródott, ezzel is kerestem pár százalékot.
Törölt felhasználó 2017. 06. 08. 12:49
Előzmény: #436  Törölt felhasználó
#442
Santander elszállt lezártam (4% br. profit). Draghi úr is tud negativ meglepetést okozni, ezért úgy döntöttem jobb a biztonság.
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 14:41
Előzmény: #440  pomperj
#441
Én csodálkoznék, ha a DBK a mostani 15 eurós szintekről ne duplázna jövőre. A jogi költségek csökkenését követően (ha az ECB elkezdi jövőre a kamatok emelését) profit robbanás fog jönni. A banknál történő leépítésekkel nem értek egyet, sajnos a bónuszok miatt a rövid távú érdekek alapján hozza a felsővezetés a döntéseit. Egyre inkább két irányban kell kereskedni, és megbecsülni a kisebb nyereséget is az elkövetkező hónapokban.
pomperj
pomperj 2017. 06. 02. 12:14
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#440
A DB-t en is figyelem. De mikozben a tokehelyzetuket megoldottak es az pozitivum, kozben az uzleteket veszitik es leepulesre kenyszerulnek, mert a leverage-et a mostani 4%-rol 4.5%ig akarjak csokkenteni; es az 10% eszkoz allomany leepuleshez vezet, meg profit csokkeneshez. Szoval, ontik ki a gyereket a furdovizzel egyutt. A masik teny, hogy DB ara es a nemet 10y bond egyott mozog mar jo ideje; ami nem csoda, mert DB a nemet bond-kiraly pozicioban van. A nagy kamaterzekenyseg hatrany most, es emiatt van, hogy a Commerzbank jobban teljesit naluk, A ROE=4.5%, amivel a lista aljan vannak Europaban; PB=0.5 is gyenge. Ettol meg 3-5 ev alatt mehet fel a mai duplajara...de rovid tavon a TA esesi signalokat ad. Autosokat en sem vennek most. Hetek ota csak daytradelek, es bar nem szeretem csinalni, de nem latok ujabb jo lehetosegeket... amikben mar ugyis nyakig ulok, azt most nem bovitem.
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 11:11
Előzmény: #438  pomperj
#439
Igen az USA bankok már nehezen tudják felülmúlni az egyébként is erős mikrószámaikat, de az eurüpai bankok elött most kezd lassan megnyílni a sok éves kínlódás után a kiteljesedés realitása. Én szakaszosan vásárlok mostanában és rövid távra. A bankok nyáron lesznek várhatóan a mostani szinteknél lejjebb, de addig jó pár tradet fogok csinálni mindkét irányba. A DBK sokat esett, lemehet 15 euró körüli támaszáig, de nem gondolom, hogy ennél több belefér. Csinált mintegy 15%-os korrekciót a részvény, úgy gondolom sokkal több esés rövidtávon nincs a bankban. A probléma, hogy az optimális belépési pontok ritkán valósulnak meg (lásd a DBK jegyzés utáni várakozásaidat), szélsőséges esetben bejöhetett volna, de én elsősorban a legreállisabb forgatókönyvet próbálom kiszűrni. Közben indítottam 86,4 euróról egy próba shortot BMW-re (bár a többi fórumozó is ilyen transzparensen beírná egyes pozícióit mint én).
pomperj
pomperj 2017. 05. 31. 19:52
Előzmény: #437  Törölt felhasználó
#438
Az amerikai bankok a trading profitjuk kb. -15% csokkeneset jelentettek ma, Y/Y alapon Q2-re. A solar panel epitesek finanszirozasabol is lesznek bajok, ha USA egyedulikent kilep a climate egyezmenybol. (persze, nem a big intl. bankoknal, hanem a lokalisaknal) Szoval, ott a Q2 eredmeny a bankszektorban nem latszik kiugronak. A SAN jo bank, nalam is figyelo listas. De azert megvarnam az Apr. gap betolteset, mielott long. A DB esesenek alja eleg nehezen becsulheto.
Törölt felhasználó 2017. 05. 31. 18:36
Előzmény: #436  Törölt felhasználó
#437
Egyre izgalmasab szinten a Deutsche Bank, a lehetőséggel élni kívánok a napokban. Sőt az olasz bankok is hivogató szinteken vannak.
Törölt felhasználó 2017. 05. 26. 15:56
Előzmény: #434  Törölt felhasználó
#436
Ismét beszáltam a Santanderbe. Vajon ez a nyár a spanyol bankokról fog szólni?!
Törölt felhasználó 2017. 05. 25. 10:15
Előzmény: #432  Törölt felhasználó
#435
BMW shortomat zártam (br. profit 2,5%).
Törölt felhasználó 2017. 05. 24. 19:56
Előzmény: #433  Törölt felhasználó
#434
Délután záródott a Santander longom (br. profit 3%), izzadságszagú volt ez a trade.
Törölt felhasználó 2017. 05. 18. 16:08
Előzmény: #431  Törölt felhasználó
#433
Szegény Trampit nyüstölik, a portfólió tulajdonosai is már a föld alatt szeretnék látni (a cikkeik alapján). Ennek ellenére beszálltam a spanyol piacra: Pl. a Santander 2 nap alatt mintegy 8%-ot esett, erős gyorsjelentéssel, javuló hitelállománnyal, erős tőke helyzetben. Egy szó mint száz vettem Santandert.
Törölt felhasználó 2017. 05. 15. 17:34
Előzmény: #430  pomperj
#432
Igazad van a BMW árfolyama is kínlódik, egyáltalán nem vagyok elégedett. Az egyik portfóliómban még picit tartom a longomat, de a másik portfóliómban múlt héten már nyitottam shortot rá. Arra számítok nyáron lefelé fog vezetni az út. Sőt a XETRÁN az OTP részvényt is egy próbapakk elejéig meg akartam shortolni, de meglepetésemre nem engedi a rendszer. (Talán mert a BÉT-en sem lehet az azonnali piacon shortolni???)
Törölt felhasználó 2017. 05. 15. 17:24
Előzmény: #427  Törölt felhasználó
#431
Ismételten óvatos vagyok ezért lezártam egy CBK cfd longot (3% profit).
pomperj
pomperj 2017. 05. 15. 12:27
Előzmény: #428  Törölt felhasználó
#430
Az amerikai es japan autosok mar marcius ota feltunoen gyengek. Ugy tunik, az eddigi -10% alapjan, hogy megkezdodott az auto-szektor lefele meno ciklusa. Mar 2015 eleje ota tulajdonkeppen oldalazo hullamzas van. A GM es Honda -10% eddig, a Ford es Toyota -20% januar ota. Mar a TSLA-t is csak felszemmel nezem; aligha fogja a lemeno ciklust meguszni ebben a szakmaban. Ez konnyen hozhat egy meretesebb korrekciot a lithium banyaszoknal is. Egyaltalan, az elhuzodo olaj-arcsokkenes nem tarthat orokke, de attol se indult be jobban az autosok felmeno ciklusanak vege. De a nemet autosok most meg tartjak magujat, bar nem igazan van bennuk lendulet. Inkabb oldalaznak. Nem hinnem, hogy az EU autos ciklusa nagyon mas tudna lenni, mint az egesz vilage. Szoval, ha van nyereseg, azt en is "zsebre kell tenni". Aztan takareklangra ebben a mufajban.
Törölt felhasználó 2017. 05. 15. 09:25
Előzmény: #428  Törölt felhasználó
#429
7750-es ellenállás=8750-es ellenállás
Törölt felhasználó 2017. 05. 15. 09:13
Előzmény: #423  Törölt felhasználó
#428
Pár nap múlva zsebre fogom tenni a BMW részvényeim után a 3,5 euró/részvény osztalékot. Az EU bankoknál vártam egy kisebb korrekciót ami egyelőre elmaradt, ezért a még nyitott pozícióimat nem tudtam egy kicsit felhizlalni. A magyar topicokban hírtelen nagy lett az optimizmus. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy az OTP korrekció nélkül 7700-as szintekről nekimegy a 7750-es ellenállásának?!
Törölt felhasználó 2017. 05. 11. 16:13
Előzmény: #423  Törölt felhasználó
#427
Ovatosságból gyorsjelentés elött lezártam az OTP longomat (br. profit 7%).
Törölt felhasználó 2017. 05. 08. 21:55
Előzmény: #418  pomperj
#426
Az általam hivatkozott Concorde munkatársnő (Hai Thanh Le Phoung) most már vételre javasolja az OTP részvényeit. Lásd: link Az OTP útja ezen ajánlás után már csak felfelé vezet, reszkessenek az OTP shortosok! (Vajon miért nem várta meg a gyorsjelentést Phoung, dehát a magamfajta amatör nem tud a profik fejével gondolkodni.)
Törölt felhasználó 2017. 05. 08. 09:14
Előzmény: #424  Törölt felhasználó
#425
Pénteken amikor lezártam a DB pakkomet számoltam ezzel a lehetőséggel. Eggyelőre nem tévedtem. Lezártam a CBK és DBK cfd pakkjaim 90%-át kevesebbet nyertem mint a fél órája az előkereskedés engedni következtetett, de azért 6-7% profitot így is hoztam!
Törölt felhasználó 2017. 05. 05. 21:13
Előzmény: #423  Törölt felhasználó
#424
Lezártam a DB longomat, mondhatja bárki, hogy egy gyengekezü amatőr vagyok. De én úgy gondolom jobb az óvatosság és 6% profit egy hét alatt mégse rossz a pozició után. Macron a Rothschild bankázban volt befektetési bankár, ezt követően lett tanácsadóból miniszter. Mindenesetre a francia választókat is minősíti, hogy a pénzügyi háttérhatalom nagybetűs képviselőjére szavaznak. De én azon sem csodálkoznék, ha a szélső baloldalról, vagy nemzeti érzelmű körből merényletet kísérelne meg valaki ellene. Macron győzelme a nagytőke győzelme....
Törölt felhasználó 2017. 05. 04. 10:00
Előzmény: #422  pomperj
#423
Köszi BMW ügyben a gratulációt, de 4-5%-ot még nyugodtan mehetnefel az árfolyam. A XETRÁN nagy erőfeszítések árán végre sikerült egy próbapakk OTP részvényt vennem. Remélhetőleg lejjebb nyomják az árfolyamot pár százalékkal, hogy olcsón be tudjak vásárolni! Megpróbálok Telkóba is beszállni!
pomperj
pomperj 2017. 05. 04. 09:51
Előzmény: #419  Törölt felhasználó
#422
1)BMW. Igen, jol megy a propelleresnek, ki is tort az eso csatornabol. Gratula. 2)A Zsiday-fele utolso trade jo idea volt ev elejen is, es par het korrekcio utan ujra jo ideanak tunik nalam. A sok kicsi meg szembe tradel vele...vajon miert? Ha annyira imadtak a Plotinusban, akkor hogy lehet elfelejteni ilyen hamar, amit tanulni lehetett tole? 3)OTP. A hangulat tovabb savanyodik, es ertetlenul bamulas. Pedig, aki az utolso fel evben vett, az most mind minuszban van. Szoval, sok az elado....es egyelore nincs vevo. Persze, majd lesz.
Törölt felhasználó 2017. 05. 04. 09:42
Előzmény: #420  Törölt felhasználó
#421
Na végre, lassan bár de kezd elszállni a BMW árfolyama.

Topik gazda

_Joker1
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek