Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 09. 13. 08:43

Nemzetközi piacok  

Az új fórum a magyar piacon kívül kötetlenül tárgyalja a nemzetközi piacokon történő kereskedést.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 04. 13. 19:29
Előzmény: #379  Törölt felhasználó
#380
Vettem DB-t! Az erő legyen velem.
Törölt felhasználó 2017. 04. 13. 11:02
Előzmény: #373  Törölt felhasználó
#379
Vettem CBK cfd-t. Deutsche Bankba is jó eséllyel beszállok 15 euró környékén.
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 08:28
Előzmény: #376  Törölt felhasználó
#378
Az alábbi hat alapnak van oroszlánrésze a Deutsche Bank elmúlt napokban történt harmatos teljesítménye mögött: 0,72% Susquehanna International Holdings LLC (05.04.2017)
0,69% Jane Street Group LLC (06.04.2017)
0,47% AQR Capital Management, LLC (08.11.2016)
0,40% Highfields Capital Management LP (14.11.2016)
0,36% Marshall Wace LLP (04.04.2017)
0,10% Discovery Capital Management, LLC (04.10.2016) Látható, hogy rövid időn belül mintegy 3%-ra növelték short kitettségüket a cégben. Mint a piócák szívják a vérét a kisbefektetőknek, összehangoltan shortolják a cég részvényeit. Remélhetőleg valamelyik nagytulajdonos rendet vég köztük szép emelkedés generálnának a short zárások.
Törölt felhasználó 2017. 04. 11. 17:28
Előzmény: #375  Törölt felhasználó
#377
Természetesen a DBK nem a jegyzés miatt esik, a lenti számításomból is látszik, hogy a higitás súlyozott számtani átlaga 15,5 euró körül van. (A jegyzési jog fordulónapja utáni árcsökkenés nagyságrendileg megfelelt a tőkeemelés higitó hatásával.) Természetesen nagyságrendileg ugyanez jön ki amennyiben a jegyzési árhoz hozzáadom az opciós jogot x részvény után x opciós részvénye volt minden részvényesnek, vagyis 11,65*+2*2=15,65. Amennyiben a részvénypiacokon egy komolyabb korrekció történik lemehet a DBK is 13-14 euróra...
Törölt felhasználó 2017. 04. 11. 16:50
Előzmény: #374  Törölt felhasználó
#376
DBK közeleg a 15 eurós támaszához készülök a beszállóra!
Törölt felhasználó 2017. 04. 07. 18:32
Előzmény: #374  Törölt felhasználó
#375
A jegyzett DBK részvény a számlámon, de az IB szoftvere rosszul határozza meg a jegyzés alapjául szolgáló részvények és jegyzett részvények súlyozott fedezeti pontját (2 részvény után egy jegyzett részvény). Jóval lejjebb kéne lennie, de 17 euró felett van! Ha például valaki 17,5 eurón szerezte be a jegyzés alapjául szolgáló részvény csomagot: (2*17,5+11,65)/3=15,55 euró+egyrészvényre jutó jutaléknál kéne a fedezeti pontnak lennie. Most kezdhetek reklamálni, szívás...
Törölt felhasználó 2017. 04. 05. 09:46
Előzmény: #371  Törölt felhasználó
#374
Remélem, hogy egy kicsit azért lejjebb tolják a DBK árfolyamát a jó beszállóhoz....
Törölt felhasználó 2017. 04. 04. 16:50
Előzmény: #372  Törölt felhasználó
#373
Most vettem észre, hogy teljesült napi minimumon második CBK short zárásom is.
Törölt felhasználó 2017. 04. 04. 10:10
Előzmény: #371  Törölt felhasználó
#372
Az egyik CBK cfd shortomat lezártam (br 4% profit).
Törölt felhasználó 2017. 04. 04. 09:51
Előzmény: #370  pomperj
#371
Ha a 15 eurós támasz elesik én is ki fogok várni. Annak nem igazán látom értelmét, hogy tömegesen realizálják a jegyzésen vett részvényeiket a tulajdonosok. Aki nem bízott a DBK-ban az egyszerűen eladta az opciós jogát. De ha pár kisrészvényes a realizálás mellett döntene is és a 15 eurós támasz elesne, azt azért erősen kétlem, hogy 13 eurós szintekre le tudnák nyomni. De én is óvatosan kezelem a jegyzés utáni vételeket.
pomperj
pomperj 2017. 04. 04. 09:40
Előzmény: #367  pomperj
#370
1)A DB-t figyelem en is. Nemsokara megjon 700M db reszveny a szamlakra, es siman elkepzelehto, hogy sokan megis el akarjak adni a mostani tuti nyereseg lekaszalasara. A hullamzas arra utal, hogy van benne jo esellyel meg egy szakadas joval lejjebbre. 2)Nezz ra a Gold temara, GDX es GDXJ is igeretes egy szep rallyra.
Törölt felhasználó 2017. 04. 04. 09:16
Előzmény: #368  Törölt felhasználó
#369
Ütik a Deutsche Bankot, de a holnapi nap lesz igazán izgalmas, mert opciós jog nélkül fognak forogni a részvények. Remélem a 15 eurós támasz meg fogja állítani az esést.
Törölt felhasználó 2017. 04. 02. 08:57
Előzmény: #367  pomperj
#368
Szia! -Az OTP esetében egy kis pakkot vettem (kezelhetetlenül illikvid a magyar papírok piaca más börzéken ezért Telkot már nem is vettem), 8300 szinteken euróban és pár százalék haszonnal le is zártam. Spekulatív vételnek megfelelő volt (a Groupama ügylettel nem lehetett számolni). Jövő héten ismét fogok venni egy kisebb pakkot. -A DBK esetén a nagy tulajdonosok (katari uralkodó család, BlackRock, kinaiak stb.) kinyilvánították, hogy egyet értenek a tőke emeléssel, a tulajdoni hányadukat tartani akarják, sőt lehetőség szerint növelni. Ezeket a nyilatkozatokat azért hozták nyilvánosságra, hogy a fedezeti alapok short támadásának elejét vegyék (természetesen a DBK árfolyamát sem a kisbefektetők határozzák meg). 3-4 százalékkal max lejjebb, mehet majd intenzív emelkedésre számítok. -Amerikában és az európai piacokon jövő héten kisebb korrekciót várok összességében (ebbe belefér pár pozitívabb napi mozgás is).
pomperj
pomperj 2017. 04. 02. 08:30
Előzmény: #366  Törölt felhasználó
#367
Szia, olvaslak. 1)Az OTP-t kicsit elkapkodtad; lehet hogy szepen felpattan innen-tajrol. De szerintem jobb mindig kivarni a hullamtani aljat, legalabb oras chart szinten. Tudom, nem hiszel Elliottban; dehat az a 3-400 alap, aki mint nagy veszi OTP-t, az mar eleg sokasag. Es a top ota nagyon szepen mukodik a szamozas. 2)a DB szerintem be fog szakadni arra a kalkulalhato 11.6+2.0 (opcio-ar) szintre, amit a toke emelesi folyamatbol mutat. Talan meg ala is; en kivarom. 3)Ma nezegetem a piacokat. A rovid velemenyem? a) SPU minor korrekcioban van es abbol a (c of 4) hatra van. Idoben is, meretben is tartania kell meg par hetig. b)DAX-nak kell meg nehany felfele hullamocska, hogy elerje a csucsat. Az EU terulet most is eros bull sentiment, a meglepetesek lefele valoszinubbek a nyaron. c) Azsia piacok rovidtavon csucs kozelben vannak, es kell egy korrekcio.
Törölt felhasználó 2017. 04. 01. 23:21
Előzmény: #364  Törölt felhasználó
#366
A DBK árfolyama a várakozásaimnak megfelelően nem ment mélyre, a jövő héten jöhet egy korrekció, amely jó vételi lehetőséget fog teremteni a papírban. Nézem, hogy egyes fórumokon az OTP mozgására orvérzésig gyártják a TF alternatívákat (valaki szinte már összeomlást is magas százalékban vizionálja). Tisztelem a kollégák eltökéltségét, de az OTP mozgását intézményi játékosok mozgatják, melynek sokasága csekély, ezért a technikai (Elliott stb.) módszerek alkalmazását a magam részéről nem tartom hatékony módszernek ezen az illikvid piacon. Az alapkezelők megadnak egy darabszámot az teljesítik a piacon, a technikai szintek ilyen esetben annyit jelentenek, mint halottnak a csók. Az atlanti térségben az indexek csúcson, csúcsközelben vannak, a BÉT ezzel szemben ellenirányú mozgást folytatott az elmúlt hónapban. A világ piacain meginduló korrekció még lökhet lefelé magyar papírokon, de további nagyobb lejtmenetre nem számítók nyárig.
Törölt felhasználó 2017. 03. 21. 15:12
Előzmény: #361  Törölt felhasználó
#365
Vettem a XETRÁN egy kisebb OTP pakkot. Megpróbálok valahol Telkot is venni.
Törölt felhasználó 2017. 03. 21. 15:11
Előzmény: #363  pomperj
#364
Remélem hamar visszajön az árfolyam. Olvastam az erre vonatkozó okfejtésedet, a DBK esetében a nagy tulajdonosok támogatják a tőkeemelést, sőt növelni akarják a tulajdonosi hányadukat, ezért nem fog sokkal mélyebbre menni véleményem szerint az árfolyam (mint pl. annak idején a CBK tőkeemelés esetén).
pomperj
pomperj 2017. 03. 21. 10:46
Előzmény: #361  Törölt felhasználó
#363
Ez erdekes trade konstrukcio. Lehet hogy jol bevalik.
En maradok a DB topicban vazolt klasszikus trade-tervnel.
Törölt felhasználó 2017. 03. 21. 10:19
Előzmény: #361  Törölt felhasználó
#362
Ahogy nézem a BÉT-et shorttámadás érte, a külföldi tőzsdei lapok hozzák egyébként, ha egy részvényt jelentősebb short támadás éri a fedezeti alapok által (pl. CBK, DBK stb.), a magyar gazdasági lapok nem veszik a fáradságot, hogy utána járjanak ennek.

A magyar papírok egyre szimpatikusabbak lesznek spekulatív vételre...
Törölt felhasználó 2017. 03. 21. 10:10
Előzmény: #360  Törölt felhasználó
#361
Deutsche Bankot párhuzamosan longoltam és shortoltam. DBK CFD-t shortoltam amit nyitóban le is zártam (10%-os profit egy hét alatt). A DBK részvény longjaim után pedig élni fogok a részvény jegyzési jogaimmal (2 részvény után jegyezhetek egyet).

OTP-be is remélhetőleg be tudok szállni a XETRÁN (meglehetősen illikvid a piac OTP esetében, meglátjuk teljesül-e a megbízásom).

Topik gazda

_Joker1
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek