Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
loliense 2013. 09. 02. 15:49
Előzmény: #525  loliense
#540
Kifelejtettem:

Be is kaphatja az összes nemzetifaszom, meg idegenszívű diplomásos értelmiség java része,hol voltak és emelték fel hangjukat,álltak az élre mikor ellopták az emberek alapjogait, megtakarítását,
jövőjét a demokratikus elveket stb?!

Oszt jó nagyot a sok kussolós,elvtelen köpönyegforgató magyardiplomásértelmiségibe
loliense 2013. 09. 02. 15:34
Előzmény: #527  Törölt felhasználó
#539
Ha már így kérdezed,nem is kétséges a válaszom,a második általad említett csoportot,réteget

De legalább már az is pozitívum a pf-n,hogy te látod a különbséget közöttük
szivacs
szivacs 2013. 09. 02. 15:22
Előzmény: #531  Törölt felhasználó
#538
Ha benned így csapódik le...

Én eddig azt hittem, hogy a magyarok 9X%-a magyar érzelmű és csak elenyésző kisebbség az, aki nem tartja magát nemzeti érzelműnek és nem a (magyar) nemzet oldalán állónak.
Törölt felhasználó 2013. 09. 02. 15:21
Előzmény: #533  Törölt felhasználó
#537
Ááááá.... én nem tudok figyelni még erre is! :) :) Egy-két kivételtől eltekintve a nick-ekre sem nagyon emlékszem, miről, mit írt korábban.

Ha szivacs kötekedni akar, hát tegye. Ha ettől jobban érzi magát, engem nem zavar. Pláne, ha pénzt is kap érte. Akkor még az együttérzésemet is megkapja, szar meló lehet. :) :)
csendben 2013. 09. 02. 15:19
Előzmény: #535  csendben
#536
És az nem tűnt még fel,hogy amikor nincs kibe belekötni,akkor nagyon tud unatkozni? :-)
csendben 2013. 09. 02. 15:18
Előzmény: #533  Törölt felhasználó
#535
"Az pl. feltűnt, hogy szivacs SOHASEM ír se gazdasági, se tőzsdei témákban?"

Már régen!
Nem is az a dolga! :-)
Törölt felhasználó 2013. 09. 02. 15:17
Előzmény: #532  Törölt felhasználó
#534
:) :)

Épp ezért vázoltam, hogy én mit is gondolok a "nemzeti oldal" alatt.
Így remélem mindenki a másik csoportba akar tartozni. :)
Törölt felhasználó 2013. 09. 02. 15:16
Előzmény: #531  Törölt felhasználó
#533
Az pl. feltűnt, hogy szivacs SOHASEM ír se gazdasági, se tőzsdei témákban? Hogy soha nincs a piacokról véleménye? Hogy soha nincs semmilyen instrumentumban pozija? Csak politikai témákban van jelen. El lehet dönteni, hogy vajon egy mezei speki-e, akinek saját véleménye van gazdaságpolitikai, politikai kérdésekben is, vagy megbizatásból van itt. Szerintem nem nehéz eldönteni:)
Törölt felhasználó 2013. 09. 02. 15:12
Előzmény: #531  Törölt felhasználó
#532
Felesleges belemenned szivacs szándékosan kötekedő és provokáló játékába. Az egész teljesen átlátszóan arra megy ki, hogy mindáron felossza "nemzeti" és "nem nemzeti", azaz pl. "hazaáruló", "idegenszívű", mindegy, milyen minősítő jelzőt használunk csoportokra a társadalmat. Onnantól, hogy valakire rá lehet sütni a nem nemzeti bélyeget, már mindegy is, hogy mit mond vagy tesz.
Törölt felhasználó 2013. 09. 02. 15:08
Előzmény: #529  szivacs
#531
Nem, sajnos erről sincs fogalmam!! :(

Bár így belegondolva ezt te is kitalálhattad volna. Ha a komplementerjét vesszük a "büszke, bután gyűlölködőnek", akkor nyilván a nem büszkélkedők és okosan nem gyűlölködők csoportja lehet a "nemzeti oldal" általam elképzelt csoportjának ellentetje.

Kb bennem így csapódik le. Ez így kielégítő???
bigyula 2013. 09. 02. 15:03
Előzmény: #528  Törölt felhasználó
#530
Most már csak az a kérdés, hogy lehet-e jogi eljárást kezdeményezni azok ellen, akik ezt eddig közpénzből csinálták...
szivacs
szivacs 2013. 09. 02. 14:58
Előzmény: #526  Törölt felhasználó
#529
"Igaz, fogalmam sincs, mit is takar a "nemzeti oldal"" - kár, pedig amúgy határozott véleményed szokott lenni.
Esetleg arról van fogalmad, hogy az ú.n. "nemzeti oldal" komplementere - nevezzük mondjuk nemzetietlen oldalnak (de kifejezőbb nevet is adhatsz neki)- mit takar benned?
Törölt felhasználó 2013. 09. 02. 14:53
Előzmény: #508  Törölt felhasználó
#528
Nincs kifogás!
Az index ingyen megcsinálta... és még többet is tud.
link
Törölt felhasználó 2013. 09. 02. 14:48
Előzmény: #525  loliense
#527
Az értelmiség fogalma elég képlékeny.

Mindenki azt gondol bele, amit akar. De kiinduló csoportként nyilván mindenki a diplomásokra gondol.

De tekinthetjük értelmiségnek az értelmüket használókat. Akiknek vannak saját gondolataik, akiket nehezebb megvezetni stb.....

Te pl. kiket tartasz értelmiségnek???
Törölt felhasználó 2013. 09. 02. 14:43
Előzmény: #524  upgrayeddAKS
#526
Pontosan ezt ismerte fel és zseniálisan ki is használta/használja jelenlegi urunk, s parancsolónk.

A (magyarországi) szavazók nagy százaléka... szerintem még több is, mint 80% ... magasról tesz a programokra, az összefüggésekre. Még a Közgép, a földosztás, vagy a trafik sem érdekli, az államadósság még kevésbé.

Elég, ha lehet valakit követni, csodálni.... ha lehet büszkének érezni magunkat (még, ha nicns is mire), legyen győzelem érzet... és persze kell egy ellenségkép is, aki mindezt elveszi tőlünk.

A sokat emlegetett elmúlt nyóóc év erről szólt... és az azóta el telt közel 3 év is.
Valóban nehéz elfogadtatni bárkit is a "nemzeti oldal"-al. Nekik inkább egy királyt kéne felajánlani, attól boldogok lennének.

Igaz, fogalmam sincs, mit is takar a "nemzeti oldal", bennem ez a büszke, bután gyűlőlködők gyűjtőfogalma. És sajnos az elmúlt 11 év nagy tömegben termelte ki őket.
loliense 2013. 09. 02. 13:31
Előzmény: #524  upgrayeddAKS
#525
Már hogy is van ez?

A magyar értelmiség = a diplomások,jól értettem?

Na ezért menthetetlen lassan és végleg ez a fos ország,ha ezek az úgynevezett értelmiség
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 02. 12:22
#524
Bajnaiékkal igen sok gond van, és a már korábban is említett probléma (nevezetesen, hogy az ún. nemzeti oldal nem akarja elfogadni) igenis nagyon fontos. Hiába a jó program, ha egyszer a zemberek le se sz..ják, kinek milyen programja van. Ne magatokból induljatok ki! Az ide látogatók döntő többsége magas IQ-val és/vagy szakmai ismeretekkel rendelkezik közgáz ill. pénzügyek témában, más szóval: érti az összefüggéseket. Ez azonban a lakosság kb. 80%-ról nem mondható el, és akkor még szvsz igen optimista is voltam. Végső soron nem elvárás egy mérnöktől, orvostól, ügyvédtől, ill. bármely egyéb értelmiségitől, hogy felismerje, mi a fontos a gazdaságpolitikában, és mi nem az. (megj.: a folyt.köv. számozását nem mindig fogom elvégezni, ilyen kaotikus vagyok/leszek néha :) de attól még lehet számozgatni...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 02. 12:17
#523
Örülök neki, hogy eddig be-benéztetek ebbe a topikba (meg gondolom, hogy fogtok is), és ezt meg fogom hálálni azzal, hogy végre előhozakodok a farbával, de nem most :)
Azt azért tisztázzuk, hogy nem az E-2014 ellen hoztam létre ezt a topikot, de ad1 blikkfangos címet kellett adnom neki ad2 tényleg úgy gondolom, hogy Bajnaiékra szavazni túlontúl nagy kockázatvállalás (ennek egy részét már leírtam ebben ill. a (kb.) kurmányváltás 2 módja címet viselő topikban). Folyt. köv.
pampa 2013. 09. 02. 10:27
Előzmény: #521  Törölt felhasználó
#522
Már írta. Vagy nem megyek el, vagy ha elmegyek: áthúzva: EGYIK SEM
Törölt felhasználó 2013. 09. 02. 09:08
Előzmény: #520  pampa
#521
Te kire szavazol?

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek