Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sigorszky 2013. 08. 27. 14:30
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#60
"A szocik nem Öszöddel bukták el 2010-et, az csak a lejtőn indította el őket. Az igazán nagy buktát (a 2/3-osat) a válság okozta."
Na azért álljon meg a hegyimenet! Ami az "elmúltnyolcév" az egyik oldalon, az a "válság" a másikon. Ne akarjuk már megmagyarázni ilyen egyszerűen a balf@szságaikat meg a politikai melléfogásaikat,
opportunizmusukat,"jóazattóhogyrossz" mentalitásukat nem is beszélve a teszetoszaságukról. A nem csinálok semmit abból nem lesz baj típusú "országlást". És még sorolhatnám. És most bújnak elő a levitézlett nagyságok és le akarják váltani Orbánt, mikor ketten háromfelé húznak, na ez az agyrém.
Pedig le kéne váltani, de hiteles arcokkal! Csak pl. Róna látványosan kivonult, alig van támogatottsága, pedig nekem tetszene. Bajnai egy súlytalan nudli, Bokros jó volna, de a csomagja óta népszerűtlen, pedig nevén nevezné a dolgokat és végig is vinné az elképzeléseit,de alighanem csavarna is még néhányat a polgárok tökén. Van még néhány "széplelkek gyülekezete" a palettán, néhány száz szimpatizánssal a hátuk mögött, oszt annyi. Mellesleg Mházy hatalomgörcse nagyjából ugyanaz, mint a fiúké. Csak nehogy valaki még odaférjen a moslékos vályúhoz.
Szóval, kedves topikindító úr és mindenki, nem lesz itt semmiféle változás, de: ahogy a cihológus kérdezni szokta: "Akar beszélni róla?"
signal2
signal2 2013. 08. 27. 14:30
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#59
Ha komcsikra és liberálisokra nem szavazol, akkor csak a Jobbik marad. Aki viszont zsigerből gyűlöl más, általa nem ismert embereket, nem tudom miként hozhatna társadalmi békét.
BudFox
BudFox 2013. 08. 27. 14:29
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#58
Akkor mi ketten egy oldalon állunk. :-))

És igen...én is mindenkit el szoktam hajtani szavazni. persze nem ilyen szavakkal...csak rámutatok hogy miért is érdemes elmenni...
signal2
signal2 2013. 08. 27. 14:27
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#57
Az emberek éppen aktuálisan jó közérzetével nem lehet takaródzni akkor, amikor észérvekkel levezehtető, hogy miért káros az egykulcsos adó, a rezsicsökkentés, a jelnelegi labilis jogrendszer, a médiaszabályozás, oktatási rendszer, stb.
A gondolkodni képes és akaró emberek feladata lenne, az ézelmekkel szemben elmagyarázni, hogy az egyes politikai intézkedések miért jók vagy miért károsak.
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 14:26
Előzmény: #55  signal2
#56
Mikor volt nekünk utoljára jó vezetésünk ?

De sajnos komcsikra és liberálisokra soha sem fogok szavazni (baráti köröm sem) így marad a kisebbik rossz. Vagyunk így néhány százezren.

signal2
signal2 2013. 08. 27. 14:19
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#55
Én is nemzeti érzelmű vagyok. Ezért elszomorító, hogy nincs olyan párt, amelyikre szavazni tudnék per pillanat. Van két nagy rablóbanda, egyszürreális magyarkodó, hozzájött egy dörgölődző, és a maradék kispöcs.
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 14:17
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#54
Nem vagy normális a gyűlölet elvakít.
könyörgöm leírtam ,hogy orbán az érezhető és kommunikálható területen csökkentett máshol növelt, ez neked nem felel meg.

Azt akarod megmagyarázni, hogy mikor az emberek millió megkapják a számláikat és érzik ,hogy nem növekedik 20-30 %al hanem csökken, kurvára nem érdekli őket a forint árfolyam, mert az félre lehet magyarázni, stb.
Felhívtam a figyelmed, hogy a fidesz emelkedése a rezsicsökkentéssel indult el és felhívtam a figyelmedet, hogy az új csökkentés nem sokára jön nézzük meg a hatását.
Nem az az érdekes te mit pofázol vagy én mit pofázok, HANEM ŐK MIT ÉREZNEK fontosnak ! Én ezt írtam csak el, de még ez is sok neked.
Ha az tény, hogy most egy átlag embernek rosszabb mint 2010ben nos érdekes. ISMÉTLEM higggggyyy amit akarsz, de az emberek majd döntenek ők mit éreznek erről.

Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 14:13
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#53
"Meg hogy a PIAC majd megold mindent. Látjuk a világban. :)"

A kommunizmust is kirpbóltuk. Nagyon bejött. De lehet tovább Kádár nosztalgiázgatni miközben mocskos komcsizunk...
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 14:12
Előzmény: #49  BudFox
#52
(Ezt nem akartam behozni, mert én eleve nemzeti oldali vagyok pokoli utálattal a másik oldal felé. nálam is komoly családi múlt miatt) De mint tudjuk érzékenysége csak egy valakiknek lehet a világban. :) Nekünk nem.

Ezért vagyok megkönnyebbülve a helyzet miatt.
De maximálisan oda kell figyelni az utolsó napig ! Nem lehet elkényelmesedni ! És mindenkit el kell hajtani szavazni !

Addig jó amíg ők ennyire jól ismerik az országot és a nemzetet ahol élnek! :))))

Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 14:11
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#51
Nem ezt mondtam. Teljesen konkrétan leírtam, hogy a 10%-os erőből rezsicsökkentés előtt TÖBB, mint 10%-al NŐTTEK a rezsiköltségek szintén Orbán intézkedések hatására. Ez tény. Ezért aztán nem csodálkozom a reakciódon: ez történik, ha egy Fidesz hívő neki nem tetsző ténnyel találja szembe magát.
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 14:08
Előzmény: #48  _pampa
#50
Annyira rossz volt az előző időszak, hogy Orbán szerencséjére azt nem lehet alulmúlni. Pedig most rosszabbak mint 98-2002 között.
De nincs alternatíva.
Ki ? megint szanyi, lendvai, bajnai, fletó ? Egymást nyírják most is.

BudFox
BudFox 2013. 08. 27. 14:07
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#49
valóban ugyanazok a régi arcok vannak az MSZP hátterében még mindig.

és nekem van még személyes érintettségem is a kommunisták eltiprásában:
anno. az 50 -es években az ÁVÓ-sok ölték meg a nagyapámat, a saját udvarán.
kulákok voltak, mindenüket elvették. pedig nagyon szorgalmas emberek voltak, másik keresztmamám apja pedig a falu bírája volt 30 évig, még nagyon régen....ő építette saját pénzéből a falu művelődési házát, kultúrházát. aztán amikor jöttek az államosítások az egész kultúrházat elvették, a lányának ( nekem keresztmamám) megengedték hogy a hátsó cseléd szobában lakhasson, de neki kellett takarítania a kultúrházat - amit elvettek a családtól..

ronda vérengzős 50 -es évek voltak ezek a faluban - azt most nem írom le hogy melyik falu....

Szóval részemről ameddig az utolsó MSZP -s ki nem pusztul, addig én, ha kell 1000 -embernek elmondom hogy ne szavazzon a baloldalra, hanem a jobboldalra. mert végülis az MSZP egy posztkommunista párt - már nagyon ideje lenne hogy eltűnjenek..már nem sok van nekik hátra..
_pampa 2013. 08. 27. 13:57
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#48
A végtörlesztés is nagyon jó volt annak a középrétegnek aki élt vele.Természetesen ők az ismerőseik körében nem kampányolnak a FIDESZ ellen. Az adókedvezmény szintén kedvező.
Nehéz dolga lesz a megosztott ellenzéknek.

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 13:54
Előzmény: #45  BudFox
#47
2010ben biztos voltam, hogy a baloldal lecseréli a megbukott embereit és háttérbe vonulnak, előre meg romlatnak ifjakat tolnak.
Az, hogy MOST is ugyanazok vannak a másik oldalon mint 2010ben ez a legnagyobb ajándék Orbán számára.

Meg ami itt megy, hogy megpróbálják megmagyarázni itt, hogy a rezsi csökkentés az rosszabb a népnek, ezzel hülyének nézik az embereket. Ez is a fidesznek jó.

Jobbikra vagyok kíváncsi mit érnek el.

Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 13:51
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#46
hagyjuk ezt a piacidegen szöveget.
Meg hogy a PIAC majd megold mindent. Látjuk a világban. :)
BudFox
BudFox 2013. 08. 27. 13:50
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#45
Szerintem is,
ennek a baloldalnak semmi esélye nem lesz...szerencsére.

még az is lehet hogy a Fidesz ismét eléri a kétharmados többséget.

Orbán Viktornak még sohasem volt ilyen könnyű dolga választások előtt, mint most :-))) és ennek én nagyon örülök :-)

Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 13:49
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#44
ismétlem az egyszerű átlag ember számára jelképes és BAROMI fontos területen csökkentették a megterhelést máshol növelték. ügyesek voltak.Az emberek
Megszokták, hogy év elején csökken a nettó és nőnek a díjak ennek ellenkezője megy most 2010 óta.
Teljesen mindegy hány adó van most, ami fontos ott jól kommunikálható módon ment a fidesz.
Ezért nem értitek miért nem esik a népszerűségük.
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 13:45
Előzmény: #40  bigyula
#43
A régi rendszerben is elég lenne, ilyen ellenzékkel.

Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 13:45
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#42
"Ráadásul Orbán minden hibája és a rendszer minden hibája ellenére azt nem sokan érzik, hogy most rosszabb"

2010-ben könnyű volt ezt érezni egy gazdaságtörténeti szintű válság után. A szocik nem Öszöddel bukták el 2010-et, az csak a lejtőn indította el őket. Az igazán nagy buktát (a 2/3-osat) a válság okozta. Az más kérdés, hogy sokkal előbb le kellett volna cserélni a teljesen, gyakorlatilag nevetségessé és kormányzás képtelenné elhiteltelenedett Gyurcsányt.
Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 13:45
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#41
Nézd már meg mikor ugrott a fidesz népszerűsége újra !
A tömegember nem abból indul ki, hogy utálja Orbánt, hanem megnézi mennyi volt a gáz és az áram ára 2007-2008-2009-2010-2011-2012-2013 ban
Ez nagyon bejön, mert nagyon érezhető és kommunikálható !
Emberek százezrei értékelik, hogy nem 10-20-30%os ár növekedés van évente hanem marad az ár vagy csökken !
Más kurvára nem érdekli.
Ajánlom figyelmedben az új csökkenés utáni népszerűség változásokat, addig mi írhatunk amit akarunk... :)

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek