Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hellforceone 2021. 04. 28. 19:07
Előzmény: #14059  Nergal
#14060
Hát, a kettőt szerintem össze nem lehet hasonlítani, vagy valahogy is keverni. Ha a két nick mögött mégis egy és ugyanaz az ember lenne, akkor megeszem a kalapom, de tényleg. Amúgy már csak a politikai nézetek miatt sem lehet a két ember ugyanaz... ;o)
Nergal
Nergal 2021. 04. 28. 16:40
Előzmény: #14058  hellforceone
#14059
Á, csak húzom a tagot, nem vagyunk mi ennyire fasírtban, csak levezettem, hogy azért tanulhatna tőlem ezt-azt, ne vegye már totál aszimmetrikusnak ezt a befektetői csevegős diskurzust :)) Hátha akkor megtanulja nem kitiltatni magát 2 naponta :)) Valójában sokat segített, el is ismertem, de mintha a fejébe szállt volna - vagy csak rossz napja volt néha, franc se tudja. (De az a gyanúm, hogy hozzá van szokva, hogy 'alattvalókkal' komunikál. Lehet, hogy tévedek, de nekem az az érzésem néha - persze lehet, hogy túl jó radarantennáim vannak ehhez. Aztán itt is olvastam még hasonló dirigálós stílust... talán a kioktatós jobb szó rá. De lehet, hogy teljesen rosszul kötöttem össze a kettőt, nyilván szubjektív volt, hiszen elég infóm nincs róla.) Na várj, pont most írt megint... eddig korrekt, kezd kupálódni :))
hellforceone 2021. 04. 28. 13:32
Előzmény: #14050  Nergal
#14058
Upgrayedd és Kisvuk klónok???? Ez még viccnek is rossz! :o))) két ennyire különböző stílust így előadni lehetetlen :o))
dimdom
dimdom 2021. 04. 28. 10:46
Előzmény: #14055  tomi140
#14057
Azért direkt Tomibának címeztem azt a kérdést, mert ő hajtogatta, hogy majd bitcoin lesz egy elszámolási rendszer alapja, miközben ethereumot nem nagyon vette figyelembe. És ez a hír, pedig pont fordítottjat mutatja.
-
Kisebb chaineknek lehet valamekkora szerepe a jövőben, de ha egyszer elkezdik a jelenlegi pénzügyi rendszerek használni elszámolási alapként, akkor egy olyan közeget nehéz lesz elnyerniuk. Egy átlag ember használhatja őket, de...
-
Látván az ethereum fejlesztési terveket, hosszútávon nem látok esélyt, hogy valamelyik chain felrúgja venni vele a versenyt. Számomra lenyűgöző, hogy mennyi gondolatot bele tettek.
-
https://m.youtube.com/watch?v=7ggwLccuN5s
Janku 2021. 04. 28. 10:17
Előzmény: #14054  tomi140
#14056
Vannak itt komoly tippek 😀
Elmentettem, jo lesz majd vissza olvasgatni később ezeket!
tomi140
tomi140 2021. 04. 28. 09:46
Előzmény: #14053  dimdom
#14055
én nem lettem kérdezve de mindig mondtam, hogy a bitcoin az ősatya. nálam "1.0" verzió! csak jobbak lehetnek amik utána jönnek, bármi is a céljuk/erősségük. ezt a véleményt tartom úgy is hogy jönnek rendszer upgrade-ek meg ilyesmik folyamatosan az egyes hálózatokra. nagyon a bitcoin van a mainstream-ben de szerintem  ez el fog tolódni az ETH és néhány kisebb felé éveken belül. legalábbis is a befektetési jövedelmezőség szempontjáról beszélek (tehát százalékosan szerintem kevesebb hasznot fog hozni a bitcoin mint a többiek).
tomi140
tomi140 2021. 04. 28. 09:44
Előzmény: #14049  Janku
#14054
Érdekes hogy 2022-re lövöldöznek páran .... amikor is a többség szerint medvepiac fog zajlani épp... hm....
https://www.bitcoinprice.com/predictions/
Viszont a korábbi lövöldözők elég közelre lőttek, csak 1-2 évvel később jött el a tippjük, nem 2019-ben :)
dimdom
dimdom 2021. 04. 28. 09:39
#14053
Kíváncsi lennék Tomibá véleményére, hogy miért nem bitcoint választották erre:
https://www.portfolio.hu/uzlet/20210428/szarnyal-az-ethereum-mar-kotvenykibocsatashoz-is-hasznaljak-480660
-
"Megerősítené a kriptodeviza 'globalis elszámolási felületként' való értékállóságát."
tomi140
tomi140 2021. 04. 28. 09:39
Előzmény: #14051  tomi140
#14052
továbbá megfigyelhető hogy a bull piac 2017ben Áprilistól Decemberig tartott... most 2020-ban olyan októbertől indult... sajnos már letelt vagy mindjárt letelik a 8 hónap. Ez a mostani bullrun-ra vonatkozó cikk és kérdőív azt írja, legtöbbek szerint Q4-ben lesz vége a bikának. namármost biztosan nem akkor lesz vége amikor a legtöbben várják. hiszen akkor a legtöbben ki tudnának szállni a csúcson, ami nyilván a valóságban nem történik meg... tehát én inkább Q2-Q3ra várom, vagy egy igazi meglepivel 2022 Q1-re! szóval bármikorra, kivéve 2021 Q4-re, amikor mindenki várja.
tomi140
tomi140 2021. 04. 28. 09:33
Előzmény: #14049  Janku
#14051
Nergal
Nergal 2021. 04. 28. 08:24
Előzmény: #14047  upgrayeddAKS
#14050
Valamiért szórakozik velem a fórummotor... a lényeg: elküldtem a Szarvasvadász-féle elemzéseket, de egy köszönömöt sem tudtál nyomni... nem vagy néha BUNKÓ? :)) Többet ne is kérj ilyeneket, mert nem fogom elküldeni. Persze ha jól nevelt vagy, akkor még talán meggondolom magam. Tekintsd ezt etikett-tanácsadásnak :)) Mondjuk az igaz, hogy a modik intelligencia-hányadosa és/vagy magyar nyelvtan-készsége egyes alá. Most ezért kaptad a tiltást, mi? 'Remélem, legalább impotens vagy, esetleg homokos, mint szájerszubhumán... undorodom tőletek... képmutatóak vagytok,...' Gondolom, ezeknek a funkcionális analfabétáknak magas, hogy ott van: remélem... Na de mindegy, így jártál, majd legközelebb megtanulsz nem bunkó módon fogalmazni, bár ahogy a topikjaid, stb. elnéztem, ez hosszú idő alatt sem sikerült :)) Az a Kisvuk nevű figura nem egy klónod volt véletlenül? :)) Nekem gyanús volt, bár Kisvuk nem tudott helyesen írni, de lehet, hogy angol billentyűzetről toltad... na mindegy, a lényeg, hogy ha lehiggadtál, akkor várunk vissza :)) néhány tipped érdekes volt, kezdőként sokat tudtál segíteni nekem, meg még biztos vannak mások is, de ez a vállalhatatlanul nyers és (sokszor) sértő stílus, hát ne is haragudj, de tényleg kicsapja a biztosítékot néha... ja és még valami... az a Pénznyelő nick, akire sokszor hivatkozol, az nem szintén egy klónod (volt) véletlenül? Csak kérdezem, nem vádaskodok... majd küldhetsz mailben egy értelmes választ, sértegetések nélkül (különben tiltani foglak), esetleg egy-két kereskedési meglátás is jöhet, mert elég macerás lesz pénzt keresni ebben a poszt-COVID (?) időszakban - már ha beszélhetünk egyáltalán "poszt"-COVID-ról... ha nem érkeztek meg a jelzett elemzések, akkor pedig elküldöm újra, de nálam nem volt semmi, ami implikálta volna, hogy nem ment át...
Nergal
Nergal 2021. 04. 28. 08:11
Előzmény: #14047  upgrayeddAKS
#14048
Elküldtem a Szarvasvadász-féle elemzéseket, amiket kértél. Persze nem reagáltál rá. Nézd meg. Lehetőleg reagálj is. Látom, megint kaptál egy kis tiltást... azt is, hogy miért... :)) Ha jófej leszek, akkor bekopizok valamit, ha kéred, de csak akkor, ha illedelmes leszel végre. Nem ártana csiszolni a stílusodon. Úgy fogsz járni, mint a klónod (?) Kisvuk, ez persze csak feltételezés... majd mailben tudsz rá reagálni. Meg majd ha visszaengedtek megint 1-2 napra, ahogy szoktak :)) Bocs, most szemtelenkedni volt kedvem... ja, és a GSPARK-ot miért tartod jónak, ezt a múltkor elfelejtettem megkérdezni. Erre is csak mailben tudsz majd válaszolni :)) 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 28. 06:36
Előzmény: #14046  hellforceone
#14047
én azt nézem, hogy van hová fejlődni, és persze bosszant a sok idióta, de nem jut eszembe, hogy vajon most szomorkodjak-e miattuk - sőt, lehet, hogy a Nagy Boltzmann Agy :) azt adta az emberiségnek feladatául, hogy fejlődjön, kreatív legyen, stb.   - az NBA tudná "összehozni" a nem túl okos keresztényeket és az agnosztikus/ateista irányvonalat egy közös platformra... persze a keresztények is (és még talán a "másik oldal" is) folyton csak okoskodna, hogy miért ne legyen közös platform, pedig van benne ráció: az emberiség azért nem tud megoldani számtalan problémát, mert buta szekértáborok vannak... számos téren totál "impotens" az emberiség, mert százan százegy félét gondolnak, és a nagy széthúzás miatt nem haladunk előre (ezért is tud ennyire sikeres lenni a kapitalizmus: ha van anyagi motiváció, akkor nem széthúzás van, hanem összetartás... ez is azt mutatja, hogy bőven van hová fejlődni agyilag is az emberi fajnak, hiszen számos olyan probléma létezik, ami közös ügy lenne... sokszor csak az időnket kellene részben rááldozni, de inkább FB-on meg a többi inferior marhaságon b@uk el az időt fejlődés helyett...) szavak sincsenek rá, hogy mennyire szánalmas az emberi "civilizáció" - igen ám, de pont ez a lényeg: van hová fejlődni, van miért "harcolni" :) akinek az állatvédelem a fontos (most nem a fideszes "állatokra" gondolok, azokat nem kellene védeni) :) annak az lenne a fejlődési lehetőség, akinek a fák ültetése, annak meg az... a lényeg, hogy amikor egy valóban alulról szerveződő civil társadalom felépül, akkor sem a FB, sem a mainstream média, sem a politikusok nincsenek már akkora hatással - és pont ezért nem épül, mert a "zseniális" emberiségnek szüksége van az ilyen trutymókra az épüléshez, fejlődéshez, mint a FB, stb. (más megközelítésben: a FB-on túl sok az idióta, ergo hiába próbálná meg valaki (mondjuk érdemes megpróbálni, hátha...) azt, hogy valami értelmes dolgot azon terjeszt, mert minden ilyenre jut kismillió idióta mém, amit szintén terjesztenek, és azok nyilván jobban elterjednek...)
hellforceone 2021. 04. 27. 21:37
Előzmény: #14027  upgrayeddAKS
#14046
Éppen az idiocracyt nézem, tényleg találó volt amit írtál :o))
Mondjuk azt nem tudom, hogy sírni vagy nevetni lenne jobb :o))
dimdom
dimdom 2021. 04. 27. 19:58
#14045
"European Investment Bank is issuing 2 year digital bonds on Ethereum through Goldman, Santander, and Societe."
-
https://twitter.com/MichaelTant3/status/1387066097715789830
tomi140
tomi140 2021. 04. 27. 14:35
Előzmény: #14043  hellforceone
#14044
megtisztelsz! ha nagy elemző lennék ide nem kommentálgatnék, hanem egy megfelelő platformon pulbikálnám az előrejelzéseim :) neeeeem... én csak hobby elemző vagyok. rendben vagyunk ;)
igen, én is próbálok időről időre az általam kedvelt befektetési területen olyanokat összehalászni akik statisztikailag többször találják el, mint ahányszor nem :) ez szerintem tök jó támogató eszköz a döntéshez, hogy mikor adjon vagy vegyen az ember! biztos vagyok benne, hogy ez egy jó pénzhozó eszközök egyike!
hmm... igen, úgy látom statisztikailag 120 és 500 közé van lőve a közeljövőbeni csúcs, mielőtt újra medvébe vált. a 120at el tudom hinni, a többi nekem kicsit meredek.... és az hogy 40ezer körülre mehetünk (feltételes módban) most, semmit nem változtat ezen a 120as esetleges teljesülésen, úgy vélem.
és akkor egy kis esetleges bear scenariora való grafikon. így meglehet a 40, az RSI is kicsit pattognak 50 alatt, ami erősen időszerű lenne:
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210427v01vnxooe.jpeg
hellforceone 2021. 04. 27. 14:10
Előzmény: #14042  tomi140
#14043

persze ne erts kerlek felre, nem mondom, hogy te "kisebb" lennel vagy ilyesmi, nem bantani akartalak a megjegyzessel, hiszen nem ismerlek, igy lehet, hogy egy technikai elemzo zseni vagy (ezt abyzolut nem ironikusan ertem). A lenyeg csupan az, hogy ezt a ket elemzot mar regota kovetem es neha olyan elorejelzeseik voltak mar, hogy az allam leesett. Nem egyszer tickre pontosan megmondtak,  hogy valami hol landol es pont ott landolt. Persze lehet mondani, veletelnek vannak, egyszer, talan ketszer es vilagos, ok sem josok, jovobe latok, sot, nem egyszer tevedtek is mar, de engem az elemzeseik nagyon meggyoztek. Gräfe celara azt hiszem valahol 450 vagy 500k korul van. Tiedje - egyelore - valahol 120k-ig vezette le, de persze nem mondta, hogy az lenne a veg. Aztan persze azt nem egyszer hangoztattak mar ok is, hogy a politika azert barmikor belekophet a levesunkbe, de szerintem azzal, aki BTC-be teszi a penzet jobb is, ha tisztaban van. :o)
peace
tomi140
tomi140 2021. 04. 27. 13:57
Előzmény: #14032  hellforceone
#14042
alap, és jól teszed, hogy nálam nagyobbaknak hiszel :)  sajnos én nem tudok németül, csak angolul, így a Te emberkéid kimaradnak nekem.
tomi140
tomi140 2021. 04. 27. 13:55
Előzmény: #14040  stolz
#14041
imádnám én is, semmi kétség! nem ugrálok, tartom a pozikat. a célárral is egyet értek, 3 éven belül.... látom a többség szerint még idén meglesz. azért azt ne feledjük hogy ez a végtelenségig mehetne :D 400nál majd mi lesz a várakozás? :D 1M? azonban egyszer mégis leáll és korrigálni fog hósszú hónapokig... a felfelé tüskét kell majd felismerni. azt a beragadós fajtát amikor a nihill a maximumon van hogy sose fog már korrigálni :D

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek