Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tomi140
tomi140 2021. 04. 04. 10:57
Előzmény: #13590  Törölt felhasználó
#13600
Látom törölted magad. Hiányozni fognak a Biblia hosszúságú kommentek. Írtad : "Ebbol is latszik h szinte 0 a tolerancia ha esetleg valakinek mas lenne a velemenye." >>> igen, egyet értek. Le lettem szólva (aztán ezt meg letagadtad) én is és a grafikonjaim is, amik a gyerekeknek való színezgetni, szerinted. Észre sem veszed de az általad leírt viselkedési forma amit mások tanúsítanak, azt nyomod fullra Te is :) 
És igen, termékreklámot is erőltettél, és követelőzöen be akartad hajtani a hálát ezért a kulcs információért (mármint szerinted/számodra az volt).
Nah de úgy látom ez már a múlt. Visszatérsz még azonban úgy is. Még nem kaptál elég hálát és erre szükséged van, valamiért... Feltárandó probléma, kívánom hogy sikerüljön megoldanod. 
További sok sikert és jó egészséget.
Más. 
Eth: kitört felfele azonban a forgalom engem aggaszt, és a hetes Macd is, továbbra is. Az a várva várt dropp nagyonbb eséllyel jön 100ezres btc alatt, mint felett. Véleményem szerint azok nyomtják legjobban a több százezres btc árat és a későbbi korrekciót akik manapság szálltak be... Több ismerősöm is 40-50 ezernél vette csak meg a bitcoint... Nyilván pszihésen az nekik nem fér bele hogy netán lokális csúcs közelben vettek. Nyilván szeretnék ha még menne, ezért fújják a 100ezer plusszos szöveget. és talán be is jön. Én mindig csak azt mondom hogy arányosan kevesebb a haszon már szerintem felfele, mint a rizikó egy jó néhány hónapos korrekcióra lefele (ami után újabb hónapok mire a letörési pontra visszamegy, és rá még hónapok mire jövedelmezőbe fordul) . 5+ éves távon szerintem is garantált a nagy hozam. Kérdés a türelem meg hogy milyen risk & rewardot vállal be az ember. Technikailag a 2018ban beragadók is már 3szoros haszonban vannak ma. Ez tény. Meg a 2018as dropp után mélyen beszállók meg 10-20szoros hasznokban. Ez is tény. És számomra nem mindegy!
Oké, sokan elkezdtek a bitcoin fele nyitni, ez most a legnépszerűbb érv mellette, hogy egyre több cég befektet és egyre több cég forgalmaz befektetést, és coin elfogadást... De ez nem jelenti azt hogy mindig csak befele ömlik a pénz. Mint mondtam, már rengeteg ismerősöm tart bitcoint. Amikor a "marinéninek" is van már, akkor szokott lehűlni a piac egy droppal... 
dimdom
dimdom 2021. 04. 04. 10:41
Előzmény: #13598  Törölt felhasználó
#13599
Elsőnek nagyon kis esélye van, hogy valaki olyan címet találjon, amin pont van valami nagy mennyiségű btc.
-
A másodiknak meg még kisebb esélye van, hogy a közösség belemenjen, hogy azokrol a címekről recoveraljak a btc-t.
-
Szóval kb 98%, hogy azok örökre elvesztek.
Törölt felhasználó 2021. 04. 04. 10:16
Előzmény: #13597  Janku
#13598
Ha jól tudom - de majd kijavítanak ha mégsem -, akkor elvileg két lehetőség van.
Vagy megtalálják az elveszett vagy elveszettnek vélt hozzáférési kódot a publikus címhez, vagy a kitűzött célnak megfelelően átírják a bitcoin core nevű referencia kliensprogit az illetékesek, és azt elfogadja a 'közösség', értsd bányászok túlnyomó része. Ez utóbbi esetben a korábbi teljes vagy részleges blokklánc célirányosan módosítható volna. Egyszer néhány éve ha jól emlékszem egy nagyobb volumenű btc-lopásnál felmerült az ötlet, hogy az ellopott btc-ket ezen a módon visszaszerezhessék, de végül elvetették.
Janku 2021. 04. 04. 08:55
Előzmény: #13596  Törölt felhasználó
#13597
Van valami szabály ezekre az elveszett tokenekre vagy ezeknek végleg annyi?
Törölt felhasználó 2021. 04. 04. 08:20
Előzmény: #13595  Törölt felhasználó
#13596
Úgy értem, hogy innentől kezdve. Azt én is valószínűnek tartom, hogy az eddigi tízegynéhány éves hőskorszak folyamán kb. 4 millió db már végleg elveszett.
Törölt felhasználó 2021. 04. 04. 08:15
Előzmény: #13594  Törölt felhasználó
#13595
Túlzottnak tartom a cikkben írt napi 1500 'darabos' morzsolódást. Ezt a becslést én önkényesen ötödöltem, azaz átlag napi 300 darabra redukáltam. Az jött ki, hogy tíz év alatt 1 millió btc-vel csökkenne így a hozzáférhető mennyiség kínálata. Nem rossz perspektíva az árfolyamra nézve. 🚀
Törölt felhasználó 2021. 04. 04. 08:02
Előzmény: #13592  Törölt felhasználó
#13594
tberki 2021. 04. 04. 07:54
Előzmény: #13591  Tazsomaru
#13593
Na kíváncsi vagyok most meddig bírja az alapkezelő úr...
Törölt felhasználó 2021. 04. 04. 07:49
Előzmény: #12395  Törölt felhasználó
#13592
Miért szálltam be tavaly? Emlékeztető az előzményben.
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 04. 03. 23:47
Előzmény: #13590  Törölt felhasználó
#13591
Itt rajtad kívül senki nem személyeskedik. Csak a többieket sajnálom, hogy így teleszemeteled a topikot.
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 23:15
Előzmény: #13586  Tazsomaru
#13590
Te jottel ide teleszemetelni offolni es trollkodni.Eppen ezert mar szinte senki nem ir ide, mert ki a f2sz kivancsi az allando szemelyeskedesre.Sajnos a szinvonal egyre esik, pont az olyan emberek miatt mint te vagy.Eppen ezert van az h ebben es a financial forecast toppikban csak savas visszabofogesek vannak ha valaki az altalanostol eltero velemenyt fogalmaz meg. Ebbol is latszik h szinte 0 a tolerancia ha esetleg valakinek mas lenne a velemenye.Kb. mint h csak penzmosasra hasznaljak, meg sok energiat fogyaszt meg a volatilitas es mindenfele butasagok....Ehez pedig te is hozza jarulsz, ezert szegyeld magad h masokat felre vezetsz, es korunk egyik ha nem a legjobb befektetesetol fosztasz meg masokat, a butasagaiddal bar tudom h te ezt nem tudod felfogni...
https://twitter.com/LinaSeiche/status/1378417205327503361
Gratulalok!
En pedig nem vagyok hajlando ebbe a topikba es egyetlen olyan topikba se irni ahol te vagy, mert az olyan gusztustalan, rosszindulatu embereket mint te vagy messzirol kerulom.
dimdom
dimdom 2021. 04. 03. 22:10
#13589
De amúgy kezd már nagyon off topicba menni.
dimdom
dimdom 2021. 04. 03. 22:01
Előzmény: #13585  Törölt felhasználó
#13588
Bocs, hogy közbe vágok. De a kettő stílus elég különböző. A tozsmaru-e inkább ilyen megjegyzés / megfigyelés leírása. A tiéd, amit tozsmau linkelt pedig konkrétan olyan, hogy megmondod mit tegyen a másik 
krida
krida 2021. 04. 03. 21:46
#13587
Amíg veszekedtek, ha nem gond, játszok az ETH-el. Megy fel 2600-ra, így biztos a long, minden dippet megveszek, oszt nemsokkal később el is adom... 🙂
Tazsomaru
Tazsomaru 2021. 04. 03. 21:17
#13586
Tomi, veled ellentétben én nem ajálok senkinek semmit. Fogalmam sincs mi fog történni a piacokon. Megint csak feleslegesen teleszemeteled az oldalt. 
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 21:06
#13585
Ha mar gusztustalankodunk:
Tazsomaru 2020. 03. 01. 22:46Előzmény: #11058  szieszta#11063Nekem meglepő volt a BTC elmúltheti zuhanása. Tőzsdék szakadnak, virusok pusztítanak és ahelyett, hogy BTC-be menekülnének, a BTC még nagyobbat szakad, mint a tőzsde. Helyette a yen erősödött 3.5%-ot. Érdekes, hogy egy ilyen helyzetben a yen-t vállasszák.
2020.03.01 napjan 1BTC = 928291yennel
a mai napon 1BTC = 6455060yennel
Valoszinuleg ezert nem valo neked a deviza piac, de valoszinuleg mas sem.
Sikerult 57het alatt tobb mint 85,7%-os elmozdulasbol kimaradni; remeljuk senki nem olvasta ki a hsz-bol h Yen-t erdemesebb venni mint BTC-t; arrol nem irok h valaki akar penzt is veszithetett ez miatt, mert ugye biztosan nem tudjuk! (es en nem feltetelezem mint te rosszindulatuan h ezzel masoknak akar kart is okozhattal).
Mondjuk nem akartalak kigunyolni korabban, de talan irhatnal tobbet h milyen velemenyed van a piacrol szerintem eleg jo penzt keresnek azzal h eppen az ellenkezojet tennenk mint ahogy te latod a piacot.
(szerintem meg nehanyan fizetnenk is erte)
;)))))))))))))))))))))
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 20:42
Előzmény: #13578  Tazsomaru
#13584
Nyilvan azt nem linkeled be h 80$-on es 75$-on is irtam h nem erdemes XOM-ot venni mivel a ceg tobb negyedeven at hitelbol fizetett osztalekot.
XOM csodbe fog menni, csak az a kerdes h mikor.
(es csak neked nem azt mondom hogy ma vagy holnap, de nehany even belul szepen eltunik mint a GM tette.)
Azert mert a kulonbozo indexekben eleg nagy sullyal bir ezert kenytelenek az alapkezelok venni a ceget, csak h nagyon ne terjenek el a benchmarktol.
Tovabbra se ajanlom a XOM-ot senkinek mar aki hosszabb tavon penzt szeretne keresni.
Nyugodtan osszehasonlithatod a XOM es BTC teljesitmenyet; nyilvan azt nem fogod, milyen erdemenyt hozott volna ha az ajanlasomra eladtad volna a XOM-ot es korunk legjobban teljesito befektetesebe tetted volna (BTC-be)...
Valoszinuleg azert kezdtel el opciozni mert kenytelen vagy beismerni ha hibazol es zarni 1 rossz kereskedest.
Nem a hibakkal van baj hanem azzal ahogy valaki azokat kezeli; es mivel te nem vagy kepes beismerni h hibazol, ezert valoszinuleg elobb-utobb el fogsz verezni.
Nyilvan szerinted aznem okoz kart masoknak; (ha mar ezzel jottel nekem) h 40/60 kotveny/rv portfolio.
A vitaknak pedig azert sincs ertelme mert ugye tudjuk a Galamb ugy is ram boritja a tablat.
Hany embernek okozol azzal kart, h a BTC ellen beszelsz?
Mert ugye ezt folyamatosan teszed, szoval az h te a BTC ellen foglalsz allast folyamatosan tobb even keresztul az teged nem zavar, de te ki tudtal ragadni 1-1 olyan hsz-t ami eppen/jelenleg ugy nez ki hogyha valaki abban az adott pillanatban nyitott volna poziciot akkor most veszteseges lenne.
szep-oktober ota tobb mint 450%-al emelkedett a BTC; es te folyamatosan ez ellen foglalsz allast...
Talan nem artana magadba nezni; mert hidd el ebben a topikban is szamtalan peldat lehetne hozni, mar ha valaki olyan gusztustalanul viselkedne mint te.
Törölt felhasználó 2021. 04. 03. 20:28
Előzmény: #13582  dimdom
#13583
Ha tudod tartani (hodl!), akkor még most is, itt is nevetségesen olcsó. 🚀😎
dimdom
dimdom 2021. 04. 03. 18:47
Előzmény: #13576  Törölt felhasználó
#13582
Most más a kontextus, mint januárban volt. 
Akkor 39k-nál mondtad (40k volt másnap az ATH), hogy most vegyetek mert elkapkodják a BTC-t, mikor éppen egy nagy ralli után volt. Majd 20 napra rá 30k-ig esett.
-
Most meg márc 26-án volt egy lokális bottom, korrekció. Majd mostanában kezdett életre kapni megint a kripto piac. így érthető, hogy most mondod, de akkor nem volt az.
dimdom
dimdom 2021. 04. 03. 18:22
#13581
Aki szeretne befektetni különböző DeFi projetkekben, de nem tudja melyikbe lenne érdemes. Akkor amit érdemes megnézni, az ethereumon a DeFi Pulse Index. Ez kb, mint S&P500 index követő dolog. DPI tokenként elérhető, ha nem szeretnéd egyenként belevenni a projektekbe.
-
Jelenleg 14 darab értelmes projekt tokenét követi. Szerintem a súlyozás is rendben van. Ez nem egy monkey ape easy 100x. Úgy vélem (puszta vélemény) egy S&P500at simán lefog körözni (talán bitcoint is). 
-
Disclaimer: ez nem egy befektetési tanács. Mindenki kezdjen ezzel az infóval, amit akar.
---
https://www.indexcoop.com/dpi

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek