Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 02. 21. 10:56
Előzmény: #13319  Mongol30
#13320
Nem foglalkoztam behatobban a kryptok banyaszataval, de ismerek olyanokat akik igen.
Ha nincs ingyen az aramod (vannak olyan ismeroseim akiknek a haza tele van nap elemekkel es az aram szolgaltato nem hajlando heti 100$-nal tobbet fizetni barmenyi aramot jutattnak vissza, ezert belefogtak de eleg koltseges vallalkozas a hardware-ek megvasarlasa...); es nem ipari szinten csinalod szerintem nem erdemes mert tul nagy a kockazat; sokkal egyszerubben lehet penzt keresni kryptokkal; legalabbis nekem ez a velemenyem.
De nekem eleg hianyos informacioim vannak ezzel kapcsolatban; szoval probalj meg olyanoktol informaciot akik evek ota ezzel foglalkoznak.
Visont vigyazz mert sokan csak ertekesiteni probaljak a nem legkolyseg hatekonyabb hardware-eket.
Mongol30 2021. 02. 21. 10:29
Előzmény: #13307  Törölt felhasználó
#13319

Szeretném a véleményed kérni, hogy ETH bányászatba szted érdemes lehet még belekezdeni?
köszi előre is
glutamin
glutamin 2021. 02. 19. 17:17
Előzmény: #13311  Soito
#13318
Én úgy voltam vele, ha az 50e-et átviszi akkor kicsit beleveszek. Jövő héten még bővítek aztán majd ha eleget emelkedett akkor realizálok. Ha nyár elején kivehetem az is jó de ha eltököl 1-2 évet azt se bánom.
easyrider 2021. 02. 19. 17:06
Előzmény: #13316  Törölt felhasználó
#13317
Úgy látszik, most nyomtak egy market buy-t a 900M-val.
Törölt felhasználó 2021. 02. 18. 22:09
Előzmény: #13311  Soito
#13316
cegek es intezmenyek...
olvass utana.
https://www.microstrategy.com/en/investor-relations/press/microstrategy-announces-pricing-of-offering-of-convertible-senior-notes_02-17-2021
Ok most csak 900millioert vesznek min. ; de korabban vettek mar kozel 1,2billio USD-ert.
Rajtuk kivul van tobb szaz ill. ezer ceg akik elobb v. utobb vasarolni fognak.
dimdom
dimdom 2021. 02. 18. 14:19
Előzmény: #13314  easyrider
#13315
Azok a csúnya hajóbalesetek 😆De sokan vesztik el benne mostanában a bitcoinjukat 
easyrider 2021. 02. 17. 20:09
Előzmény: #13312  Törölt felhasználó
#13314
Én is elvesztettem az összeset :( Egy sajnálatos hajóbalesetben :( Persze kajak volt, nem valami drága yacht. :(
Törölt felhasználó 2021. 02. 17. 20:02
#13313

"Már a világ legnagyobb alapkezelője, a BlackRock is foglalkozik a bitcoinnal – árulta el az amerikai cég kötvénypiacokért felelős vezetője a CNBC-nek. Egyelőre nem céloznak meg konkrét arányt a portfólión belül a kriptodevizából, a többi eszköz teljesítményéhez igazítják majd."
Törölt felhasználó 2021. 02. 17. 16:49
Előzmény: #13311  Soito
#13312
Sokan vannak, akik legalább 1 btc-t szeretnének birtokolni egy mennyiségileg folyamatosan csökkenő elérhetőségű eszközből. Szinte hetente olvasni híreket, hogy valahol 10.000 db bitcoin ment a levesbe a hozzáférési kód elveszése miatt, máshol meg 20.000 darab, harmadik helyen meg xx ezer darab, sok másik helyen meg 10-20 vagy 100-200 darabok, amikről még hír sem jelenik meg, mert csak néhány embert érint a veszteség. Az idő előrehaladtával és az ilyen esetek szaporodásával egyre csak szűkösebb és szűkösebb lesz az összkínálat. 
Érdekes össznépi kísérlet ez. Most már engem is érdekel a kb. 0.6x egységemmel, hogy mi is lesz ebből. 
Soito
Soito 2021. 02. 17. 15:19
Előzmény: #13309  Törölt felhasználó
#13311
de ki az aki 50k körül veszi?
Törölt felhasználó 2021. 02. 17. 13:24
Előzmény: #13308  dimdom
#13310
lehet h tenyleg itt volna az ideje neki allni annak a hazi feladatnak
;)
Törölt felhasználó 2021. 02. 17. 11:54
Előzmény: #13071  Törölt felhasználó
#13309
Írtam mindezt 32k eur btc-árfolyam tájékán. Remélem sokan tudtak profitálni az önzetlen tanácsból. Mivel nekem 12k eur az átlagáram, ezért amíg nem esik az alá, türelmesen eszem a hodlerek keserű kenyerét. 😎🚀
dimdom
dimdom 2021. 02. 17. 08:19
Előzmény: #13306  Törölt felhasználó
#13308
"Mibol gondolod h a visa-nak v. a mastercard-nak nem eri meg egy rakas tranzakciot osszecsomagolni es verify-olni azert h a kulonbozo tranzakciok atfutasi ideje ne 2-3 nap legyen hanem mondjuk 1-2 ora?"
Ezt bitcoinra érted, hogy azon elérhetik az összecsomagolást és lecsökkentik az átfutási időt? Ezt hogyan?
---
"Mibol gondolod hogy csak 1 reteg 1 layeren kell futnia minden tranzakcionak?"
Nem gondolom, hogy 1 layeren kell futnia, viszont azt nem tudom, hogy miért jó bitcoinnak, ha másik rétegen futnak tranzakciók, mert ugye azok nem fizetnek semmi tranzakciós díjat a bitcoin hálozatnak.
Törölt felhasználó 2021. 02. 17. 05:43
Előzmény: #13304  hellforceone
#13307
Cel arakat nem igazan szeretem, inkabb csak a kereskedes elott celszeru azert megnezni ill. meghatarozni ezeket h nagyjabol fel lehessen merni h egyaltalan megeri-e az idot es a kockazatot az az adott lehetoseg.
Ha tippelnem kellene, szerencsere nem kell akkor majus-augusztus kozott min. 80-140K arfolyamot tudok elkepzelni, legalabbis most amikor irom igy latom.
Nem tudom kizarni azonban h 150-250K is lehet az arfolyam ha sok amcsi ceg komolyabban elkezd ebbe atsulyozni...szoval oktober-novemberben akkor se lepodnek meg ha esetleg 150-250k lenne az arfolyam; persze lehet magasabb is; de itt ugye eselyeket latolgatunk.
Ez kicsit furcsan hangzik de en probalok piciket elorebb gondolkodni, h mi torteni akkor ha 100-150k fole megy az arfolyam.....ugye itt van a stock2flow model is ami 2025 augusztusara mar 1,3millio$-os arfolyam koruli erteket hataroz meg.
Szoval nem art felkeszulni kulonbozo scenariokra ill. elkezdeni megtervezni h ado ugyileg mi a leghelyesebb megoldas.
Nehany BTC-t fogok ertekesiteni, mert akarok Gold Coast-on ingatlant vasarolni; bar valoszinuleg ez nem a leghatekonyabb befektetes, de az arak nagyon lenn vannak es a kormany komoly penzt szan ennek a regionak a fejlesztesere...szoval van 1 olyan viziom, elkepzelesem, hogy Gold Coast 30-50ev mulva Florida ill. Miami nyomdokaiba is lephet, akkor pedig azok az ingatlanok status szimbolummal rendelkeznek majd.
Az utolso BTC-met nem hiszem h valaha is eladom; bar ez a velemenyem is valtozhat de a csaladban szeretnek a gyerekeknek egy ilyen digitalis, virtualis property-t is adni.
Nekem szeptember-oktober ota ez az legjovedelmezobb legprofitosabb befektetesem-kereskedesem; de ennek a bika piacnak a legvadabb resze szerintem hatra van mert a kovetkezo 3-8honap eleg volatilis lehet.
Törölt felhasználó 2021. 02. 17. 05:24
Előzmény: #13301  dimdom
#13306
legyszives ne allits valotlansagot!
Nem hagyom ki a szamitasbol h a BTC erteke nott es azt se hogy nem fog orokke noni (a te gyerekes megfogalmazasod szerint orokke noni) semmi nem no orokke.Azt hittem ezen mar sikerult tul lepni.
Azzal sem foglalkozom h 5 milliard ev mulva a napunkal mi lesz mert ez nem az en problemam.
Vannak optimista emberek akik mindenben a lehetoseget latjak es vannak pesszimistak akik mindenben a problemat v. az egyik ember 1 felig tele poharat lat amig egy masik felig ureset.
Mibol gondolod hogy 5,10 esetleg mert nagyon foglalkoztat h mi fog torteni ha nem lesz reward 119 ev mulva....(na de tenyleg); a cegek nem lesznek hajlandoak azert fizetni h az o elszamolasuk keruljon a blockba.
Mibol gondolod h a visa-nak v. a mastercard-nak nem eri meg egy rakas tranzakciot osszecsomagolni es verify-olni azert h a kulonbozo tranzakciok atfutasi ideje ne 2-3 nap legyen hanem mondjuk 1-2 ora?
Mibol gondolod hogy csak 1 reteg 1 layeren kell futnia minden tranzakcionak?
Az egesz feltevesed eppen ellene megy annak amit jelenleg epitenek; bar valoszinu az a nehany ezer ember aki ezzel foglalkozik az mind h@lye mert te neked mas a velemenyed....es nyilvan ezert fektet ebbe a visa es mastercard....
szoval kinek is kellene it hazi feladatot csinalni?
Nagyon is fontos a jelenlegi gazdasagi rendszerben (kivetel ha akademikus vagy es nem tudod h mi a kulonseg az elmelet es a gyakorlat kozott) h milyen gazdasagosan vagy kepes mukodni (ez az evolucio 1 resze) es itt megint csak eljutottunk ahoz h nem eleg ismereteket szerezni de azokat alkalmazni is celszeru;
mert a tudas nem hatalom! csak a felhasznalt tudas az.
A BTC banyaszok nem azert banyasznak mert az 1 cool dolog hanem mert penzt akarnak ezzel keresni; eppen ezert nagyon is fontos h milyen gazdasagosan kepesek energiahoz jutni es nem tul elonyos ha az energia ara nagyon valtozik a napszak esetleg a szezon hatasara...de tenyleg nem artana ez utan is olvasnod mert mi ertelme van ha probalok neked ravilagitani dolgokra ha meg a faradsagot sem veszed h elgondolkodj rajta esetleg olvass ilyen temaban.
Igazabol nem latom ertelmet ennek mert folyamatosan szajkozod az igen csak butuska innen-onnan szedett-vedett infokra alapozott fantaziadat (amik ha finoman fogalmazok nagyon gyenge logikai labakon allnak).
Nem azert vagyok itt, hogy teged v. barkit meggyozellek es nem is azert mert az en velemenyem tobb lenne, mint a tied; max. lehet h tobb munka, ido van mogotte de ettol meg lehet teves is....viszont nem szeretem ha felre vezetnek masokat akar indokoltan akar indokolatlanul.
Azzal sincs baj ha mas v. az en velemenyemmel eltero velemeny fogalmazol meg, sot ennek igazan orulok (persze csak akkor ha az egy jol atgondolt es logikailag felepitett velemenyt tukroz)...viszont talalgatasokra, fel informaciokra meg a bulvar sajtobol vissza boffogott "informaciokra" ne haragudj de nem szeretnek tobbet reagalni, sot ezek engem kicsiket bosszantanak mert masokat felre vezethet.
tomi140
tomi140 2021. 02. 16. 20:34
#13305
egy érdekes videós levezetés, hogyan kell majd a negyedéves jelentésben a Teslának elszámolnia a Bitcoinal, attól függően hogyan alakult annak az ára az elmúlt negyedévben.
https://www.youtube.com/watch?v=F1P7JrY1JFw
hellforceone 2021. 02. 16. 18:46
Előzmény: #13300  Törölt felhasználó
#13304
Van esetleg célárad a mostani BTC emelkedésre vonatkozóan mielőtt egy nagyobb korrekció jönne? A napokban láttam egy elég jó - pusztán technikai elemzést -, ahol a srác a cca. kerek 100k USD célárat jelölte meg - ez a legpozitívabb scennario. De már 60 k körül is beüthet egy nagyobb korrekció, ha azonban azt erőteljesen atvinné, akkor már nagy a valószínűsége, hogy a 100 meglehet. Egyébként a BTC befektetésem az utóbbi 3 hónapban az egyik legjobb volt, de még mindig van olyan, ami lekörözte ezt is.
hellforceone 2021. 02. 16. 18:40
Előzmény: #13295  Törölt felhasználó
#13303
Köszönöm válaszod! Ebben teljesen egyetértünk, ahogy leírtad. :o)
dimdom
dimdom 2021. 02. 16. 18:27
Előzmény: #13300  Törölt felhasználó
#13302
 Érdekes, hogy egy olyan ember tanulmányát kevésbé veszed értékesne, aki egy egyetemen az ideje nagy részében a blockchain technológia és pénzügy területén végez kutatásokat. Persze, mi köze lehet ennek a DeFi-hez? 
Meg nem példakép bemutatása miatt áltam elő a tanulmányával és linkeltem mellé róla infót, hogy ez a tanulmány milyen hátérrel rendelkező embertől jött. 
De úgy látom, nem ment át. 
dimdom
dimdom 2021. 02. 16. 18:23
Előzmény: #13299  Törölt felhasználó
#13301

"az elmult 12 evben egyre kevesebb jutalomert a BTC-nek nott a biztonsaga"
A jutalom mértéke bitcoinban valóban csökkent, de $ értékben nőtt (így többet fordíthatnak a bányászok áramra). Ezt kihagyod a gondolkodásodból. Szerinted meddig fog így nőni a bitcoin ($ értékben), mint most? Mert ha nem nő az ára így, mint most, az azzal jár, hogy egy idő után a block jutalom stagnál vagy a feleződések miatt csökken. Ha az ára megáll egy szint környékén, akkor miért csökkenhet a block jutalom? Azért, mert korlátozott mennyiségű tranzakciót képes végrehajtani, és van egy határ, ami után az emberek nem hiszem, hogy fognak többet fizetni egy tranzakció végrehajtásáért. Ha van egy ilyen határ, akkor a block reward csökkenése miatt, ami a rendszerbe bele van kódolva csökken a block jutalom. Ha csökken a block jutalom, akkor majd lesznek olyanok, akik felhagynak a bányászással, mert nem éri meg nekik báynászni, ami azt jelenti, hogy csökken a bányászerő, ami a azt jelenti, hogy csökken a bitcoin rendszer biztonsága. 
---
"Nem fogjak egy tobb millios varos kozepebe epiteni"
Mit változtat ez azon a tényen, hogy hány watt órát fogyaszt a bitcoin network, hogy éppen honnan veszi az energiát? Attól mert valahol olcsóbb az áram, attól még nem használja fel, vagy hogy gondolod?
Nem okoz problémát, persze: 
https://www.aa.com.tr/en/asia-pacific/iranian-chinese-bitcoin-farm-shut-amid-power-outages/2109804
---
"bizonyitani h a BTC-nel jobb az ETH"
Linkelnéd erre, hogy hol mondom konkrétan, hogy jobb btcnél az eth? Arra szoktam utalni, hogy mást valósítanak meg. Vannak mércék amiben előrébb van. Nem azt mondom, hogy konkrétan jobb ETH, mint BTC, mert más a kettő, mást a területük. Egyik pénz, a másik egy ekoszisztéma.
---
"sot ha figyeltel volna akkor tudhatnad h irtam h valoszinu h az ETH ara novekedhet jobban"
Ezt nem tudom megint mire írod, én nem beszéltem árakról.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek