Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2020. 12. 29. 12:11
Előzmény: #12978  Törölt felhasználó
#12980
A Bitcoint pedig sokkal jobban hasonlítanám a tökéletes valutához, mint kincsképző eszközhöz. Feltehetően, amikor 2021 decemberre a Bitcoin eléri a kb. 140.000 USD-t, akkor a Bitcoin bányász papírok még innen is többszörözni fognak. Az a baj, hogy a Bitcoinnal korábban kellett volna megismerkedni és megérteni. Az elmúlt napokban sokat foglalkoztam vele, mert érdekelt. Most már kezdem érteni. Gyakorlatilag ez egy szuper valuta. Ha a szabályozó hatóságok nem tiltják be, hanem szabályozzák, akkor 2140-ig összesen 21 millió Bitcoin fog keletkezni, ami további 100 millió egységre (satoshira - a felhasználói közösség az 1 Bitcoin továbbosztható 100 millió egység 1 egységét nevezték el így) bontható. Aki leprogramozta és életre keltette a szoftvert, az egészen biztos, hogy egy pénzügyes segítségét kérte, mert láthatóan kielemezték, hogy a földön eddig létező összes pénzt megtestesítő eszközzel mi volt a probléma, illetve miért váltották fel egy másik fizető eszközzel. A programozó feltehetően egy rendszertervező vénával megáldott programozó matematikus informatikai mérnök lehetett, mert ez látszik a keze munkáján. Programozott infláció van a rendszerbe kódolva, mert a keletkezése is előre programozott. Tehát bármennyi eszköz és emberi erőforrást állítok be a bányászatba, akkor sem keletkezik több, mint az előre programozott szabályrendszer szerint meghatározott mennyiség. Tehát a kínálati mennyiség általában korlátos, ez pedig számomra egyet jelent az áremelkedéssel. Senki nem tud belenyúlni (illetve be lehet avatkozni a rendszer folyamatba, a rendszert lehet akadályozni ), de nem érdemes, mert sokat kellene rá költeni, de semmit sem érnék vele, mivel a blockláncot gyakorlatilag nem lehet hamisítani. A felhasználói közösség óriási számítási kapacitása nem validálná a hamisított blockláncot, mert a hash-ek mindegyikét nem lehet megfejteni (nem tartalmaz minden információt), hiszen a privát kulcsok a tulajdonosoknál vannak és érdekük, hogy védjék. A nyilvánossal és az aláírásokkal meg nem lehet semmit sem kezdeni. Tehát a sok fáradozásom eredményeként a végén nem tudnék anyagi hasznot szerezni, akkor meg minek csináljam. A rendszer akadályozása csak egy állam érdekében állhatna, amelynek mindegy, hogy mennyi zsetont, eszközt és erőforrást pazarol rá. A másik két probléma akkor merülne fel, ha az államok egyszerűen illegálissá tennék, megtiltanák a tartását, a kereskedését, stb. Ennek kockázata egyre jobban csökken, már az EU is szabályozni akarja, nem pedig betiltani. A harmadik, ha valamiért a kereslet csökkenése miatt a Bitcoin iránti érdeklődés alábbhagyna, tehát érdektelenné válna. Ez esetleg az agyonszabályozás esetén jöhetne létre. Kérdés, hogy ez kinek az érdekében állna. A stabilitása és a volatilitása egyre jobban csökkenni fog, ha egyre több szereplő lesz a vételi-eladási oldalon, tehát ha nő a forgalma. A tárcák száma valahol 10-100 millió közötti lehet, ennél közelebbi számot nem igen lehet meghatározni. A rendszert jelenleg a bányászati díjak, a kibányászást követően a rendszer fenntartási díjak fogják életben tartani. Akárki csinálta a rendszertervet, nem tudok rajta fogást találni, pedig nagyon akartam. Olyan mintha én csináltam volna az informatikai és a rendszerbiztonsági tervet.:) Még vagy 10-20 oldalt írhatnák róla, hogy miért nagyon jó, de ide ennyi is elég. Kár, hogy nem évekkel ezelőtt szántam rá időt.    
easyrider 2020. 12. 29. 10:28
Előzmény: #12978  Törölt felhasználó
#12979
Azt hittem, tudok gyorsan olvasni, de nem :D Pedig érdekes lenne végihallgatni.
Törölt felhasználó 2020. 12. 28. 10:57
#12978
Törölt felhasználó 2020. 12. 28. 10:56
#12977
AlonsoRenault 2020. 12. 28. 10:52
Előzmény: #12975  easyrider
#12976
Jol elvan a neki szánt trollos homokozós topikban. Nem jott még rá, hogy ahonnan kinézi az adatokat, onnan bármikor viusszakovethetoek a historikus adatok is, tehát semmi értelme amit csinál. Természetesen nyilvánvaloan tudhato miert csinálja. Az Indi nevu exforumozo hozta azt létre, szunyoka meg azt hiszi ezzel idegesiti ot. Indire meg az a kepzelgese hogy én vagyok. Szoval gyermeki modon azt hiszi engem nagyon erdekel hogy irkál oda. Ilyen forumtarsunk van, ez a szinvonal. Nem hibáztatom, valoszinu nem tehet rola, valami komoly oka lehet ennek. A segitseget sajnos nem fogadja el. Azt dontse el mindenki hogy szerinte ez magas vagy alacsony szinvonal amit eload.
easyrider 2020. 12. 27. 09:56
Előzmény: #12973  AlonsoRenault
#12975
Ja, szunyóka nagyon eltűnt.
pFmodi-1fsz-bsszakrvaanyjat1 2020. 12. 27. 08:42
Törölt hozzászólás
#12974
AlonsoRenault 2020. 12. 27. 08:41
#12973
Itt ez az apróbb emelkedés és hát nezzuk csak meg, nem igazán nyomtatják a tethert. Lehet, hogy félrevezetett  minket az egyik forumtárs? Akik a btc értékét 1000 vagy az alá várták...Hol vagytok? Mi a véleményetek a kialakult helyzetrol? Miért nem írtok mostanában? Mikor éri el a célarátokat szerintetek az árfolyam? Hol maradnak az aggodo hangok a károsultakrol? És ki aggodik azok miatt akiket felreinformáltatok és miattatok nem vettek? Kérlek most is írjatok, ne csak medvepicon, így lenne gerinces. Boldog Ünnepeket!
pFmodi-1fsz-bsszakrvaanyjat1 2020. 12. 27. 04:49
Törölt hozzászólás
#12972
Törölt felhasználó 2020. 12. 27. 00:28
#12971
dimdom
dimdom 2020. 12. 26. 10:48
#12970
Ha valaki használta a 1inch.exchange-et régebben, akkor nézzen rá, mert elég vaskosat airdroppoltak.
Törölt felhasználó 2020. 12. 24. 02:26
#12969
Boldog Karacsonyt Mindenkinek!
dimdom
dimdom 2020. 12. 23. 10:07
Előzmény: #12967  dimdom
#12968
Az egész stratrégiájuk a pump and dump volt. :D
dimdom
dimdom 2020. 12. 23. 09:59
#12967
Bele olvastam a SEC által kiadott vizsgálat anyagaába a Ripple (XRP)-vel kapcsolatban. 
Elég gáz a helyzet... A Ripple (XRP) szempontjából. A kriptonak viszont ez csak jó, hogy egy ilyen "termék" kiesik a szférából. 
Lényegében az egész xrp piac manipuláción alapult. A ripple nagy tulajdonosai, befolyásolták az árat úgy, hogy a rendelkezésükre álló xrp-ket adott időkben adták/vették, emellett direkt marketinggel. Ami mellett árbevétele a cégnek nem volt, sőt a SEC vizsgálta azt is, hogy az XRP-t felhasználó nagyobb cége(ke)t. Ami megállapította, hogy rosszabbul jár azzal, hogy az xrp-t használja pénz küldésre, de azért maradt meg a használatánál, mert a Ripple xrp-ben kárpotólta őket. 
A SEC állása szerint a két megnevezett cég tulajdonosnak vissza kell fizetniük az általuk illegálisan szerzett vagyont (~$700m) és emellett bírságot kell majd fizetniük.
Mivel az XRP nem egy virtuális valuta (centralizált), mint pl btc vagy ether, ezért tőzsdei részvénynek minősül. Ezt a cég be is ismerte. Ez miatt valószínűleg amerikában nem fogják tudni értékesíteni az xrp "tokeneket", de mivel a cég is amerikában van bejegyezve, ezért az xrp további tevékenysége nagyon gyenge lábakon áll. Ezen felül, ha a nagyobb exchangek nem akarnak vizsgálatot az amerikai hivataltól, illegális tőzsdei részvény árusítása miatt, ezért az exchange-ekről ki kell majd vonniuk.Aki teheti, az még most hagyja el a süllyedő hajót.Ezért jó a fundamentális vizsgálata is a kripto eszközöknek, és nem pusztán a technikai (grafikonos), ár elemzése. 
Forrás: https://www.sec.gov/litigation/complaints/2020/comp-pr2020-338.pdf
dimdom
dimdom 2020. 12. 22. 10:57
#12966
Ripple lehet kapja majd az áldást a SEC-től. 
Meg egy új mélyre sikerül süllyeszteniük a projektet a következő állításukkal:
"Bitcoin és ethereum egy kína által kontollált pénz". 
Azaz a ripple a sokkal jobban decentralizált eszköz, mint a fenti kettő. 
Ez az, amiatt nem nyúlok a ripplehöz, még ha azzal lehetne keresni a legtöbbet a közel jövőben. 
Forrás: https://ripple.com/wp-content/uploads/2020/12/Ripple-Wells-Submission-Summary.pdf
AlonsoRenault 2020. 12. 21. 13:04
Előzmény: #12963  dimdom
#12965
Ennyire nem tudom sajnos. A hodlereknek lehet ez jó.
dimdom
dimdom 2020. 12. 21. 12:43
Előzmény: #12963  dimdom
#12964
Csak kérdem, mert olvastam róla, de kb fingom sincs róla.
dimdom
dimdom 2020. 12. 21. 12:42
Előzmény: #12962  AlonsoRenault
#12963
Kell a német állampolgárság hozzá egyáltalán? Nem elég, hogy ott élsz és ott vagy adó alany? 
Viszont ha oda költözik valaki, akkor onnantól a trading-nek lőttek. Ott már tranzakció alapú az adó elszámolás.
AlonsoRenault 2020. 12. 21. 11:44
Előzmény: #12960  AlonsoRenault
#12962
Vagy válhatsz német állampolgárrá is ahol 1 éven túli tartás esetén az adókulcs jelenleg pontosan 0%. :)
AlonsoRenault 2020. 12. 21. 11:43
Előzmény: #12958  AlonsoRenault
#12961

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek