Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
dimdom
dimdom 2020. 12. 02. 17:56
Előzmény: #12738  AlonsoRenault
#12740
"Gyakorlatilag már most is csak megújulóval éri meg bányászni"
- olcsóbb az energetiaki piacon a megújuló energia ára, vagy hogy érted ezt? Nem hiszem, hogy a bányászok többsége a bánya mellett saját naperőművet vagy hasonló energetiakai erőművet üzemeltetne, habár tévedhetek. 
" Igazából ha 51% os sikeres támadás történne akkor se sok minden történne"
- azért a piaci bizalom jócskán meginogna, főleg ha valaki sikeresen hajtja úgy végre, hogy valaki kárára esne, pl exchange.
"abban a pillanatban lenne egy fork és a többség azt támogatná menne minden tovább"
- egy ilyen forkot amiről beszélsz, a btc maxi közösség ellenezné, lásd pl mennyire ellene vannak annak, hogy az ethereum 2016 a dao hack miatt hardforkolt. Azóta az az egyik legnagyobb témájuk az eth ellen. Mi lenne, ha btc-vel történne?
"mert hosszabb távon a hosszabb ág a nyerő"
- ja, de egy hardfork változtatna, de ha nem lenne közösség által elfogadott hardfork, akkor meg a hackelt chain lenne a hosszabb. 
"lásd bch vs bsv"
- mind a kettő protokoll upgrade / nézet eltérés miatt hardforkolt. Btc cash lánca hosszabb, mint a btc-é, ezért ezt az utalást nem nagyon értem.
"Finanszírozni meg hosszabb távon nem tudnának egy ilyen támadást."
- nem kellene hosszútávon finanszírozni, hogy a bizalom zuhanjon egy ilyen támadás után. Ha meg egy ilyen támadás profitabilis lenne, semmi se akadályozná, hogy ismét megtörténjen, akkor meg a lavina elindulna, mert lehetséges a bizalom vesztés miatt esne az ár, a bányászok lehet kihátrálnának mögüle, ami még olcsóbbá tehetné a következő támadást.
dimdom
dimdom 2020. 12. 02. 17:43
Előzmény: #12736  AlonsoRenault
#12739
"ha esne a megtérülés kiesne egy csomó bányász".
- igen, pont ez adja később a lehetőséget, hogy olcsóbban végre lehessen hajtani rajta az 51% attackot. 
"Ahogy csökken a kibányászható btc nő az ár plusz ugye nőnek a tranzakciószámok"
- ez egy feltételezés, mi van, ha nem nő, vagy nem olyan mértékben, hogy fenntartsa azt a szintet, hogy biztonságos legyen.
A másik, meg ugye már shiftelt a btc közösségben a btc felhasználását nézve a direktíva. Eddig pénz volt, amit majd az emberek használnak, ebben az esetben eltudnám képzelni, hogy lenne annyi tranzakció, ami kárpótolja a btc blockreward csökkenését. Viszon már store of value, amit meg nem annyira sokszor küldözgetnek, mintha pénzként használnák. 
AlonsoRenault 2020. 12. 02. 17:39
Előzmény: #12702  dimdom
#12738
Gyakorlatilag már most is csak megújulóval éri meg bányászni, igen Kínában is vízierőművek mellett üzemeltetik a szén már drágább és a tendencia folytatódni fog, főleg a naperőművek költsége termelési ára lesz egyre kedvezőbb, nappal mehetnek arról, éjszaka vízenergiáról. Vízenergiával éjszaka úgy sem tudnak nagyon mint kezdeni, túltermelés van, tehát btc a megújulók megtérülését csak segíti pénzügyileg. Mivel lassan csak megújulóval bányászhatnak rentábilisen, így nem téma ez a konteós bolygópusztítás, pont hogy több megújuló épülését segítik elő. Ne dőlj be ennek. Aztán lehet átálnak posra mint ether egyszer..ki tudja..Hash hogy ne legyen elég biztonságos..na ennek nem sok esélye van mostanság, össze kéne omlania az árfolyamnak, tranzakcióknak kéne kiesni..És még akkor is csak annyi lenne hogy csomó bányász kiesne, a nehézéség csökkenne, aki maradni tud annak meg több lenne a jövedelme. Ki van ez találva. Igazából ha 51% os sikeres támadás történne akkor se sok minden történne, abban a pillanatban lenne egy fork és a többség azt támogatná menne minden tovább, a meghekkelt ág meg elhalna, mert hosszabb távon a hosszabb ág a nyerő..lásd bch vs bsv.Finanszírozni meg hosszabb távon nem tudnának egy ilyen támadást. Kész csőd lenne. Annak az ágnak a btc értéke kb nulla lenne abban a pillanatban.
dimdom
dimdom 2020. 12. 02. 17:39
Előzmény: #12735  AlonsoRenault
#12737
Ezt hogy érted?
AlonsoRenault 2020. 12. 02. 17:30
Előzmény: #12704  dimdom
#12736
Ezen felesleges aggódni ha esne a megtérülés kiesne egy csomó bányász, kevesebben osztoznának a jutalmakon. Ahogy csökken a kibányászható btc nő az ár plusz ugye nőnek a tranzakciószámok. Lesz  megélhetésük ez nem téma.
AlonsoRenault 2020. 12. 02. 17:28
Előzmény: #12720  dimdom
#12735
Az azonban igaz, hogy minden coin elinflálódik btchez képest már középtávon is.
AlonsoRenault 2020. 12. 02. 17:26
Előzmény: #12733  Törölt felhasználó
#12734
Bizonyára nem hallott még a bárókról és bárónékről..Egyébként biztos nem mondaná ezt..
Törölt felhasználó 2020. 12. 01. 15:28
#12732
dimdom
dimdom 2020. 12. 01. 12:54
#12731
Nem tudom érdekel-e valakit, de eth 2.0 serenity launch 5 perc múlva. https://www.youtube.com/watch?v=ciE75qkZXFw
Törölt felhasználó 2020. 11. 30. 16:33
Előzmény: #12725  szieszta
#12730
Tudom h nem ram hasznaltad a coinbaro kifejezest, de engem zavar h ezt masokra hasznalod.
https://twitter.com/trybitcoins/status/1333431908139732993
Nincs azzal problema h mas velemenyunk van ettol kerek a vilag.
szieszta 2020. 11. 30. 15:49
#12729
Most nem bízták a véletlenre, megvan az új ATH. Úgy vitt át, hogy meg sem áll most már 100 ezerig.
szieszta 2020. 11. 30. 15:00
Előzmény: #12699  Törölt felhasználó
#12728
Múltkor sikerrel jártál? Sikerült bővíteni a kriptovagyonod?
szieszta 2020. 11. 30. 14:59
Előzmény: #12726  szieszta
#12727
Elszabadult a bika. Még a végén új ATH-t ünnepelhetünk. Közben az altok is új erőre kaptak, úgy látszik az csak egy megbicsaklás volt.
szieszta 2020. 11. 30. 14:44
Előzmény: #12724  szieszta
#12726

És már a 19 ezernél járunk, nem is kellett megvárni az amerikai nyitást. Biztosan ismét valami nagy cég kezdte el felvásárolni  a BTC-t 10:30 óta, szinte nincs megállás.
A többi alt szépen lefordult és minden erejüket felszippantotta  a BTC.
szieszta 2020. 11. 30. 14:27
Előzmény: #12723  Törölt felhasználó
#12725

A coinbárónál nem rád gondoltam, az nálam eggyel magasabb fokozat, de rendben. Coinbálna megfelel? Tudod az, aki fillérekért vette és nagyon sok van neki.
A BCH, vagy a BSV, vagy az LTC nem blokkláncon működik?
szieszta 2020. 11. 30. 14:16
#12724
Ha az iram folytatódik, amerikaiak fellökik 19 ezer fölé, akkor viszont még a héten meglehet az új csúcs.
Törölt felhasználó 2020. 11. 30. 14:12
Előzmény: #12718  szieszta
#12723
itt is bele magyaraztal a hsz-ba dolgokat!!!
nem allitottam hogy a BTC az igazi coin; igazabol en probalom kerulni a coin kifejezest mert ez felre vezeto sokak szamara...mint ahogy a coinhivo sem az en otletem vagy talalmanyom.
Szamomra a BTC=blockchain-nel...az h masok letre hoztak kulonbozo krypto ill. digitalis "coin-okat vagy krypto devizakat" sokan hivjak igy ezeket...az 1 kulon dolog.
A korelacio a kulonbozo kryptok es BTC kozott folyamatosan valtozik...
Nem vagyok krypto szakerto es igazabol nem szeretnek velemenyt formalni ezekrol; BTC-re forditottam ill. forditom a legtobb idot mert egyelore ebben latom a kovetkezo 9-12 honapban a legnagyobb lehetoseget, mint ahogy 5 evvel ezelott is nagy lehetoseget lattam a BTC-ben.
Törölt felhasználó 2020. 11. 30. 14:09
Előzmény: #12721  szieszta
#12722
legyszi ne hasznalj olyan kifejezest hogy bitcoinbaro!!!
nem csak a krypto tozsdek de az adojogszabalyok es eloirasok is le vannak mardva ill. nincsenek megfeleloen kialakitva.
Szerintem sokat tennel a kozossegert ha nem csak talalgatnal meg fantazialgatnal hanem megprobalnal erdemben informaciot szerezni.
szieszta 2020. 11. 30. 13:58
Előzmény: #12720  dimdom
#12721

Ezért is írtam, hogy a legtöbb coin és nem az összes. Természetesen sejtem, hogy az együttmozgás a szektort érinti, ráadásul a túlsúlyban lévő robotok is nagyban hozzájárulnak.
A nagy cégek most a bitcoint tolják, próbálnak minél nagyobb feneket keríteni neki, hiszen a reklámnak csak így van értelme. Nagyon sok pénzt raknak bele és nagyon sokat akarnak keresni vele.
Az csak úgy sikerülhet, ha elhitetik, hogy százszorozni lehet vele, így a tízszerezés szinte biztos.
Már régebben olvastam, hogy a bitcoin már elavult és sokkal jobb alapokon nyugvó coinfejlesztések is vannak, de a monopol rendre megfolytja őket. Akkora vagyonok jöttek létre a bitcoin báróknál, hogy könnyedén tudják manipulálni a piacot. Nem csak a hírnév segíti őket, de  a szabályozatlan piac is, meg a robotok által menedzselt árfolyam.
Tudom száz meg száz elemzést lehet előhúzni a bitcoin halhatatlanságáról, de senki nem lát a jövőbe. Eddig sokat kerestek vele, de az nem garancia semmire, ahogy máshol sem.
Valahol láttam egy kimutatást, hogy a budacash 12 évig 15-20%-os profitot hozott össze évente a befektetőknek, egy szabályozott és ellenőrzött (felügyelt) piacon. Soknak ki is fizették, de látva a gyarapodást, nem sokan realizálták nyereségüket.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek