Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2020. 11. 11. 20:30
Előzmény: #12455  Törölt felhasználó
#12460

Én a megszólaló milliárdosokról beszéltem, nem rólad!
A financial forecasts-ban meg csak segíteni akartam, hogy felhívjam a figyelmet a témára, mivel láttam, nem arattál vele nagy sikert, rá sem "böfögtek" a reklámként bemásolt linkekre.
easyrider 2020. 11. 11. 17:25
Előzmény: #12449  Törölt felhasználó
#12459
Az Easy Riders, pont nem a sportról szól, hanem a szabadságról. Nem vagyok azonos itt egy másik nickkel sem. Több nicket csak a kiszamolo.hu comment szekcióban trollkodásra használok, hogy ne tudjon elsőre kiszúrni és cenzúrázni. :)
AlonsoRenault 2020. 11. 11. 17:10
Előzmény: #12455  Törölt felhasználó
#12458
Követ mint egy kiskutya? Szent ég! Akkor még szerencsésnek és érzem magam, igaz máshova nem írok nagyon, így nehéz is lenne követnie..Szebb nyugdíjas éveket kívánok magunknak, mint.....! :)
AlonsoRenault 2020. 11. 11. 17:04
Előzmény: #12454  Törölt felhasználó
#12457
A moderátort ez nem érdekli valamiért nem akarják látni mi megy itt..Sosem tudjuk meg miért engedik szétrollkodni ezt a fórumot..Az meg hogy a moderátor egy kalap alá veszi a két oldalt az egyenesen vicc.
Törölt felhasználó 2020. 11. 11. 16:54
#12456
Törölt felhasználó 2020. 11. 11. 16:33
Előzmény: #12453  szieszta
#12455
Nem akarok "ocska USD" keresni ahogy te irod!!!
(ez 1 ujabb tevedes a reszedrol)
Napok ota azon dolgozom hogyan tudnek BTC-t keresni; nem csak vasarolni ill. nem csak BTC kamatot kapni a BTC-imre; hanem hogy abban fizessenek nekem a kulonbozo munkamert BTC-t.
Igen van USD,EUR,GBP,HUF-om is de tobb ezerszer nagyobb ertekben van BTC-m.
Ha pedig az AUD-t nezzuk ott is tobb mint 100-szor annyi ertekben van BTC-m mint AUD-om...de nem allithatom h nem rendelkezem fiat penzel; de probalok minnel kisebb aranyban ilyeneket birtokolni.
Az is igaz h neha szoktam eladni kryptokat; de ha azt nezzuk hogy mennyi fiat es mennyi kryptot vasarlok akkor egyertelmuen a fiat penzem csokken a kryptom pedig novekszik; na nem csak a Grasham Law miatt, hanem mert en is a cashlow-mban arra torekszek hogy a krypto resz arany novekedjen.
Sajnos ill. szerencsere meg nem tartunk ott h mindent el lehetne intezni kryptokkal; de idovel majd ez is fog valtozni, fejlodni...adig pedig szepen gyujtogetek; amit kesobb kisebb mennyisegben el is fogok adni, ha esetleg fiatra lesz szuksegem.
Az arfolyam pumpalas meg manipulalas az osszes tobbi piacon jelen van, meg ha te errol hajlando vagy tudomast venni vagy sem...csak az iden a buntetesek osszege a nemesfem piacon amit a bankokra kiszabtak nagyobb volt mint a BTC piaci kapitalizacioja...
Lesznek uj szabalyozasok es eloirasok; csak lehet h nem ott ahol te varod...
;)
Szeretnelek egy dologra megkerni, ne kovess engem mas topikba; ill. legyel olyan kedves es szolj ha majd te is az "ocska" na nem csak az USD-tol hanem a tobbi fiattol szabadulni akarsz es helyette kryptot vasarolnal...
Elore is koszi!
;))))))))))))))))
Törölt felhasználó 2020. 11. 11. 10:20
#12454

Portfolio moderátor: Ebből a topickból érkezik a legtöbb feljelentés... (szieszta teszi a dolgát gatyába)
Néha bepillantok, hogy nevessek egy kicsit..
Igaza van a moderátornak, ami ebben a topickban folyik az óvoda..
Sok sikert nektek szieszták, atyák, gatyák!
szieszta 2020. 11. 11. 06:59
Előzmény: #12452  Törölt felhasználó
#12453

Ezek a milliárdosok természetesen jól bevásároltak ebből a szuper spekulációs eszközből és most szeretnék felhajtani az árát, minél magasabbra. Csakis egy a cél. Nagyon sok "ócska" dollárt keresni.
Egy óriási rizikót mindenki kihagy, a szabályozás szükségességét, mert most a garázstőzsdékkel úgy rángatják az árfolyamot, ahogy akarják. Csak egy kis tether kell hozzá és wash tradinggel oda pumpálják az árfolyamot, ahova akarják.
Nem szabad elfelejteni, hogy elég nagy államokban ( Kína, India, Orosz) az a szabályzás, hogy elkezdték tiltani. Még csak light-osan, de senki nem tudja ez merre alakul.
Kína már kísérletezik a yuan coinnal, ha be szeretnék tömegesen vezetni, valahogyan oda kell terelni az embereket, az meg úgy a legegyszerűbb, ha a többit korlátozza, esetleg betiltja.
Törölt felhasználó 2020. 11. 10. 11:45
#12451
Nem nagyon akar esegetni, pedig itt már nem veszek rá, nem éri meg a rizikót. 7-8k-nál rádobnék még egy fél adagot, de lehet, hogy az 1 millió felé vezető úton már nem is néz vissza odáig. Nem rossz dolog ez a hodl-olás, nincs vele túl sok tennivaló.
AlonsoRenault 2020. 11. 09. 20:51
Előzmény: #12449  Törölt felhasználó
#12450
Hát nem tudom azok után hogy kamubol email címet cserélgetsz saját magaddal inkább hallgatnék. Ráadásul micsoda indokkal, hogy egy cikket akart megosztani. 🤣 Amit bármikor itt is megtehetne..Hiheto. Ha megis két ember lennétek akkor meg gondolom a feljelenthetési stratégiát beszéltétek meg. Egyik se hízelgo..
Törölt felhasználó 2020. 11. 09. 17:06
Előzmény: #12448  AlonsoRenault
#12449
Kicsit izgulok, mit fogsz erre ízirájderként válaszolni magadnak. Feltűnően sok nick szereti ebben a topikban az autó-motorsportot. 🤭
AlonsoRenault 2020. 11. 09. 14:45
Előzmény: #12445  easyrider
#12448
Ó hát a coinszkeptikusoknak ez smafu. Szerintem hamarosan olvashatjuk, hogy a birtokában vannak a Satoshi coinoknak a két legendary fórumtárs. Gondolom erről megy a levelezésük. Vagy csak a moderátort gondolták megvezetni azal, hogy 2 embernek látszanak..
Törölt felhasználó 2020. 11. 09. 14:31
Előzmény: #12443  szieszta
#12447
Szia, írtam.
szieszta 2020. 11. 08. 17:49
Előzmény: #12445  easyrider
#12446
Egy kis óvatlanság és pápá vagyon. Csak azt tudnám, a heckert hogyan tudták rávenni, hogy adja át a kulcsokat.
easyrider 2020. 11. 08. 16:55
Előzmény: #12444  szieszta
#12445
10 a 77-ideken számú privát kulcs létezik, ez azonos a teljes világegyetemben levő atomok számával. Sok sikert a keresgéléshez.
Itt, ha jól értem, az lehetett, hogy a tulaj indított egy tranzakciót, de óvatlan volt, nem használt VPN-t, TOR-t, és valahogy lekövették, hogy milyen ip címről jött a tranzakció, vagy ki kérdezte le a tárca egyenlegét, vagy ilyesmi, és így megtalálták a privát kulcsot tartalmazó eszközt.
szieszta 2020. 11. 07. 10:02
Előzmény: #12443  szieszta
#12444

Ezt akartam veled megosztani, szerintem innen tűnt el a sok bitcoin. Most már csak az a kérdés, hogy mikor borítják a piacra, mert gondolom nem fogják "kidobni".
Itt is felmerült a kérdés, a hecker  hogyan tudta feltörni a tárcát? Hogyan találták meg a heckert, aki boldogan átadta a hatóságoknak a vagyont?  Ilyen szinten mások is szívesen adományoznák oda, egy diktatúra esetén.
https://www.portfolio.hu/befektetes/20201107/lefoglalt-az-amerikai-kormany-1-milliard-dollarnyi-bitcoint-456332
-régebben olvastam, hogy nem lehetetlen feltörni a tárcákat, ha valami szuperszámítógéppel állnának neki, lehet sikerülne. Szerintem sokan próbálkoznak a satoshi vagyon megszerzésével, ki tudja mikorra sikerül beletenyerelniük. :-)
szieszta 2020. 11. 06. 17:36
Előzmény: #12442  Törölt felhasználó
#12443

Küldesz valami elérhetőséget?
szakszotar01@citromail.hu
Törölt felhasználó 2020. 11. 06. 11:31
#12442
Szenzációóóó!!! Állítólag valakik a minap 'kiürítettek' egy nagyobb mennyiségű bitcoin-t tartalmazó címet. A cikk szerint lehet, hogy maga a tulajdonos volt, de az is lehet, hogy 'hackerek'. Szenzációóó!!! 😂
.
https://www.bleepingcomputer.com/news/security/someone-just-emptied-out-a-1-billion-bitcoin-wallet/
Törölt felhasználó 2020. 11. 05. 17:18
Előzmény: #12434  szieszta
#12441
Nagy pénzekkel nehézkes BTC automatánál a vétel/eladás. Amennyire láttam, a svájci kripto ATM-ek is eltérőek. Van amelyiknél 2000 CHF a free cash-limit, van amelyiknél 5000 CHF. A walletet az ATM adja, mivel a free cash határ a kiadott wallethez van kötve. Nyilván ha átmész egy másik ATM-hez 2 sarokkal odébb, ott ugyanezt el lehet játszani még egyszer egy újabb wallettel. És így tovább. 1 millió CHF-nyi btc cash-outja sokáig tartana, erre már hajléktalanokat kellene felbérelni teljesítménybérezés alapján. 
.
Svájc a pénzbizniszből és a jól képzett állampolgárai szürkeállományából él. Na meg a kálvini pragmatikus hozzáállásból. Amíg nem okoz gondot a többségnek, addig mindent szabad. Így lehetnek a kriptobiznisszel is. Jobb a legelején beállni a sor elejére, mint esetleg lemeradni az egészről. Ha meg az USA meg az EU elkezdene erősebben szabályozni, majd ügyesen alkalmazkodnak mint a banktitok-hercehurca folyamán.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek