Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2020. 11. 05. 12:18
Előzmény: #12396  Törölt felhasználó
#12400

Ez nem fog megtörténni, hiszen éppen satoshi lenne a legnagyobb vesztese. Nemrég írták, hogy valami mozgolódás volt egy ilyen számlánál, amit még az ősidőkben bányásztak ki. Meg is torpant az emelkedés, mert ha egy ilyen számlát ráöntenek a piacra, megrogyott volna az árfolyam.
Közben a tilray, a cannabiszbiznisz rakétázik pre marketben . Fog is kelleni a drog a lila ködhöz a befektetéseknél.
https://www.marketwatch.com/investing/stock/tlry?mod=mw_quote_recentlyviewed
Érdekes, most senkit nem érdekel a coivid, sőt, az Amerikában eldurvuló zavargások. Mindenki megpróbál minél nagyobb pénzt zsebre tenni a zavarosban.
Biden, a "környezetvédő" közben szárnyra kapott az olaj, meg a fúrósok.
Megbolondult a pénzvilág.
Sokan a megváltást várják tőle, de mit gondolnak mi lesz. Eltűnnek az eddigi adóssághegyek. Erre nincs varázspálca, amit megörököl, az kezelhetetlen. Majd jön a kijózanodás, ami nagyon fájdalmas lesz.
Törölt felhasználó 2020. 11. 05. 12:11
Előzmény: #12396  Törölt felhasználó
#12399
Így vagy úgy, de a folyamatos, vagy akár 'természetes'-nek is nevezhető mennyiségi morzsolódás jelentős problémát fog okozni a jövőben, ha nem lesz 'központi bizottsági' változtatás e téren.
Törölt felhasználó 2020. 11. 05. 12:07
Előzmény: #12396  Törölt felhasználó
#12398
Mivel akkor ez ugyanolyan önkényes szabály lett volna, mint a teljesen önkényesen kialakított felezési szabály. Innentől ez van, ezt a módosított kódot fogadja el a bányászok többsége, akinek nem tetszik, kiszállhat és mehet Isten hírével.
Ilyen vagy ehhez hasonló módosítások simán jöhetnek még a jövőben, jó kis hardforkolásokat generálva.
AlonsoRenault 2020. 11. 05. 12:06
#12397
Egyes trollok a btc alapjaival sincsenek tisztában, technikailag meg pláne nem. De legalább veszik a bátorságot a hülyeség terjesztésére. Olyasmi ez mint a járványtagadás, igaz ott a hangadóknak jelentős anyagi érdekük fűződik ehhez.
Törölt felhasználó 2020. 11. 05. 12:02
Előzmény: #12395  Törölt felhasználó
#12396
Szatosinak bele kellett volna írnia a kódba azt a sort is, hogy minden olyan btc, amit 10 évig nem mozdítanak meg, automatikusan törlődik arról a címről és újrabányászható. Ez sokkal életközelibb hozzáállás lett volna a részéről. De az is lehet, hogy konszenzussal ezt a sort utólag is bele tudja írni a kódba a titokzatos 'community' opeartív vezérkara.
Törölt felhasználó 2020. 11. 05. 11:50
Előzmény: #12390  szieszta
#12395
Nálam az volt a beszállási döntés mérlegelésénél a döntő szempont, amikor azt olvastam, hogy ma már kb. 4 millió 'darab' btc veszett oda különféle okok miatt. Ha belegondolsz, hogy hány olyan személy volt, van és lesz még, aki úgy hal meg, hogy magával viszi a sírba a hozzáférési kulcsait, vagy a hátramaradottak kidobják utána, mert fogalmuk sincs, hogy mi az a kütyü. Ha ezt előrevetíted az időben, akkor egy véges számú 'izé' folyamatosan csökkenő mennyisége lesz csak elérhető. Szerintem ha 100 év múlva létezik még egyáltalán btc a mai formájában, akkor alig néhány millió darab lesz még belőle hozzáférhető. De szinte biztos, hogy kevesebb mint 10millió darab. Ezt csak úgy lehet orvosolni, ha valakik túlerővel átveszik az irányítást a btc blokklánc felett és aztán újra-osztják a kezdeti blokkoktól kezdve a láncot. Ami szerintem be is fog következni, csak azt még nem tudom, hogy ez hogyan és minek a hatására fog tudni bekövetkezni.
.
Nekem ez csak játék, így is viszonyulok hozzá.
AlonsoRenault 2020. 11. 05. 11:43
#12394
Egyes trollok azt állítanak amit akarnak és annak nevezik aminek akarják. Bizonyíték nélküli puffogtatások ezek és hiú ábrándozások. A piac 10 éve más véleményen van, de persze mindig vannak akik széllel szemben szeretnek..
szieszta 2020. 11. 05. 11:39
#12393

Most minek lehet nevezni a BTC-t. menekülő eszeköznek? Vagy digitális aranynak?
Semmi köze ezekhez. Egyszerűen egy szuper spekulációs eszköz, amit szépen tudnak manipulálni a bálnák, meg a youtuberek. Igazi fomo indulhat újra.
Fizetésre is csak 1-2 speciális esetben előnyös a használata.
Nagyon érdekes az a meglátás, hogy nem is a felezés veri fel az árát, hanem az elnökválasztás.
AlonsoRenault 2020. 11. 05. 11:22
Előzmény: #12391  AlonsoRenault
#12392
Talán nem véletlen hogy az merikai bankok is engedélyt kaptak a letétkezelésre. Kb. fél év és az amerikai bankokban is megjelenik a buy/sell btc gomb az internetbankos platformokon. Nem nagyon akarnak majd lemaradni erről a profitszerzési lehetőségről. Főleg nem akarják átadni a terpet majd itt is a Paypalnak. Vajon ez mit fog eredményezni?
AlonsoRenault 2020. 11. 05. 11:19
Előzmény: #12389  AlonsoRenault
#12391
A crypto=fiat átjárok ügyfélazonosítása, a pénzmosás ellenes törvények alkalmazása mára minden jelentős forgalmat bonyolító tőzsdén, crypto vállalkozásnál alap dolog. A további szabályzás csak megnyitja majd a csatornákat az intézmények előtt még jobban. Ez régóta várja a piac, aki ennek ellenkezőjét állítja az egyszerűen nincs tisztában a crypto piac jelenlegi működésével. Az adózási kérdések tisztázása is régóta várt hiszen ez az államoknak is jó lesz és a szereplőknek is. A jelenlegi helyzettel az államok adóbevételtől esnek el, mivel igen kevesen fognak 30-35% adót fizetni, amikor részvényre 15%-ot kell, inkább tartják. Kivétel az olyan államok ahol 0%-ot kell fizetni egy év tartás után, Németországban ez van. Teljesen legálisan kivehetik 0 adóval. Bár ez itt lehet fáj egyeseknek. Szóval hosszabb távon és átlagosan olyan lesz ennek az adózása mint a részvényeké, így az államok is jól járnak majd és a userek is. Vannak akik ábrándoznak még ennek ellentetjéről de a dolgok nagyon nem erre tartanak. Nyilván egy Paypal is felmérte már régen a nem kicsi erőforrásaival, hogy mi várható, nem a semmibe tolják a fejlesztésekre szánt pénzt. 700 milliós profitból már szívesen adózna a példában szereplő szerencsés user is 15%-ot. Ha meglépte volna anno és most lenne miből.
szieszta 2020. 11. 05. 11:00
Előzmény: #12387  Törölt felhasználó
#12390

Amíg ilyen kicsi a piac (relative), addig senkit nem érdekel, hogyan játszadoznak a coinerek. Elvégre a bitcoin 10%-át forgatják körbe körbe, legtöbbször wash tradingelnek a robotok cégen belül.
Mint megugrik az árfolyam, nem lesznek ennyire elnézőek.
Senki nem tudja Biden és bandája milyen véleményen van, de az már látszik, hogy adót akar emelni. Gondolod az egyik legjobban teljesítő eszköz maradhatna ki? Ehhez viszont nevesíteni kellene a kulcsokat, ami nem egyszerű dolog. Így marad majd a tiltás.
Kína, oroszok, indiaiak már léptek, de egyenlőre nem is ellenőrzik, csak törvényt hoztak rá. Ha viszont tovább erősödik, a törvényt elkezdik majd betartani.
A hírekben sehol nem hallunk a kínában felszámolt kriptotőzsdékről, átverésekről, presze jópár embert összeszedtek emiatt. Most a reklámot nyomja csak mindenki, mert 3 nagyobb cég bevásárolt, nagy hírveréssel.
Természetesen a fomo működik, a bálnák meg huzogatják a mézesmadzagot.
Nem állítom, hogy nem lehet árrobbanás, de lehet éppen azzal hívják fel a figyelmét a felügyeletnek.
AlonsoRenault 2020. 11. 05. 10:47
Előzmény: #12386  AlonsoRenault
#12389
Idő előtt= a  teljesen nyilvánvalóan fenntarthatatlan függőleges emelkedések kipukkadása előtt..
szieszta 2020. 11. 05. 10:47
Előzmény: #12306  nezelodov
#12388
Olvastad az előbbi hozzászólást? Már téged is sérteget. Mondtam, hogy személyeskedés lesz a vége.  Téged is szépen elkergettek innen!
Törölt felhasználó 2020. 11. 05. 10:47
Előzmény: #12383  szieszta
#12387
Úgy döntöttem néhány hete, hogy igenis szeretném 1 teljes btc virtuális lábnyomának bitekben nyilvántartott felügyeleti jogát birtokolni a mobiltelefonomon. :-)
Azzal sajnos nem számoltam, hogy a beszállóm után közvetlenül ennyire felszökik a virtuális lábnyomok iránti kereslet. 
Így jártam, innentől sodortatom magam az árral, majd csak lesz valami.
AlonsoRenault 2020. 11. 05. 10:46
Előzmény: #12385  AlonsoRenault
#12386
Természetesen ezt csak és kizárólag hodlingolással érhette volna el. Ha a bika piacok végén a függőleges emelkedések idején idő előtt eladta volna és a kislufik kipukkadásánál visszavásárolta volna akkor meg határ a csillagos ég..Ehhez csak annyit kellett volna tudni, hogy a fák nem nőnek az égig. Döbbenet lehetőség volt.
AlonsoRenault 2020. 11. 05. 10:38
Előzmény: #12376  AlonsoRenault
#12385
Gondoljunk bele milyen szerencsés lehetett az az ember aki már 2 dollárnál tudott a btcről és mondjuk belerakta egy átlagfizetés felét akkor, mondjuk 100 000 Ft-ot. Azért lássuk be ennyit a legtöbb ember tud nélkülözni akkor is ha az egész köddé válik. Ennek az embernek mára gyors számolás után 14421/2= 7210,5 * 100 000 Ft= 721 M HUF-os vagyona keletkezhetett ebből. Mindez kevesebb mint 10 év alatt. Persze a lehetőségekkel tudni kell élni is, fel kell ismerni az értékeket, amit később rá 10 évvel a piac beáraz. Ha ez nincs meg marad  az elkeseredettség, a konteózás, a mások hibáztatása, az amúgy értéke ennek nulla nem érti mega világ?, a csodavárás, hátha egyszer mégis nullára fut az adott instrumentum..Nehéz lelki teher lehet. Nem mindenki tudja elviselni, ahogy hallom. Nem lennék az ilyen emberek helyében.
szieszta 2020. 11. 05. 10:26
#12384
Akkora zavar van már itt, hogy megbolondult a  https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/ is. Szép kis adatokat produkált. Érdemes megnézni a napi forgalmat. Hihetetlen, mekkora a kereslet :-) Már az összmennyiség kétszeresét megforgatták. Úgy látszik megkerül satoshi is. :-)
  • Market Cap$266 530 058 761 USD
    18 534 368 BTC
  • Volume (24h)$468 080 272 692 USD
    32 550 070 BTC
  • Circulating Supply18 534 368 BTC
  • Max Supply21 000 000 BTC
szieszta 2020. 11. 05. 10:13
Előzmény: #12382  Törölt felhasználó
#12383

Nem kell szomorkodnod! Gondolj arra, hogy milyen mérges lehet, aki annyiért eladta. Ráadásul most is vannak, akik meg akarnak szabadulni tőle. Pedig most már 1 millióig meg sem áll. Már a hétvégén új csúcsra futhat, ha nem vigyáztok.
A régebbi számítógépemben könyvjelzőként állítottam be egy linket, azt már csak a levelek fogadására használom. Meglepődtem, mert ott van a 14.657-es árfolyam  a cím mellett. Jó régen csináltam és láss csodát, közel 3 év után már majdnem ott vagyunk. Közben 17 milliárd tether kellett, hogy újra felpumpálhassák ugyan oda.
Törölt felhasználó 2020. 11. 05. 08:49
Előzmény: #12379  szieszta
#12382
Szomorú vagyok az árfolyam miatt. Máris pluszba ment az árva, töredék btc-m, pedig milyen szépen elterveztem, hogy egy kb. 7k-ig leérő korrekcióban hogyan fogok még rávenni. 
Ez van. Marad a hodl-olás az 1milliós árfolyamig. 
Törölt felhasználó 2020. 11. 05. 08:37
Előzmény: #12380  Törölt felhasználó
#12381
Nem áll össze, amiket írsz.
.
1) Miért beszélsz 'magadról' /Goldi/ harmadik személyben?
2) Miért nem bizonyítod fehéren-feketén az engem érintő aljas rágalmaidat, amikor pedig nyilvánosan felhatalmaztalak rá, hogy nyugodtan tedd meg, állok elébe?
3) Honnan és kitől tudod, hogy a 'valoigaz' nick maga kérte a moderátort a nickje törlésére?
4) Ha saját maga kérte a nickje törlését, akkor honnan tudod, hogy azt feljelentés miatt kérte? A törlést megelőző  feljelentésnek semmi nyoma az adatlapján.
5) Lehet, hogy nem is jelentette fel őt senki, csak a sok éles és bántó hangvételű politikai hozzászólása miatt jobbnak látta, ha lelép a fórumból?
6) Ha nem jelentette fel őt senki, akkor lehet, hogy neked pont kapóra jött a hsz-em a rágalmazási ötletedhez, melyben azt írtam, hogy kár, hogy törölték őt, mert vele lehetett értelmesen vitatkozni?
7) Lehet, hogy 'Goldi' és 'valoigaz' /más nickek mellett/ egy és ugyanaz a személy?
.
és végül:
.
azt írod, hogy: 'A hazug, nem őszinte emberektől messzire el kell távolodni, nálam ők mindig a legalját képviselik.'
.
Ebben teljesen egyetértünk. Nálam is ők a legalja.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek