Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
easyrider 2020. 11. 02. 21:04
Előzmény: #12239  Törölt felhasználó
#12240
Törölt felhasználó 2020. 11. 02. 20:59
Előzmény: #12238  Törölt felhasználó
#12239
internetes kereséshez helyesen: 'the best bitcoin mobile wallets reviews'
Törölt felhasználó 2020. 11. 02. 20:55
Előzmény: #12237  szieszta
#12238
Az ATM színe előtt már berendezett pénztárcával kell megjelenni. 
Előtte tölts le egyet az androidos PlayStore-ból, vagy ha iPhone-od van, akkor az iStore-ból. Hogy a számos mobile wallet közül melyik a jó neked, ahhoz böngéssz a neten: 'the best mobile wallets reviews' vagy ehhez hasonló keresés alapján. 
Miután a pénztárcádat telepítetted a mobilodra, zarándokolj el a legközelebbi ATM-ig, és kövesd az ottani utasításokat. 
A tárcád nyilvános címét valószínűleg QR kód által kell majd 'bemuatnod' az automatának, amit a telefonos progid magától generál. Gyerekjáték az egész vétel, bár a százalékos vételi jutalék az már nem gyerekjáték. 
Dehát a teljes btc-értékláncnak belőlünk, balekokból kell megélnie. 
.
Neked, mint tapasztalt MLM-esnek ezt nem kell ragoznom szerintem. :-)
szieszta 2020. 11. 02. 20:36
Előzmény: #12236  Törölt felhasználó
#12237
Akkor te vontad ki a piacról ezt az irdatlan mennyiséget, hogy ennyire felment az ára? :-)
Legyen hozzá szerencséd!
Előtte kellett péztárcát nyitni, vagy az ATM-nél mindent el lehet intézni?
Törölt felhasználó 2020. 11. 02. 20:08
Előzmény: #12232  szieszta
#12236
Pandúrból lesz a legjobb rabló alapon vettem bele ATM-nél 1-2 hete többször is, 11.2-11.5k eur árfolyam táján. Kizárólag akkor fogok rávenni, ha a legutolsó vételi árfolyamom alá megy az ATM-jegyzés. Szerintem rövidesen 7-8k eur árfolyamon is tudok majd venni, mivel ma már a csapból is az folyik, hogy jövőre 1mill. eur /usd/ lesz 1 db. :-)
A szabad megtakarításaim csekélyke részét szánom erre a szerencsejátékra, ami magyar viszonylatban nem éppen '2 fillér'.
A nyereségből egy szép yachtot szeretnék venni az Adrián. :-)
Ha meg nullára megy, akkor 'előre szóltam', hogy ez lesz.
szieszta 2020. 11. 02. 18:50
Előzmény: #12233  AlonsoRenault
#12235

Fél óráig pörgettem visszafele a discordot, hogy megtaláljam a beírást, de sajnos nem leltem meg. Nem emlékszem pontosan, de úgy rémlik, kereskedésről írt, számonkérve a többieket, hogy hogyan csinálják a többiek, mert neki 5% árfolyam nyereség csak nullára hozza ki a kereskedését.
Gondolom nem volt olyan tapasztalt, mint Tomibá, lehet a szolgáltatója húzta le.
Törölt felhasználó 2020. 11. 02. 13:34
#12234
Megint megy a fantazialgatas, meg talalgatas.5%?Senki nem kenyszerit senkit arra h kryptokat 5%-os esetleg 8%-os felarral vasaroljon.Azert mert van olyan BTC atm ahol 3 esetleg 5 vagy 8%-ot felszamolnak az nem jelenti azt h ott kell vasarolnod, ez kb. olyan amikor valaki kulfoldon 1 olyan kartyaval akar penzt felvenni ami nem erre lett kitalalva es igen akkor a kulonbozo koltsegek es arfolyamok atvaltasa miatt es egyeb dijak miatt elofordulhat hogy az 50EUR vagy korona, rubel 3; 5 esetleg 8%-a tobbe kerul mintha az ember ezt mashogy oldotta volna meg...
Mas profi kereskedok nem valtogatjak at minden nap a tokejuket meg akkor sem ha az csak 0,1%-ba kerul; mert ha csak 22kereskedesi nappal szamolsz az 2,2%/ho vagy nezheted ugy is hogy tobb mint 26% egy evben...olyan eredmenyekert azert nagyon meg kell dolgozni...
Igen vannak en is ismerek olyan kereskedoket, akik minden honap, esetleg negyedev vagy ev vegen a nyereseg 1 bizonyos %-at kiveszik, de nem az egeszet es nyilvan nem valtogatjak nap mint nap...( a koltsegek 1 nagyon fontos resze a kereskedesnek, mert az a penz amit igy megsporol az ember azt mar nem kell a piacon megkeresni) vagy annyival jobb eredment er el az ember...
Egyebkent en is vettem BTC-t meg atm-bol 2015. marciusaban (mert ez volt az egyetlen hely ahol akkor tudtam vasarolni)...es igen akkor sajnos en is majdnem 6-8%-os dijat fizettem; ami BTC-kent most kozel 810$-al tobbem lenne; ha viszot nem vettem volna akkor nem csucsulnek 5400%-os profiton..ja meg nem lenne extra 600$-om BCH-bol... amit mar ertekesitettem ill. 160$-om BSV-bol...
Jelenleg 1-1,5%-os felarral tudok vasarolni kevesebb mint 1-2perc alatt ha csak par szaz AUD-rol van szo; ha viszont komolyabb ertekben vasarlok akkor ott van a kraken ahol csak szepen beallok a veteli oldalra vagy piaci aron veszek + a jutalek amit a kraken felszamol az pedig attol fugg h mekkora forgalmat bonyolitok. Volt mar olyan is h 0.08%-os jutalekot fizettem (ez megfelel a legjobb discount broker dijaknak amcsi rv-nel is) de atlagosan valahol 0.18%-ot fizethetek.
Egyebkent 1 szimpla deviza atvaltas (napi veteli arfolyamon) bankon belul hasonlo 1% korul van attol fuggoen h eppen mit mire valt az ember es meg kell varni az adott idopontot....persze vannak ugye a revolut vagy mi a fene annak scam cegnek a neve; en hasznaltam  a transferwise-t ami aranylag elfogadhato; azt nem mondanam h gyors ha a kryptokhoz viszonyitjuk; mert azert 24-36 orat igenybe vesz de a dijaik es az atvaltas nagysagrendekkel olcsobb mint a bankok; viszont itt is barmikor ugye a transferwise donthet ugy h a penz kuldest vagy atvaltast leallitja...kulonbozo indokokra hivatkozva, mondjuk eddig a vegen mindig befejeztek a tranzakciot csak ugye kicsit tovabb tartott...
Azert mert korabban vettem USD, GBP, EUR vagy Forintot ki emlekszik mar arra hogy eppen 0,5 vagy 1 esetleg 1,5%-os felarat volt az ember kenytelen fizetni...ennel sokkal erdekesebb h kozben az adott fizetoeszkoz erteke hogyan valtozik....talan celszeru ezt a BTC-nel is igy nezni...Vettem BTC-t 250USD-ert vagy 400AUD-ert; ami ugye meg mindig 1 BTC (ha nem nezem h eladtam a BCH-t es BSV-t) most meg tobb mint 13000USD-t vagy 18800AUD-t er....
Egyebkent csak 3 daytradert ismerek szemelyesen akik eveken keresztul nyeresegesek, viszont tobb mint 100 kereskedot ismerek (szemelyesen) akik nyeresegesek kicsi hosszabb idotavon mint napon belul.
AlonsoRenault 2020. 11. 02. 12:06
Előzmény: #12232  szieszta
#12233
Most kriptotőzsdéről beszélsz hogy 5% átváltani egyik coint a másikra?
szieszta 2020. 11. 02. 11:50
Előzmény: #12229  AlonsoRenault
#12232
Amikor nem volt ekkora meglódulás, egyik spekuláns írta, hogy hiába emelkedik 2-3%-ot, nem adhatja el, mert a kezelési költség elviszi a nyereséget., 5%-os emelkedésnél van nullán. Ezt azért írta, mert állítólag sokan napiznak, ezzel összecsipegetve a milliókat, kihasználva a napi mozgásokat.
Ez hasonló, mint amit ide bemásoltam, hogy az 1,2 milliárdot 3 dollárért átutalja, a 3 dollárt meg szintén.
Visszakeresheted, nem olyan régen másoltam be ide azt a hozzászólást.
Ez nem saját tapasztalat, a kriptoakadémia fórumáról szemezgettem.
AlonsoRenault 2020. 11. 02. 11:38
Előzmény: #12228  szieszta
#12231
Ja hogy ez az..Már követni se tudom éppen melyik bari hova hívott meg.
szieszta 2020. 11. 02. 11:38
Előzmény: #12226  AlonsoRenault
#12230

Az előző állása megszűnt, mivel nem tudott beszervezi befektetőket, így nincs jutalék.
Mondjuk én is megjósoltam a 2008-as összeomlást, de több fórumtársam is előre látta.
Több mint 5 éve szintén minden évben várható volt, elismert közgazdászok , még Nóbel díjasok is folyamatosan hirdetik. Aki aztán beletalál, az lesz a király.
Annyi ilyen jós van, hogy törvényszerű, hogy több száz is eltalálja, de napra pontosan is több 10 lesz belőlük. Főleg, ha nem jött be, módosít. A tévedésére nem fog hivatkozni. :-)
AlonsoRenault 2020. 11. 02. 11:37
Előzmény: #12227  szieszta
#12229
Senki nem mondta hogy jótékonysági intézmény. Felnőtt emberek, had csináljanak a pénzükkel amit akarnak, lehet azért adták el mert tudtak valami jobbat..ki tudja? Azóta sem írtad meg melyik az az eszköz aminek értéke csak felfelé, megy. Ez engem is nagyon érdekelne, ha pedig nem tudsz ilyet akkor nem jogos amit btctől elvársz, de szerintem valami ilyet csak tudsz kivele! 5%? Itt mire gondolsz?
szieszta 2020. 11. 02. 11:30
Előzmény: #12226  AlonsoRenault
#12228
Safe invest.....Korábbiakban írtam róla, az a piramisjáték, ahova  a barátom hívott meg.
szieszta 2020. 11. 02. 11:29
Előzmény: #12223  Béla2021
#12227

Eddig, aki a létezése óta beszállt, az nyert vele. Kivéve azt a 80 napot, amit februárig meg úgyis ledolgozunk. -ez a  coinerek véleménye.
Arra nem is gondolnak, hogy valaki közben is kiszállhatott. Elvégre tilos eladni.
Az egyik fórumon olvastam, hogy nagyon drága  a tőzsdézés, 5%-os emelkedés kell, hogy nullán legyen. A kriptoakadémia discord-ján olvastam, igaz régebben, így nem fogom visszakeresni.
AlonsoRenault 2020. 11. 02. 11:27
Előzmény: #12224  szieszta
#12226
Gondolom az előző álásához képest milyen jól fizet a youtube. :) Ez vicces volt. Egy ilyen embernek az nem tétel. Mi az a safe invest?
AlonsoRenault 2020. 11. 02. 11:24
Előzmény: #12223  Béla2021
#12225
Láthatjuk mennyire sikeresen ment ez keleten is..amíg két ember találkozni tud az utcán és bármit-bármire elcserélni addig ezzel is lehet kereskedni. Hirdetni most sem nagyon lehet. Milyen honlapokat gondoltál lelőni? Nagyon érdekelne. :) Gondolod, hogy mondjuk 100 millió ember beszélgetéseit majd megcenzúrázzák a nyugati világban? Biztos így lesz! :) Tudnál mondani egyébként valami bizonyítékot is vagy csak úgy durr-durr? Mi akadályozza meg hogy az államok is vegyenek belőle? Ha nem vesznek belőle előbb-utóbb akkor hatalmas kockázatot fognak futni, mert ugye egy globális tiltásban sosem tudnának megegyezni, vannak bőven elegen akiknek a jelenleg struktúra (USD uralom) nem felel meg. És ugye aki kimarad lemarad, szóval lehet majd inkább vesznek biztos ami tuti alapon ha már betiltani nem tudják.
szieszta 2020. 11. 02. 11:20
Előzmény: #12221  AlonsoRenault
#12224

Nem, nem! Nagyon is kapzsi, csak most youtuber-ként folytatja. Nincs így felelőssége, csak szedi a pénzt a reklámért.
Olvasgatva a követői hozzászólásait, nincs nehéz dolga. Az összes cointulajdonos, így nem csoda, hogy lájkolják a coinok fényezését. Hasonlóan, mint a safe invest beépített emberei. :-) Mindegyik csodás gazdagságot remél.
Szinte egyetlen hozzászólás nem szól arról, hogy szuper fizetőeszköz. Csak arra utalnak, hogy milliókat fog érni. Hogy ennek milyen hatása lenne a gazdaságra, azt senki nem fejtegeti. :-)
Satoshi a történelmünk leggazdagabb embere.
Béla2021 2020. 11. 02. 11:11
#12223
Csak idő kérdése, hogy a bitcoint meg az összes hasonlót betiltsák. Egyszerűen nem lehet majd valódi pénzre váltani, hirdetni, stb. Nem olyan nagy dolog lelőni pár ezer legaláis honlapot. Ezek nélkül meg nem lesz elég balek, aki az utánpótlást adja. A civizilizáció úgy tud létezni, hogy az emberektől elveszi a pénz egy részét az állam a saját szabályai szerint. Amiből nem kap részt, az hosszútávon nem működhet. Álomvilágban él, aki ezzel nincs tisztában, csak most még olyan marginális kérdés, hogy nem foglalkoznak vele, meg nem tudnak jobbat adni helyette. Pár év és a bitcoin is csak annyi lesz, mint az ilferro meg hasonlók. Vagy mint mondjuk 10 üveggolyó meg 10 liter pálinka. Egy szűk réteg elfogadja valami másért cserébe, de soha nem lesz globális, legális, elterjedt fizetőeszköz. De azért jó spekulálást nektek! :) Aki jókor száll be és ki, annak hajrá, a többiek meg így jártak. :)
AlonsoRenault 2020. 11. 02. 11:01
Előzmény: #12220  szieszta
#12222
Mondom lassan de halad előre a szabályzás. Garázstőzsde=uzsorás. Coinbase, Kraken stb. normális tőzsdék melyek forgalma irrelevánsá teszi a garázstőzsdéket, ahogy az uzsorások se rúghatnak labdába a bankok mellett..Azért kérnek bitcoint mert értékálló és hisznek abban hogy el tudják tüntetni a nyomokat, az igazán profik nem btct kérnek manapság sak a lemaradottabb hekkerek. mivel vannak titkosítottabb coinok is. BTC egyáltalán nem az. Hol lehet megtudni? Gondolom a tether.ion-nál, kopogtass náluk.
AlonsoRenault 2020. 11. 02. 10:57
Előzmény: #12219  szieszta
#12221
Lehet, hogy jól tud vizionálni és már jól megszedte magát a válságkor? Akkor miért ne lehetne nyugdíjas? Élhet a hobbiainak. Nem minden ember kapzsi élete nagy részében.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek