Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
AlonsoRenault 2020. 10. 13. 11:54
Előzmény: #11852  Boole
#11860
És gondolod, hogy lesz itt valaha likviditás csökkentés? Előbb dől be szerintem az egész rendszer. A coinokat meg egy kalap alá venni nagy butaság szerintem. Van úgy 90% ami egy szemét, beszántani való való valami, de 10% nagyon értékes lesz a jövő társadalmai számára. Szóval nem fehér vagy fekete ez.
AlonsoRenault 2020. 10. 13. 11:49
Előzmény: #11850  szieszta
#11859
És egy ilyen embert a barátodnak nevezel? Nekem ellenség nem kéne ilyen. Egyszer akartak elhívni hasonlóra, kérdezgettem mi is pontosan ez, ment a szöszmötölés, semmi konkrétum, na mondom kihagynám..Pár hét múlva hallom ismerőstől, hogy na ő elment ugyanerre, közös ismerős őt is hívta, hasonló lehúzás volt amibe nem ugrott bele, de legalább 2 órája ráment.
szieszta 2020. 10. 13. 11:28
Előzmény: #11857  Boole
#11858
Persze én azt tudom, hogy mit neveznek pénz elégésének, de valóságban csak a tulaj pénze lesz kevesebb, a központi bank által eszetlenül nyomtatott pénz mennyisége nem csökken. Ez nem segíti kivonni a felesleget.
Boole 2020. 10. 13. 11:23
Előzmény: #11856  szieszta
#11857
Ha részvényt veszel, akkor is kifizeted másnak érte a pénzt. A pénz elégésének, megsemmisülésének hívják, ha egy részvény ára folyamatosan esik. Ebben az esetben mindegy ki veszi meg, az sem tudja drágábban eladni. Ha a Bitcoin folyamatosan esne, akkor annak nem lenne nyertese. Nyertese a shortolók lehetnek, akik kölcsönveszik a részvényt (Bitcoint), hogy eladják, azért, hogy majd később olcsóbban visszavásárolják. 
szieszta 2020. 10. 13. 11:10
Előzmény: #11852  Boole
#11856

Ez a barátom egy volt gimis osztálytársamt, aki nem élt jómódban, de mindig ilyen utat választott a meggazdagodáshoz. Nem akartam sem megbántani, sem hitegetni, folyamatos kapkodás volt az élete, de ennek ellenére nagyon jó ember.
Természetesen tudtam, hogy ide nem fogok befektetni, de olyan erőszakos volt, hogy inkább feláldoztam a szabadidőmet....és még volt ingyenpogácsa is :-)
Ennyit erről a történetről.
Ráadásul folyamatosan hívogat befektetési tanácsért, amit azért utasítok el, mert nem tudom garantálni a nyereséget. Ő meg azt hiszi, hogy azért sikeres valaki, mert mindig jó lóra tesz. Most éppen opus-ban van beragadva, ahogy a késő ébredők, mert úgy érezte nem maradhat ki a jóból. Hatszázról kezdte és szépen hígított, míg el nem fogyott a a tőkéje. Ha jól tudom az átlaga jóval 400 körül van.
A jegybanki szabályozás hiánya a kriptóknál szerintem arra vezethető vissza, hogy nagyon is jól tudják, hogy az eszetlen pénznyomtatással rossz fát tesznek a tűzre. Így inkább elnéznek sok dolgot, csak csendben legyenek az emberek.
A pénz elégésére más véleményem van.  Ha bármi bedől, a pénz nem ég el, azt csak a jegybank tudja sztornózni. Az a pénz forog másnál. Ha bitcoint veszek, valakinek kifizetem az árát, az ezt a pénzt tovább adja és így tovább. Maximum ha a készpénzt tényleg elégetnék, akkor lenne kevesebb.
Törölt felhasználó 2020. 10. 13. 10:06
Törölt hozzászólás
#11855
Törölt felhasználó 2020. 10. 13. 09:32
Előzmény: #11849  Törölt felhasználó
#11854
Mókás kis vételi noszogatás ez a klip a 'lakossági szegmens' felé. Néhány tízezer 'darab' tether elővarázslásával a készítési költségét is letudták. Csak Madoff meg ne nézze a dutyiban, mert újra hisztérikus sírógörcsöt kap, hogy kimaradt ebből. 
.
Mármint a tetherből.
Törölt felhasználó 2020. 10. 13. 08:58
Törölt hozzászólás
#11853
Boole 2020. 10. 13. 08:49
Előzmény: #11850  szieszta
#11852
Jó barátokat válogatsz.:) Vagy fiatalok voltatok, vagy ostobák (tapasztalatlanok), már elnézést. Engem is hívtak hasonlókra, volt ahol a felénél megkérdeztem az ismerősömet, hogy jön velem, vagy marad, mert nekem erre nincs időm. 1) A piramisjáték szervezését a törvény büntetni rendeli, 2) ez nem is piramisjáték, hanem láthatóan egyszerű csalás. Ezt egy felnőtt embernek fel kell tudni ismernie. A Bitcoin megítélése ennél is nehezebb feladat, noha hajlok arra, hogy ennek kimenetele szabályzói hajlandóság kérdése. Hogyan tudod a Bitcoin tárgykört objektíve szemlélni, ha a barátod ajánlatánál még gondolkodási időt is kértél? Ha rajtam múlna egyszerűen megtiltanám a coinokat. A jegybankok pedig felelőtlenül járnak el, amikor nem teszik egyértelművé szándékukat. Bár azt is sejtem, hogy miért nem. Azért, mert egyelőre a likviditást növeli, azonban amikor esetleg bedől, akkor szűkíteni fogja, mert valós pénz fog elégni. Ekkor majd a jegybank azt fogja mondani, hogy kérem nézzék meg a hivatalos oldalunkat, ahol már régen megírtuk, hogy a coinok kockázatos ügylet, aminek teljes felelősségét az ebbe pénzt elhelyezőket terheli, amely mögött semmilyen felügyeleti szabályozás, ellenőrzés nincs. Mindenki magára vessen. Ez azonban szerintem nem felelős magatartás. A felügyelet nem tanúsíthat negligenciát, hanem egyértelműen kell fellépnie. A pénzügyi stabilitás hit kérdése, de akkor meg minek a felügyelet és a pénzmennyiség szabályozásába vetett hit.  
szieszta 2020. 10. 13. 08:17
Előzmény: #11850  szieszta
#11851

A régi emlékek miatt egy kicsit google-ztem és meglepődtem. Ez ugyanaz lehet? Sok boldog gazdag ember?
https://www.facebook.com/1001809286572234/videos/1502871453132679
szieszta 2020. 10. 13. 08:09
Előzmény: #11849  Törölt felhasználó
#11850

Hát ilyen reklámvideóra van szükség, hogy életben tartsák a vágyakat.
Egyszer voltam egy "piramisjáték " előadáson. Kultúrházat béreltek  2010-ben  és oda hívták össze a tömeget. Safe invest volt a neve, egy (naiv) jóbarátom szeretett volna beszervezni. A bejárat mellett szuper autók, amivel a tulajok és a beszervezettek érkeztek, a parkolóban már szólt a zene. Mi is a fenntartott helyre parkoltunk(én vittem a barátomat).
Elkezdődött a mutatvány, dobpörgés, fényjáték, nagyon csinos lányok. Hihetetlen összhatás, és csak annyit kértek, hogy 1500 eurónyit kell befektetni és ilyen autód és csajod, meg szuper mobilod lesz. Óriáskivetítőn mutatták a pénzem gyarapodását, közben egy egy vendég bekiabált, hogy most adja is a pénzt, be akar lépni a csapatba. Furcsa volt, hogy a barátom is kezében lengette a bankókat (de hiszen ő már tag!?). Volt egy kis szünet, ahol csoportok alakultak ki, megemészteni a látottakat. Valaki hangosan telefonált, hogy bomba üzlet, volt aki a munkahelyén mondott fel (telefonon) de volt aki wishky-t kortyolgatott, mert már tag és sofőrje van.
Nagy volt a csábítás, de nem léptem be, gondolkodási időt kértem. Egy hét múlva megkért ismét a barátom, hogy elvihetném a következő összejövetelre, mert rossz a kocsija.
Akkor minden világossá vált. Akkora színjáték volt, mint egy darab a Nemzeti Színházban. Mindenkinek meg volt a szerepe és ugyanazt előadták újra. Még arra is rájöttem, hogy miért parkolhattam a VIP részlegen....hát mert elég jó kocsim volt.
Végül a barátom is bevallotta, hogy bizony még próba is volt és eddig nem nagyon csöpögött a befektetéséből, pedig fél éve beugrott és összes hétvégéjén ezt a szerepet kell játszania.
Egy évig működött, aztán felszívódtak a barátom 1500 eurójával együtt.
Törölt felhasználó 2020. 10. 13. 07:10
#11849
Törölt felhasználó 2020. 10. 12. 22:44
Törölt hozzászólás
#11848
AlonsoRenault 2020. 10. 12. 20:21
Előzmény: #11846  szieszta
#11847
Semmi baj. Nyugodtan sértődj meg és játszd azt, hogy te ezt eddig is tudtad. :)
szieszta 2020. 10. 12. 20:19
Előzmény: #11845  AlonsoRenault
#11846

Ja persze, nem gondoltam, hogy az ennyire tájékozott coiner nem hallott még a SpaceX ről. Meg a világűrbe kilőtt tesláról. Azért van egy kis összefüggés, ha más nem is a főtulaj személyében.
De semmi baj, majd máskor úgy fogalmazok, hogy egyértelmű legyen.
AlonsoRenault 2020. 10. 12. 20:02
Előzmény: #11844  szieszta
#11845
Ezt írtad:
Remélem tudod, hogy ez a cég nem csak az autói miatt ennyire túlértékelt, hanem számos jövőbemutató rendszert tesztelnek. Nem elhanyagolható az űrutazási projektjük, de hordozórakétájuk a NASA-nak dolgozik Trump is megemlítette, hogy milyen megalázó volt eddig, hogy az oroszokat kellett megkérni minden egyes űrkiruccanásért.
Hol van ebben a SpaceX? Sehol! Egy az egyben azt írtad hogy a Tesla rakétázik és akkor még én tájékozódjak. :)))
szieszta 2020. 10. 12. 19:58
Előzmény: #11842  AlonsoRenault
#11844
Vajon ki itt az alapító?
https://www.spacex.com/
https://hu.wikipedia.org/wiki/Elon_Musk_Tesla_Roadstere
-csak egy a közös, de az elég. Elon Musk.
Látni kellene az összefüggéseket! Meg tájékozódni.
AlonsoRenault 2020. 10. 12. 19:58
Előzmény: #11840  szieszta
#11843
Rossz cégnél kopogtattál. Ritkán nevettetnek meg annyira mint te ma, köszi! :) Még véletlen sem tudsz igazat írni a témáról. Az az Inlock amire gondolsz nem fiat pénzt kölcsönöz. Szívesen! 
AlonsoRenault 2020. 10. 12. 19:44
Előzmény: #11837  mereszZenesz
#11842
Tudnám miért ő a leghangosabb itt.. Bár így szokott lenni, mindig az a leghangosabb akinek nagyon nem kéne. Suliban ezért még intő járt ha az osztályt megzavarta egy hasonló, de itt? Semmi! Simán tönkre lehet tenni egy közösséget, szankció nulla. De ma megtudtuk legalább azt is hogy a Tesla rakétákat gyárt. :)
AlonsoRenault 2020. 10. 12. 19:40
Előzmény: #11835  szieszta
#11841
Rajtad kívül mindenki tudja mire lesz és mire jó. Leírtuk 100*. Mind a kettő a jövő technológiája, nagy jövő áll mindkettő előtt. Szted a Tesla gyárt rakétákat? :)) Tájékozott vagy. És milyen rakétákat ha szabad kérdeznem? :) Tudsz olyan excel táblát amit nem lehet kitörölni és elérhető a neten? :) Ha nem akkor ismét tévedtél nem kicsit.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek