Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
AlonsoRenault 2020. 10. 11. 23:29
Előzmény: #11784  szieszta
#11800
Tehát szted az rossz ha egy megújuló rentábilitását javítja a btc bányászat. :)
Törölt felhasználó 2020. 10. 11. 21:20
Törölt hozzászólás
#11799
szieszta 2020. 10. 11. 15:29
Előzmény: #11796  Törölt felhasználó
#11798

Nem kell elpasszolni a BTC-t, meg más kriptót, mert már van lehetőség zálogba adni. Jó kis kamatra kaphatsz dollárt. Már ezt is megoldották, csak nem értem, mire jó ez.
Ha bezuhanna az árfolyam, maradna a zaci nyakán, ha meg rakétázna, a csúcson lehetne visszaváltani? 
Ilyen már volt nálunk, úgy hívták devizahitel. Jó pár magyart koldusbotra juttatott.
szieszta 2020. 10. 11. 15:16
Előzmény: #11795  Törölt felhasználó
#11797
Ennyire hitelesek a coinzsonglőrök jóslatai, a "világhírű" youtuber-ek elemzései.
Ennek ellenére csendben kúszik felfele az árfolyam, ami véleményem szerint nem véletlen. Kemény pumpálás folyik a háttérben, részben a tether segítségével, részben a garázstőzsdék tulajdonosainak huncutkodásával.
Érdekes, mikor a tetherről van szó, leírják :
"tether mögött lehet nincs annyi fedezet amennyit mondananak róla, a többi mögött könyvvizsgáltan ott figyel letétben az összeg"  /forrás: 11778 hozzászólás/
- így viszont minden rendben van, csak ki vizsgálta  a könyvet?
- ez egy jó politikus szöveg....... annyi nincs, de valamennyi van, de azt senki nem tudja, hogy mennyi.
Törölt felhasználó 2020. 10. 11. 15:05
Előzmény: #11792  Tazsomaru
#11796
Néhány hete már magam is említettem azt, hogy a btc a közhiedelemmel ellentétben egyáltalán nem "korlátos" valami. Ahogy írod, a rá létrehozott derivatívákkal kvázi a végtelenségig szaporítható, lásd pld. az elvileg szintén korlátos aranyra szóló derivatívákat. Ezen kívül a jövőben még számos soft- vagy hard-fork is várható magánál az alapterméknél is, ami ugyanebbe az irányba hatna. 
.
A btc egy zseniális eszköz az általad is említett "Teremtők" dollárban denominált gazdagodására (ebben hasonlít a piramis- illetve Ponzi-sémákra). Természetesen utóbbi csak abban az esetben működik, ha a csúcson álló nagytulajok a btc-készletüket el tudnák passzolni valakiknek usd-ért cserébe. Ahogy néhány hete már említettem, az idő múlásával ez is egyre nehezebb és nehezebb lesz.
Törölt felhasználó 2020. 10. 11. 14:53
Előzmény: #11793  szieszta
#11795
Mekkefe a nyilvánosság előtti sajátpénisz-elfogyasztást 500k usd bitcoin-árfolyam alatt ígérte 2020 júliusáig. Ez persze nem jött be neki, így hát emelte a tétet oly módon, hogy a saját péniszét inkább csak akkor fogyasztaná el kamerák előtt, ha a btc 2020 év végéig 1millió usd alatt marad. Aztán később még jobban meggondolta a dolgot, és jelenleg azt hangoztatja, hogy végig csak viccelt: 
.
https://cointelegraph.com/news/worthless-coin-mcafee-says-he-never-believed-bitcoin-would-hit-1m
.
Bohócunk jelenleg a kiadatását várja Spanyolországban egyéb pénzügyi bűncselekmények vádja miatt az USA-ba.
szieszta 2020. 10. 11. 14:45
Előzmény: #11792  Tazsomaru
#11794

Szerintem a legnagyobb pörgést a wash trade-elő robotok csinálják. Egymás között kereskednek, menedzselve az árfolyamot. Elvégre saját tőzsdén bármit megtehetnek.
Ahogy a tether teljes mennyiségét akár 10szer is meg tudták forgatni egy nap alatt, ami ugye nem általános  mutatvány.
szieszta 2020. 10. 11. 14:35
Előzmény: #11790  Törölt felhasználó
#11793
Jóslatokkal teli a padlás.
https://news.bitcoin.com/john-mcafee-arrested-23-million-crypto-pumping/
-szerintem john barátunk férfiasságán szorul a hurok, nagyon távol vagyunk az 1 milliós árfolyamtól és közeledik az év vége.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 10. 11. 14:24
#11792
Talán a legnagyobb pörgést a spekulánsok okozzák, de ahhoz meg nem kell kriptot venni, hogy fogadjak rá. Van cfd, meg más eszközök, amik erre a célra jobbak. Szerintem a derivatívákkal már most sokkal több BTC van, mint 21millió. Lehet, hogy a bányászok csak 21m tudnak generálni, de a bankok ennek a többszörösét fogják.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 10. 11. 14:11
#11791
Egyébként nem gondolom, hogy a BTC piramisjáték, csalás lenne, de az ellenkezőjéről sem vagyok meggyőződve, ezért inkább kerülöm. Csereeszköznek hatékonyabb eszközöket használok, értéktárolásra pedig megbízhatóbb, értelmesebb értékeket részesítek előnyben. És mi van ha tévedek? Semmi! Örülök mások pénzügyi sikereinek. ;)
Törölt felhasználó 2020. 10. 11. 14:01
Előzmény: #11787  Tazsomaru
#11790
Az ábrád kontextusba helyezve: 
.
https://cointelegraph.com/news/bitcoin-usd-velocity-both-crash-but-btc-price-reacted-differently
.
A kripto-cikkíró a dollár forgási sebességéhez igencsak hasonló btc-ábráról azt következtette, hogy ez drágítani fogja a btc usd-ben denominált árfolyamát. Csodálkoztam is volna, ha más belátásra jut. Csipkedniük is kell magukat a hivatásos btc-promótereknek, mivel 1-2 éve a btc dollárban kimutatott árfolyamát ilyenkorra már 30k usd körülre "számolták".
szieszta 2020. 10. 11. 14:00
Előzmény: #11782  AlonsoRenault
#11789

Ha a ponzi definícióját ennyire érted, szerinted madoff befektetési alapját miért hívják piramisjátéknak. Valaki kötelezte őket, hogy befektessenek? Valaki kérte őket, hogy hozzanak még egy embert?
https://hu.wikipedia.org/wiki/Ponzi-rendszer
- ebből azt vonhatjuk le, hogy ez egy ponzi, piramisos pilótajáték. Egy a biztos, meggazdagodást ígérnek, csak lépj be. E köré építik a reklámhadjáratot, meggyőzve több jónevű céget, hogy adják nevüket, így elindulhat a szárnyalás. Persze érdekeltté válnak, mivel tulajdonosok lettek.
Teljesen olyan, mikor az estmediaba beszervezték vajna nagyapót, ingyen adtak neki 5%-ot, csak lássál ott a nevét. Robbant is az árfolyam, a semmire. Persze voltak jövőbelátó csillagászati jóslatok. :-)
szieszta 2020. 10. 11. 13:46
Előzmény: #11781  Tazsomaru
#11788

Én már régóta követem a bitcoin életét. Az elején a coinerek folyamatosan biztatták egymást, hogy költsék a bitcoinjaikat és követeljék az üzletekben, hogy fizethessenek vele. Ez nem verte fel az árát, mivel forgatták. Igaz, csak egy maroknyi emberke tudott róla.
Az igazi felfutás a coinbárók megjelenése után kezdődött, mikor elkezdték tolni a reklámot, ígérgetve milliós nyereséget. Mivel nagyon újnak tüntették fel és ismeretlen csodának hirdették, így nagyon sok embert meggyőztek, ezzel felverve az árat. Egy kicsit segítségül hívták a garázstőzsdék szabályozatlan piacát,  amivel olyan grafikont rajzoltak, amilyent akartak. Ezzel is igazolva létjogosultságát.
Most már a fizetési funkciót senki nem isteníti, mivel bebizonyosodott, hogy nem a legelőnyösebb. Most kell találni valami mást. Mivel menekülő eszköz mivoltját is csak úgy jellemezhetnénk, hogy először ebből menekülnek a befektetők, így már csak egy marad. GYŰJTSÉTEK! Abból baj nem lehet. Nézzétek meg, mennyi gazdag fintech cég is gyűjti. Valamikor sokat fog ez érni! Valamikor.....hol volt, hol nem volt.
Ezzel nem azt akarom mondni, hogy nincs esélye, hogy 1 milliót adjanak 1 BTC-ért.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 10. 11. 13:42
#11787
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 10. 11. 13:38
Előzmény: #11782  AlonsoRenault
#11786
Hiába az egyre több elfogadóhely, meg pénztárca, ha senki nem akar vásárolni vele. Most hirtelen ezt az ábrát találtam.
https://www.screencast.com/t/9D9nDixRAI
Úgy pörög a BTC, mint 2014-ben. Egyre kevesebben használják. Ezért is van most az értéktárolós behúzó rizsa. Ugye kezdetben az volt a csali, hogy ez a digitális pénz megváltoztatja, talán kijavítja a jelenlegi pénzügyi rendszer hibáit. Ez csak idő kérdése. :D Mivel az emberek többségének fingja nincs a pénzügyi rendszer hibáiról (közéjük tartozom jómagam is) ezt sokan be is vették. De jelenleg úgy fest a BTC, hogy a piramis csúcsán tanyáznak a Teremtők 1millió darabbal, A többiek meg szép csendben várják a csodát, azaz tárolják az értéket. :D Miközben a BTC egy ugyanolyan fedezetlen szutyok, mint a többi FIAT. Nehezen fog tudni stabilizálódni, ha nem gyorsul fel a használata hanem leáll. 
Törölt felhasználó 2020. 10. 11. 13:22
Törölt hozzászólás
#11785
szieszta 2020. 10. 11. 13:22
Előzmény: #11780  easyrider
#11784

Követeled az egyértelmű választ, aztán Te is csak találgatsz.
Éppen ott van a legolcsóbb áram, ahol bajban a gazdaság. Ott mennyire hatékonyan állíthatják elő az áramot, már ha van?. Ezzel a mondatoddal csak nem azt akarod sejtetni, hogy a bitcoin miatt kísérleteznek, hogy leghatékonyabban lehessen áramot termelni? Csakis a bányászok érdekében!? Már ez is a bitcoin előnye.
Szerinted, mivel a megújulónál nehéz igazodni a fogyasztáshoz, akkor csak úgy el kell pocsékolni. Szerintem meg meg kell próbálni tárolni, vagy értelmesen felhasználni. Ráadásul a megújulók megépítését nem hasraütéssel  döntik el, nem kis tanulmány van mögötte, hogyan térül meg. Így  gondolom nem 50%-os hatásfokkal számolnak.
Szerintem a hekkerek ellen a hash nem hatékony. Semmi köze hozzá.
Ha senki nem tudja, a bitcoin mennyi áramot fogyaszt, akkor miért kérded ezt számon rajtam. Ez hasonló, mint Tomibá 2017-es táblázata az 1BTC kibányászásának költségéről. Tök mindegy, mi van írva, úgysem nézi meg a valóságot senki. Csak kimazsolázzuk az "előnyöket" még ha hazugságon is alapulnak.  Mondták a buszon. :-).
"Az is lehet, hogy nem is nő az áramfogyasztás, csak cserélődnek az ASIC-ek."
-szerintem a fő cél az előny megszerzése, így ha tudják csökkenteni a költségeket inkább többet bányásznak és így is úgy is elfogyasztják az áramot.
Törölt felhasználó 2020. 10. 11. 13:13
Törölt hozzászólás
#11783
AlonsoRenault 2020. 10. 11. 12:50
Előzmény: #11781  Tazsomaru
#11782
Szóval csinálnál belőle egy jó kis inflálódó szutykot. Az pont van most is fiat a neve. Értéktárolás a fő cél, ahogy ez stabilzálódik semm akadálya nem lesz annak, hogy pénzként használhassák. A volatilitása csökken ugye. Leírnád mi a ponzi? Kötelez valaki pénzbefizetésre? Ígér valaki  a magad alá szervezésért bármit is? Jó lenne tisztában lenni a ponzi fogalmával."Úgy gondolom, mint csereeszköz megbukott" Ezt amúgy azért írod, mert egyre több helyen fogadják el? Tudnád bizonyítani az állításod? Csak mert a blokkláncból kiolvasható adatok, amiket ugye nem lehet megmásítani, azok pont az ellenkezőjéről tanúskodnak.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 10. 11. 12:09
#11781
Szerintem a BTC jelenlegi értékét a jövőbeni hasznossága határozza meg a vevői számára. Akik most veszik, azért teszik azt, mert úgy gondolják, hogy sokan fogják megvenni és egyre csak drágább lesz. Ez így elég ponzi szagú. A BTC forgási sebesége folyamatosan lassul. Lehet, hogy megáll egyszer? :) Úgy gondolom, mint csereeszköz megbukott és akik kitalálták (nem voltak hülyék) ezt előre látták is. Ha ezt el akarták volna kerülni és egy pörgős digitális fizetőeszköz lett volna a cél, azt kódolhatták volna az algoritmusban. Lehet, hogy még most is megtehetnék. Például beépíthettek volna egy állásdíjat. A pénztárcákban álló coinok 1%-a bizonyos idő elteltével (pl. 30 nap) visszakerül a "földbe" és újra lehet "bányászni". Persze ez nem kedvezne a piramis tetején lévő "befektetőknek". ;) Viszont arra ösztönözné a használóit, hogy költsék el, vásároljanak élményeket, holmikat, vagy fektessék be és vegyenek értékeket belőle. Ha ez megoldható lenne és ezt előre látták, mi volt a tényleges cél?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek