Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zotyó 2020. 09. 19. 22:44
#11700

"A Bitcoin olyan, mint a korai elektromosság. Nyers, veszélyes, ami nagyon ingadozónak és nehezen használhatónak számít. Az idő múlásával biztonságosabbnak, könnyebbnek és normálisnak fogjuk érezni használatát. Ahogy az elektromosság is tette, eddig elképzelhetetlen iparágak inspirálója és mozgatórugója lesz. És egy napon rácsodálkozunk majd, hogy miként tudtunk élni nélküle."
https://www.bitcoinbazis.hu/5-bolcs-idezet-ami-segit-megerteni-a-bitcoint/
Törölt felhasználó 2020. 09. 19. 22:14
Előzmény: #11698  mereszZenesz
#11699
Ír valamit a tetherről is? :-)
mereszZenesz 2020. 09. 19. 21:56
Előzmény: #11697  Törölt felhasználó
#11698
Az író nem a tuttit mondja meg ahogy te fogalmaztál hanem bevezet a közgazdaság alapjaiba, felépitésébe, működésébe,  hogy a végén megérsd a Bitcoin miben létét
Törölt felhasználó 2020. 09. 19. 21:51
Előzmény: #11696  mereszZenesz
#11697
A közgáz professzorok a nagynehezen kiadott könyveik jogdíjára hajtanak csupán. A piacon ugyanúgy találgatnak mint te vagy én. Ha valóban tudnák a tutit, 1 év alatt a Forbes-lista legelejére ugranának.
mereszZenesz 2020. 09. 19. 21:37
#11696
Egy közgáz prof könyve azoknak akik alap dolgokkal nincsenek tisztában.. A gazdaság müködéséről, aranystandardról,a pénzről  és természetes a Bitcoinról...
https://www.libri.hu/konyv/saifedean_ammous.bitcoin-standard.html
Törölt felhasználó 2020. 09. 19. 21:23
Előzmény: #11693  easyrider
#11695
Talán hasznos volna utánaolvasniuk a felajzott kojnereknek, hogy miért nem volt fenntartható az ántivilágban az aranystandard valutarendszer, és miért nem volt fenntartható a bimetallista valutarendszer sem /arany-ezüst együtt/.
szieszta 2020. 09. 19. 21:01
Előzmény: #11693  easyrider
#11694
A pénzzel fizetni szoktak. Kíváncsi lennék, hogyan fizetnéd ki a kiflidet egy aranyrúddal. Reszelővel? :-)
easyrider 2020. 09. 19. 20:52
Előzmény: #11691  szieszta
#11693
"mert áll mögötte valami, vagy valaki."
Ez tévedés, a legerősebb pénz, az arany, és pont azért, mert nem áll mögötte semmi, hanem olyan tulajdonságai vannak, amitől különösen alkalmas pénznek. Csak a gyenge, fiat pénzek mögött kell állnia állami erőszaknak, hogy az emberek hajlandóak legyenek elfogadni és ne akarjanak pl. aranyat használni csak. Most jelent meg magyarul a "Bitcoin Standard" című könyv, Libri könyvesboltokban kapni, pont ezt magyarázza el sok fejezeten keresztül, ajánlom a hosszú téli karantén estékre.
valoigaz 2020. 09. 19. 17:02
#11692

Csak azt nem tudom, hogy ezeknek a "bitcoinos" csalásoknak mi köze van a bitcoinhoz, szerintem semmi.
A bitcoin nevet használják fel a csalásaikhoz, de semmilyen formában nem kapcsolódnak hozzá.
szieszta 2020. 09. 18. 12:14
Előzmény: #11690  Törölt felhasználó
#11691

Ezt én is megkérdezhetném, hogy mi lesz, ha  a tether kft kitöröl egy két milliárdot, hasonlóan, ahogy elővarázsol.
Ez mindig óriási dilemma, hogy a pénznek miért van értéke. Egyszerű, mert hajlandóak elfogadni és adni érte valamit, mert áll mögötte valami, vagy valaki. Nevezzük azt gazdaságnak, vagy fegyveres erőnek, vagy bármilyen meghatározó tényezőnek, de általában nagy hatalommal bíró és törvényeket hozó társaság. Minél nagyobb a hatalmuk, annál stabilabb a pénzük.
A FED nem jókedvében nyomja a dollár, hanem ezzel menti a gazdaságot, meg a jólétet. Ez egy eszköz a központi bankok kezében, ami eddig szépen működik. Ha a FED elkezdi elvenni a nullákat, jócskán felértékelődik majd a dollár, de akkor a kriptóknak végük, meg a tőzsdének is.
Törölt felhasználó 2020. 09. 18. 11:46
Előzmény: #11401  Tzsani
#11690
Zsani, elmeséled nekem, hogy a bankszámládon lévő pénz micsoda? És miért tulajdonítasz értéket egy papírfecninek, rajta néhány számjeggyel és egy mosolygó bácsival? Mintha így már a rendes pénz se lenne annyira meggyőző. És mi van, ha a Fed egyszer csak úgy dönt, hogy nullák nyomtatása helyett egyszer csak elkezdi elvenni a nullákat a számlákról?
Törölt felhasználó 2020. 09. 18. 10:47
Előzmény: #11688  Törölt felhasználó
#11689
bocs, nem 'tether.io', hanem tether.to a helyes megjelölés az előbbi hsz-emben. Minden más változatlan.
Törölt felhasználó 2020. 09. 18. 10:34
Előzmény: #11687  szieszta
#11688
Ez a kriptobiznisz is ugyanúgy működik illetve ugyanúgy fog működni mint a jegybankalapú fiat-világ. A ténylegesen használható és felhasználható kojnok mellett - ami a btc-féle kriptobiznisznél a blockchainen, illetve a fiat-világban a személyek és vállalatok számlapénzein és pénztárcáiban található - létrejön az egész kócerájt forgató sokkal nagyobb volumenű jegybankpénz, amit a kriptovilágban a tether képvisel, a fiat-világban pedig a fed, boj, ecb, mnb., stb., stb. Sem a jegybankpénz sem a tether nem hozzáférhető közvetlenül a reálgazdaság résztvevői ill. a kriptovilágbeli 'reális' kojntulajdonosok számára, azzal kizárólag a jegybankok, a kriptóknál pedig a tether.io garázdálkodhat. Az is közös a két intézményben, hogy sem a jegybankok sem a tether.io felett nincsen ellenőrzési lehetősége senkinek, még ha léteznek is látszattörvények a szabályozásukra. Sőt a tether.io esetében még ilyen ál-szabályozás sem létezik. Valóban úgy van, ahogy írtad régebben, Bernie Madoff minden reggel hangosan felsír a cellájában, amikor eszébe jut hogy miből maradt ki.
szieszta 2020. 09. 18. 09:13
Előzmény: #11684  szieszta
#11687

Ha így haladunk tovább, év végére a tether lesz a legnagyobb kapitalizációjú coin. Lekörözi még a bitcoint is.
400 millió ment a fiókba 66 millió meg a piacra. Augusztus 31-től már 5 milliárddal szaporodott és hol van még a hónap vége. Most jön a hétvége, még az is elképzelhető, hogy a BTC-t újra feltornázzák 12 k ra, annak az alapját készítették elő.
  • Circulating Supply15 110 798 985 USDT
  • Total Supply15 726 312 650 USDT
szieszta 2020. 09. 17. 10:44
Előzmény: #11685  Törölt felhasználó
#11686
Én már annyi ilyen szenzációs hírt olvastam, az intézményi befektetőktől a japán háziasszonyokig, hogy már tényleg csodálkozom, hogy nincs elsöpörve a pénzügyi rendszer.
Törölt felhasználó 2020. 09. 17. 10:33
Előzmény: #11682  szieszta
#11685
Komoly fejlemények. Igazi szenzáció. Gondolom Szatocsi amerikai strómanja már hívta is krakenbank vájomingi zöldszámát, hogy próbaként szeretne 200 millió usd-nyi btc-t kibankolni a folyószámlájára, mi is volna a teendő?
szieszta 2020. 09. 17. 10:21
Előzmény: #11671  szieszta
#11684

Ha számon tartom a tether szaporodását, az offolása ennek a topiknak? Szerintem szerves részét képezi a bitcoin életének. Tether nélkül a coinpiac sokkal kisebb fordulaton pörögne.
Csak azért írtam, mert megint dobtak hozzá. Igaz, most csak a meglévőket hozták forgalomba , cca 100 milliót.
  • Circulating Supply15 044 943 416 USDT
  • Total Supply15 326 312 650 USDT
szieszta 2020. 09. 17. 10:17
Előzmény: #11681  Törölt felhasználó
#11683

Amikor nem "offoltam" a topikot, meg volt olyan, hogy 2 hétig nem volt hozzászólás.
Esetleg 1-2 youtube-es video lett bemásolva.
De mit is jelent, hogy offolom? A beírásaim között bővel elférne a tanulságok megosztása.
Szerintem meg elmúlt a nagy lendület, ezért nincs mondanivaló.
Variance blogjába nem irogatok, de sokszor teljesen kommentár nélkül maradnak a gondolatai.
Sőt a kriptoakadémia hallgatósága is csak hallgat. .-)
Még egy utolsó kérdés. Miben tévedtem? Abban, hogy (eddig) nem söpörte el a pénzügyi rendszert?
szieszta 2020. 09. 17. 10:05
Előzmény: #11677  Törölt felhasználó
#11682
Elnézés szeretnék kérni, úgy látom mégiscsak világraszóló esemény történt.
https://www.portfolio.hu/bank/20200917/tortenelmi-pillanat-banklicencet-kapott-egy-kriptotozsde-449086
Törölt felhasználó 2020. 09. 17. 10:02
Előzmény: #11679  szieszta
#11681
MicroStrategy pedig belerakott ebbe a "butasagba" vagy sokak altal scam-nak tartott dologba 400millio USD az elmult 3-4 honapban....; nem magyar vagy amcsi allamkotvenyekbe tettek....
;)
Te akkor se fogod beismerni h tevedtel ha a BTC ara 1M USD lesz es a vilagon a legtobb helyen BTC-ben lesznek megfogalmazva a nyersanyag vagy eppen a deviza arak...
Abban pedig igazad van h ez 1 nyilt forum es mindenki leirhatja a velemenyet; de abban nem ertek egyet h barkinek is joga van pusztitani es tele szemetelni a topikot...
persze minek is hoznal letre 1 olyan toppikot ahol a BTC-vel szemben ellen fogalmazhatnak meg az emberek a velemenyuket...valoszinuleg mivel nem sokan olvasnak rajtad kivul...
Ez a topik 1 ertekes topik volt, en is rengeteget tanultam belole es nehany online baratra is sikerult szert tennem es szep penzt is kerestem, de sajnos a regi tagok kozul egyre ritkabban irnak ide... mivel sikerult szet offolnotok a toppikot...
Szoval jogod van leirni a velemenyed, de abban nem vagyok biztos h jogod van masoktol elvenni a lehetoseget h megismerkedjenek ezzel a dologgal....
Sajnalom h rombolasra vagy csak kepes!
eppen ezert en veled befejeztem a kommunikaciot...sok sikert!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek