Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
AlonsoRenault 2020. 09. 16. 14:31
Előzmény: #11628  Törölt felhasználó
#11640
Úristen, névvel le kell adózniuk az irdatlan nyereségük 0-15% át országtól függően. Szerintem ki fogják bírni, az államok meg örülni fognak ennek. De látom elég furcsán állsz az adózáshoz, remélem azért adsz a közösbe te is.
szieszta 2020. 09. 16. 13:52
Előzmény: #11632  Törölt felhasználó
#11639

Mivel a pénznyomtatás egy gazdaságot befolyásoló tevékenység, így szerintem a hatalom ezt nem engedi ki a kezéből.
A FIAT összeomlása és megszűnése, amit a coinerek előszeretettel mondogatnak, olyan gazdasági összeomlással járna, ami ugyanúgy elsöpörné a coinokat is, mint sok minden mást. Még a kapitalista társadalmi rendszer is megszűnhet, mert vele együtt bukna a politikai hatalom is.
Naivság azt hinni, hogy a FIAT bedől, de minden más marad. Nem kell ehhez közgazdásznak lenni, hogy ezt összerakja az ember.
szieszta 2020. 09. 16. 13:43
Előzmény: #11634  Törölt felhasználó
#11638
Én azóta is hasonló jósolgatásokat és vágyakozásokat látok itt a fórumon, ha megnézed a kisrészvények tulajdonosait. Mikor 2-3 éve ismételgetik a csodaváró reklámszövegüket. Holnap már jön  a hír. :-)
valoigaz 2020. 09. 16. 13:19
Előzmény: #11636  Törölt felhasználó
#11637
Nincs bajom veled.
Törölt felhasználó 2020. 09. 16. 13:17
Előzmény: #11635  valoigaz
#11636
Most a gondolataimmal van bajod, vagy a személyemmel? Ha a gondolataimmal, akkor próbáld meg cáfolni őket. Ha a személyemmel, akkor viszont rossz helyre tévedtél, mivel ez egy nyilvános fórum, azon belül pedig egy nyilvános topik, melynek ez a témája: "Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?"
.
Ha a témához hozzá tudsz szólni, az jó. Ellenben ha sértve érzed magad a tőled eltérő nyilvános vélemények miatt és emiatt személyeskedéshez támad kedved, akkor semmi keresnivalód itt. Nyiss hozzá saját topikot, és írd bele a nyitó hsz-be, hogy kizárólag a saját véleményeddel egyetértők írásait tolerálod. Ez a megoldás.
valoigaz 2020. 09. 16. 13:06
Előzmény: #11634  Törölt felhasználó
#11635

Természetesen érhető, hogy így érzed, eddigi gondolataidból is világosan látható volt, hogy kivel vitatkozom...
Törölt felhasználó 2020. 09. 16. 13:01
Előzmény: #11633  valoigaz
#11634
Ehhez hasonló hardcore kriptós marketinghablatyot 2017 végén, 2018 elején olvastam utoljára. Már vártam, hogy mikor bukkannak fel újra. 
valoigaz 2020. 09. 16. 12:56
Előzmény: #11632  Törölt felhasználó
#11633

Rengeteg országban tárt karokkal várnak úgy, hogy adóznod sem kell, főleg egy bőrönd pénzel.
Bitcoinban sokkal nagyobb biztonságban vannak értékeid, mint a fidesz-tolvajok bankrendszerében.
A múlt is ezt mutatta a jövő meg még inkább ezt fogja mutatni.
A digitalizáció véget vet a fiat pénzek uralmának, erre jobb ha te is felkészülsz.
Törölt felhasználó 2020. 09. 16. 12:49
Előzmény: #11631  valoigaz
#11632
Képzelem. A legális visszaváltás mellett szóba jöhet még a sötét kapualjban lebonyolított privátkulcs-verifikálás valamilyen vpn alól, egyidejűleg a nagybőröndnyi usd-bankjegy átadás-átvételével és megszámolásával. Életszerű és biztonságos módszer, sok filmben láttunk már ilyet. 
Várom tőled a maradék 998 módszert a probléma megoldására.
valoigaz 2020. 09. 16. 12:41
Előzmény: #11630  Törölt felhasználó
#11631
Ezer mód létezik ennek megoldására.
Törölt felhasználó 2020. 09. 16. 12:40
Előzmény: #11629  valoigaz
#11630
Nem figyeltél, mert a nevetéssel voltál elfoglalva. Már 1 hete is megírtam, hogy addig nincs baj, míg a Potenciális Adóalany a kriptorendszerben marad. Mihelyst azonban ki óhajtana lépni belőle, és legálisan fiat-ba kívánná transzferálni az összekuporgatott kojnjait, belép a valóságba.
valoigaz 2020. 09. 16. 12:36
Előzmény: #11628  Törölt felhasználó
#11629

Ezen hangosan felnevettem!
Pont ez a lényege az egésznek, hogy sem a bankok, sem a politikusok és ő általuk létrehozott intézményeik nem tudnak hatással lenni azokra akik a kriptorendszerben vannak.
Törölt felhasználó 2020. 09. 16. 12:30
Előzmény: #11626  valoigaz
#11628
"Főleg azok jártak rosszul akik néhány száz dolláron vették.. róluk miért nem beszélsz?"
.
Már beszéltem róluk 1-2 hete. Őket nagy valószínűséggel az Adóhivatal és a Tőkepiaci Felügyelet fogja együttesen kinyuvasztani rögtön azután a többszintű azonosítási procedúra után, amikor megpróbálják fiatba konvertálni a virtuális kojnjaikat.
Törölt felhasználó 2020. 09. 16. 12:25
Előzmény: #11624  easyrider
#11627
A tether.io-val szervesen összenőtt nagyobb csalárd garázstőzsdék a tether összeomlása után működésképtelenek maradnak majd. A btc garázstőzsdei továbbkereskedhetőségéhez onnantól 1:1-ben usd beutalása és kiutalhatósága válna szükségessé. Mivel a szabályozatlan garázstőzsdéken a fiat-beutalás még úgy-ahogy, viszont a fiat-kiutalás szinte egyáltalán nem megoldott, ezért a garázstőzsdék tetherrel pörgetett wash-trade alapú árfelhajtó kereskedési modellje nem lesz tovább működtethető. Hogy ennek milyen hatása lesz a btc usd-ben jegyzett árfolyamára, annak az átgondolását rád bízom.
valoigaz 2020. 09. 16. 12:20
Előzmény: #11623  Törölt felhasználó
#11626

Főleg azok jártak rosszul akik néhány száz dolláron vették.. róluk miért nem beszélsz?
Az felől meg nyugodt lehetsz, hogy azok sem fognak rosszul járni akik 18-19000 fölött vették befektetési célra.
Akik meg spekulatív célra vették, ki-be ugrálnak belőle, azoknak meg legyen minél nagyobb veszteségük, nem tudom sajnálni őket.
20000 fölött majd visszatérünk, hogy kik jártak jobban, azok akik örök vesztesei a fiat pénzrendszernek vagy azok akik időben észrevették, hogy a fiat pénzrendszer nem jól működik.
easyrider 2020. 09. 16. 12:16
Előzmény: #11623  Törölt felhasználó
#11625

"He continued using leverage..."
Aki kasznózik, veszíteni fog. És? Mi köze ennek a BTC-hez, semmi. És 3-4k-nál is vettem havonta, amennyit csak tudtam, a vacak forintomból. És elégedetten mosolygok. Persze nincs yachtom, gondolom, ahogy neked sincs.
easyrider 2020. 09. 16. 12:10
Előzmény: #11620  Törölt felhasználó
#11624

"Ez a pillanat egyszer el fog jönni, és ugyanez a pillanat fogja agyonütni a btc usd-ben jegyzett árfolyamát is."
Amikor eljön ez a pillanat, a tether tulajok kétfelé menekülhetnek: USD vagy BTC. Az első nem fog működni, a második simán. Gondold át újra a hatását.
Törölt felhasználó 2020. 09. 16. 12:08
Előzmény: #11622  valoigaz
#11623
Journalist Loses His Life Savings
.
One of the more cautionary tales of Bitcoin losses comes from Australian journalist Derek Rose. In 2017, Rose cashed in his $70,000 retirement account and poured it all into cryptocurrencies. At first, things went great. Cryptocurrencies were racing upwards and Rose borrowed money to enhance his investments. He was paying $1,000 a day in interest but he was making half a million dollars a day in profit. At one point, his holdings had reached $7 million. When a friend suggested he cash in, he replied that he wanted to own a sports team and a yacht. He continued using leverage... and quickly lost everything.
.
És ez csak egyetlen példa a számtalan hasonló közül. Akik a családi megtakarításaikat tolták be 14-15k usd felett btc-be 2017-ben plusz még hitelt is vettek fel 'leátlagolni' a későbbi veszteségeket, azok 3-4k árfolyamnál nem gondolnám,  hogy örök nyertesnek érezték magukat.
valoigaz 2020. 09. 16. 11:46
Előzmény: #11621  szieszta
#11622

Majd felébredsz, de persze mindig vannak olyanok akiken ez nem segít, ők az örök vesztesek.
Arra leszek kíváncsi, mikor fogod beismerni azt, hogy rossz irányba álltál, szerintem soha, inkább szép csendben eltűnsz, elsomfordálsz erről a fórumról.
Akik a fiat pénzekben bíznak, azok eddig is sokat buktak. A bankrendszer a politikusokkal karöltve kifosztja őket és ez a tendencia jövőben még inkább látványosabbá fog válni.
szieszta 2020. 09. 16. 11:32
#11621
A coinerek nagyon bíznak abban, hogy a pénzvilág a digitalizáció felé halad és a FIAT pénzek is átalakulnak majd elektronikus pénzekké. Ez már most is így van, de szerintem ez a "maszek" pénzre éppen rossz hatással lesz. Mivel elveszíti előnyét a könnyű mozgatását, de senki ne gondolja, hogy a kibocsájtó államok nem fogják törvénnyel segíteni a sajátjuk elterjedését. Elvégre, ha ők alkothatják a törvényeket, akkor nehogy már a más malmára hajtsák a vizet.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek