Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
valoigaz 2020. 08. 07. 10:58
Előzmény: #11379  szieszta
#11380

Az utolsó mondatoknál vannak szép gondolatok, ezt hasonlóan látom én is, éppen az ilyen manipulálások miatt fog bukni az egész hagyományos pénzügyi rendszer.
szieszta 2020. 08. 07. 10:39
Előzmény: #11377  valoigaz
#11379

Ez a goldman vezér lánya nagyon jó érv, ha jól emlékszem 2017 elején derült ki, hogy befektetett, amit azóta is szívesen ragoznak a coinerek. Hasonló az intézményi befektetők rohamára, ami már el is jött, csak éppen az árfolyam nem bír elérni oda, hol még nem voltak....2017 végén.
Persze a tether pumpa azóta sokszorozódott, most is 33 milliárdos 24 órás forgalomnál jár.A tether virágzása éppen a BTC csúcsrajutása előtt indult, gyönyörű pályafutását ez a grafikon szépen mutatja:
https://www.coinmarketcap.com/currencies/tether/
Ennek ellenére nem tudom mi lesz a jövő, hiszen a pénz világában mára megváltoztak a szabályok. Nem kell jónak lenni, csak az kell, hogy a befektetők elhigyjék, hogy jó. Mivel már a tőzsde nem csak a kiváltságosok játszótere, hanem bárki részese lehet, így minden megbomlott. Ráadásul a központi bankok politikája is egyre inkább háttérbe szorítja  a piacgazdaságot, központilag manipulálva azt.
A közgazdászok fogják a fejüket, mert nem ezt tanulták. Ennek már régen össze kellett volna omlania és még mindig működik. Lehet rosszul tanulták, elavult volt a tananyag? Lehet úgy házat építeni, hogy a tetővel kezdem? 
szieszta 2020. 08. 07. 10:03
Előzmény: #11377  valoigaz
#11378

Ezt a fel- le dumálós szöveget olvasom naponta az összes kisrészvényes topikban. Nagyon jó érv az árfolyam magyarázására, de semmivel nincs alátámasztva.
A legnagyobb forgalmat a robotok csinálják, a coin piacon meg szerintem minimális a robotokon kívüli kereskedés. Egymás között adják veszik, sokszor cégen belül tornázva az árfolyammal, bevonva néha egy kis tethert.
Ha neked van valami árud, amiből jó sok dollárt remélsz, akkor tolod az ellenreklámot? Nekem ez nem életszerű. Igen, ha venni akarsz és alkudni, nem dicséred halálra, de eljön az az idő, mikor te akarsz pénzt keresni vele.
Ezért nem gondolom, hogy ez a stratégia áll fenn.
A coinok meg szuper spekulációs eszközök, nem termelnek pénzt, így csak az árfolyam meglódulásától lehet várni a bevételt.
Vagy gondolod valaki az összeset meg akarja szerezni? Amíg lesz egy is más kézben, csak ostorozni fogja?
valoigaz 2020. 08. 07. 08:59
Előzmény: #11376  szieszta
#11377

Nincs olyan, hogy teli a tank, ez egy rossz példa.
Épeszű ember, ha egy jól menő dologba van benne ami számára jelentős haszonnal kecsegtet, azt inkább lebeszélni próbálja, hiszen a felbeszélésből neki is kára származik. Ahol a konkurencia növekedik ott a profit is csökkenni fog.
Egyre kevesebben adják, ezt mutatja az emelkedő árfolyam is.
A nagyok csipegetik és valószínűleg néha ők is öntik vissza nagyobb tételekben is, hogy elbizonytalanítsák a  kisebbeket és kiszedjék a kezükből a coinokat.
A Goldman vezér lánya is több millió dollár értékben vásárolt be Bitcoinból... a Goldman végig ledumálja, hogy a Bitcoin bukni fog. Szerintem ez is jól mutatja, hogy venni kell a Bitcoint.
szieszta 2020. 08. 06. 18:15
Előzmény: #11373  valoigaz
#11376

Azt megértem, hogy egy darabig ledumálják az árfolyamot, de egy idő után, mikor már feltankoltak, mi értelme van.
Ha ez az úriember meg nyakig ül a bitcoinban, természetes, hogy a saját portfólióját fogja fényezni és nem a konkurenciának segít.
Ami a csipegetést illeti, senki nem tudja kik veszik és kik adják. Csak azoktól lehet csipegetni. akik eladják. Itt már csak az a kérdés, kinek lesz a végén igaza.
Persze ne feledkezzünk meg a szabad piacról, ahol úgy manipulálhatják a bálnák az árfolyamot, ahogy akarják.
https://www.youtube.com/watch?v=ZmMNsnKX5Ms
Ahogy haladunk a hétvége felé, újra pumpálnak egy kicsit, majd a hétvégén az unatkozó befektetők újra megrángatják.
easyrider 2020. 08. 06. 16:18
#11375
Ja, és egyesek bizonyítva látják, hogy Adam Back volt Satoshi Nakamoto. Ami van igaz, vagy nem.
easyrider 2020. 08. 06. 16:15
Előzmény: #11372  szieszta
#11374
Nem azt mondta, hogy az egész, hanem a centralizált shitcoinok a piramisok. Ezeket ne keverd össze a bitcoinnal, Nakamoto nem azokat találta fel, azokat már a csalók találták ki. Az ethereumot máig egy ember véleménye irányítja, a több ilyen meg még rosszabb, ott konkrétan a validálást is egy cég szerverei végzik, tehát semmi közük a decentralizációhoz és a bitcoinhoz. Erről szól Adam Back véleménye.
valoigaz 2020. 08. 06. 16:06
Előzmény: #11372  szieszta
#11373

Lehet több pesszimista cikket is találni azoknak akik célzottan ilyen cikkekre fókuszálnak.
A Goldman is ledumálja, csak éppen a Goldman-vezér lánya vett néhány millió dollárért Bitcoint...
Mit vársz, hogy felbeszélik? Amit a nagyok lebeszélnek azt venni kell, akkor kapod a legjobb infót a vételre amikor sokasodnak a lebeszélések. Látszik, hogy egyre többen hisznek benne és szép csendesen felcsipegetik az eladó coinokat.
Bittcoinnak az ereje éppen a manipulálhatatlanságában rejlik, ez miatt fog egyre magasabbra jutni.
Jelenleg ezerrel nyomtatják a hagyományos pénzeket, vagyonokat lopnak ki az emberek zsebéből, persze csak azokéból akik ezt hagyják.
szieszta 2020. 08. 06. 13:55
Előzmény: #11371  szieszta
#11372
szieszta 2020. 08. 06. 13:54
#11371
Mikor én mondtam, hogy piramisjáték, Indi mindig háborgott és magyarázatot kért. Itt van egy elismert bitcoiner és nyugodtan kijelenti, hogy piramisjáték az egész. Kérem őt is számonkérni! Ha a többi piramisjáték, akkor a bitcoin is az. Hiszen a BTC-nek is már a nagy részét kibányászták, mikor bevonult a köztudatba.
Ráadásul az ether blokkláncát másra is használják, nem csak a saját maga által előállított BTC számontartása folyik.
Nakamoto egy zseni, az biztos, hiszen kitalált egy olyan alkalmazást, hogy egy olyan rendszert tartok fenn, ami saját maga által termelt elektronikus lábnyomot evidál, óriási mennyiségű áramot felemésztve. És még el is tudja adni ezt valakiknek. Ahogy a mesében: jöttem is meg nem is, hoztam is meg nem is.
https://www.youtube.com/watch?v=hOp8-52NjOg
Törölt felhasználó 2020. 08. 06. 06:03
Törölt hozzászólás
#11370
easyrider 2020. 08. 05. 21:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#11369
Te valami hülye vagy?
Törölt felhasználó 2020. 08. 05. 20:28
Törölt hozzászólás
#11368
Törölt felhasználó 2020. 08. 05. 20:28
Törölt hozzászólás
#11367
Törölt felhasználó 2020. 08. 05. 20:28
Törölt hozzászólás
#11366
Törölt felhasználó 2020. 08. 05. 20:28
Törölt hozzászólás
#11365
Törölt felhasználó 2020. 08. 05. 20:28
Törölt hozzászólás
#11364
Törölt felhasználó 2020. 08. 05. 20:28
Törölt hozzászólás
#11363
Törölt felhasználó 2020. 08. 05. 20:28
Törölt hozzászólás
#11362
Törölt felhasználó 2020. 08. 05. 20:28
Törölt hozzászólás
#11361

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek