Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 02. 11. 16:12
Előzmény: #10939  szieszta
#10940
Kiszólt a lyuk a gödörből. :) Kiolvastad az egész internetet? Reddit népét kérdezted már? Ha nem akkor felszínesen próbáltál tájékozódni, nem is érdekel akkor ez igazán téged. Attól, hogy én nem tudom tuti tudják ezt nálam okosabb emberek. Ne add fel. Várunk vissza a válaszok birtokában!
szieszta 2020. 02. 11. 14:27
Előzmény: #10938  Törölt felhasználó
#10939

Ez megint olyan válasz, mint mondták a buszon. Félrebeszélés.
Akkor nyugodtan elkönyvelhetem, hogy ezt senki nem érti, lopnak, csalnak, hazudnak és főleg törvényt kerülik.
Legutóbb a Variance blogon a TE kérdésedre sem jött megalapozott válasz. Ha lesz kedvem, megkeresem, de attól nem lesz az egész világosabb.
Törölt felhasználó 2020. 02. 11. 13:27
Előzmény: #10937  szieszta
#10938
Nem vagyok a téma szakértője, de próbálok segíteni. A poloniex tőzsde terméke a tether, így ha nem kér azonosítást a tethethez a tőzsdéhez se fog. Gondolom valami egzotikusabb ország törvényei vonatkoznak rá. Aztán a tetheres azt csinál vele amit akar. Azokat a forgalmi adatokat meg felejtsd el, hamisak. Tovább is gondolhatod, a legnagyobb btc forgalom nem a tőzsdéken zajlik. Kis szeletét látjuk csak, nagy része otc. Szólj ha megvan a megoldás, kérdezd variancet meg a külföldieket. Addig hagyj minket békén ezzel oksibuksi? 🙂
szieszta 2020. 02. 11. 12:34
Előzmény: #10936  Törölt felhasználó
#10937

Közelítsük meg a témát pontról pontra. Hátha összeáll a kép.
Van egy befektető, aki BTC-t akar. Ugye. Nem vesz egyenesen a garázstőzsdén, mert  nem adja a nevét hozzá. Vesz inkább Tethert, mert ott nem kérik az igazolványát- nem tudom miért, de legyen így.
Azután tetherért vesz BTC-t. Azt hogyan tudja megtenni, hiszen azt is a tőzsdén cserélik és oda be kell regisztrálnia?
Na de jó, megvette a BTC-t UDST-ért, most a volt BTC tulajdonosnál van a tether. Na most mi lesz? Ez az új tether tulaj visszacseréli dollárra, hogy a következő bálna beszállhasson a felesleges dollárjával?
És így sorakoznak, egymás után megmártózva a kriptopiacba? Naponta 40 milliárddal? Ha jókor lubickoltak, megvan a napi zsebpénz, ha nem akkor vesznek fel olcsó hitelt a központi banktól?
Ilyen életszerű példát kérnék, nem az általános szöveget, hogy a robotok, meg az intézményi befektetők.
Törölt felhasználó 2020. 02. 11. 11:15
Előzmény: #10935  szieszta
#10936
Leírtuk miért, de ez téged nem érdekel. Akkor a bánatért kérdezel bármit is ha nem tudod de másnak se hiszel. Sztem rettegj a tethertől egész életedbe csak csendben egymagad te kényszeres.  Attól, hogy szántam rád 2 percet még rohadtul unjuk és a kutyát nem érdekli. Egyébként az egész miért érdekel ha sose volt és nem is lesz btcd? Mitől rettegsz? Neked marhára mindegy nem? Ahogy nekünk is. Akkor miért téma ez? Mindenki tud a tether tényezőről, de marhára nem a forgalmával van baj, azt csak nem érted hiába adják a szádba. Lépj túl rajta, nehéz legyőzni a kényszeres függőséget de nem lehetetlen! Hajrá, drukkolunk! :)
szieszta 2020. 02. 11. 10:55
Előzmény: #10934  Törölt felhasználó
#10935

Elég hosszú üzenet lett megalkotva, ahhoz képest, hogy :
"Hiába írod le a kutyát nem érdekli."
De az itt leírottakból látszik, hogy nem teljesen kóser a dolog. Csalás, csalás hátán, ahogy írod. Meg semmi fedezet, csak elővarázsolt digitális lábnyom.
Ha névtelenül akarnak beszállni a nagyok, akkor miért veszik vissza a tethert? Pontosan ez az érdekes. Ha a nagy be akarna szállni, befizetne egy kamionnyi pénzt, dobnának össze ezért neki tethert és már be is szállt. És a tetherből most nem 4,6 milliárd lenne, hanem 40 milliárd. Szerintem csak egy gombnyomás megalkotni egy tethert, és így lenne fedezete is. Miért kell 10x adni és venni? Ja, mert nincs még emögött sem fedezet.
Törölt felhasználó 2020. 02. 11. 08:19
Előzmény: #10933  szieszta
#10934
Nem lehetne, hogy amíg nem tiltanak ki újra addig is valami új lemezt teszel fel? Vajon ha csak 17-ben kezdték el a tethert, akkor hogyan került a Bitcoin ATH állapotba 17 elejére? Mi a bánattól ment fel odáig? Annyira nem érted mi zajlik ott, hogy az fáj. Nem csak eladják a tethert és btct vesznek belőle hanem fordítva is. Ki-be ugrálnak poziból. Mivel ez a világ egyik legjobban önszabályozott piaca nem nagyon van mitől tartani, tether mögött is jó eséllyel van vmennyi fedezet, nyilván nem annyi mint a capje, de már nem is állítják magukról. Jó eséllyel nagyobb szereplők ezen keresztül lépnek be, akik szeretnének névtelenek maradni. De nyilván nem tiszta a sztori csak nem úgy ahogy te itt minden nap csesztetsz vele minket. Hidd el konkrétan l.szarjuk már a tethered. Hiába írod le a kutyát nem érdekli. Bár gondolom mániás vagy. Semmi személyes, csak az érdekedben mondom hátha segítséget kérsz végre egy szakembertől. Ráaádsul kamu adatokat látsz ezt is fel kéne fogni végre. A tőzsdék odahazudnak minél nagyobb tether forgalmat, hogy nagynak látszódjanak, na ennek összegét kajázod te be. Jó lenne ha feltennél egy másik lemezt az érdekedben is, hátha átkattan az agyad, mi pedig nem zavarodunk meg tőled. Persze nem vagyok naív, 5 év múlva is téged fogunk olvasni itt és tetherezel. Ezek a mániás cselekedetek ilyenek segítség nélkül.
szieszta 2020. 02. 11. 07:22
Előzmény: #10929  Törölt felhasználó
#10933

Amíg nem volt tether, addig nem is volt ekkora rakétázás. A https://coinmarketcap.com/currencies/tether/ ; szerint igazából 2017 közepén dobták piacra, majd a végén kezdték el pörgatni, de nagyon. Azóta a forgalmával mindent megelőzött és temészetesen mindig akkor van a szárnyalás a coin piactéren, ha elkezdik ezerrel pörgetni. Ezt ha valaki nem látja, akkor vak.
Az meg nem magyarázat, hogy ki-be ugrálnak a robotok, hiszen azt bárhol megtehetnék. De miért teszik? hát ezzel pumpálnak. Semmi más feladatuk  nincs, főleg mikor ezt egy cégen belül, egymás között teszik. Ez nagyon wash trading szaga van.
mereszZenesz 2020. 02. 10. 22:06
Előzmény: #10929  Törölt felhasználó
#10932
Reménytelen  :D
mereszZenesz 2020. 02. 10. 22:05
Előzmény: #10928  szieszta
#10931
Felejsd el, hogy írtam,  te teljesen reménytelen vagy  :)
Törölt felhasználó 2020. 02. 10. 22:01
Előzmény: #10928  szieszta
#10930
Nevettesd ki magad még jobban kérlek. Mára még kell valami zagyvaság hogy jól aludjak. Tegnapi szép álmom köszönöm neked. Nevetés után mindig jó alszok.🙂
Törölt felhasználó 2020. 02. 10. 21:59
Előzmény: #10927  mereszZenesz
#10929
Viccen kívül orvosi eset egyszer már innen kidobott fórumtársunk. Becsípődött neki a tether, ki van akadva a forgalmán, hiába írtuk le mitől van, nem fogja fel. Ilyet még nem láttam, ijjesztő. Lehet a tethert okolja azért hogy már nem 2 dollár? Pedig anno 2 dollárnál mondott le róla. Na de várjunk..sokáig nem is volt tether..Hú akkor nem tudom szegény tether hol csípődhetett be ennyire. Mi lesz ha a kamu forgalmi adatai duplázódnak majd? Vajon hogy viseli? Hogy viseljük majd mi az ámokfutását? Megannyi kérdés amire csak a jövő adhat választ! 😂😂😂
szieszta 2020. 02. 10. 21:22
Előzmény: #10927  mereszZenesz
#10928
Nem csak a stabilcoinja, hanem jócskán veri a mindenható BTC-t is. Ez egy kicsit szégyen a nagyöregre.....Nem?
mereszZenesz 2020. 02. 10. 20:26
Előzmény: #10926  szieszta
#10927
A világ első és leggyakrabban használt stabilcoinja.... emésztgesd csak...
szieszta 2020. 02. 10. 18:39
#10926

Meddig kell ezt fokozni?
A tether 50 milliárd feletti forgalommal izzik. Sikerült is felpumpálni 10 ezer fölé a BTC-t.
easyrider 2020. 02. 10. 15:06
Előzmény: #10923  szieszta
#10925
A shitcoin láncokat nem éri meg törögetni. Egyébként igen, ha valóban csak az áramfogyasztás duplázódik, de a használat nem, az nem helyes. Csakhogy a valóság nem ezt mutatja. Folyamatosan nő a használat is és az igény rá. Különben nem nőne az ára sem.
Törölt felhasználó 2020. 02. 10. 13:34
Előzmény: #10923  szieszta
#10924
Nem igaz. BSV t pl ha jól tudom meg tudták támadni nemrégen. Egyszer majd átállnak letéti rendszerre, mint az ethereum akar. Majd ha kiforrott lesz a szisztéma és működik is gondolom ez lesz.
szieszta 2020. 02. 10. 12:34
Előzmény: #10915  Törölt felhasználó
#10923

Ebben éppen ez a borzasztó, hogy semmivel sem növekszik a teljesítménye, csak az áramfogyasztása. Ha duplázódna az ár, kétszer ennyi áramot fogyasztanának, mert még megéri.
Normáliséknál, ha elmennek kirándulni, kikapcsolják otthon a tévét. Itt ha nincs egyetlen tranzakció sem, akkor is csúcsra van járatva, mert csak akkor csöpög belőle a BTC. És oda csöpög a legtöbb, akinek legtöbb a kapacitása, ezért bővít és még több áramot fogyaszt. A konkurencia harc csak erről szól.
Tudom, ez a feltétele a biztonságnak, hogy minél több gépen fusson, de meg kellett volna határozni egy szintet, ami már emberi számítással is tökéletesen biztonságos, nem pedig attól függővé tenni, hogy meg éri-e elfogyasztani az áramot.
Furcsa módon azokat a láncokat sem törik fel, ami mögött nem áll ekkora hadsereg. Ráadásul ha összevesznek, szépen elágaztatják, és mennek a maguk útján.
Ez most a világon a legkisebb hatásfokú rendszer. Főleg úgy, hogy még klimatizálni is kell a bányászfarmokat, mert ez a sok gép megfőne a hulladékhőtől.
mereszZenesz 2020. 02. 10. 11:39
#10922
Mit összetudtok veszekedni :D
easyrider 2020. 02. 10. 08:59
Előzmény: #10919  Törölt felhasználó
#10921
Legalább egymás után közvetlenül ne írj két egymásnak ellentmondó bejegyzést. És igen, bizonyítottuk, hogy a BTC ára korlátlanul tud növekedni, amíg találnak helyet a napelemeknek. Szerintem nem is kell ennél több jó hír mára, mindenki gyűjtögesse amíg ilyen olcsó.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek