Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 23:48
Előzmény: #10919  Törölt felhasználó
#10920
😂 Honnan szeded ezeket a zagyvaságokat? Nem zavar hogy épp bikapiac van? Szted azért mert elfele mennek az emberek? Csicsikáljál inkább.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 22:38
Előzmény: #10918  Törölt felhasználó
#10919
"..If more and more people pile into bitcoin in the coming years, the price will keep going up with no limit, and, equivalently, the mining power will keep going up with no limit. .."
.
Szerencsére az aktív külsős, azaz konkrét fiat pénzzel beszálló magánszemély btc-userek száma stagnálni látszik, ezért az árat is csak a garázsrobotok egymás közti vad tetherpörgetése alakítja mostanában. Remélhetőleg végleg leverik 3k (tether) árfolyam alá a közeljövőben, így a bányászattal kapcsolatos energiaprobléma is megoldódna jó időre.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 22:27
#10918
"..Here’s the crux of the problem: There is no upper limit to the price of bitcoin and therefore no upper limit to how much energy and resources could be appropriated to mine bitcoin -- even if we continue to see substantial improvements in the efficiency of new mining machines. 
.
The fact that only 21 million bitcoin can be mined doesn’t limit either the price or the mining power, since the bitcoin algorithm adjusts difficulty upward, with no upper limit, in order to keep mining one block every 10 minutes. If more and more people pile into bitcoin in the coming years, the price will keep going up with no limit, and, equivalently, the mining power will keep going up with no limit. 
.
Even if all bitcoin mining was done with solar power, with no upper limit to the amount of mining that could take place, it wouldn’t be long at current growth rates before literally all available land would be used for solar power and mining. ..."
.
Még több infó is van ott a témáról, ahol ez volt. Magasan kvalifikált cáfolatokat kérnék rá a szakértőinktől. 
.
Egyelőre az a szerencse, hogy a btc tetherben denominált áremelkedése erősen megtorpant a cikk írása óta, és ez kordában tartja a bányászok energiafelhasználását is.
A globális közérdek azt kívánná, hogy ez így is maradjon. Valami azt súgja nekem, hogy így is fog maradni. 
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 22:12
Előzmény: #10914  easyrider
#10917
A másik okostojást nemelemzőt már kitiltották innen, ő nyugdíjasnak vallotta magát  Atyánkat is annak gondoltam eddig. Az talán mentség lenne, nem ebben nőttek fel. Mondjuk a tájékozatlansággal párosuló konteós baromságokra akkor sincs mentség.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 22:09
Előzmény: #10915  Törölt felhasználó
#10916
Kérdezz na!
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 22:09
Előzmény: #10908  Törölt felhasználó
#10915
Csak hogy felfogd ha az aktív emberkéj száma 100 milla kenne hirtelen akkor se nőne a fogyasztás. Nehéz lehet ezt megemésztened. Olvasd el sokszor. Jérdezz ha nem érted. Bár nálad az a gyengeség jele lehet.😂
easyrider 2020. 02. 09. 22:08
Előzmény: #10912  Törölt felhasználó
#10914
Stílusából ítélve, olyan 16 éves mindent jobban tudok a felnőtteknél idióta lehet 😁
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 22:06
Előzmény: #10909  easyrider
#10913
Én harcoltam ellene, de ez egy mocsár, lássuk be, nem nyerhetünk.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 22:05
Előzmény: #10908  Törölt felhasználó
#10912
😂😂😂 És még mindig tudod fokozni a hülyeséget. 😂😂😂 Eskü köszi. Ha akarnál se tudnál nagyobb lámaságokat összehordani. Ennyire hiteles a többi károgásod is, mondom az alapok nincsenek meg neked, de legalább nem is törekszel rá hogy meglegyen. Mókamiki!😂
easyrider 2020. 02. 09. 22:02
Előzmény: #10908  Törölt felhasználó
#10911
Velem ma kétszer is volt dolguk, el is végezték rendesen.
easyrider 2020. 02. 09. 22:01
Előzmény: #10908  Törölt felhasználó
#10910
Nem értem, majd elmagyarázod.
easyrider 2020. 02. 09. 22:00
Előzmény: #10907  Törölt felhasználó
#10909
Azért írok, mert már elfogyott a türelmem csak olvasgatni ezt a sok butaságot :)
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 21:48
Előzmény: #10905  Törölt felhasználó
#10908
Aktív btc felhasználó nem egyenlő wallet regisztrálóval. Erről hallottál már? Vagy érted egyáltalán, hogy mit jelent az a kifejezés, hogy "aktív btc használó"? Nem úgy tűnik. Nekem is van 2 vagy 3 walletem játékból, de velem nem sok dolguk van naponta a bányászoknak, ezt töredelmesen bevallom. És veled? Veled van dolguk? Kétlem.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 21:41
Előzmény: #10904  easyrider
#10907
Kíváncsi vagyok mikor fogy el a türelmed, eddig respekt. De ha elfogy se menj el kérlek.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 21:41
Előzmény: #10902  easyrider
#10906
Úgy tűnik eddig még nem vetted észre, hogy a bányászok nemcsak bányásznak hanem mást is csinálnak a gépeikkel. Mit is??Rád bízom, hogy utána olvass és növekedj tudásban. Azt is rád bízom h. kitaláld, mit jelentene pld. 1 milliárd aktív bitcoin user a jelenlegi 6 millió helyett a bányászok energiafelhasználására nézve. Túl sok reményt egyébként nem fűzök hozzá, h. egyáltalán megérted-e, amit itt írnak.
Na további jó szakértést neked mára.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 21:40
Előzmény: #10901  Törölt felhasználó
#10905
😂😂😂 Itt osztod az észt miközben azt hiszed, hogy a fogyasztása a hálózatnak a felhasználók számától függ? 😂😂😂 Köszi ezen nagyot nevettem. Jól jött alvás előtt. NemelemzőSziesztával mindig belefuttok ilyen hatalmas szarvashibákba. Nagyon vicces komolyan. Mintha én az atomreaktorokról kezdenék okoskodni fizikusoknak. Ráadásul észre se veszitek magatokat. 
easyrider 2020. 02. 09. 21:31
Előzmény: #10903  szieszta
#10904
Ez így van, egy határig. Azokat a gépeket meg is kell venni sok pénzért, van valamekkora gyártási kapacitás, azért is versenyeznek, akármennyi áramot sem tud venni a kapitalista, egy bizonyos mennyiség után az is drágul, ha új tarfóházat kell építeni az utcába, stb. A környezetvédelem meg a bankos meg autós kapitalistákat sem érdekli, arra jó törvényeket kell hozni, hogy megérje CO semlegesen előállítani az energiát.
szieszta 2020. 02. 09. 21:06
Előzmény: #10897  easyrider
#10903
Szerintem ha sikerül valakinek olcsóbban bányásznia, mint a konkurenciának, még több bányászgépet beállít, hogy a közös kosárból még több BTC jusson neki. A mégtöbb olcsóbban kiányászott BTC, még nagyobb nyereséget hoz. Ez a kapitalista világnézet, itt kemény üzletemberek csatáznak, nem jótékonysági szervezetek. Ezeket az urakat nem nagyon érdekli az áramfogyasztás, meg a környezetvédelem, addig nem állítják le a gépeket, amíg van rajta nyereség.A nagyobb hatékonyságú gépeket pluszba telepítik, hogy nagyobb szelet juthasson a tortából.
easyrider 2020. 02. 09. 20:48
Előzmény: #10901  Törölt felhasználó
#10902
OMG, te nagyon nem érted, hogy működik a btc. De mivel türelmes és bitcon szakertő is vagyok, elmondom megint. Az áramfogyasztás 99,9%-a a bányász tevékenységhez köthető. Ez viszont nem függ a felhasználók számától. Pont ugyanannyi izzadtságot igényel egy pár darab, 100 dolláros tranzakciót tartalmazó blokkot kibányászni mint egy teli, 10M dollárost. De attól, ha most még 5M ember letöltene a telefonjára egy bitcoin pénztárca appot, attól csak a hálózati forgalom nőne egy pöttyet, a bányászat áramfogyasztását egyáltalán nem érintené. Egyébként, mint írod ezek a sógorok indokolatlanul sok áramot fogyasztanak, ha 32M venezuellainak is elég lenne, szóval inkább őket kellene lekapcsolni, és meg lenne mentve a világ. Ez volt az irónia (ami humort jelent) helye, már megtanultam, hogy bizonyos szint alatt ez sem érthető.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 19:52
Előzmény: #10892  Törölt felhasználó
#10901
Nem is lőttem mellé a hasraütésszerű becslésemmel. Ezt írta 2019 februárjában egy internetes 'szaklap':
.
"..While active bitcoin users are estimated at 5.8 million, PayPal boasts 235 million active users, Mastercard has 35.7 million American users and another 604 million active international users, and Visa accounts for a whopping 336 million American users and another 736 million users globally.."
.
Tehát mintegy 5.8-6.0 millió aktív btc-felhasználóra jut évente egy teljes Ausztria vagy Venezuela mértékű energiafelhasználás a bányászok részéről (ahogy az egy másik szaklapban olvasható). 
Ausztria lakossága 8.9 millió fő, Venezueláé 32 millió, mindkét ország éves villamosenergia-felhasználása csaknem azonos mértékű. Ha az egész világon a btc volna a fizetőeszköz, a világ közel teljes energiatermelése kizárólag a btc üzembentartására fordítódna.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek