Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 08. 17:00
Előzmény: #10777  easyrider
#10780
Miért átverés a Forint és miért nevetséges? Amit a hónap elején kifizetnek jövedelmet azt az ország területén mindenhol elfogadják csereeszköznek. Vásárolhatsz érte, kifizetheted a számláidat. A következő hónap elejéig ugyanazt megfogod érte kapni. Senki nem erőszakolja rád, hogy tárold. Befektetheted a vállalkozásodba, vagy akár más vállalkozásába (részvény, kötvény), amik még több Forintot termelnek. Persze mindig lesznek olyanok, akik felháborodva írják, hogy a valamikor 20forintos fagyi most 350forint, ahelyett, hogy fagylaltot árulnának., de ezeken a BTC sem fog segíteni.
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 16:45
Előzmény: #10772  Tazsomaru
#10779
Lol. A világ legbiztonságosabb hálózata, mi kell neked mögé még? A vola nagy de csökken folyamatosan. Gondolom dollárnál meg társainál nem zavar az infla, országunkban ez kb 10%. Az se zavar ha spekák rángatják az árfolyamot. Egy 10 éves cucctól mit vársz amúgy? Nagyon sokra vitte ennyi idő alatt.
goldi 2020. 02. 08. 15:29
Törölt hozzászólás
#10778
easyrider 2020. 02. 08. 15:09
Előzmény: #10776  pitcairn2
#10777
Forint is van, meg román lej, meg venezuelai bolivár, meg volt pengő is régebben, ezek is elég nevetségesek,  a politikusok úgy manipulálják őket, ahogy akarják, nyomtatják a haveroknak, mégis sokan rajonganak, rajongtak értük, hajlandóak egész hónapban dolgozni értük. Ez az igazi átverés.
pitcairn2 2020. 02. 08. 14:37
Előzmény: #10775  Tazsomaru
#10776
a coinmarketcap-on már közel 5100 ilyen "pénz" van
osztódással szaporodik ez a hulladék...
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 08. 13:14
Előzmény: #10774  easyrider
#10775
Hasonlóan gondolkodunk. Én is időt adok neki, hogy kialakuljon. Nem állítom, hogy nem lehet belőle pénz, de jelenleg csak egy rossz speka eszköz. Mikor már sok-sok világcég BTC-ben, vagy akár Librában fizeti ki az alkalmazottait, valószínűleg én is abban fogom kapni az osztalékot tőlük.
easyrider 2020. 02. 08. 12:48
Előzmény: #10772  Tazsomaru
#10774
"A pénznek érték tárolásra és érték mérésre is alkalmasnak kell lenni."
Szerintem is, én is ezt írtam. Annyi a különbség, hogy te azonnal számon kéred ezt, én adok még időt neki, hogy kialakuljon. A szükséges feltételek megvannak.
easyrider 2020. 02. 08. 12:43
Előzmény: #10767  Törölt felhasználó
#10773
Offtopic, de nekem a Tesla sztori nem ennyire egyértelmű, el is adtam most, mert kísértetiesen hasonlított nekem a 2017-es BTC buborékra. Ha ugyanaz lesz a folytatás, majd lehet, hogy visszaveszem :) De a Teslánál értelmezhetőbb a konkurencia, az nem egy egyszeri és megismételhetetlen decentralizált protokoll. A technológiája simán átszivároghat a konkurenciához lassan és a Teslától függetlenül is értelmezhető egy elektromos autó ami 600km-t megy és 2sec alatt gyorsul százra. A Bitcoin technológiájában nincs semmi titok, de a Bitcoinnal megegyező biztonságot képviselő altcoint nem lehet csak úgy beindítani egy gombnyomással, a hatalmas kínálat miatt pedig a próbálkozók egymást ölik meg mielőtt bárhova jutnának a növekedésben. A Bitcoin azért élte túl az első pár évét, mert a radar alatt volt, alig valaki értette, hogy mi lesz belőle. Utána meg már elpusztíthatalanná vált. Az autógyárak nem így működnek.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 08. 12:41
Előzmény: #10763  easyrider
#10772
"A Bitcoin hálózaton, ha egy tranzakció bekerült a blokkláncba, akkor nincs az a hatalom, számítási kapacitás, ami azt ott meg tudná változtatni. Ennyi a lényege. és ez kell ahhoz, hogy pénznek, értéktárolónak lehessen használni. "
----
Szerintem nem ennyi a lényege. Ez csak arra elég, hogy néhány embert meg lehessen vezetni. A pénznek érték tárolásra és érték mérésre is alkalmasnak kell lenni. A BTC jelenlegi volatilitás mellett erre alkalmatlan. Ezek mellett fizetésre is kellene tudni használni, de nincs mögötte semmilyen intézményi rendszer. ami ezt garantálná. Hiába emelkedik az elfogadó helyek száma, ha az emberek zömének egyetlen szatosija sincsen. Egyelőre ez így nem pénz, csak spekulációs eszköz, de abból is a minősíthetetlen fajta, mert semmilyen felügyelet nem védi a spekiket.Ne érts félre, én is örülnék, ha egyszerűbbé, gyorsabbá, olcsóbbá válna a jelenlegi fizetési rendszer egy digitális eszköz segítségével, de egyelőre ezt nem látom a BTC-ben.
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 12:32
Előzmény: #10768  Törölt felhasználó
#10771
Abból erőt meríthetsz, hogy Szieszta úr is 2 dollár óta mondja, hogy nincs értéke. A piac meg nem akarja észrevenni valamiért. :) Buta piac. :) Több mint 10 éve..Remélem shortolod akkor ha már ennyire biztos vagy a dolgodban ha nem akkor megint csak üres fecsegés ez így..
easyrider 2020. 02. 08. 12:31
Előzmény: #10768  Törölt felhasználó
#10770
"Hogy semmi másra nem jó, csak arra, hogy vallásos áhítat mellett őrizgessék a hívek, hátha egyszer majd ők is százszor drágábban rá tudják sózni az új balekokra. "
Pontosan leírtad az ún. "pénz", vagy a nemesfémek, műkincsek, veterán autók értéktároló funkcióját. Látod, megy ez. Persze ezen kívül minden másra is jó, amire az előbbiek korlátozottabban, szóval jobb náluk gyakorlatilag minden tulajdonságában. Egyedül a széleskörű elfogadottsága hiányzik, de nem is lehet csodálkozni, amikor még csak 11 éves. Majd szép lassan betör az értékcsere (medium of exchange) és az elszámolási egység (unit of account) területekre is. Csak ne legyünk türelmetlenek, sokkal nagyobb és öregebb versenytársakkal kell megbírkóznia. (Lásd a topik címét)
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 12:29
Előzmény: #10768  Törölt felhasználó
#10769
Nevetséges vagy, meg van oldva, hogy úgy tudsz digitálisan egy jelet továbbítani, hogy abba nem tud senki belepiszkálni és mindenki elfogadja. Mindezt olcsón, gyorsan, transzparensen. Ahogy a btc szakértő is leírta a cikkben azt tudja mint az arany csak még többet és mindezt digitálisan egy digitális korban és ráadásul véges számú. Lássuk be ha szerinted ezek nem értékek egy digitalizált világban akkor a baj nem nálunk van. :) Azt még mindig nem sikerült tényekkel alátámasztanod hogy miért 0 az értéke! Elhiszem, hogy be van ez neked csípődve, meg a körömszakadtákig fogod ezt mondani, de nem gondolod, hogy hitelessebb lenen a műsor ha alá is támasztanád amit mondasz? Tényekkel.
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 12:00
Előzmény: #10763  easyrider
#10768
"..Ennyi a lényege. és ez kell ahhoz, hogy pénznek, értéktárolónak lehessen használni. ."
.
Pontosan ezzel van probléma a btc-nél. Hogy semmi másra nem jó, csak arra, hogy vallásos áhítat mellett őrizgessék a hívek, hátha egyszer majd ők is százszor drágábban rá tudják sózni az új balekokra. 
Ez nem pénz, hanem sokkal inkább 'tulipánhagyma'-sajátosságú eszközféleség. Zéró az értéke és a hasznossága, de jelenleg ehhez még értelmezhetetlen ár tartozik. Egyszer ennek az ár/érték ollónak össze kell majd csukódnia, mégpedig az 'érték' irányába. És mivel eleve zéró az értéke, így nyilván értéktárolásra sem alkalmas.
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 11:03
Előzmény: #10766  Törölt felhasználó
#10767
Pont ez volt a Teslánál is, sokaknak csak most esett le a story. Eddig azt hitték csődbe megy, ami eleve nehezen ment volna neki, mivel kb. irdatlan mértékben tudott volna még bevonzani friss tőkét. Azért azt a bolond is látja, hogy 5-8 évvel a mezőny előtt vannak annak ellenére, hogy még nem érték el a szükséges gyártási volument az állandó profitabilitáshoz.
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 10:54
Előzmény: #10765  Törölt felhasználó
#10766
Az ugye megvan, hogy azért mert te nem tartod hasznosnak, pon tosabban nem terjed a tudatod odáig, hogy felfogd a hasznosságát annak ellenére, hogy többször elmondtuk már neked, na ennek ellenér erről pár millió ember nem így gondolkozik, maroknyi úgy ahogy te, de azok is sorra látják be hibájukat ez ügyben. 1 milla Usd-nél mi lesz a mondókád? Lufi? Hőlégballon? Zeppelin?
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 10:44
Előzmény: #10763  easyrider
#10765
ezt írod: "..Egy konténercég vagy bármilyen vállalat által futtatott blockchaint az adott üzemeltető bármikor tudja manipulálni, bármikor kimaradhat pár konténer, megváltoztatható a múlt, újaírható az egész lánc. Viszont legalább teljesen új szoftvereket lehet feljleszteni, mert más az interfész, itt is lehet sok pénzt forgatni, konferenciákon villogni. Csak épp parasztvakítás az egész.."
.
Véleményem szerint inkább a piaci szereplőkre kell bízni, hogy ők a gyakorlatban jól és gazdaságosan használható blockchain-alapú alkalmazásokat tartják-e parasztvakításnak, vagy pedig a 0 gyakorlati hasznosságú bitcoin-t. Lásd ehhez zenészkolléga lenti cikkét is.
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 10:22
Előzmény: #10763  easyrider
#10764
Szépen összefoglaltad nekik, de hidd el nem fognak hinni neked. Mert akkor senki nem figyelne rájuk. Kérle írj ide többet ha időd engedi! Hiány van itt normális kommentekből de nagyon.
easyrider 2020. 02. 08. 09:54
Előzmény: #10757  Törölt felhasználó
#10763
Ez totál marketing bullshit. A papírmunka kiváltására egy commodore 64 is hatalmas előrelépés. Hogy 2020-ban a konténerszakma még a papírmunkánál tart, annak biztos van oka (papíron könnyű csalni), de ennek semmi köze ahhoz, hogy mire jó a blockchain. Mivel én kriptoszakértő vagyok, elmondom én is a véleményem, még idéznem sem kell sehonnan.
Egy konténercég vagy bármilyen vállalat által futtatott blockchaint az adott üzemeltető bármikor tudja manipulálni, bármikor kimaradhat pár konténer, megváltoztatható a múlt, újaírható az egész lánc. Viszont legalább teljesen új szoftvereket lehet feljleszteni, mert más az interfész, itt is lehet sok pénzt forgatni, konferenciákon villogni. Csak épp parasztvakítás az egész.
A Bitcoin hálózaton, ha egy tranzakció bekerült a blokkláncba, akkor nincs az a hatalom, számítási kapacitás, ami azt ott meg tudná változtatni. Ennyi a lényege. és ez kell ahhoz, hogy pénznek, értéktárolónak lehessen használni. Ehhez viszont az kell, hogy rettentő sok, egymástól független, egymásban sem bízó node és bányász dolgozzon rajta. Ők viszont csak akkor fognak dolgozni, ha ezért valamit értéket kapnak cserébe. Ezért kell, hogy a bitcoinnak értéke legyen. És itt bezáródott a kör. Ha a kör bármelyik eleme hiányzik, összeomlik a biztonság. Ez az amit az altcoinok többsége és az ilyen céges blockchainek nem tudnak. Amit azok tudnak, azt minden szempontból jobban, gyorsabban, megbízhatóbban, olcsóbban megoldja egy sima Mysql szerver is.
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 09:50
Előzmény: #10761  mereszZenesz
#10762
Lehet, hogy igaz, de mindig megmagyarázzák valamivel, miközben az árfolyam elég szépen 4 éves periódusban mozog és ugyanazt a mintát veszi fel eddig, mint az előző ciklusban. Ebbe kb. a kínai elnök blokklánc felé nyitása zavart csak be ebben a ciklusban, de az már korrigálódott is.
mereszZenesz 2020. 02. 08. 09:17
#10761
A mostani emelkedéssel kapcsolatban nekem is voltak hasonló gondolataim ezért nem is vettem bele...
https://www.bitcoinbazis.hu/felbukkant-a-bitfinex-bitcoin-balna-a-9800-dollaros-bitcoin-csak-manipulacio/

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek