Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 07. 05. 14:02
Előzmény: #9417  Törölt felhasználó
#9420
Legalább beismered te rokinyugi.
Törölt felhasználó 2019. 07. 05. 14:01
Előzmény: #9414  Stock-holmszindroma
#9419
Ez a legbiztosabb:
https://www.ledger.com/
Vagy ha nem akarsz beruházni:
https://www.blockchain.com/
A múltban eddig szerette visszatesztelni a 20 hetes átlagot, helyedbe azt kivárnám. Ja és tőzsdén sose tárolj pénzt mert gyakran kirámolgatják őket.
Törölt felhasználó 2019. 07. 05. 13:58
Előzmény: #9412  Törölt felhasználó
#9418
Nyugi, tudom, hogy csak egy szánalmas troll vagy, abból is a bénább verzió. Nemelemző barátunk nagyobb mester ebben, már hibbantságik vitte a dolgot, csak hogy figyeljen rá valaki. Zárkózz fel ecsém! :) Ne hagyd magad!
Törölt felhasználó 2019. 07. 05. 13:57
Előzmény: #9414  Stock-holmszindroma
#9417

Majd Déneske válaszol, ő itt az aktuális szakértő. Én csak trollkodok.
A jó beszállót ne keresd, ahhoz a varázsgömb sem elég. Vagy bejön, vagy nem. Csak arra figyelj, hogy akkor vegyél mikor olcsó és akkor add el, mikor drága.
Törölt felhasználó 2019. 07. 05. 13:57
Előzmény: #9412  Törölt felhasználó
#9416
Kotorékeb barátunk! Egyszer az életben lesz valami kézzel fogható tény is az állításaid mellett? Ha nincs, mert eddig ahogy látom sose volt, akkor ha csak úgy bemondom a levegőbe, hogy te minden este a kutyáid emlőjét szopogatod (na nem a tej miatt), akkor az is igaz nemde? Hiszen bizonyítani ugyan nem tudom, de hát te se bizonyítottad még sosem egyetlen állításod sem. Szóval így rendben is vagyunk ugye te kis cicifixáló? :)
Törölt felhasználó 2019. 07. 05. 13:52
Előzmény: #9412  Törölt felhasználó
#9415

-szerintem nem írtam rosszul, a BTC tömegtelen, valójában nem is létezik. egy szám és betűsor, ami utal rá, illetve a helyére.
Nem azt írtam, hogy a gázok tömegtelenek, hanem a  BTC az és esetleg a gázokhoz állhat a legközelebb, igaz, nem összenyomható. :-), sőt halmazállapota sem határozható meg.:-)
Stock-holmszindroma
Stock-holmszindroma 2019. 07. 05. 13:48
#9414
Sziasztok! Új vagyok a kripo világában. A tőzsde belassult, gondoltam átjönnék ebbe a játszótérre. Látok benne fantáziát, szerintetek meyik pénztárca a legjobb? MIlyen szinten érdemes már elgondolkozni a BTC vételen? Köszi előre is!
Törölt felhasználó 2019. 07. 05. 13:44
Előzmény: #9409  Törölt felhasználó
#9413

Talán a gázokhoz lehetne besorolni........de ez még ráadásul tömegtelen is.
Déneske....így már jó?
Törölt felhasználó 2019. 07. 05. 13:44
Előzmény: #9409  Törölt felhasználó
#9412
igen, ezt rosszul írta a kolléga... valójában "súlytalan"-t kellett volna írnia tömegtelen helyett... ami sokkal jobban is illik ezekre a súlytalan, virtuális lábnyomokra. :)))
 
Viszont hatalmas szerencsénk van, hogy kéznél vannak a tévedhetetlen "szakértő"-ink, akik minden kriptokritikus hozzászólásban találnak legalább 1 olyan szót, amibe bele tudnak kötni... és amelyek soha semmin nem változtatnak semmit. ;))
 
Hajrá Dindike!!!... csak így tovább... pompásan mulatunk... :)))))
Törölt felhasználó 2019. 07. 05. 13:42
Előzmény: #9408  Törölt felhasználó
#9411

és ugye megmondta a tutit. "Lehet, talán, estleg, előfordulhat.....ha."
-ebben mi a hitelesebb. Ja neked minden hiteles, ami a BTC ujjongáson alapszik.
Törölt felhasználó 2019. 07. 05. 13:37
Előzmény: #9406  Törölt felhasználó
#9410

"Javasolnám az ősi "éter"-t, mely 1 szerény meghatározás szerint a "Világegyetem fenntartó"-ja...:))"
- így, ahogy nézem, inkább a tether -re lehetne ráhúzni, a kriptoegyetem fenntartó-ja címet,
Törölt felhasználó 2019. 07. 05. 13:31
Előzmény: #9405  Törölt felhasználó
#9409
Szóval szerinted a gázoknak nincs tömege..Többek között ezért is néz itt mindenki nem okosnak. Igazából mintha lenne is erre egy szó ami h-val kezdődik..:)
Törölt felhasználó 2019. 07. 05. 13:28
Előzmény: #9405  Törölt felhasználó
#9408
Ő legalább egy fizikus-közgazdász nem egy kivénhedt nyugdíjas zöldséges, vagy kényszervállalkozó vagy mi a bánat mint te. Talán hitelesebb egy pöppet nálad. :) De ne vedd sértésnek. :)
Törölt felhasználó 2019. 07. 05. 13:24
Előzmény: #9402  Törölt felhasználó
#9407
Hibi-Hubi Hibbhangya! :)
Törölt felhasználó 2019. 07. 05. 13:22
Előzmény: #9405  Törölt felhasználó
#9406
Javasolnám az ősi "éter"-t, mely 1 szerény meghatározás szerint a "Világegyetem fenntartó"-ja...:))).... kár, hogy a Frankenstein-fejű kriptobűnöző (egy bizonyos V. Butalik) "ethereum" néven már korábban lecsapott a névre... :)))))))
Törölt felhasználó 2019. 07. 05. 13:07
Előzmény: #9403  zotyó
#9405
Ezt már olvastam. Fizikusi vélemény, kíváncsi lennék egy kémikus magyarázatára is. Mi a digitális arany vegyveje? Netán BTC, szegény Mengyelejev meg forog a sírjában. :-), biztosan nem tudná meghatározni a mol tömegét, talán a gázokhoz lehetne besorolni, színtelen, szagtalan, tömegtelen, láthatatlan.......szóval csak egy lábnyom.
Törölt felhasználó 2019. 07. 05. 12:56
Előzmény: #9402  Törölt felhasználó
#9404

Bocsánat, rosszul írtam, a tether a 24 órás forgalom közel 1/3-át adja, az egész piac 75 milliárd, BTC 25 milliárd, tether 25 milliárd. A többi 2316 darab coin meg osztozkodik a megmaradt 1/3-án.
Jó kis piac és ez mind a garázstőzsdék szabályozatlan piacán.
zotyó 2019. 07. 05. 12:50
#9403

Szabó Dávid (Fizikus)
"A Librával kapcsolatos híráram megindulásával a kriptopénzek árfolyama is meglódult. Úgy néz ki, hogy a piac egyelőre nem a versenytársat látja benne, hanem azt a projektet, ami a kriptopénzek szélesebb körű elfogadását harcolhatja ki. Ugyan nem biztos, hogy a Libra projekt valaha meg fog valósulni, azonban nem tartom teljesen lehetetlennek azt se, hogy (nagyon) hosszú távon a libra lesz a globális internetpénz, amivel a fizetési forgalmat bonyolítjuk világszerte, a bitcoin pedig a csak a virtuális térben létező digitális arany. De majd úgyis meglátjuk."
Teljes cikk:
https://alapblog.hu/merfoldko-a-kriptoban-nehany-gondolat-a-librarol/
Üdv
Törölt felhasználó 2019. 07. 05. 12:50
Előzmény: #9400  Törölt felhasználó
#9402

Akkor miért foglalkozol velem? Amint írok valamit, Déneske megjelenik és nekiáll személyeskedni. Szerintem alig várod, hogy feltűnjek a fórumon, hiszen  mikor csendben voltam, mély álomba szenderült ez a topik.
Persze megértem, hogy nagy a csend, mivel a puskaport elpufogtatták, így már nincs nagyon semmi újdonság, 200 évre előre be van árazva minden, még a pénzügyi rendszer elsöprése is, ami ugye csendben értelmét vesztette. Fizetőeszköz, értékmegőrző........ ezek úgy látszik zsákutcába értek.
Most jöhet az újabb szlogen, digitális arany....itt csak az a kérdés, mennyi ideig lehet ezt a reklámot fenntartani. A tether nagyon jó szolgálatot tesz a jókedv (árfolyam) fenntartásában, kíváncsi lennék, mi lenne, ha nem lenne ? Mert hát valljuk be, a kriptopiac mozgatórugójáról van szó, jóval 10% feletti részesedéssel a forgalomból, miközben a piaci kapitalizációja 1% körüli.
Most nem a blokklánc technológiáról beszélek, hanem a BTC-ről.
Törölt felhasználó 2019. 07. 05. 12:19
Előzmény: #9399  Törölt felhasználó
#9401
:)))

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek