Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2019. 04. 03. 11:56
Előzmény: #8079  Törölt felhasználó
#8080
ehelyett inkább árgus szemekkel elemezd a chart-okat:)
Törölt felhasználó 2019. 04. 03. 11:23
Előzmény: #8071  Törölt felhasználó
#8079
Pár kérdésem lenne: 
1, Ha van vagy lesz vagy lenne gyereked: adnál neki oltást?
2, Hiszel-e a homeopátiás szerekben, mi a véleményed róluk?
Törölt felhasználó 2019. 04. 03. 11:20
Előzmény: #8077  zotyó
#8078
Coinbárók, b. bankárok, gyíkemberek, chemtrail. Csak azt hidd el amit Mr. 2 dollárék állítanak, ne ilyen nevesincs Reutersek alapján formálj véleményt, az semmi a többszörösen doktorált fórumtársakhoz képest. A r. is irányítva van, hogy felmanipulálják a btct ne légy amatőr haver! :) Bár lehet Mr. 2 dollárt a shortolók fizetik? :) Gyanús nekem ez az ember..Bár eléggé alulról (5-10) ember kezdi a szerveződést, de biztos nagyon organikus lesz a hülyeség növekedése.  
zotyó 2019. 04. 03. 10:45
#8077
A Reuters beszámolója szerint egy százmillió dolláros vásárlás (~20 000 BTC) állhat a Bitcoin tegnap óta tartó, immár +20%-nál járó emelkedése mögött.
https://kriptoakademia.com/2019/04/03/egy-rejtelyes-vasarlo-okozhatta-a-bitcoin-arfolyamanak-hirtelen-emelkedeset
Üdv
Törölt felhasználó 2019. 04. 03. 08:53
Előzmény: #8069  Törölt felhasználó
#8076
Az a baj, hogy kb 500* elmondtad már ugyanazt a baromságot, sztem már senkinek se új tehát akár csendben is maradhatnál és a haveroddal egymást nyalhatnátok egy privát csetben, nem jobb lenne mindenkinek? Házi: nézd már meg mit  jelent a forgalom.
Törölt felhasználó 2019. 04. 03. 08:50
Előzmény: #8067  hellforceone
#8075
Mert a részvényeknél tudod? Max. utólag bejelentik. Van manipuláció, de mindenhol van sajnos, hoszú távon meg nem lehet manipulálni. Nemelemzo barátunk pedig 2 dollár óta egy véleményen van, rommá is kereshette volna magát, de neki többet ér a tényekkel szemben a saját válát veregetnie, hogy egyszer 0 lesz. :)
Törölt felhasználó 2019. 04. 03. 08:46
Előzmény: #8065  Törölt felhasználó
#8074
Nem pörgött a fórum, de minőségi volt. Tudod nem a mennyiség..Tehát elbújhatnál megint egy évre mondjuk.
Törölt felhasználó 2019. 04. 03. 08:45
Előzmény: #8064  mereszZenesz
#8073
Nagyon mulatságos. Van itt orvos? Mi ennek a betegségnek a neve? A forgalom szót se érti szerintem..
Törölt felhasználó 2019. 04. 03. 08:40
Előzmény: #8059  Törölt felhasználó
#8072
Tudod nem otthon vagy, itt nem hazudunk! A többit meg már leírtam neked 100*. Győzködj téged a Marinéni..
Emlékeztetőül: nem otthon vagy itt nem hazudozunk másokról Mr. 2 dollár. Örömömben sírok rajtad nyugi. :) Még annyit, hogy: nem otthon vagy a kis családod körében, itt nem hazudozunk ismeretlen emberekről..
Törölt felhasználó 2019. 04. 03. 08:09
Előzmény: #8070  Törölt felhasználó
#8071
Amíg a befolyásos spekulánsok is sokat keresnek rajta, addig az oroszlán pihen, de ha megrángatják a bajuszát, nem lesz kíméletes.
Törölt felhasználó 2019. 04. 03. 08:04
Előzmény: #8069  Törölt felhasználó
#8070
Lassan már az anonim koinbárók is elhiszik, hogy a Hatóság nem tud vagy nem akar velük és a garázstőzsdéikkel érdemben foglalkozni. Hibás helyzetértékelés. Az összetiportatás hirtelen, mintegy a derült égből fog elkövetkezni. 
Ott pedig lészen sírás és fogaknak csikorgatása.
Törölt felhasználó 2019. 04. 03. 07:31
Előzmény: #8067  hellforceone
#8069

Ja azt még elfelejtettem, hogy akik támadnak, azoknak van coinjuk, ezért természetes, hogy saját fészkükbe nem rondítanak. Szépen is néznénk ki, hogy milliókat akarnak keresni vele és lebeszélnék az árfolyamot. Mindig van valami kapaszkodó, miért ér ez olyan sokat, ha nincs, akkor a coinbárók intézkednek. Saját coin, saját tőzsde, saját kereskedő csoport, saját bányásztársaság, saját szekta. Ha ezt sikerült kiépíteni, a szektán belül azt csinálnak, amit akarnak. Az árat is csak azért nem tudják jobban felverni, mert sokan szabadulni akarnak tőle, meg a spekák is sokan vannak.
Ha ma besétálna a felügyelet a 3 legnagyobb garázstőzsdére és vizsgálódni kezdenének, jó sok huncutságra fény derülne.
Törölt felhasználó 2019. 04. 03. 07:20
Előzmény: #8067  hellforceone
#8068
Örülök, hogy valaki szórakoztatónak tartja, mert a sok tudós szakértő nagyon neheztel, hogy itt osztom meg véleményem. Pedig semmi hátsó szándékom nincs vele, valakinek a pap, valakinek a papné.
Igaz, a cím a bitcoinról szól, de azóta a tether a sláger, akkora kereslet van rá, hogy 13 szor fordul meg 24 óra alatt minden egyes darabja. Ráadásul úgy, hogy elméletileg a dollárhoz van kötve 1 tether = 1 dollár. Azért már megdorgálták őket, hogy nincs fedezet mögötte, de senki nem vizsgálta. Most már rájöttek, nem is kell belőle több, hiszen akár hányszor meg lehet fordítani naponta. Persze létezik már több ilyen, ami az utolsó napokban ugyan így viselkedett, legalább duplázta a forgalmát, de ez minden coinnal megtörtént.Ilyenkor a robotok körbejárják a coinpiacot, mint egy jó áfacsaló cég, 30-40 cégen keresztül tüntetik a nyomokat.Nincs mitől félniük, hiszen nincs szabályozva, tehát nincs törvény, ezáltal nincs törvénysértés sem. Mindenki a saját bőrét viszi a vásárra, amit aztán a coinbárók nyugodtan lenyúzhatnak.
https://coinmarketcap.com/currencies/tether/
hellforceone 2019. 04. 03. 06:42
Előzmény: #8042  Törölt felhasználó
#8067
Szórakoztató, ahogy és amit írsz :o) nincs bitcoinom, nem is lesz, nem is értek hozzá, de lehet abban valami, amiket leírtál. A többiek vadul támadnak, kiváncsi vagyok, kinek lesz igaza a végén - valamikor... mondjuk azt érdekesnek találom, hogy még amcsi gazdasági TV-k is foglalkoztak a témával, bemutattak szakértőket, akik a hype idején már 100k USD-ra várták az árfolyamot. Szívesen beszélgetnék most egy ilyen szakértővel én is. Persze ha azt vesszük, hogy a BTC valamikor talán még 1 centet sem ért, akkor a 20k-ról leesni 3,5-4k-ra egy teljesen egészséges korrekció, szóval ki tudja. A bajom nekem is az vele, hogy fogalmam nincs, kik forgatják ilyen veszettül, de egy óriási manipulációs eszközzel van dolgunk szerintem is.
Törölt felhasználó 2019. 04. 03. 06:05
#8066

A tether forgalma 26 milliárd! Csak van valami köze az emelkedéshez!
Közben a BCH is meglódult, látszik, a fő tulaj jól megmenedzseli az árfolyamot.
Valaki rájött már,hogy miért ez a jó kedv? 24 óra után biztosan kiderült, mi áll e mögött.
Törölt felhasználó 2019. 04. 02. 23:02
Előzmény: #8064  mereszZenesz
#8065

Gondolod le tudom beszélni az árfolyamot? Indi várja 3500-ra, én csak a véleményem írom. Mikor csendben voltam, meghalt a fórum. Egy hét alatt 5 hozzászólás. Így legalább Indinek is van lehetősége írni, adok témát a szájába. Más úgysem történik. Eléggé beigazolódott, hogy a blokklánc nem csodafegyver, ez egy biztonságos adatkezelő rendszer. Majd ha megtisztul a huncutkodástól, lehet is használni. Addig a coinbárók játékszere.
Végül a nagyon utált stabilkoinok lesznek a befutók, centralizált blokklánccal. Eddig sem törték fel azt sem.
mereszZenesz 2019. 04. 02. 22:46
Előzmény: #8062  Törölt felhasználó
#8064
Ez már hiszti  amit csinálsz  :)
Törölt felhasználó 2019. 04. 02. 22:46
#8063
Míg a tether forgalma 100 %-ot emelkedik, a BTC  -nél ez csak 15%-os emelkedés, nem valami nagy hatásfok. Igaz az egész criptopiacot ezzel kell pumpálni, van itt más coinbáró, aki részt követel magának. Még valaki megsértődik, aztán úgy járnak, mint a BCH és BSV háborúban. Még jó, hogy a végén belátták, hogy maguk alatt vágják a fát és megbékültek, hiszen sok milliós (virtuális) vagyonuk köddé vált volna. Rájöttek, hogy csak összefogással tudják életben tartani a játékszerüket, nincs helye a dulakodásnak.
Törölt felhasználó 2019. 04. 02. 22:34
#8062
Ja és persze nem ennyire, de az összes stabilcoin csúcsot dönt a forgalomban. Még alkothatnának  10x ennyit és megközelíthetnék akár a 5700-as szintet is a btc- ben.
Törölt felhasználó 2019. 04. 02. 22:27
#8061

Szerintem holnapig újra felpiszkálják, nem szabad hagyni, hogy a hit kihűljön( reggel hattól indul újra, mikor satoshi kibújik az ágyból). 19 milliárdos tether forgalom van mögötte, vajon mennyi rabszoga nyomkálta a " vétel" billentyűt, hogy ez összejöjjön?
A tether veri az összes criptót forgalom terén. Lassan másodpercenként fordul az egész kapitalizáció.
Senki ne gondolja, hogy ez manipuláció, a világtörténelemben soha nem volt ilyen sikeres eszközosztály. Holnap új tether világcsúcs következik.
Egy kicsit hasonlít ez a központi bankok politikájához, már annyi pénzt pumpáltak a gazdaságba, hogy szinte kicsordul, mégis csak a szintentartáshoz elég. Rakod a vizes fát a kandallóba, de nincs melegebb.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek