Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 03. 19. 19:06
Előzmény: #8019  Törölt felhasználó
#8020
Remek időzítés! Azt ígéri a 'megnyerő' úriember marketingklipben, hogy 2018-ban ő majd megtanítja a zembereket arra, hogy hogyan gazdagodjanak bitcoinnal. :-)
.
Vajon hogyan sikerült az oktatás?
Törölt felhasználó 2019. 03. 19. 18:15
Előzmény: #8018  Törölt felhasználó
#8019
Törölt felhasználó 2019. 03. 19. 17:44
Előzmény: #8017  Törölt felhasználó
#8018
Nem kell úgy sikongatnod. A te beker-áradig már nem is tervezik, hogy vissza akarnák tetherezni.
Törölt felhasználó 2019. 03. 19. 17:35
Előzmény: #8016  Törölt felhasználó
#8017
Jajj, mert ki az a szektahívő egy Orákulum? Egy Nick Szabo? Nem mintha tudnád ki ő..:) Átírhatják a darabszámot..:):):):):):) Ez nagyon vicces. 1, Nem a maguk ellenségei 2, Akkor hard fork lenne és a kutya nem állna be mögéjük, tehát lehetetlen kivitelezni. Ki támogatná ezt? Melyik bányász szeretné megszívatni magát? A közösség nem véletlenül marad az eredeti BTC lánc mögött s kakilja telibe a bcht. Ezek voltak a btc mutyijaid? :) Micsoda tények, csak éppen spekulációk amiket nem lehet kivitelezni. Amúgy ja, nyilván érdekében állna bárkinek is a hígítás, mert gondolom azért ezek az alakok nem kevéssel rendelkeznek már.
Törölt felhasználó 2019. 03. 19. 17:15
Előzmény: #8010  Törölt felhasználó
#8016
Most, hogy egy tőrőlmetszett btc-szektahívő zúzta porrá igen meggyőzően a bitcoin-legendárium egyik fő elemének ('everyday spendability') megvalósíthatóságát, figyelmünket a legendárium másik szent kegytárgyára, az állítólagos 'store of value' funkcióra összpontosíthatjuk. A cikkíró ebben a tekintetben megmarad a szektás dogmatika keretein belül, mely szerint a bitcoin ebbéli igyekezetében a fizikai aranynak támaszthatna komolyabban vehető konkurenciát. Az arannyal, mint klasszikus 'store of value' eszközzel való párhuzamba állítás szerintem ott sántít a leginkább, hogy míg az arany kínálata a valóságban is jól tervezhetően korlátos, a bitcoinról ugyanez nem állítható. Amint a bitcoin-core körül sertepertélő alakok és a körülöttük sertepertélő informatikus 'community' egyszercsak arra az elhatározásra jut, hogy valamiért 21millió btc mégsem lesz elég, viszonylag egyszerűen átírhatják a protokolt 100millió vagy x milliárd darabra. Ha nem sikerül megegyezniük, legfeljebb ismét hardforkolnak egy jót. Ez nem elhanyagolható kockázat. Sőt, bármikor bekövetkezhet. Miféle 'store of value'-ról beszélünk még ezek fényében, please?
Törölt felhasználó 2019. 03. 19. 16:30
Előzmény: #8012  Törölt felhasználó
#8015
Linkeltél életedben először 1 dolgot a témában, már csak kb. 105-el vagy lemaradva hozzám képest. De nyilván ezt te is tudod, csak hát te egy ilyen ember vagy, ott hazudik ahol tud.
Törölt felhasználó 2019. 03. 19. 16:28
Előzmény: #8011  mereszZenesz
#8014
Nyugi pár hónapig nem látsz tőle ilyet. A személyeskedést pedig ők kezdték, én pedig nem vagyok olyan aki elnézi ezt.
mereszZenesz 2019. 03. 19. 16:09
Előzmény: #8012  Törölt felhasználó
#8013
A személyeskedős rész rá is vonatkozik, igazad van
Törölt felhasználó 2019. 03. 19. 16:03
Előzmény: #8011  mereszZenesz
#8012
Szerintem eltévesztetted, és indinek akartad ezt írni. De biztos ő is rájött már.
mereszZenesz 2019. 03. 19. 15:12
Előzmény: #8010  Törölt felhasználó
#8011
Ideje volt már , hogy a sok fröcsögésen és személyeskedésen túl , értelmes dolgokkal is foglakozz a témában
Törölt felhasználó 2019. 03. 19. 15:02
Előzmény: #8008  Törölt felhasználó
#8010
Lelövöm a poént:
.
A cikkíró szerint a bitcoin 'költőpénz'- nek teljesen alkalmatlan (hosszasan kifejti, hogy miért), viszont a fizikai arany 'store of value' helyetteseként esetleg lehet valamekkora létjogosultsága. Ő is kripto-szektahívő, ennek ellenére próbált gondolkodni a dolgon, és így jutott erre a következtetésre.
Törölt felhasználó 2019. 03. 19. 14:55
Előzmény: #8008  Törölt felhasználó
#8009
A cikkíró szeme előtt egy 'major economy' lebeg, aki a hipotézis kifejthetősége céljából hirtelen leváltaná saját eddigi fizetőeszközét bitcoinra, de mivel nem nehéz rájönni, hogy az usát modellezi a vizsgálódásával, tehát vele párhuzamosan az összes országot, így a teljes világgazdaságot is.
Törölt felhasználó 2019. 03. 19. 14:33
Előzmény: #7996  Törölt felhasználó
#8008
Jó kis írás arról, mi történne a világgazdasággal, ha a bitcoin végül 'elsöpörné a pénzügyi rendszert'.
.
Sajnos angolul íródott, ezért egyesek számára túl magas lesz a megértési küszöb. :-)
.
https://blog.goodaudience.com/bitcoins-viability-as-a-currency-for-a-major-economy-a62cdc8519ff
Törölt felhasználó 2019. 03. 19. 14:22
Előzmény: #8005  Törölt felhasználó
#8007
Hidd el nem szűnne meg a topik, visszatérnének azok akik belefáradtak ebbe hülye csúsztatásokkal teli tényeket nélkülöző érveléseidbe. Csak az alábbiakat nem tudod: nem lehet megváltozatni csak úgy a kódot, fingod sincs a fejlesztésekről amik zajlanak a háttérben, kvázi minden héten kiderül valami egetverő hiányosságod a témában. Te az ilyen embert nem neveznéd kóklernak? Kit neveznél annak? A barátod se válaszolt azóta se az általa felfedezett bitcoin mutyikra. Pedig tuti kíváncsi lenne rá mindenki. Azt se fogjátok fel, hogy letiltani se lehet az egészet. De tudod mit! Próbáljuk ki, hogy nem írsz 2 hónapig lássuk mi lesz a topikkal. Ha senki nem ír visszatérhetsz! :)
Törölt felhasználó 2019. 03. 19. 14:18
Előzmény: #8005  Törölt felhasználó
#8006
Vicces, hogy azt hiszed, te annyira tudod a frankót meg hány ilyen piramisjátékot láttál már..Csak éppen a piramisjáték fogalmával nem vagy tisztában. Veled ellentétben mi el sem mennénk ilyen teltházas hazugságokra, mert a fene sem fecsérelné az idejét, számtalanszor hívtak engem is. Mindig kinevettem őket és közöltem, hogy megalázónak tartom a "baráti" ajánlatukat, meg hogy ilyen hülyének néznek. Ez pont annyira piramisjáték mint az arany piaca. Két kvázi véges termék, csak az egyik sokkal de sokkal több embernek hozzáférhető, gyerekcipőben jár és sokkal praktikusabb és többet tud mint az arany. De tudom jól elvagy a piramisjátékos szövegeddel, lehet én is ezzel nyugtatnám magam ha 2 dollár óta nézném. Bíznék benne, hogy csak kiderül hogy egy nagy nulla és akkor nem voltam akkora balfácán. Pont ebbe. Az meg ne zavarjon hogy 2 dollár óta számtalan crash volt és számtalan ciklus indult, ahol beszálhattál volna kemény 5 ezer ft-al és akkor most nem csak pislognál, ha meg vesztesz 5 ezret, akkor mi van?
Törölt felhasználó 2019. 03. 19. 12:50
Előzmény: #8002  festina88
#8005

Tudod, ha nem irogatnék ide, már rég megszűnt volna ez a topic. A szárnyaláskor napi szinten több tízen irogattak, de most nagy a csend, mindenki bizonytalan, kezdenek rádöbbeni, hogy micsoda átverés volt kihírdetni, hogy elsöpri a pénzügyi rendszert. Sokan bedőltek a reklámnak, az 1 éven belüli 1 milliós árfolyamnak. Bizony ilyenek az emberek. Hiszékeny birkák.
Elég sok piramisjátékot láttam, sőt voltam ilyan kultúrházi teltházas előadáson, ahol 1-et beteszel és 100 pottyan ki , óriási ígéretekkel, dobpergéssel, fényjátékkel bolondították az embereket. Mivel az egyik "beszervezett" barátom kért meg, hogy kísérjem el, láttam az előkészületeket, a színjáték forgatókönyvét. Begyakorolt kérdések a beépített emberektől,  frappáns válaszok, pénzt lengető befektető és persze a parkolóban a szuper (kölcsönzős) autók. Aztán kapunyitás és kezdődött az előadás.
Igaz a kilencvenes évek végéről beszélünk, de kis pihenőkkel ez megismétlődik, egy kicsit változtatva a rendszeren, újabb és újabb sztorikat kitalálva.
Törölt felhasználó 2019. 03. 19. 08:30
Előzmény: #8001  Törölt felhasználó
#8004
Király, hogy megint tudod, ki mit és hogyan tett. No comment. A dollár nem értékmegőrző és költőpénz? :) A konteós logikáddal élve miért unná meg, hogy pénzt keresnek? :) A cikkhez pedig, ha nem lennél ilyen tájékozatlan, akkor tudnád, hogy a konkurencia virágzik, mindenki átpártolt oda, ezért zárnak be. Sztem meg inkább próbáld meghekkelni a btct, azzal töltsd az időd fórumozás helyett :) Hidd el magadnak, hogy ez lehetséges. :)
Törölt felhasználó 2019. 03. 19. 08:23
Előzmény: #8002  festina88
#8003
Fakír vagyok, erre ő ébresztett rá. :)
festina88 2019. 03. 19. 08:18
Előzmény: #8000  Törölt felhasználó
#8002
egyszerűen nem értelek,miért foglalkozol ilyen nemelemzo félékkel, de te tudod :) 
Törölt felhasználó 2019. 03. 18. 23:19
Előzmény: #8000  Törölt felhasználó
#8001
Látom forr a agyad, vagy a vized. Inkább siránkozz azon, hogy 20 ezernél nem szállták ki, 3xxx, nél meg be, te donkihóte. A pék is többet ér, mint a te nyávogásod. Hogyan lehet valami egyszerre értékmegőrző és költőpénz. A fiat -nak is csak azért van értéke, mert költik az emebrek. A btc-t nem engedik forogni, hogy végre felmenjen az ára. Ha mindenki elővenné a fiók mélyéről te is vehetnél 2 dollárért. A kereskedés nagy része a pumpának, meg a tethernek köszönhető. Közben a koinbárók megpróbálnak minél többet kivonni a piacról, hátha sikerül hiányt gerjeszteni és ezzel felverni az árát. Ez az egyetlen tervük, csak szerencsétlenségükre mindig van eladó, aki szabadulni akar tőlük.
A nagyobb gond akkor lesz, ha majd a coinbárók megunják, hogy a 2 dolláros coinokért kapott 20 ezer dollárt újra visszapumpálják a coinpiacba. Most még bizakodnak, a kisbüfik meg örülnek, hogy van ki felvásárolja, igaz bukóban, de nem 2 dolláron kell kiszállniuk.
Gondolod, hogy a coinbárók költik a BTC-t? Nem hiába történt ez: https://www.portfolio.hu/vallalatok/it/leall-a-bitcoinozassal-az-elso-legalis-bitcoinos-ceg.5.317831.html ; , látják, hogy nincs rá igény, a jó híre kezd megkopni. Nem lehet már vagyonokat keresni vele.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek