Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 03. 18. 22:21
Előzmény: #7999  Törölt felhasználó
#8000
tele
Törölt felhasználó 2019. 03. 18. 22:21
Előzmény: #7997  -pny
#7999
Az a baj, hogy engem ez a téma érdekel és pont ez van ezekkel az idiótákkal.
Törölt felhasználó 2019. 03. 18. 22:20
Előzmény: #7996  Törölt felhasználó
#7998
Maradjunk annyiban, hogy fogalmad sincs miről linkeltél. A javítások apróságok, a rendszert bedönteni nem lehet így. Tudsz kritikus hibát mondani az elmúlt 10 évből? Nem tudsz.
-pny
-pny 2019. 03. 18. 22:16
Előzmény: #7973  Törölt felhasználó
#7997
“Ha nem ért egyet oké, de a közértjével példálózik.”
.
20 éve írogatok tőzsdei fórumra, a Portfólióra 16. Ismerem ezt. Hagyd a francba. A kispapír topicok legalább kontraindikátornak jók. Ez még arra se.
Törölt felhasználó 2019. 03. 18. 21:49
Előzmény: #7994  Törölt felhasználó
#7996
'...tehát szart sem érne, csak annyit hogy duplán költhetne stb, na de akkor pont nulla lenne az értéke.'
.
Pontosan erről van szó. Mivel 24/7/365-ben forgatják a garázstőzsdéken, ezért bármelyik nap bármelyik percében 0-ra zuhanhat az ára. Elég egy kis porszem a virtuális semmi úgynevezett protokolljában, és annyi is volt.
.
https://bitcoincore.org/en/2018/09/20/notice/
Törölt felhasználó 2019. 03. 18. 20:51
Előzmény: #7991  Törölt felhasználó
#7995
Ja és várom, hogy sorold a mutyijait, csak párat, hiszen azt mondod rengeteg van belőle! Várja a fórum közössége, hogy mikről tudsz áruld el! Epekedve várjuk! Nem hagyhatod cserben a közösséget!
Törölt felhasználó 2019. 03. 18. 20:46
Előzmény: #7991  Törölt felhasználó
#7994
TE is jól beégetted magad a cimboráddal együtt. Mekkora analfabéták vagytok és osztjátok az észt! Szánalmas. De legalább már az egész fórum tudja, hogy annyi közötök van az egészhez mint Dzsudzsáknak az Aranylabdához! NEM LEHET A KÓDJÁT MEGHEKKELNI! Ahhoz erő kell és akkor se követnék a node-k, tehát szart sem érne, csak annyit hogy duplán költhetne stb, na de akkor pont nulla lenne az értéke. De nem is tudom minek magyarázok ilyen pontagyú alattomos embereknek. Előbb olvasnál utána annak amiről beszélsz.
Törölt felhasználó 2019. 03. 18. 20:41
Előzmény: #7990  Törölt felhasználó
#7993
Akkor most beáraztad magad. :)
Törölt felhasználó 2019. 03. 18. 20:40
Előzmény: #7989  Törölt felhasználó
#7992
Hideg. Messze jársz az igazságtól. A probléma az, hogy álmodsz valamit, aztán úgy adod elő mintha azt tudnád rólam. Ezt felénk úgy nevezik, hogy hazudik, hiába szépíted! Mint már számtalanszor leírtam értékőrző funkciója is jelentős lesz és tranzakciók szempontjából is az lesz. Bár tudom szerinted megkerülhető egy kvázi nulla költségű másodpercen belül tudó és végtelen skálázással bíró rendszer. :) Ehhez igazán idiótának kell lenni, ez vagy te. Ráadásul ez ami ezt tudja véges, vajon a terjedésével merre fog menni hosszabb távon az árfolyam? :) Nem igazán jártál közgáz suliba úgy látom, bár elég lett volna egy szakközép a pék helyett, hogy ne mantrázd ennek ellenkezőjét.  A végére tartogattad azt, ami miatt itt  vagy a béka segge alatt. :) Így megalázni magát csak egy ember képes, azaz TE! Belenyúlhat az algoritmusába? :)) Milyen szinten vagy te hülye a témához te jó ég? Ez egy nem túl bonyolult nyílt! forráskódú rendszer, aminek a kódja 10 éve kint van a neten, pár millió programozó látta eddig csak, ha maradt volna benne jelentős kiskapu már régen visszaéltek volna vele. Ja és elmondom neked, mert ostoba vagymég az alapjaihoz is még mindig: Akár te is átírhatof a BTC programját, márha tudnál hasonlót, (nyilván nem tudsz). Ehhez csak az kéne, hogy a hashelésre szolgáló erőforrások 51%-a felett rendelkezz, az meg ugye egy országnyi áram manapság+az eszközök. :) Ja és akkor se fogadná el a közösség. Fog menni biztosan! Imádom mikor a földbe döngölöd magad te idióta! Csak másokat ne hülyítenél vele! 
Törölt felhasználó 2019. 03. 18. 17:20
Előzmény: #7989  Törölt felhasználó
#7991
'..még az is elképzelhető, hogy az algoritmusába bármikor belenyúlhat.'
.
Ez bizony nagyon valószínű. A féltve őrzött inkognitójának is minden bizonnyal ez az oka. A Bitcoin Core nevű 'operációs rendszer' hajmeresztő mutyijairól nem is szólva. Az egész projekt egy hatalmas, szektabullshitbe csomagolt giga-lehúzás.
Törölt felhasználó 2019. 03. 18. 16:10
Előzmény: #7988  Törölt felhasználó
#7990
A mínuszolgatás nekem nem hír, csak a tehetetlen emberkék játékszere, hasonlóan a nyomdafestéket nem tűrő szavakat használókhoz. Ilyen suttyók azt hiszik, ha káromkodnak, vagy csúnya szavakat  kiabálnak, igazuk lesz. Pedig csak magukat minősítik.
Törölt felhasználó 2019. 03. 18. 15:11
Előzmény: #7987  Törölt felhasználó
#7989

Hasonlóan találgatok, ahogyan te is , 20 ezres donkihóte. Nem hazudozok, csak olvasom itt a tudományod, aszerint gondolom vettél, most meg csücsükélsz csendben, vágyakozva új csúcsok elérésére.
Az esti mesédet is szívesen elolvasom, milyen sokan használják fizetésre, gondolom ez nálad nem működik, sőt, a magasztalt nagybefektetőid sem arra veszik, hogy vásároljanak vele, csupán spekulációs céllal. Sok sok dollárt szeretnének vele keresni.
Megint jössz itt az amazonnal, te kevered az amlát a répával. Az egy működő, most már nyereséges cég, alkalmazottakkal és számtalan szolgáltatással.
A bitcoinnak az atyját sem ismerjük, még az is elképzelhető, hogy az algoritmusába bármikor belenyúlhat. Csak a garázstőzsdéken kereskednek, garancia semmire nincs, szabályozás nélküli bohóckodás.
Törölt felhasználó 2019. 03. 18. 08:16
Előzmény: #7986  Törölt felhasználó
#7988
Semerre nem megy az ár, te meg itt jössz a szokásos szarral. Amazon is egy szar azted mert mintha a picsába lenne az árfolyama a csúcshoz képest. Ennyit rólad. A rossz hírem meg az hogy kb 1 mínuszt adtam neked eddig, a többit mástól kapod kedves blokkláncszakértő kifliárus. Lehet azért mert mindenki látja hogy csak szarral dobálózól tények helyett? 25000 nél meg megint lufizol majd? Vagy jön a jó öreg nicknév váltás?
Törölt felhasználó 2019. 03. 18. 08:11
Előzmény: #7985  Törölt felhasználó
#7987
Tudom régóta, hogy a hazudozás az alap eszköz nálad. Ezekben a coinikban semmi plusz érték nincs, csak hype ez elég nagy különbség. A befektetési szokásaimról meg egy rohadt szót nem írtam még ide de te már tényként hazudozol, hogy mit tettem és mit nem. Kérlek idézd mikor vettem mit és adtam el! Ha nem megy akkor nyilvánvalóan hazudtál! Ismét, Mr. 2 dollár!
Törölt felhasználó 2019. 03. 18. 07:22
Előzmény: #7982  mereszZenesz
#7986

Sajnos néha le kell süllyedni egyesek szintjére, hogy megértse mit akarunk mondani. Már előkapta a titkos fegyverét is, a mínuszolást, jól megbüntet mindenkit, aki nem az ő nótáját fújja. Micsoda bosszú! Gyerekes, nem mintha érdekelne, mert ez nevetséges, sőt azzal sem tud megbántani, hogy személyeskedik (max visszaszemélyeskedek), ilyen emberekkel ezen a szinten lehet csak kommunikálni.
A BTC-re visszatérve, úgy látszik sikeres ez a mutatvány, a hétvégi pumpálással, hiszen általában megakad egy egy magasabb szinten. Tényleg zsákolhatják a nagyok, hiányt generálva, hogy aztán jól nyakonöntsék a kisbüfiket. Reményt kell kelteni és már kezdődhet az újabb raklámkampány a óriási igényről.
Nem tudja valaki, az Anker´t kocsma még mindig elfogadja a bitcoint? Mondjuk megtehetik a csillagászati áraik mellett.
Törölt felhasználó 2019. 03. 18. 07:01
Előzmény: #7978  Törölt felhasználó
#7985

A nagy tudományodat elteheted zsebre. Csak megemlítem, ha most sem figyelnél, hogy most is vannak újonnan elővarászolt coinok, csak nézegesd és válogass a https://coinmarketcap.com/ -on. Itt is vannak jó lehetőségek, csak fel kell ismerned. Nem kell drágán venned, hiszen https://coinmarketcap.com/currencies/rocketcoin/ ilyenek is léteznek, most egy hét alatt ötszörözött, egy óra alatt duplázódott. Most ingyen van! Vagy ami neked való a mostani csúcstartó https://coinmarketcap.com/currencies/zengold/, ami 1 hét alatt 2141 %-ot növekedett. Akár milyen furcsának tartod, a bitcoin is így kezdte, nem kell szomorkodnod, hogy lemaradtál. Itt a lehetőség!
Kisvukot nem én üldöztem el, velem mindig szóba állt, annak ellenére, hogy nem mindenben értettünk egyet. De ő sem fújta mindig a szekta himnuszt, ő egy jó üzletember és spekulált. Jól megtömte a zsebét, köszönhetően a magadfajtáknak.
Ha te nem ismerted fel, hogy 20 ezernél csak a lufi van pattanásig fújva, akkor amit lentebb írtál, magadra veheted. Most lehetne akár 5 BTC-d is nem csak 1, ha a csúcson eladtad volna és most visszaveszed. Ezt nem fogtad fel, te szerencsétlen?
Gondolkozz el egy kicsit, nézz tükörbe! Te 20 ezer dolláros donkihóte!
Törölt felhasználó 2019. 03. 17. 22:49
Előzmény: #7980  Törölt felhasználó
#7984
Leírtam  Kotorékeb Gyula! Értesz magyarul? Dekódolnád azt a hányásod, hogy ne csak te értsd?
Törölt felhasználó 2019. 03. 17. 22:48
Előzmény: #7981  Törölt felhasználó
#7983
Akkor is olcsó volt ma is. Lényegtelen ha 10 éves távon nézi valaki, aki nem te vagy mert erre képtelen vagy.
mereszZenesz 2019. 03. 17. 22:25
#7982
mindig van lentebb..... :)
Viselkedni kéne uraim !!
Törölt felhasználó 2019. 03. 17. 22:01
Előzmény: #7976  Törölt felhasználó
#7981
:))
 
dindike már tavaly 10k-nál is zsákolni ajánlotta... merthogy ott már roppant "olcsó" volt... :)))... vajon akkor hol szállhatott be előtte?
 
:)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek