Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukker 2019. 03. 11. 10:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#7840

"A nagy robbanás az értéktelen pénzekből való kimenekülés még csak ezután fog elkezdődni."
Igen, ja.
Miközben te is azon izzadsz, hogy jó sok dolcsira tudd beváltani.
És nyomod közben ezeket a mantrákat.
És nézegeted az árfolyamot, mikor lesz már sok-sok - értéktelen - dolcsi, hogy nyomhasd a "sell" gombot.
Ez a helyzet, csak nem tudom, miért nézel itt minket hülyének...
Törölt felhasználó 2019. 03. 11. 10:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#7839
Tudom. Ahogy azt is, hogy 200 usd árfolyamnál még 10 usd-nél vetteket is fogsz találni valami ősrégi usb-sticken.
goldi 2019. 03. 11. 09:52
Törölt hozzászólás
#7838
Törölt felhasználó 2019. 03. 11. 08:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#7837
Tényleg, hogyan halad Afrikában a kriptoforradalom? Merthogy kb. 1 éve még ez is a szektabullshit részét képezte.
goldi 2019. 03. 11. 08:30
Törölt hozzászólás
#7836
goldi 2019. 03. 11. 08:28
Törölt hozzászólás
#7835
Törölt felhasználó 2019. 03. 11. 08:21
Előzmény: #7833  Törölt felhasználó
#7834
Kíváncsi lennék, mi lenne, ha Trump azt mondaná (egy kis twitter üzivel), hogy a bitcoint be kell tiltani, mert Észak Kórea ebből finanszírozza a hadseregét, vagy egyes terrorista csoportok ezt használják  fegyvervásárlásra. Napok kérdése lenne , hogy eltöröljék.
Törölt felhasználó 2019. 03. 11. 08:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#7833

Jajmá!!! Ezt hallgattam a suliban, anno a redszerváltozás előtt, hogy a csúnya kapitalista kizsákmányolja az embereket. Ez van uraim! Ezt a rendszert akartuk, ezt kaptuk. A mostani "jó világ" a jegybankoknak köszönhető, eszetlenül tolják a pénz a zsebeinkbe, hogy össze ne zuhanjon a fogyasztás és vele együtt a gazdaság.
Ez megint csak ilyen reklámszöveg, hogy nem tudják tiltani. Meg sem próbálják. Ha nagyon akarnák, törvényekkel ellehetetleníthetnék, a blokkláncot nem, de az elfogadóhelyeket, tőzsdéket jócskán megszivathatnák, vagy a bányászokat, hiszen már csak az óriáscégeknek éri meg, azok meg nem tudnak elbújni.
goldi 2019. 03. 11. 07:46
Törölt hozzászólás
#7832
Törölt felhasználó 2019. 03. 11. 07:11
Előzmény: #7829  1ember
#7831

Éppen erről van szó! A mindenkori hatalom abból él és élt, amit adók formájában be tudott szedni. Nem fogják ezt a lehetőséget eldobni. Törvényt hoznak majd, hogy a criptóknál is nevesíteni kell minden tranzakciót, meg a bányászgatott coinokat. A technológia mindent feljegyez, csak nevesíteni fog kelleni, ki áll mögötte. Ez lesz a feltétel és aki eleget tesz ennek, azt hagyják, aki nem, azt majd üldözik.
Valamilyen szinten diszkrimináció, hogy a coinereket hagyják garázdálkodni, a bankszámlásokat meg szivatják. Aki mer, az nyer alapon, hasonlóan, mint a szürke-fekete gazdaságban. Engem bosszant, hogy én mindent becsületesen fizetek és vannak akik arra büszkék, hogy minden huncutkodást  megúsznak. Persze be merik vállalni, lehet nem alszanak nyugodtan, de ahogy látom, a hajuk szála sem görbült még meg.
Törölt felhasználó 2019. 03. 10. 22:45
Előzmény: #7829  1ember
#7830
Mint néhány hellyel előbb írtam, a magánszemélyek 99.x százalékának eszébe sem jut, hogy ilyen 'figyelemfelkeltő' módon használja a bankszámláját. Céges számlák esetében már óvatosabb volnék, bár az egyre mélyebbre lelátó NAV (és más országbeli megfelelői) miatt a cégeknél is százszor meggondolják már, érdemes-e ilyesmivel kockáztatni. A kriptók ennek az általános kifehéredési folyamatnak deklaráltan keresztbe akarnak feküdni, amit az Illetékes Hatóság egy bizonyos ingerküszöb áthágása esetén gyökeresen fel fog számolni (világszinten). Amíg csupán a mostani önfeledt garázstőzsdés, tetherpumpás játszadozás megy, csupán félszemmel figyelik a kispályát.
1ember
1ember 2019. 03. 10. 21:55
Előzmény: #7828  1ember
#7829

Ahhoz, hogy a bankszámlád adatait ellened fordítsák, nem sok kell. A vagyonosodási vizsgálatok alatt simán megtették, mondok is egy példát.
Vizsgálták egy vállalkozó rokonom, majd a vizsgálatot kiterjesztették az egész közeli rokonságra, rám is. A bankszámlán szereplő minden szarral el kellett számolnom, a készpénz kivéteket úgy tekintették, hogy én azt azon percen elköltöttem. Nem számított, hogy én azt csak megforgattam és később visszatettem, szerintük a később befizett pénz már teljesen új jövedelem volt aminek a forrásával megint 100%-ban el kellett számolnom. Egy olyan játék volt ez, ahol úgy hozták a szabályokat egyik percről a másikra, hogy ne nyerhessek.
Ha akkor készpénzt használok, nincs az egész tortúra, mert hát sajnos nem vagyonosodtam, nem volt mit számonkérni, csak megélni próbáltam. De arra jó volt, hogy megtanuljam, hogy a bankszámla csak Patyomkin-falu, azt úgy használni mint a készpénzt, nem érdemes.
Az, hogy a végén nem kaszáltak el, nem rajtam múlt. Esélyem nem lett volna ha a rokon akinél elindult az egész, nem segít ki. A privacy nem opcionális.
1ember
1ember 2019. 03. 10. 21:24
Előzmény: #7824  Törölt felhasználó
#7828
És akkor miért akkora a lakossági KP állomány amekkora?
Valójában nem természetes az, hogy magánszemélyek minden egyes elköltött forintja rögzítésre kerül. Ezt csak az elektronikus pénz hozta el az utóbbi néhány évtizedben, nagyon új dolog, amivel durván vissza is lehet élni. Ezt ahogy van, vissza is kell csinálni. Ha nem vagyok köteles elszámolni a kiadásamat mint magánszemély, akkor ne tessenek listázni azokat az idők végezetéig, amivel el kell számolnom, majd azzal el fogok.
Törölt felhasználó 2019. 03. 10. 12:05
Előzmény: #7826  kukker
#7827
Igen, ez is egy olyan szempont, melyet a kriptók képtelenek kezelni. Hibás BTC 'utalás'-nál - aminek ugye semmi köze az utaláshoz - kinél és milyen formában reklamálhat az 'utaló', ha valami probléma adódott a virtuális jel képzetes lenyomatának 'helyváltoztatása' közben?
kukker 2019. 03. 10. 11:37
Előzmény: #7824  Törölt felhasználó
#7826

"és magasról kakál a btc színlelt anonimitására, épp azért mert nincs semmi takargatnivalója."
Sőt, a helyzet ennek ellenkezője.
Sokkalta jobban igényel beazonosíthatóságot mindenki, hiszen ha mondjuk előre utalok vagy tévesen,  akkor tudjak számonkérni bármilyen dolog és ok végett.
I
Törölt felhasználó 2019. 03. 10. 10:21
Előzmény: #7824  Törölt felhasználó
#7825
Pontosan úgy, ahogy a 'forradalmárok' - pontosabban anarchisták - sem veszik számításba, hogy az emberek és a vállalatok a nyugalmat és kiszámíthatóságot sokkal többre becsülik mint az anonim felforgatók (ld. 'Satoshi') és a köré települt szekta ádáz térítési kísérleteit.
Törölt felhasználó 2019. 03. 10. 09:46
Előzmény: #7823  Törölt felhasználó
#7824
Ma a nemzetközi bankhálózaton keresztül már egyetlen dollárt vagy eurót vagy yent vagy frankot sem küldhetsz vagy fogadhatsz anélkül, hogy ne lenne azonosítható a pénz útja és a tranzakciók adóalanya. A koinok, de leginkább a btc/bch épp azzal reklámozzák magukat, hogy ezt az állapotot ők majd szépen visszacsinálják és akkor újra eljön a szabadság kánaánja. Nem veszik számításba, hogy a magánszemélyek és a gazdasági szereplők 99.x százaléka teljesen jól elvan a mostani helyzettel, és magasról kakál a btc színlelt anonimitására, épp azért mert nincs semmi takargatnivalója.
Törölt felhasználó 2019. 03. 10. 07:28
Előzmény: #7822  Törölt felhasználó
#7823

Hát én látom a különbséget, de azt le se meret írni. A műtárgyat és a további felsoroltakat legalább meg lehet fogni, tudjuk, hogy létező dolog, de a coinok egy virtuális kitaláció. Még digitális jel sem, csak egy nyom a blokkláncon.
Ráadásul meghazuttolja az eddigi rendszert, mivel ha valami véges mennyiségű és a nagyok folyamatosan nagy mennyiségben gyűjtik, már nem lenne eladó egy darab sem. Szerintem ez csak a jól bevált reklámszövegetek. Az ára sétálgat felfele, de ez csak oda vezet, hogy megint elő jöttek a hírek, szabályozni kellene. Na akkor aztán benézünk 3 ezer alá, mivel jópár érdekcsoport éppen a szabályozatlanásból húz hasznot.
Csak az a szerencséjük, hogy a törvényhozók nagyon elnézőek a coinokkal szemben, mintha nem is lennének, hagyják a feketegazdaságnak játékszerként.
Tudom, most rögtön fellázadsz, hogy minden tranzakciót le lehet követni.....hát igen, az anonym tranzakciókat. Röhej!!! Tudják, hogy mozog a coin, de ki mozgatja, azt már nem. Ez ám a nagy transzparencia!
Törölt felhasználó 2019. 03. 10. 01:31
Előzmény: #7821  Törölt felhasználó
#7822
Ha eddig nem fogtad fel mi a különbség, magyarázza meg neked akinek két anyja van.
Törölt felhasználó 2019. 03. 08. 17:59
Előzmény: #7820  Törölt felhasználó
#7821
Nagyon sok nagyjátékos vesz műtárgyat, gyűjtenek bélyeget, szalvétát, telefonkártyát, mégsem lesz belőlük nemzetközi fizetőeszköz. Gyűjtögetik, mert nincs hova tenni a pénzüket. Vannak egypáran, de százalékosan ki sem lehet fejezni a népességből. A nagy játéskosok mit érnek vele? Eldugják a páncélszekrénybe? Inkább ösztönözni kéne a tömegeket, hogy használják, nem felvásárolni előlük. Végül azt fogják elérni, hogy 500 nagyjátékosnak lesz fejenként 34 ezer darab,( ja tévedek, annyi nem fog jutni, mivel 10 százalékának nincs meg a hozzáférhetősége), aztán aukciósházakban licitálgathatnak egymásra.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek