Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 03. 06. 11:12
Előzmény: #7799  Törölt felhasználó
#7800
Még annyit, hogy aki felhalmozni akar és sok pénz áll mögötte az apránként fogja csinálni, mert nem drágán akar venni hanem olcsón, tehát nem érdeke felverni az árat idő előtt. Egy ember vagy aki a tényekkel vitatkozik (szélmalom?), kérlek fejtsd már ki, hogy akkor a nagy címeken miért nő a btck mennyisége ha nem azért mert felhalmoznak? Vagy ha szted hamisak az adatok azt hogyan lehet megtenni? Pont úgy lehetne, mint ahogy a btct feltörni jelenleg, azaz sehogy. Égesd még magad! :) Jól mulatok.
Törölt felhasználó 2019. 03. 06. 11:07
Előzmény: #7797  Törölt felhasználó
#7799
Nem sok butább ember van nálad itt, alap közgáz összefüggések nincsenek meg. Ja új tethert nyomtatnak az ok hogy növeli az árat, abból vehetnek btct. De a forgalom vazze? Azért magasabb a forgalom olyankor, mert aki tetherben pihenteti árfolyamemelkedésnél eladja a tethert és vesz btct, majd eladja. Micsoda mutatvány. És teszik ezt másik 100 coinnal is, naná hogy magas a forgalma. Érted a szót amúgy?
A másik téma: Tehát szerinted ami a blokkláncból minden hülye számára kiolvasható, hogy a bálnák felhalmoznak az szerinted nem igaz? :) Nincs több kérdésem feléd. :) Ez kb. olyan mintha azt állítanád, hogy 1+1 nem egyelő 2-vel. Bakker, mindig a legbolondabbak osztják az észt ez már törvény.
Törölt felhasználó 2019. 03. 06. 09:35
Törölt hozzászólás
#7798
Törölt felhasználó 2019. 03. 06. 06:59
Előzmény: #7795  1ember
#7797
Miért, a többit érted? Ez az egész csak mánia és mindenki arra spekulál, hogy sokat szakítson rajta. A coinbárók tesznek is érte, az ügyesebb kisbüfik meg meglovagolhatják a hullámokat. De nem coint akarnak, hanem dollárt. Sok sok dollárt. Ennek érdekében olyan híreket kerálnak, mint ez
https://variance.hu/2019/02/20/a-google-nyomott-egy-micdrop-ot/#more-3939amit ugye zotyó barátunk talált, böngészve a pozitívak között. (ha igaz lenne :-))
Azt meg kell hagyni, ügyesen csinálják és indi (nem) barátom meg van győződve, hogy a coinbáróknak csak a bitcoin kell, zsákolják ezerrel, de azt már nem kommentálja, hogy miért emelkedik az árfolyam. A tether pumpától--- hahó öcsi ---. Már elérte a napi forgalma a bitcoinét! A 2 milliárdos kapitalizációjú tether annyit forog mint a 70 milliárdos BTC. Jó kis pumpa! Senkinek nem tűnik fel, hogy akkor robbanik a tether forgalma, mikor a coinok árfolyama is szárnyalni kezd?Az utóbbi hír is - mondták a buszon- kategória, hogy 9% európainak van coinja. Itt csak az a kérdés, kiket kérdeztek meg, gondolom egy coinkonferencián gyűjtötték az adatokat, aztán ahogy lenni szokott, kozmetikázták is. Meg persze tudjuk, hogy jó sok srác az apuka villanyszámláját nem kímélve bányászgatott is, és 1-2 satoshi lapulhat valahol a fiók mélyén. A coinbirtoklás menő dolog, arra még mindig felfigyelnek, perszehogy behazudják.Még indinek mondanám, hogyha a bálnák zsákolnák, már nem lenne szabad coin a piacon, hiszen 100 milliárdból fel lehetne vásárolni az egész criptopiacot. Ennek ellenére csak pumpálgatással tudják tartani még ezt a szerény árfolyamot is.Egy újabb jó hír.....gondolom a coinerek dörzsölik a tenyerüket.....
https://www.portfolio.hu/vallalatok/it/gyilkos-jarvanyokat-allit-meg-a-bitcoin-technologiajaval-egy-magyar-ceg.316217.html
amit úgy értelmezhetnek, a BITCOIN még erre is képes!
zotyó 2019. 03. 05. 22:18
#7796
Arra a kérdésre, hogy: "Van-e valamennyi kriptopénzed?", már az európaiak 9%-a válaszolja azt, hogy igen.
A felmérést az ING készítette, ennek ellenére a 9% számomra hihetetlenül sok.
https://think.ing.com/uploads/reports/ING_International_Survey_Mobile_Banking_2018.pdf?fbclid=IwAR3kmmI5iqKLEGwIEfmdEuloZ_TP-esO80Gswm_-cLCmOd2184yTaf7h1Sg
Üdv
1ember
1ember 2019. 03. 05. 21:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#7795
👍 mindenesetre én nem értem ezt a Litecoin mániát, fundamentálisan szerintem semmi nem támasztja alá. bár voltak érdekes bejelentések, egyik se hűha.
mereszZenesz 2019. 03. 05. 14:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#7794
Bármi megtörténhet ;)
Törölt felhasználó 2019. 03. 05. 14:21
Törölt hozzászólás
#7793
Törölt felhasználó 2019. 03. 01. 15:49
#7792
"
https://www.portfolio.hu/vallalatok/titokban-sajat-kriptodevizat-fejleszt-a-facebook.316029.html
"A Facebook olyan kriptodevizát fejleszt, amellyel a társaság tulajdonában álló WhatsApp felhasználói tudnának pénzt küldeni egymásnak, míg az előzetes beszámolók szerint a társaság úgy tartaná stabilan a kriptodevizáját, hogy azt egy dollárt és eurót is tartalmazó devizakosárhoz kapcsolná.
A közösségi médiaóriás mindemellett az üzenetküldési szolgáltatásainak átalakításán dolgozik, a Facebook tervei szerint a Messenger, a WhatsApp és az Instagram integrációja több, mint egy évet is igénybe vehet, azonban az integráció által a Facebook kriptodevizája 2,7 milliárd felhaználó számára válna elérhetővé a későbbiekben."
Törölt felhasználó 2019. 02. 28. 18:20
#7791
A "tulipánkoin" komolyan gondolja a kriptobizniszt.
.
https://tulipmania.co/images/roadmap.png
Törölt felhasználó 2019. 02. 26. 15:32
Előzmény: #7758  Törölt felhasználó
#7790
Mintha pont az ellenkezőjével hülyítenéd itt a népet hónapok óta..:
https://kriptoakademia.com/2019/02/26/a-balnak-tovabbra-is-felhalmoznak
zotyó 2019. 02. 25. 19:50
Előzmény: #7788  zotyó
#7789

"A BTC jel állítólag nem fake, minden más meg igen"
zotyó 2019. 02. 25. 19:47
Előzmény: #7787  zotyó
#7788
"A cikket tegnap hajnalban írtam alvás helyett, majd reggel felkelve realizáltam, hogy ez a fakenewst bizony jól bekajáltam, de mivel nem szokásom takarítani magam után, ezért kint hagytam a saját bénaságom mementójaként és amúgy is annyira üde szinfolt lett az amúgy igen komor időszakban itt az aktuális bull trap hurrá optimizmusban, ami remélhetőleg immáron végre beindítja a capitulationt…"
zotyó 2019. 02. 25. 11:54
Előzmény: #7786  Törölt felhasználó
#7787
Ha volt már, bocs, nekem új:
"A Google mobile keyboardon (android alap és iOS hozzáadható keyboard) a pénznemek között megjelent váratlanul a Bitcoin szimbólum is."
https://variance.hu/2019/02/20/a-google-nyomott-egy-micdrop-ot/#more-3939
Üdv
Törölt felhasználó 2019. 02. 24. 22:32
Előzmény: #7783  Törölt felhasználó
#7786
Ez attól függ milyen időtávon nézed, mivel ez véges, hosszú távon nem fog lefelé menni, kivéve ha teljes érdektelenségbe süllyed, aminek kb. 0 az esélye, mert olyat tud amit semmi más a világon (és igény is van rá). Mostanában nem lesz olyan, hogy megkerülhető legyen. Nem egyszerű a bányászok élete, sok puffer kell tőkében és átgondolt tervek, olcsó áram. De ez már a nagyok gondja, kicsiknek esélyük sincs ezt bányászni. De mint mondtam nem ilyen fekete fehér, mert árfolyam csökkenésnél jó eséllyel a kibányászott btcéi száma is nőni fog, de ja olyankor van az ami most, hogy csak a legéletképesebbek tudnak fennmaradni, ami egy jó dolog.
Törölt felhasználó 2019. 02. 24. 22:25
Előzmény: #7782  Törölt felhasználó
#7785
Szóval hosszabb távon a hálózat kiszelektálja magának azt, hogy csak a leghatékonyabbaknak tudjanak maradni, nyilván mikor az árfolyam kilő felfelé a nehézség ezt lassabban követi le (új hardwerek beüzemelése nem gyors folyamat), ilyenkor a kevésbé hatékonyaknak is megéri egészen a medvepiacig.
Törölt felhasználó 2019. 02. 24. 22:23
Előzmény: #7782  Törölt felhasználó
#7784
Ezt értem, de ha bizonyos bányászoknak már nem éri meg akkor leállnak vagy megszűnnek. Mi történik ekkor? Esik a bányászás nehezsége, ezért aki marad annak ugyanazért az áramért több btc fog járni, szóval hülyeség árfolyamokhoz meg áramdíjhoz nézni. Annyi a lényeg, hogy akik olcsón szerzik az áramot kb. a végletekig nyereségesek lesznek, mivel akik nála drágábban azok hamarabb lelépnek. Ha 10 dollár lenne a BTC akkor is megérné bányászni, mert a nehézség ennek megfelelően beesne a fenébe, ami ugye a bányászok számától hash erejétől függ, ja és amit sokat hallok másik hülyeség, ettől a hálózat sebessége semmit sem lassulna. Tehát nem az van hogy minél több bányász annál gyorsabb hálózat.
Törölt felhasználó 2019. 02. 24. 20:36
Előzmény: #7771  Törölt felhasználó
#7783
Dollárról: Az teljességgel életszerűtlen, hogy valaki évtizedeken át nem kamatozó környezetben tartsa a pénzét
A Forint pld nagyobb mértékben inflálódik, mégsincs olyan ember,aki azért lett szegény, mert  a párna alatt tartotta a vagyonát,kivéve a legnagyobb válságokban. De ilyen válság a bitcoinban is van pld most esett 20 ezerről  3 ezerre. Nyugodtan odateheted a dollár inflációja táblázat mellé, csak a bitcoin 1 év alatt esett tizedére a dollár meg évtizedek alatt,amit az emberek kezelni tudtak időben.
Az lehet,hogy bányászni mindig megéri valakiknek ,de a forgalma csökkenhet, az árfolyama töredékére eshet. Nem valami biztonságos, sőt...kifejezetten veszélyes.
Törölt felhasználó 2019. 02. 24. 19:52
Előzmény: #7771  Törölt felhasználó
#7782
rákerestem és azt találtam,hogy az áram költsége meghatározó az előállításban és nem 50$-at találtam.hanem jóval magasabb értékeket
150$ és 20ezer$ közti költséget számolnak országonként, attól függően,hol mennyi az áram ára. Ekkor 8000$ körül volt a Bitcoin. De az olcsó
Egy szeptemberi cikk,amikor már csak 6-7000$ volt az árfolyam 
Az elektromos áram ára döntő tényező a kriptopénz bányászat fentarthatóságának és nyereségességének szempontjából. A Bitfarms bányász cég Kanadában olcsó, megújuló energiaforrásokra támaszkodik. A héten közzétett beszámolójuk alapján, 1 BTC kitermelése 1567 dolláros költséget jelent számukra....Elemzők szerint a BTC árfolyamának mélypontja a bányászok önköltségi árának megfelelő összeg lehet. A Bitfarms által közölt 1567 dolláros eredmény azonban csak a fele/harmada a legnagyobb bányász országokban feltételezett kiadásoknak, ami azt jelenti, hogy egy a mostaninál sokkal nagyobb és hosszabb medve piac során is képesek lennének a vállalkozás profitábilis működtetésére. 
szóval van itt probléma,ha az árfolyam esik és esik, kivéve,ha valakik be nem támasztják valahogy :) logikus lenne. 
Törölt felhasználó 2019. 02. 24. 19:46
Előzmény: #7780  Törölt felhasználó
#7781
miért nem küldi el ,amit beírtam?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek