Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 02. 15. 20:57
Előzmény: #7698  Törölt felhasználó
#7700

Ha nekem drágább a zsömle, akkor neked is. A pizzás elfogad étkezési utalványt? Azt tudod, hogy ott még több a jutalék? És gondolod, hogyha BTC vel fizetnél, olcsóbban kapnád?
A BTC-nél meg kell fizetned a visszaváltogatását rendes pénzre, ami ugye a garázstőzsdéken sincs ingyen.
Törölt felhasználó 2019. 02. 15. 20:49
Előzmény: #7697  Törölt felhasználó
#7699

Majd meglepődsz, hogy ugyanúgy fogunk majd fizetni, mint e-mail-t küldeni. Hiszen már nálunk is teszteleik, akár email címre is lehet majd utalni, azonnal a hét minden napján.
https://www.portfolio.hu/vallalatok/it/kozeleg-az-azonnali-atutalas-kozpontilag-fogjak-tarolni-az-adatainkat.304514.html
Törölt felhasználó 2019. 02. 15. 20:40
Előzmény: #7694  Törölt felhasználó
#7698
😂 Csak éppen az egyik esetben egy inflálódó valamiben tartod mondjuk dollárhoz képest durván, de ugye az is inflálódik, így aztán a végeredmény ugye.. Míg a másik esetben egy véges, sőt a sok elhagyással stb. szűkülő kínálatú valamiben tartod az értéked amiben éppen a legnagyobb bizalom van, az is marad és egy iparág fejlődik rá éppen a szemünk láttára, így a növekvő kereslet nem is lehet kérdéses, ami hát nem az elinflálásához fog vezetni. De ugye ehhez nem bika meg medvepiacokig kéne csak ellátni, hanem látni, hogy milyen mocorgások vannak a háttérben. És ugye most a bazi nagy medvepiacon is nő a tranzakciószám, az a tranzakció amit egyre olcsóbban tud a hálózat..De nyilván nem lesz rá igény. Nem analizátor barátunk meg nagyon elégedett a bankjával, azt már persze nem fogja fel, hogy ha rajta nem is de a pos terminál elfogadó befizeti a banknak az 1-2 százalékot. Amivel az ő kis zsömléje is drágább lesz. A btct megásolhatják, csinálják is, de azokhoz mind kötődik majd egy centralizált szereplő akiben bizalom sosem lesz akkora..Ha meg decent módon másolnak, akkor meg azért nem lesz sosem a btc előtt az a termék, mert már van ami 10 éve tudja ezt prímán.
Törölt felhasználó 2019. 02. 15. 19:39
Előzmény: #7696  Törölt felhasználó
#7697
Email neked egyenlő a pénzutalással..nyomokban sem érted a különbséget..A bankod meg beszedi rajtad máshol.
Törölt felhasználó 2019. 02. 14. 18:22
Előzmény: #7693  Törölt felhasználó
#7696

Ehhez még annyit fűznék hozzá, hogy ha bankkártyávak fizetek 0,5% ot írnak jóvá a vásárlásimból és ha 120 ezer forintot érkezik havonta a számlára, ingyenes a számlavezetés. A környékünkön már csak a WC-s néninél nem tudok vele fizetni, már a közjegyzőnél is van "kártyaleolvasó", de ma a futárszolgálatnak is azzal fizettem.
Elhiszem, hogy vannak országok, ahol ez nem működik, de szerintem a fejlett világ, ahol forog is a pénz, ott ez van elterjedve. Természetesen nem a kontinensek közötti pénzmozgásról írtam, de ahogy látjuk, már azt is saját kezükbe veszik a bankok. Szerintem van más technológia is, mert ha az e-mail is másodperceken belül megérkezik Amerikába, ugyanígy mehetne a pénz is. Csak akkor nem szedhetnének az expreszz átutalásokért pótdíjat.
Ez egy kicsit úgy van, mint mikor elvittem kihivatni a fényképeket, és kérdezték, sürgős-e. Mondtam nem kell sürgősen, mikor jöhetek vissza?  Nekiállok most, úgysincs mit csinálnom, 10 perc múlva kész. Az expressz 2 óra és + 30%.
Törölt felhasználó 2019. 02. 14. 18:16
Előzmény: #7694  Törölt felhasználó
#7695
olyan deviza nem volt, nem lesz soha,ami kiküszöböli a gazdasági változásokat és stabil árfolyama van,mint ahogy a bitcoinnak sem stabil. ez ellentmond a pénzügyi rendszer működésének. paradoxon.
Törölt felhasználó 2019. 02. 14. 18:12
Előzmény: #7688  Törölt felhasználó
#7694
majd minden bank ,nagyobb pénzügyi szervezet fejleszt sajátot,hiszen pénzük van rá megfizetni a legjobb programozókat. ha meg lesz akarat arra,hogy ez a nemzetközi pénzügyi rendszerben is ilyen okos és gyors pénzmozgások legyenek,akkor meg közösen fejlesztenek egyet.
a bitcoin és társai  nem sepert el semmit és nincs abban a helyzetben,hogy ők diktálják a feltételeket. Különösen, mióta az értékük is egyre kisebb.
ki van építve valami - ez a bitcoinra épülő infrastruktúra - ,amit használnak ugyan világszerte,de nincs monopolium, vagy olyan előny,ami megakadályozná, hogy könnyen átvegye a helyét valami másféle ,ami a hivatalos bankrendszer fog fejleszteni bejáratni és használni. a bitcoin el fog halni csendben, a technológia meg elterjed számos változatban, mégha nem is egy rendszer lesz.
minek egy - devizára épülő -  rendszer,ha nincs szükség rá? sok kis/nagyobb  blockchain rendszer lesz itt-ott-amott. nem kell rá külön deviza,hisz azok már vannak. a bitcoin felesleges már most is.
Törölt felhasználó 2019. 02. 14. 17:55
Előzmény: #7690  zotyó
#7693

Én is így gondolom, a bitcoinnak csak az edzőpálya marad. A bankok lesznek olyan erőszakosak, hogy meggyőzik a törvényhozókat, nekik kedvezzenek. Akinél a pénz, ott a hatalom. Majd intéznek egy két ellenőrzést a garázstőzsdéknél, meg a tethert is jobban megvizsgálják, aztán szépen uralomra törnek.
Elvégre itt is az volt a reklámszöveg, hogy azonnali utalás, szinte ingyen. Az embereket nem érdekli más és nagyobb bizalommal vannak az iránt, ha tudják kik állnak valami mögött. Szerintem.
Törölt felhasználó 2019. 02. 14. 17:47
Előzmény: #7691  Törölt felhasználó
#7692

Ez az új egetrengető hír? De ez nem új csoda, hiszen már 5 évvel ezelőtt a lengyel légitársaságnál is elfogadták, Ausztráliában már a szolgáltatóknak lehet ezzel fizetni, meg sosrolhatnám. Akkor még nagy szó volt. Szinte az összes nagyobb webshopnál is ott van a lehetőség, szerintem ez a legegyszerűbb feladat, bejelenteni, hogy elfogadjuk és nyitni egy applikációt, hogy ez működjön. Még szerződni sem kell senkivel, mivel ez egy  "közkincs".
Majd az lesz a kérdés, ki fog náluk ezzel fizetni és biztosan lesz jópár emberke.
Azt gondolom valahogy megoldják, hogy rögtön átváltsák dollárra, ahogy szinte az összes coinelfogadó teszi. Szerintem étkezési utalványt is elfogadnak, manapság ez nem olyan csoda. Persze van reklámértéke, de már sehol nem fog megjelenni a címlapon, úgy, mint 2017 előtt.
"Falatozzál inkább:
Csak azt tudnám, honnan tudtad, hogy éppen most vacsoráztam. :-) Persze nem pizzát, azt meghagyom a taljánoknak,  és nem is BTC vel fizettem. 
Törölt felhasználó 2019. 02. 14. 17:03
Előzmény: #7689  Törölt felhasználó
#7691
Ez egy kevésbé  jó nap lehet Neked. Falatozzál inkább:
https://kriptoakademia.com/2019/02/14/a-vilag-legnagyobb-pizzeria-halozata-mostantol-bitcoint-is-elfogad
#semmiresejósenkisefogadjaelkinekérnémegsenkinek
zotyó 2019. 02. 14. 16:59
Előzmény: #7686  Törölt felhasználó
#7690

Valamire biztosan használni akarják, de a Bitcoin más pályán focizik, mint egy bank centralizált stabilcoinja.
Üdv
Törölt felhasználó 2019. 02. 14. 16:51
Előzmény: #7688  Törölt felhasználó
#7689
clón= klónt
Törölt felhasználó 2019. 02. 14. 16:49
Előzmény: #7686  Törölt felhasználó
#7688

Itt csak saját tokent fejlesztettek, csak az a kérdés, melyik blokkláncon fog futni. Esetleg egy ripple clón varázsoltak.
A bitcoin blokklánc csak a BTC-t kezeli, állítólag alkalmas okosszerződések futtatására, de a legrégebbi és legjobban megosztott blokkláncra valahogy nem alkotnak ilyeneket. Szerintem meg van az oka, lehet mégsem alkalmas rá.
mereszZenesz 2019. 02. 14. 16:20
Előzmény: #7686  Törölt felhasználó
#7687
Ugyan , dehogyis ;)
Törölt felhasználó 2019. 02. 14. 15:12
#7686
Törölt felhasználó 2019. 02. 13. 09:53
Előzmény: #3503  Törölt felhasználó
#7685
Hogy állnak az aranyba mártott bitekkel házaló vándormutatványosok? 🤣😂
 
"executive board" figurákat érdemes... 😲
Törölt felhasználó 2019. 02. 13. 09:29
Előzmény: #3023  Törölt felhasználó
#7684
500-nál még mindig duplázni fognak...😁
Törölt felhasználó 2019. 02. 13. 07:18
Előzmény: #7682  mereszZenesz
#7683

Új lehetőséget a meggazdagodásra? Mert ezt sokan remélik, teljesen mindegy, hogy mi van mögötte, az árfolyam a fontos. Tudom, a tőzsdén is ez megy, de ott legalább van fudnda, vagy akármi a cég mögött. Itt amint csökken a bizalom, mehet a szemétbe, mert egyenlőre csak a hit tartja fenn.
Biztosan fut már jópár okosszerződés, ami működik, de az általában nem a nagyközönség számára íródott. Egy egyetemi diákbizottság elnökét meg lehetett volna választani egy excel táblázattal is, nem kellett volna bokklánc, sőt, jópár cég a belső ügyeit is nyugodtan el tudja intézni anélkül.
mereszZenesz 2019. 02. 12. 22:20
Előzmény: #7681  Törölt felhasználó
#7682

A "nem felhasználó barát" nem azt jelenti, hogy lehetetlen, csak azt, hogy nehéz..
Amúgy nem világmegvaltast várunk az kriptoptol hanem új lehetőségeket... Én legalábbis...
Törölt felhasználó 2019. 02. 12. 20:46
Előzmény: #7680  Törölt felhasználó
#7681
Valaki olvasgatja Variance blogját? Az ethert nagyon szidja, azon futna az "okosszerződésük" de  állítólag nem felhasználóbarát. Pedig a jövő csodájáról beszéltek. A hozzászólásokban is van jócskán kritika.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek