Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 01. 18. 14:08
Előzmény: #7459  zotyó
#7460
Az igaz lehet, hogy az LN bárhol működhetne, nincs köze  a bitcoin lánchoz, ha dogecoint teszel bele, akkor is működne?
zotyó 2019. 01. 18. 12:19
Előzmény: #7458  Törölt felhasználó
#7459
Ne feledkezzünk el a Lightning Network fejlesztéséről. Ha működésre kész állapotba kerül, akkor nem csak azonnali és ingyenes fizetési rendszert eredményez, de okosszerződések futtatására is alkalmassá teszi a BTC hálózatát.
"Capable of millions to billions of transactions per second across the network.
"https://lightning.network/
Az pedig,  hogy a  blockchainben rejlő lehetőségeket komoly cégek is egyre intenzívebben kutatják, szerintem növeli az általános bizalmat a bitcoin felé is.
https://kriptoakademia.com/2019/01/18/a-seat-is-blokklanc-termek-fejlesztesebe-kezd
Egy friss írás a LN-ről:
https://virtualis.cash/miert-lehet-a-bitcoin-lightning-halozat-egy-igazan-jo-lehetoseg-a-gyors-tranzakciokra/?fbclid=IwAR25No4mCAvNj2Aa9HsrOiEw6LcZIwawKsayd2ufyACREhRZc74DXjgqeIM
Üdv
Törölt felhasználó 2019. 01. 18. 08:18
Előzmény: #7457  buyandhold
#7458
Én ezt már többször leírtam, hogy a bitcoin blokklánc csak a saját maga előálított BTC kezelésére képes. Ha az a szenyaárus nem fogadta volna el annakidején a hamburgerért, lehet azóta is csak egymásnak mutogatnák a BTC szekta tagjai, hogy mennyit sikerült felhalmozni, hasonlóan, mint a videójátékok megszállottjai, az elért pontokat, rekordokat. Sőt online versenyeket szervezve.
buyandhold 2019. 01. 18. 07:58
Előzmény: #7456  Törölt felhasználó
#7457
Blokklanc nelkul mar szavazni  sem lehet, nem tudtad :) Ha valaki csinal egy blokklancot tartalmazo wc-t, akkor mar azt sem lehet nelkule :)
Viccet felreteve jo lenne, ha lenne egy olyan valasztasi rendszer amiben nem lehet csalni. De azt ugysem tudnak kotelezove tenni(pl. Magyarorszagon), masreszt azzal is lehetne csalni. 
Szertinem itt a legsulyosabb, hogy sokan nem ertik, hogy attol, hogy valahol valaki blokklancot hasznal, attol a BTC nem lesz ertekesebb. Olyan mintha arrol szolna a hir, hogy a papirt milyen sok helyen hasznaljak, es amiatt er tobbet a papirpenz...
Törölt felhasználó 2019. 01. 18. 07:14
Előzmény: #7454  zotyó
#7456

Nem ismeren a működését, de gondolom megint túl van csak lihegve a blokklánc szerepe és nyugissan meg tudták volna oldani nélküle is. Valaki leírhatná, hogy egy ilyen szavazás hogyan működik, a kifejlesztett applikációt hogyan használják, mert ugye a szavazás legfőbb problémája, hogy ne lehessen csalni. Hogyan és mi szerint lettek a választók regisztrálva? Mert ha anonym a rendszer, bárki beregisztrálhat. Az ifjúsági parlamentnél nem nagy a tét, bezzeg nálunk!
Nem csodálkoznék, ha SMS ben lehetett volna szavazni és a rendszer kiszűrné az 1 telefonról beküldött további szavazatokat. Mi ebben a csoda? Ja a blokklánc?
Valaki tényleg megírhatná, ez hogyan működik! Esetleg a 15 ezer résztvevő már alapból beregisztrált az applikációba, szóval hasonló egy zártkörő facebook csoporthoz? Nálunk is van ilyen sulicsoport  és dzsasztin bíbör 4x is jelen van, legalábbis arcát adta egy egy ifjú titánnak. :-)
kukker 2019. 01. 18. 04:26
Előzmény: #7454  zotyó
#7455

Ez egyszerűen elképesztő.
Már csak a matematikát kellene levezetni, hogy ettől majd miért emelkedik mondjuk a BTC vagy az ETH.
zotyó 2019. 01. 17. 21:04
#7454
"Még tavaly decemberben Oroszország Saratov régiójában “ifjúsági parlamenti választást” tartottak, nem is akárhogyan: egy blokklánc alapú választási rendszer alkalmazásával. A hatóságok közlése szerint nagyjából 15 000 ember vett részt az eseményen, az orosz Kaspersky Labs által fejlesztett, Polys névre keresztelt szavazási megoldás adta a technológia alapját.
A cég szerint biztonságos, anonim és skálázható eszközt készítettek szavazásokhoz, az Ethereum okosszerződések felhasználásával, a választási csalásoknak véget vetve. A tavalyi választások során 110 szavazófülkét használtak, a szavazásra jogosultak emellett telefonjaikkal is szavazhattak."
https://kriptoakademia.com/2019/01/17/az-eddigi-legnagyobb-blokklanc-alapu-szavazast-mondja-magaenak-oroszorszag
Üdv
Törölt felhasználó 2019. 01. 17. 10:34
Előzmény: #7452  Törölt felhasználó
#7453
Jellemzői:
  • Alapjegyzési mennyiség: 1.080.000.000 db 
  • kupon jellegű kripto-eszköz
  • Minden regisztráló 0,05 BTC értékben FreeHARD-ot kap,
  • A verifikáció után HARD-ban jelenik meg.
  • A rendszer automatikusan felajánlja a kibocsátandó 200 CoverNote-ot, melynek költsége fedezhető vele
  • A Hardok, majd a BitHardok mennyisége határozza meg a kibocsátható Kripto-csekk, azaz a CoverNote mennyiségét.

:)))))))))))))
 
ha sietsz, még bekerülhetsz a Csapatba!!!... aki lemarad az kimarad!!...:)))))
Törölt felhasználó 2019. 01. 17. 06:57
Előzmény: #7451  Törölt felhasználó
#7452

Ezt  a variance.hu -ról másoltam be, nem az én gondolataim, a  fórumban olvastam.
https://www.bitcoinbazis.hu/smart-crypto-note-scn-a-kriptopenz-nelkuli-kriptopenz/https://ponzifigyelo.wordpress.com/2019/01/12/smart-crypto-note-scn-a-kriptopenz-nelkuli-kriptopenz/
https://coincolors.co/2019/01/13/kriptopenzt-inditott-pablo-escobar-testvere-hirosszefoglalo/ (itt az 5. hír) Úgy néz ki, valami megmozdult! Mindenki figyelmébe ajánlom az oldalon a videókat, főleg ezt: https://smartcryptonote.com/mentorprogram/ Ez maga a klasszikus piramis. A videón ez a Hugauf Árpád nevű tag definíciószerűen mondja el a minden sallangtól mentes, lecsupaszított, nettó pilótajáték rendszerét. Elképesztő, még hallgatni is. Azt nem értem, az ilyet miért nem lehet beszüntetni rögtön? Csinálok egy nyilvánvaló piramist, rámondom, hogy vásárlói közösség, és mehet minden gond nélkül?
Törölt felhasználó 2019. 01. 16. 06:49
Előzmény: #7450  mereszZenesz
#7451

Ezt nem gondoltam volna! Akkor itt ez nem holtomiglan holtodiglan kapcsolat volt. Megértem! Állítólag ez 7 évenként változik, egyik pszichológus állapította meg, hogy a legtöbb válás ilyen periódusokban történik. Szetintem nem vagy egyedül, a tőzsdei mozgás is arra utal, hogy egy két coinbáró játszadozik csak vele, meg persze a japánok.
Azért remélem nem hagysz itt minket, most már lehet negatív véleményt is írni. Ezt nem bántásból írom, szeretem ezt a kis csapatot.
Akkor már tudom ki tolja felefelé a kpack-ot meg a plotinus-t. :-)
mereszZenesz 2019. 01. 16. 02:41
#7450
A hétvégén eladtam minden cryptomat ( BTC, ETH ) . Nekem úgytűnik megyünk tovább lefelé... És volt egy megérzésem is a feb27 is határidővel is, hogy megint elutasitják  a Nasdaqrol a BTC-t...
Perr pill nincs pozicióm de szemem a pályán :)
Törölt felhasználó 2019. 01. 14. 18:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#7449
Na, ekkora hülyeséget még itt is régen olvastam. Mi köze hozzá szted? Alacsony ár miatt zárnak be bányákat most, szval inkább fordítva van ez. 
Törölt felhasználó 2019. 01. 14. 18:19
Előzmény: #7444  Törölt felhasználó
#7448
Vannak erre olyan szofisztikált rendszerek hogy ihaj, eleve arbitrázsrobotok nézik a tőzsdéken az árakat és csapnak le ha tudnak. Forgalmat is figyelnek meg a fene tudja mit, alakzatokat, támaszokat, manapság twittert is social mediat is és döntenek. És akkor még nem is karteleztek, játszottak össze.
Törölt felhasználó 2019. 01. 14. 18:00
#7447
100 dolláros zuhanás után újra egy jó kis 100 dolláros ugrás. A hétvégére vártam, úgy látszik taktikát változtattak.
Törölt felhasználó 2019. 01. 14. 09:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#7446
Gondolod, hogy ez ilyen egyszerű? A maszek tőzsdéken a már kibányászott BTC-k forognak, nem hiszem, hogy erre hatással lenne a bányászok működése. Sokkal inkább a coinbárók huncutkodása lehet a mozgatóerő, a hullámokon lehet sokat keresni, csak itt az a kérdés, mennyi "cégen kívüli" kereskedő, kisbüfi mer beszállni, akiket aztán ki lehet zsebelni.
13791379 2019. 01. 14. 09:02
Törölt hozzászólás
#7445
Törölt felhasználó 2019. 01. 14. 08:08
Előzmény: #7443  Törölt felhasználó
#7444

Ezt már többször leírták, de ez gyakorlatban hogyan működik? Fut egy számítógépes program, ahol berakják 18:00-ra, hogy add el a coinokat 3500-on, így mivel 100 dollárral olcsóbb, ezek a tranzakciók teljesülnek, aztán újabb parancs, hogy vedd őket 3600-on, akkor viszont amíg az olcsó koinok nem fogynak el, nem ugrana fel az árfolyam.Az nem úgy van, hogy akkor megkapom a 3501-től 3600-ig az összes koint?
Lehetséges, hogy más nem is kereskedik a garázstőzsdéken, illetve a normális eladási ár köszönő viszonyban sincs az aktuális árral?
Törölt felhasználó 2019. 01. 14. 07:28
Előzmény: #7442  Törölt felhasználó
#7443
Nyilván robotok, de azok dolgoznak felfele meg lefele is, rövid távon van szerepük az árfolyamban, hosszabb távon meg mindent beáraz a piac. Rveknél is ez van csak ott a nagyobb likviditás meg szabályozottság miatt nem olyan látványos. Nagy részvények is képesek 10 % ot esni hír nélkül. Ezzel együtt kell élni a nagy tendenciákat nézni, azt meg nem a robotok kereskedése határozza meg hanem a cucc fejlődése terjedése.
Törölt felhasználó 2019. 01. 13. 22:40
Előzmény: #7441  Törölt felhasználó
#7442

Igazad lehet ezzel az áramfogyasztással, talán. Ráadásul ahogy forog a Föld, folyamatosan ki lehet használni az "éjjeli áramot".
Azért lenne egy kérdésem, mivel magyarázod ezt a lépcsőzetes ármozgásokat, ha nem művien van fenntartva az árfolyam? Ez nem életszerű, hogy 1 perc alatt zuhan 3%-ot, azután ott stagnál, aztán ugrik ugyanennyit és megint jöhet a relative vízszint.
Törölt felhasználó 2019. 01. 13. 20:17
Előzmény: #7439  Törölt felhasználó
#7441
Mindig magyarban vagytok leragadva btct illetően..máshol meg többet fúj emiatt. Mindegy is. És ha azt bányásznak az neked fájna? Most kb a felesleget vagy eladják szarét húgyért vagy gondolom olyan is van hogy át se veszi a hálózat, akkor meg kikapcsolják. De valaki majd jobban tudja. Bankokat is itteni viszonyok alapján ítélik meg egyesek mikor idén is vagy 3 ország lenullázta a valutáját.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek