Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 01. 11. 12:04
Törölt hozzászólás
#7400
gyula1971
gyula1971 2019. 01. 11. 12:03
#7399
Erre kíváncsi leszek,amúgy a cikk nem olvasható.
10:55 | Bitcoin: közel lehet egy újabb fordulat
Törölt felhasználó 2019. 01. 11. 09:43
Előzmény: #7396  Tazsomaru
#7398

Nem győzögetem, barátkozok. Nekem nem drága az időm, csak lassan, szépen....
Gondolj bele, ha nem lenne vitapartnerem, elhalna ez a topik. Újat ők sem tudnak mondani, akkor hát legyen körbe-körbe mindig ugyan az.
Amikor elkezd személyeskedni, annak az a jele, hogy sarokba szorult. Ez alapvető emberi tulajdonság. Ennek az utolsó fokozata, mikor a helyesírási hibákra, vagy elütésekre kezdenek figyelmeztetni.
Na ott még nem tartunk.
Törölt felhasználó 2019. 01. 11. 08:12
Előzmény: #7395  Törölt felhasználó
#7397
#182: "Ha valamit csak azért veszel mert abban reménykedsz, hogy holnap amikor felkelsz magasabban lesz az ára, akkor ahhoz az kell, hogy többen jöjjenek a cuccba mint amennyien otthagyják. És ezt elérheted és akár még öngerjesztő is lehet a folyamat egy darabig, sőt akár egészen elképesztő számokig is elmehet, de aztán persze rossz vége lesz... így hát a kriptovalutáknak is csúfos végük lesz. Aztán amellett, hogy ez az eszköz értékalapon semmit sem termel, ott van az a probléma is, hogy bevonz egy csomó sarlatánt meg mindenféle fazont, akik aztán létrehoznak rá különféle tőzsdéket meg amit még akarnak. Aztán jönnek a kufárok, akik jó alkalmat látnak a cuccban arra, hogy alaposan megkopasszák a gazdagodni vágyó, de az egészből egy kukkot sem értő népet, akik előtte azt , hallották, hogy a szomszéd is a cuccon gazdagodott meg. Rossz vége lesz ennek." (Warren Buffett, 2018 május, Omaha, Berkshire Hathaway részvényesi közgyűlés)
 
))
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 01. 11. 08:03
Előzmény: #7395  Törölt felhasználó
#7396
Szerintem hagyd. Én már feladtam. Alapfogalmakkal nincs tisztába, keveri a szezont a fazonnal és érvek helyett személyeskedik folyton. Ezt a "hazudsz" szöveget kisvuktól tanulhatta. Nem éri meg az ídőt.
Törölt felhasználó 2019. 01. 11. 07:51
Előzmény: #7394  Törölt felhasználó
#7395

Természetesen vannak olyan részvények, ahol 1-2-3 ember a fő tulajdonos, de ott azért az árfolyam manipulálás nem ennyire látványos. Ezt csak a nem ellenőrzött piacon tehetik meg, a rendes tőzsdéken megpróbálják kiszűrni ezeket.
Ezek a 200 dolláros merőleges esés, kelés mozgások nem igazán jellemzőek a hasonló kapitalizációjú részvényeknél. Hír nélkül. De hát a coinoknál a hír az a " mondták a buszon " kategória.
Törölt felhasználó 2019. 01. 11. 05:28
Előzmény: #7392  Törölt felhasználó
#7394
A részvénynél meg a részvénybárók. Kicsit se érzed mennyire vagy nevetséges igaz?
Törölt felhasználó 2019. 01. 11. 05:27
Előzmény: #7391  Törölt felhasználó
#7393
Tehát ismét hazudtál mivel nem bírsz írni olyat amit nem manipulálnak? Terelgetünk jó szokás szerint? Írd le ezt nem kell a terelés. Hazug, kivénhedt senki...
Törölt felhasználó 2019. 01. 10. 18:32
#7392

Furcsa módon a tether megint pörög ezerrel, meg ha jól látom, varázsoltak hozzá egy kicsit.
A coinoknál jól sejtettem, a coinbárók pumpálják, beütik a robotnak az árfolyamot és beszedik a hiszékenyek adóját. Szerintem a mostani szint is az ő művük.
Törölt felhasználó 2019. 01. 10. 18:26
Előzmény: #7390  Törölt felhasználó
#7391

A szent grálodat már megtaláltad, hajrá BTC. Neked ennyi elég.
Törölt felhasználó 2019. 01. 10. 18:12
Előzmény: #7389  Törölt felhasználó
#7390
Válaszolnál a kérdésemre is? Vagy csak a szokásos terelés megy? Mit tanultál te amire annyira büszke vagy? Csak hogy tudjam már merre keressem a szent grált! 😂🤣😅
Törölt felhasználó 2019. 01. 10. 18:09
Előzmény: #7388  Törölt felhasználó
#7389

Először is fektess magadba, művelődj, tanulj! Rádfér. Ez nem spekuláció, hanem hosszútávú befektetés.
Törölt felhasználó 2019. 01. 10. 17:19
Előzmény: #7387  Törölt felhasználó
#7388
Te nagyon okos. Miben nincs spekuláció? Kérlek írj három példát! Ja az is azért, semmi köze a népességhez stb. Konteos bolond vagy. Hosszú távon nincs spekuláció piaci beárazás van. Nem férhetnél hozzá? Plusz a többi hülyeség mutatja hogy az alapokkal sem vagy tisztában. Várom a három példád mibe érdemes fektetni amiben ugye nincs spekuláció! Te annyira egyszerű vagy, hogy fel sem fogod hogy magára a hálózatra építve kapod a szolgáltatásokat. Amit ugye másolhatsz de az soha nem lesz olyan hiteles, mivel valakihez kötődni fog. Várom a három példád Mr. 2 dollár! 😀
Törölt felhasználó 2019. 01. 10. 16:48
Előzmény: #7385  Törölt felhasználó
#7387

Szerintem tükörben látod a legnagyobb  hólyagot. Te teljesen félre vagy vezetve. A termőföld ára is spekuláció miatt megy fel, de igen, amit megtermelnek, azzal az embereket lehet megetetni. A csodakütyüddel meg beetetni. Más a jelentése!
A gugli jel nem ér semmit, csak a cég ami adja a szolgáltatást. Reklámokat ad el, meg ezerfajta tevékenységet végez. A bitcoin lánc, meg csak a BTC-t regisztrálja, ha nem hoztak volna létre garázstőzsdéket, még hozzá sem lehetne férni, csak bányászni.
A részvénnyel egy cégbe vásárolod be magad, ami általában termel illetve szolgáltat. Nem részvényt gyárt, a bitcoin viszont azért gyártja a BTC-t hogy legyen mit evidálnia.
Egy kicsit olyan, mintha azért hozták volna létre, hogy saját részvényeket állítson elő, hogy azt oszthassa szét azoknak, akik előállítják a részvényt.
Lehet, hogy neked túl komplikáltan írtam le, de olvasd el többször, egy idő után felfogod majd, mit is akartam mondani.
Törölt felhasználó 2019. 01. 10. 14:10
Előzmény: #7382  pitcairn2
#7386
Nem, ezek tények.
Törölt felhasználó 2019. 01. 10. 14:09
Előzmény: #7384  Törölt felhasználó
#7385
Akkor kérlek menj agrár topikokba is és oszd az észt miért várnak drágulást, mikor egyre több az ember azaz nő a kereslet hosszú távon több embert kell ugye etetni, föld meg egyre kevesebb van amin lehet termelni, addig se itt vagy. Részvényt se vegyen senki szted mert pont azt is manipulálják, ugye ebben nem vitatkozol? Szted akarok veled barátkozni? Egy hólyaggal? 😂 Köszi de nem, ott van neked a gugli. Ami egy jel ugye. 😂 Az Amazon is egy jel szted. Maradjunk annyiban hogy nem értesz a jelekhez maradi emberként.
Törölt felhasználó 2019. 01. 10. 12:44
Előzmény: #7380  Törölt felhasználó
#7384

Jó meggyőztél, a közeljövőben 1 millió dollárt is elérheti az ára.
Most már okos vagyok? lehetünk barátok?
És a reggeli órákban nem esett 200 dollárt 1 perc alatt az árfolyam, hanem emelkedett, hiszen a decemberi aljhoz képest már 20%-os rallyn vagyunk túl.
A legnagyobb forgalmat a nálunk fényévekkel fejlettebb és okosabb japánok csinálják, megelőzve az amerikaiakat pontosabban jent váltanak be legtöbbet.
Satoshinak igaza volt, a műve a csodák kategóriájába tartozik, ilyet még nem látott a világ.
Amikor majd kitisztul a kép, csakis a bitcoin maradhat, sem arany, sem olaj, sem részvény, a BTC lesz csak az érték.
Az Amazon rallyból is kimaradtam, 2006-ban olvastam róla egy cikket, hogy masszívan veszteséges, pedig, ha akkor belevettem volna 30 dollárért????
De ´92-ben 5 ezer forintért lehetett szántóföldhöz jutni, a kárpótláson keresztül. Abból is kimaradtam.
Soroljam, vagy ennyi elég lesz. Ezért irogatok ide szabadidőmben, mert visszanézve sokkal több rallyból kimaradtam, mint amiben részt vettem. Igen, igen, sajnos biztosan vagyunk így egy-ketten.
Törölt felhasználó 2019. 01. 10. 12:27
Előzmény: #7363  zotyó
#7383
Mi történik itt má'megen?... Putyin mégis inkább elad???...😂😂😂
pitcairn2 2019. 01. 10. 09:30
Előzmény: #7379  Törölt felhasználó
#7382
kb. ez lenne a csalárd eszközökkel felmanipulált buborék definíciója...
Törölt felhasználó 2019. 01. 10. 08:26
#7381

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek