Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 12. 17. 08:39
Előzmény: #3525  elemes
#6840
Tegnap rászántam egy kis időt és megnéztem a valaki által idelinkelt Craig Wright videót... a kérdező többször is szerette volna megtudni, hogy Wright szerint mi az, amit elcsesztek a BTC eredeti koncepciójában ill. hogy a mai tudás birtokában mit csinálnának másképp? A tag erre csak heherészett meg bullshitelt, de semmit sem mondott...:)
 
Ahogy régen is írtam, a jegybankok nagyon szépen köszönik az ingyen hozáférhető blockchain technológiát... az eddigi coinok meg mind mehetnek a levesbe... a jegybankok pedig szépen összedugják a fejüket és kidolgozzák a mindenkinek megfelelő ONE-coin-t...;)))
Törölt felhasználó 2018. 12. 17. 08:25
Előzmény: #6837  Törölt felhasználó
#6839

Te viszont azt hagyod figyelmen kívül, hogy csak árfolyam arányában történt korábban hasonló, de abszolút értékben (pénz és embertömegben is nézve) egyáltalán nem. Nehéz megmondani, hogy ennyi csalódott embernek mekkora a véleményformáló ereje. A BTC lázat az táplálta egy éve, hogy a csapból is ez folyt, meg a sok 1x-3x éves dollármilliomos kriptonyugdíjas, és rengetegen elcsábultak a gyors pénz reményében. Most épp az ellenkezője történik, és ez miért terjedne másként? Mondhatod rá, hogy mert az emberek nem beszélnek maguktól a bukóikról szívesen, de a tipikus szerencsevadász, aki azt sem tudja mi a franc is ez valójában, csak a szomszéd informatikus véleményére alapozott, az azért ilyenkor visszakérdez, hogy "nálatok WTF?", és ugyanúgy tejednek ezek a sztorik is. Főleg ha még az indexen is címlapon van a téma, még ha akkor istenkirály HODL-er valaki, hogy rá sem néz a chartra.
Törölt felhasználó 2018. 12. 17. 08:05
#6838
Tömeglélektani szempontból azt lesz majd érdekes megfigyelni, hogy a BTC néven futó számítógépes jelek túlnyomó többségét birtokló néhány anonim "koinbáró" nekiveselkedik-e egymás között spoof-olva és layering-ezve újból felsrófolni az árfolyamot... amiben ugye az összes magasról kitömött kriptoszektatag erősen reménykedik... avagy "csillagszemű" Vitalik "Ether" Buterin-hez hasonlóan inkább hagyják az egészet a fenébe elsüllyedni? Ha a bányászok is tömegesen kezdenek majd kiugrani, akkor igen sebesen lebucskázhat az 1000 alatti tartományokba.
Törölt felhasználó 2018. 12. 17. 08:03
Előzmény: #6836  Törölt felhasználó
#6837
Hát sok igaz van ebben amit, mondasz. De az elejében nem értek egyet, hangsúlyozom simán elfogadnám az ellenérveket ha mondjuk bedobna egy olyan chartot ahol az aktív felhasználók száma csökkene, ha reménytelen és romló trendben lenne a tranzakciós díj stb. De nem csak felszínes vagdalkozás van és reagálni ezekre csak szórakozásból szoktam, de ez már túl sok időt vesz igénybe szval csak néha fogok, mert amúgy meg sokáig nem ír ide senki semmit. :)
https://index.hu/techtud/2018/12/16/700_milliard_dollar_ment_a_levesbe/
Itt ez a cikk, ami számomra azt jelenti, hogy itt az alja. A szerző képtelen volt kizoomolni 10 évre és legalább azt leírni, hogy volt már ilyen, ahogy a fórum trolljai is, mint az idióta politikusok a mostban díszelegnek, mert az ugye alátámasztja amiről beszélnek azt könyebb megvédeni, de összefüggéseiben látni a dolgokat ááazt véletlen sem, leírni hogy volt már 3-4* ilyen aztán még mindig itt van ez a cucc ááááá világért sem.
Törölt felhasználó 2018. 12. 17. 07:06
Előzmény: #6834  Törölt felhasználó
#6836

Ezek szerint csak az a troll, aki nem veled van. "mi kriptohívők fogjunk össze".
A fórumok lényege, hogy vélemény és ellenvélemény találkozzon. Ha csak arról szól, hogy fényezzük magunkat, akkor egy idő után ellaposodik, és hátradőlve győzelmet kiállthatunk, a topik meghal.
Mostanában elszabadultak a kedélyek, a személyeskedés vette át a színteret, erre csak egy orvosság van, nem szabad rá válaszolni. Ha belemerülsz, kikészítenek.
A kisbüfisben a topik indítója szinte pszichiátriai kezelésre szorult a mínuszolók miatt, azután meg azért, mert nem szólt hozzá senki.
Az érzékeny embereknek nem való ilyen, nekik a nők lapja kávéházat ajánlom, a baba-mama oldalt.
Kisvuk , megleptél, hogy felvetted a kesztyűt, sokkal érettebb vagy annál, hogy bizonygatni kelljen valamit, te tudod, mit értél el, a hozzászólásokat kezeld rezervával.
Ennyi. A többi coinszkeptikus és coinhívő barátomnak meg nyugalmas készülődést kívánok az ünnepekre, ha lehet most ne csépeljük egymást, arra ott lesz az új év. Persze a pro és kontra véleményeket tessék csak megfogalmazni, csak a személyeskedést tegyük félre.
kukker 2018. 12. 17. 00:23
Előzmény: #6832  Törölt felhasználó
#6835

"Egy dolgot azonban nem szabadna elfelejteni ez 1 interju nem egy erettsegi vizsga vagy diploma munka vedese!!!2
Érthető.
De akkor ugye te sem komolyan valami kemény hivatkozási alapnak tetted ide amiatt, hogy a te teóriádat támogassa, igaz?
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 21:07
Előzmény: #6832  Törölt felhasználó
#6834
Te most nem tudom minek vagy ideges rám, összekeversz a trollokal? Egy rossz szavam nem volt hozzád, sztem jól csinálod a dolgokat. Megnézném, de minek, az angolom nem elég ahhoz, hogy megértsem, sajnos ez van. Gondoltam ha a trollokra van időd 100 sorban válaszolni, erről is tudsz 10 mondatot írni, hogy valami értelmesről is szó legyen itt. De ha nem hát nem, nem mindenki él angol nyelvterületen, vagy van jó nyelvérzéke, pedig próbáltam eleget hidd el. De ez van tudomásul vettem. Ja és többek véleménye alapján negatív a véleményem róla, ha jól tudom jó párszor csúsztatott már. Nem hiába kapta a gúnynevét. De szívesen láttam volna pozitív dolgokat is róla, csak csinált olyat is emberünk. De ha nem hát nem. Ja és nem az interjúval kapcsolatban ez a véleményem, mert ugye azt se tudom miről szól. 😀
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 20:58
Előzmény: #6831  Törölt felhasználó
#6833
Férfi vagyok Gyuszinyuszi! Rajtad kívül kb. mindenki tudja. Ja és megint hazudsz.
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 20:24
Előzmény: #6821  Törölt felhasználó
#6832
Szoval olvastal valakinek a velemenyet es arra hivatkoztal 1 interjuval kapcsolatban az helyett hogy megnezted volna?
Velemenyem szerint a hazi feladatot mindig mindenkinek el kell vegezni!
En megneztem az interjut; nem vagyok fordito se idom se energiam egy masfel oras interjut 1 az 1-ben leforditani; foleg azok utan hogy milyen rosszindulatu emberekkel van tele a forum.
Elofordul-e az interjuban mellebeszeles ill. egy adott kerdes megkerulese?
Igen nehanyszor a valasz nem kimondottan a kerdesre egyertelmuen a kerdes feltevo altal elvart valasz.
Peldaul mikor kezdett foglalkozni...(nem egy adot nap/honap/ev a valasz) es a sort folytathatnam.
Velemenyem szerint bizonyos kerdesekre nem veletlenul nem egyertelmu valaszt ad (hogy kesobbi vitat es tamadast megelozzon).
Egy dolgot azonban nem szabadna elfelejteni ez 1 interju nem egy erettsegi vizsga vagy diploma munka vedese!!!
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 20:03
Előzmény: #6829  Törölt felhasználó
#6831
"...A buzizást meg be lehet fejezni!"
 
itt egyedül te használsz trágár kifejezéseket, azokat viszont igencsak gyakran... csodálom hogy a moderátorok még megtűrnek, dindike... :)
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 19:58
Előzmény: #6828  Törölt felhasználó
#6830
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 19:53
Előzmény: #6827  Törölt felhasználó
#6829
Szóval nem vállalod a szép arcod és a csodálatos szemeid? De azért másokat szidsz? Jobb is ha nem látunk, így karácsony előtt lehet megviselne. A buzizást meg be lehet fejezni! Vagy itt semmiért nem jár tiltás? Aki régebb óta van itt elmondhatná hogy megy ez. 
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 19:48
Előzmény: #6827  Törölt felhasználó
#6828
Remélem törölnek innen téged te lelki nyomorék.
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 18:16
Előzmény: #6826  Törölt felhasználó
#6827
a szem és az arc sok mindent elárul ám, dindike...:)... ha majd férfit választasz 1-2 évtizeden belül, ne csak a bőrizomtömlő méreteire meg a kézformára figyelj!...;)
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 17:35
Előzmény: #6825  Törölt felhasználó
#6826
Megtennéd, hogy belinkelsz magadról fotót ha már olyan büszke vagy arra amiről nem tehetsz? Ezek nélkül semmit nem ér ez sem, ált. isiben is a legrondábbak rondázták a többit, elterelve a figyelmet magukról. Csak azért mondom, mert látom te leragadtál ezen a színvonalon. Lássuk azon az izmos testen azt a sármos Gyuszikát! Aki véletlenül sem egy elnyomott, számítógép előtt ücsörgő zsírfej, ahogy kb. mindenki gondolhat rád. Még ha átlagos is lennél..Brad Pitt szerint egy ronda idióta vagy a logikád szerint, hát te tudod!
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 17:00
Előzmény: #6824  Törölt felhasználó
#6825
Mindig is felettébb bizalomgerjesztő szektavezér volt...;)) 
 
https://bit.ly/2LiEwvv
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 16:54
Előzmény: #6791  Törölt felhasználó
#6824
Többszáz millió USD fiat-cash a zsebben, az okos szépfiú most már leginkább angolosan távozna a gyorsan süllyedő tákolmányról...:))) 
 
https://www.reddit.com/r/ethereum/comments/9tcqjg/ethereum_founder_vitalik_buterin_says_his/
 
https://bit.ly/2RZSbdj
 
re: "elsöpri"...:Đ
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 16:17
Előzmény: #6817  Törölt felhasználó
#6823
:)))))))))))))))))))
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 16:14
Előzmény: #6819  Törölt felhasználó
#6822
:))))))
 
maradj inkább a btc-nél, ahhoz legalább már "értesz" ...:ĐĐĐ)))
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 15:58
Előzmény: #6818  Törölt felhasználó
#6821
Sajnod nem tudok annyira angolul ahogy Te, kérlek ha időd engedi majd fejtsd ki egyszer mit adott hozzá. Tényleg érdekelne felszínesen hallottam csak a figuráról, akkor se jót, de biztos van az éremnek több oldala is. Ezt a powot se értem mire gondolsz.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek