Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 10:38
Előzmény: #6699  Törölt felhasználó
#6700
Nos, akkor már értem kivel állok szemben. Nincs is több kérdésem.
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 10:32
Előzmény: #6686  Törölt felhasználó
#6699
Olykor szoktam "beszélgetni" az utcán jehovistákkal, krisnásokkal, mormonokkal... mindegyikük mindig "tények"-re hivatkozik... kb. pont úgy, ahogy te is ezen a fórumon, hosszú hónapok óta.
 
:))
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 10:25
Előzmény: #6687  nemIesszapport
#6698
Valami hasonló, ezek még nagyon kinövik egyszer magukat, olvass utána.
https://www.portfolio.hu/befektetes/ongondoskodas/30-szoros-kamatokkal-tamad-a-robinhood.307839.html
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 10:22
Előzmény: #6692  Törölt felhasználó
#6697

Nagyon kishitű vagy, annak kapcsán, hogy kik az okosabbak.
Afrikában Operát használnak, azt elhiszen, de elég bajuk lehet, ha csak coinnal fizetnek. Nálunk mi is van az okostelefonokon gyárilag beállítva? És azzal is fizetnek?
Ezt én is olvastam, hogy a bálnák szívják fel az eth-t, gondolom meg kell támasztani az árfolyamot,  hogy nehogy teljesen összeszakadjon. Csak akkor viszont mi jut a kicsiknek? 1-2 satoshi? csak legyen mit a vitrinbe dísznek kirakni?
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 10:21
Előzmény: #6695  Törölt felhasználó
#6696

http://charts.woobull.com/bitcoin-nvt-ratio/
Mint a kő, ha így megy tovább év végére ezen mutató alapján is megérkezünk az aljához.
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 10:19
Előzmény: #6675  kukker
#6695
Egész évben jönnek a jó hírek, a mostani fázis full spek, de hosszú távon mindig előjön a funda.
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 10:16
Előzmény: #6678  Tazsomaru
#6694
Jajj és mennyire fontos a hitelesítése ezeknek szerinted? Csak mert a bányász egyik fő célja a validálás.
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 10:13
Előzmény: #6687  nemIesszapport
#6693

Kifelejtetted, hogy akár tojással is lehetne fizetni. Csak legyen olyan dúsgazdag cég, aki átvállalja a fizetséget(veszteséget, ha esetleg rosszra fordul a helyzet), mert ugye az árut megkaptad. És eljutottunk oda, hogy kell egy bank....ami már van. Ehhez ne kell coin, esetleg egy adatkezelő blokklánc.
A jövő abban van, hogy az embereket is chippeltetni fogják, amit megveszel, azt levonják, a munkád után meg feltöltik a chippedet. Ha jól dolgoztál, kaphatsz hitelt (előleget).
Múltkor néztem egy kisfilmet a tejtermelésről. A tehén besétál a fejőházba, mert ott is kap enni, közben megfejik, kiértékelik és aszerint táplálják, mit teljesít. Ha 10 perc múlva is arra téved, nem kap semmit. A fejőberendezés teljesen automatikus,
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 10:06
Előzmény: #6688  Törölt felhasználó
#6692
1, A hálózat adatait le lehet kérdezni, következtetéseket levonni, sztem okosabb emberek vannak ott mint te vagy én.
2, lol
3, Afrikában Operát használnak főleg ez tény, ez is lekérdezhető több rendszerből is, letöltések száma stb. Eleve az van rajta ha megveszed a mobilt.
4, A bálnák felhalmoznak éppen amíg te a kisbüfi elad(na), ez is simán kimutatható ha a legnagyobb címeket vizsgálják, ethnál is ez van. Egyéb hazugság?
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 10:02
Előzmény: #6689  Törölt felhasználó
#6691
Új vevőket szereztek, kisebb marzsért. Mindenkinek megéri, elég tipikus, lásd akciók.
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 10:01
Előzmény: #6679  Tazsomaru
#6690
Vagy ezek akik időben ébrednek? Átválthatod azonnal, amíg nem áll be az árfolyam, még így is olcsóbb nemzetközi utalásoknál. Miért használhatatlan szted?
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 09:59
Előzmény: #6685  Törölt felhasználó
#6689
Nem fogom keresni, de Kisvuk barátunk írta egyszer, hogy ha bitcoinnal fizetett, még engedményt si kapott. Ne gondold, hogy a két szép szeméért buktak az üzleten.
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 09:57
Előzmény: #6684  Törölt felhasználó
#6688

1.) Honnan tudják, hogy ki az új befektető? Anonym pénztárcákat böngészve? Még a legkisebb coinspekulánsok is legalább 2-3 helyen tartják a coinjaikat. A garázs-cointőzsdékre is bárki bejelentkezhet, gondolom nem keresnek senkit a nemzeti adattárban, ki kicsoda.
2.) Kereskedő cégnél voltam üzletkötő és napi szinten kerestek meg minket árusok, hogy forgalmazzuk termékeiket. Kértünk röplapot, termékleírást és gyerünk teríteni. Ha bejött, kerestünk rajta, ha nem akkor sem vesztettünk. A piac eldöntötte, mi eladható, a főnököm nagyon ritkán utasított el valamit. Próba, szerencse.
3.) A Bitmain ebből gazdagodott meg, nem csoda, hogy ezt nyomja. A legegyszerűbb Afrikára hivatkozni, mert az ember azt mond, amit akar, úgysem tudjuk az igazságot.
3.) Akkor most nem is Kínában érték el a növekedést, hanem a kínaiak Japánban és Kóreában? Szívhatják a befektetők a fogukat az árfolyam esés miatt, úgy látszi a bálnák kezdik rásózni a coinokat a kisemberekre.
nemIesszapport 2018. 12. 14. 09:51
#6687

Igazából megoldható lenne, hogy legyen egy olyan szolgáltatás, amiben bármivel fizetsz bármiért, így bitcointól kezdve shitcoinokon át akár részvénnyel is.
Csak kéne egy (kellően erős) cég mögé, aki átváltja az adott eladó által elvárt fizetőeszközzé aktuális árfolyamon.
.
Még a BTC átutalási költsége sem feltétlen probléma, nem kell tényleges tranzakciónak megtörténnie, elég ha van egy proxy számla az adott cégnél, ahol alapból sem az ügyfél számláján van a btc, így mozgatni ingyen van a szolgáltatónak.
.
.
Csak ugye egy ilyen szolgáltatás létrehozásához kéne tőke, reklám, és meglehetősen kockázatos.
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 09:42
Előzmény: #6682  Törölt felhasználó
#6686
Tényeket hoztam  fel, a valóság neked nem számít szerintem, de ezzel meg is szegtem, hogy nem írok neked többet troll úr. Egy sütivel kevesebbet eszek emiatt, büntetésből.
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 09:40
Előzmény: #6683  Törölt felhasználó
#6685
Minden cég összefogott, nyilván.
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 09:36
Előzmény: #6676  Törölt felhasználó
#6684
https://www.bitcoinbazis.hu/az-arfolyam-eses-ellenere-a-kriptopenz-hasznalok-szama-94-al-emelkedett-iden/“Ezek az új egyének befektetők, vásárlók akik jobb befektetési lehetőséget és hatékonyabb fizetési alternatívát látnak a kriptopénzekben.”
Félrebeszélsz.
https://www.bitcoinbazis.hu/nemetorszag-masodik-legnagyobb-tozsdeje-kriptotozsde/
Nem költség ja. :) Annyira idevág a példád, jajj.
https://www.bitcoinbazis.hu/az-uj-opera-bongeszo-beepitett-kriptopenz-tarcaval-rendelkezik/Te mondod, hogy nem olvassom el? Az Opera az egyik legkedveltebb böngésző a piacokon, több mint 100 000 000 Androidos eszközön fut. Mivel a Bitmain tulajdonában van ha jól tudom, nyugodt lehetsz lesz BTC is, főleg BCH és az egyik fő piac Afrika lesz, de ezt már leírtam. Szóval szerintetek kifújt az új felhasználóbázis? Nem semmi. Tényeket állítatok szembe a konteókkal.
https://www.bitcoinbazis.hu/haszontalan-a-kinai-bitcoin-tiltas-tobb-mint-7-5-millio-kinai-kriptopenz-hasznalo/
Ok, Kína. Ugye nem gondoljuk, hogy aki kriptózik nem bír átmenni egy koreai/japán tőzsdére és csak véletlen növekedett ott és Japánban a forgalom?
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 09:24
Előzmény: #6680  Tazsomaru
#6683

Ha jól emlékszem, tavaly volt ilyen több cég is, akik engedményt adak, ha bitcoinnal fizettél. Ez egy olyan sakkjátszma volt, hogyha minél többen fizetnek vele, megnő az érdeklődés és felmegy az ára. A vásárlásnál buknak vele, de az árfolyam kárpótolja őket.
Hasonlóan, mint a tőzsdei spekuláció, jól ráöntik a kisbefektetőkre a részvényeket és mikor elvették a kedvüket, alacsonyabb áron tudják vissza vásárolni a készleteket, egy jó short pozícióval meg még azon is nyernek. Persze nem kispályásokról van szó.
A magyar kisrészvényekben is így hintáztatják az árfolyamokat, ahhoz elég 50 millió is.
Törölt felhasználó 2018. 12. 14. 09:18
Előzmény: #6674  Törölt felhasználó
#6682
A világ különféle szektáit tekintve egyvalami közös megfigyelhető az összes szektahívőnél: hogy a valóság nem számít. Ami egyedül számít, az a szekta(vezér) "ígérete"...;))
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 14. 09:13
Előzmény: #6669  Törölt felhasználó
#6681
Nekem szimpatikus amit és ahogy csinálsz. Így lehet vagyont építeni és anyagilag függetlenné válni. További sok sikert!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek