Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2018. 12. 08. 18:31
Előzmény: #6532  Törölt felhasználó
#6540
korlátlanul replikálható... 
+ korlátlanul fejleszthető...
és nincs mögötte semmilyen nem-monetáris értékkel bíró fedezet...
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 08. 17:55
Előzmény: #6532  Törölt felhasználó
#6539
A kriptokat is generálják valahogy, csak azt nem nyomtatásnak, hanem bányászatnak nevezik. Ez csak megvezetés és sokan fel is ülnek ennek. Magától nem fog stabilizálódni az árfolyam, így mindig magas lesz benne a vola.
zotyó 2018. 12. 08. 17:48
Előzmény: #6537  Törölt felhasználó
#6538
Törölt felhasználó 2018. 12. 08. 16:44
Előzmény: #6536  Törölt felhasználó
#6537
😪
Törölt felhasználó 2018. 12. 08. 16:43
Előzmény: #6530  Törölt felhasználó
#6536
"...Ha felnyomnál ide nekem egy fullos kimutatást vagy grafikont vagy elemzést,..."
 
:)))
 
tavaly december 31-én tettem fel először a "grafikon-t, hogy Satoshiék hol kezdtek el tömni titeket...:))...utána többször feltettem, hogy merre fog menni az árfolyam... eddig szerény 100% a találati arányom...;)
 
mennyi a tiéd??
 
))
 
re: "kocsmai"
Törölt felhasználó 2018. 12. 08. 16:08
Előzmény: #6534  mereszZenesz
#6535
Az semmi, sokan itt 0-rs várják! 😁 Várok már egy bátor mínuszos jóslatot amúgy! Hajrá fiúk! Menni fog!
mereszZenesz 2018. 12. 08. 15:48
Előzmény: #6533  mereszZenesz
#6534
mereszZenesz 2018. 12. 08. 15:47
#6533

Törölt felhasználó 2018. 12. 08. 15:30
Előzmény: #6531  Tazsomaru
#6532
Rövid távon ez hátrány, hosszabb távon előny. Pont az évtizedeken át folyó pénznyomtatás ellen lenne ez, durván leértékelik még a dollárt is, adóssághegyek mindenhol.  A vola már most is csökken, mikor elkezdtem követni is sokkal durvább volt..Minél nagyobb annál kevésbé lesz, de ez természetes. A nagyok akkor már nagyobb feltűnés nélkül fogják tudni eladni akkora lesz a lilviditás. Hova rakja akkor a nép ahol nincs határidős szted? Túl van az misztifikálva. Pont a csúcson vezették be, véletlen, na persze. Onnan bukott volna lefelé mindenképpen. Ezért nem lepődnék meg ha etfet meg pont az alján vezetnék be, véletlenül persze csak...
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 08. 15:19
Előzmény: #6530  Törölt felhasználó
#6531
Szerintem pont a decentralizáltság okozza a kriptok vesztét. Nem áll mögöttük egy központi bank, ami stabilizálni tudná az árfolyamot. A volatilitás mindig nagy lesz benne. Godolj csak bele, Satoshi rendelkezik a BTC egytizenhetedével, oda teszi az árfolyamát ahova akarja. A határidős piac a másik mumus. Szerintem ezt már a jónép is látja és menekül belőle.
Törölt felhasználó 2018. 12. 08. 14:58
Előzmény: #6522  Törölt felhasználó
#6530
A probléma nem az higy nem értesz egyet, mert lehet tévedek, nem vagyok jós én se. A baj, higy nincs normális ellenérv, dobálózól közhelyekell ponzi stb., ami ugye full más. Ezekkel nem lehet mit kezdeni, mert kocsmai színvonal. Ha felnyomnál ide nekem egy fullos kimutatást vagy grafikont vagy elemzést, akkor esetleg lehetne gondolkodni rajta, hogy jé, ha így nézzük lehet igaza van. De sztem nem fogunknilyet látni sose tőled, te élvezkedni vagy itt, tipikusan az életben elnyomott szerencsétlen mintáit hordod magadon így fórum alapján, ehhez nem aszisztálnék többet ha nem haragszol az időm többet ér.
Törölt felhasználó 2018. 12. 08. 14:50
Előzmény: #6523  kukker
#6529
Az elmúlt 10 évben már vagy 5* lefőtt a kv szerinted ezzel a logikával. Aztán mindig jött az újabb csúcs. Szetinted kik mozgatják az árfolyamot a bálnák vagy a lelkes kisbüfik? A bálnák amikor úgy gondolják, hogy betáraztak újra, belökik az árfolyamot, megadják az irányt, emelkedni fog az árfolyam, sajtó újra ír róla, sajtó sztárol, kisbüfi belelkesedik, elkezd venni, bálnának már kevésbé kell, mert az árfolyam megy felfelé kisbüfik miatt is. Ciklus végén pedig kitáraznak, shortolgatnak, esik az árfolyam, sajtó pánikoltat, kisbüfi pánikelad, bálna jól jár, még több btcje lesz mint a ciklus előtt, a legtöbb kisbüfi pedig szív. Aztán újra és újra. Máshol is ez van csak itt ugye könnyebb ezt megcsinálni, mert még kicsi a piac, ezért a kilengés is nagyobb. Ezért is vicces az óbégatásotok, több éves trend nem tört még meg, mivel terjed a dolog, így nem is fog. Szóval igen idióta vagy már bocsás meg ha azt hiszed itt a vége, mintha nem lett volna még ilyen, ráadásul akkor amikor még börtönnel fenyegettek egyes országokban érte, manapság meg már messze nem itt járunk, bármikor neves tőzsdékre mehet a dolog, akkor meg már ugye eldőlt a dolog..És ha nem lenne erre sansz nem lebegtetnék, hanem elzavarnák ezeket, sőt be se adnák rá az igényt, mert ugye ezek beszélgetnek egymással, mármint a nagyfiúk (Nasdaq stb.) meg a SEC. Zotyót meg Vukor is hülyének néztétek itt pár éve, aztán láthatja mindenki, hogy ki lett a hülye, hát nem ők. Te is így jársz majd, meg a brancsod, de mit várjunk attól aki elolvasni se hajlandó amiről kommentel. Sajnos addigra a Nickneveiteket már nem használjátok már itt, lesz új nevetek, tipikus gerinces emberek módjára. 😆
pitcairn2 2018. 12. 08. 14:31
Előzmény: #6521  Törölt felhasználó
#6528
Gyulában van némi kaján rosszindulat, ezért nem mindig kellemes vele eszmecserét folytatni (bár vannak nála sokkal rosszabb kommertársak is...)
ha nagyon irritál akkor szerintem ignoráld
bár megjegyzem most szerintem teljes mértékben igaza van
azaz
érdemes lenne legalább elgondolkodni az általa képviselt állásponton
pitcairn2 2018. 12. 08. 14:28
Előzmény: #6525  Lajos50
#6527
szvsz
inkább azt jelenti, hogy ha ez alá megy az technikai szempontból nagyon negatív lesz
mereszZenesz 2018. 12. 08. 13:36
Előzmény: #6525  Lajos50
#6526
Én már nem lepődnék meg egy 2000 dolláros árfolyamon se... De az esélye kicsi... Bár a 6000 szintre meg azt mondta, hogy simán megtartja, szóval jó kereskedést mindenkinek :D
Lajos50
Lajos50 2018. 12. 08. 13:11
Előzmény: #6506  pitcairn2
#6525
Akkor ez azt jelenti,hogy biztos megfogja,tehát ez punktum,ez alá nem mehet.
Törölt felhasználó 2018. 12. 08. 12:06
Előzmény: #6523  kukker
#6524
másodlagos (esetleg "derivatív") piac: 
 
https://bit.ly/2QJTboA
 
:))))
kukker 2018. 12. 08. 11:40
Előzmény: #6521  Törölt felhasználó
#6523

Ez az állandó "bálnázás" vazze....
Jó ez az kapaszkodó-keresés meg önámítás.
Bálna-bálna-bálna....
Nagyon rövid idő alatt nagyon sokan lettek beugratva és megszívatva kisemberek, ezt még egyszer nem fogják eladni senkinek.
A"bálnák".
Lefőtt a kávé, ez a történet ennyi volt, mindenféle mantra ment már itt - meg a többi ilyen fórumon is megy az önámítás ilyen jellegű fantazmagóriákkal - de ez már ennyi volt.
Törölt felhasználó 2018. 12. 08. 11:05
Előzmény: #6521  Törölt felhasználó
#6522
Egy nyílt tőzsdefórumon kénytelen vagy eltűrni a másként gondolkodókat. Senki sem akadályoz abban, hogy akár itt a pf-en nyiss egy "konstruktív" hodler-fórumot, ahonnan minden olyan hsz-t kitörölhetsz, ami nem illik bele a hodler-szemlélet(ed)be. Ez a megoldás, ha nem akarsz ellenvéleményeket látni.
Törölt felhasználó 2018. 12. 08. 10:43
Előzmény: #6519  Törölt felhasználó
#6521
Mint látható egyes ostoba emberek szeretnek olcsón venni, nem úgy mint duracelgyuszinyuszi, aki drágán szeret és a klasszikus lúzer kisbüfit testesíti meg, mert neki csak így kihívás. 😀 Valószínűleg Gyulánk minden hasonló hülyénél okosabb és igazából ezért a vagyona is nagyobb ezeknél a szerencsétleneknél. De Gyula mi köszönjük, hogy nap mint nap széthazudozol egy valaha konstruktív fórumot, csak mert neked se családod se gyereked se kutyád se macskád neked a trollkodás a szórakozás és a dezinformálás. Hogy kopna ki az áram a konnektorodból! 😂https://kriptoakademia.com/2018/12/05/a-balnak-nem-alszanak-teli-almot

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek