Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
nemIesszapport 2018. 11. 28. 11:53
Előzmény: #6279  Törölt felhasználó
#6280

Ne legyenek kételyeid... akik belekezdenek egy BTC klón létrehozásába, azok _SAJÁT_ profitot akarnak, semmi mást.
A BTC úgy lett létrehozva, hogy nem lehet befolyásolni, nem vezérli érdek. A többi klón alapból a nyerészkedés véget lett létrehozva.
.
.
.
Persze nyilván, vannak akik hosszú távon akarják megszedni magukat, és etetik a poor népet, de a vége ugyan az lesz...
Törölt felhasználó 2018. 11. 28. 11:49
Előzmény: #6278  zotyó
#6279
Nem kerdes, hogy BTC a legerosebb, legbiztonsagosabb krypto ill. blockchain.
En igazan nem ertek hozza, de szamomra ugy tunik, hogy 2017.augusztusatol a segwit elfogadasaval kezdodtek a komolyabb velemeny kulonbsegek.
Nem tudom hogy a segwit ill. LN nem-e zsakutca.Az igaz hogy ezek is szerepet jatszottak, hogy az arfolyam hirtelen nagyon komoly emelkedesen ment keresztul de valahogy kicsit ugy tunik mintha elakadtak volna a dolgok.
Tudod en kereskedtem es figyelemmel kisertem Charlie Lee-t a Litecoin projectjet.
Nem art emlekezni hogy a segwit es LN is megvalosult a litecoin-nal.Azt sem szabad elfelejteni, hogy Charlie Lee kiszallt, eladta az osszes reszesedeset (~300millio$-ert).
Nekem azzal semmi problemam ha valaki letrehoz 1 komolyabb projectet es az utan komoly haszonra tesz szert;de szamomra figyelmezteto jelnek szamit, hogy nem 1 reszet adta el a litecoinjainak hanem az egeszet.
Az igazat megvallva en csalodtam a BCH-s csapatban;  jelenleg azok a BCH-k amik nem voltak brokereknel,krakenen, hanem valaki mondjuk trezoron tarolta azok egyelore hasznalhatatlanok.
Nem mondom hogy biztos hogy a BCH erteke nem fog visszaterni 600-1000$ koze; de ennek valoszinuseget nagyon alacsonyra teszem; es amint ujra hasznalhatova valnak a BCH-k en a nagy reszetol szabadulni fogok.BCH egyetlen eselye ha kepes lenne piacot szerezni az ETH-tol es a jovobeni ICO-k ezen keresztul mennenek.Viszont az ICO market ha nem is halt meg de ugy gondolom hogy nehany evig nem fog tul sok ill. jelentos dolog torteni.
a lightening network meg parallel csatornakon at levo tranzakcioknal sajnos felmerul 1 komoly problema, amirol a kozosseg 1 eleg jelentos resze megfeledkezik....ez pedig nem mas mint ML es KYC problemak, minden penzugyi tranzakcional felvetodnek...(money laundrying es financing terorism problemak) ha atutalasok, tranzakciok tortenek olyan csatornakon ami nem jelenik meg a BTC lancan, ill. olyan kozvetitokon keresztul megy at 1 tranzakcio akik nem rendelkeznek megfelelo licence-szel azt a hatosagok es penzugyi felugyeletek nem fogjak igazan jo szemmel nezni.
Szoval a jelenlegi szabalyok es torvenyek a LN network es parhuzamos csatornakon levo 3,4,5 esetleg tobb kozvetiton keresztul torteno tranzakciok a szabalyokat es torvenyeket megszegik.
BTC-vel ugy vannak hogy a tranzakciok legalabb el vannak mentve tehat elmeletileg visza kereshetok a lancon hogy melyik cimrol melyikre mikor es mennyi ment (es adoztathato is).
Nem allitom hogy a nagyobb blockok jelentik az egyeduli megoldast; folyamatosan probalok a temakorben megfelelo informaciot szerezni de egyre nehezebb, tul sok a scam es nagyon komoly velemenyek feszulnek egymasnak.
zotyó 2018. 11. 27. 10:22
Előzmény: #6254  Törölt felhasználó
#6278
"A kis fa három hajtása" - írtad a Bitcoin elágazásainak szemléltetésére. Melyik lesz a legerősebb (BTC, BCH, BSV) , ez a következő időszak nagy kérdése. A BTC sikerének egyik záloga a Lightning Network működőképességének alakulása. Ez biztosítaná, hogy a kisebb összegű utalások filléres költség mellett nagy számban futhassanak. A LN egyelőre lassan fejlődik, bár az elmúlt napokban a hálózati kapacitás hirtelen a négyszeresére (!) ugrott:
https://1ml.com/statistics
A BTC eddig meglévő nem is kicsi lépéselőnye a versenytársaihoz képest a LN sikerével akár behozhatatlanná is válhat.
https://www.ccn.com/2-million-lightning-network-hits-major-milestone-despite-bitcoin-price-decline/
https://bitcoinexchangeguide.com/meet-the-new-bitcoin-bitcoin-why-bitcoin-is-and-always-will-be-the-new-bitcoin/
Üdv
inlo 2018. 11. 26. 16:10
Előzmény: #6275  gyula1971
#6277
Jó lesz az 1k-val lejebb is :D
mereszZenesz 2018. 11. 26. 15:28
Előzmény: #6273  Törölt felhasználó
#6276
Nemtudom hogy bírja a gyomrod de a BCHSV reggel óta vagy 40% esett....
gyula1971
gyula1971 2018. 11. 26. 14:10
Előzmény: #6209  inlo
#6275
Én azért egy időre  sávozást várok, 3500-4500 között.
kimi99
kimi99 2018. 11. 26. 12:11
Előzmény: #6240  Törölt felhasználó
#6274
Koszi elore!
sukran99@freemail.hu 
Törölt felhasználó 2018. 11. 26. 10:56
Előzmény: #6268  zotyó
#6273
Azt hittem milyen okos "okos" vagyok mert 2017 vegetol 2018 kozepeig leepitettem a krypto portfoliomat, tavasszal mar 10% korul volt az aranyom majd 5%-ra csokkent a krypto piacon levo 70-80%-os eses miatt, az igaz hogy kerestem shortokkal penzt; de ha tudtam volna hogy milyen lehetoseg adodik (mult hetrol beszelek) ill. hogyan fognak alakulni a rv piacok; rajottem tevedtem.
Most ill. a kovetkezo napokban azon fogok dolgozni, hogy megvizsgaljam ill. megtalaljam a megfelelo aranyt ami szamomra a legmegfelelobb ebben a szektorban.
Valoszinuleg a korabbi 5-10%-os eszkoz allokaciot 15-25%-ra fogom idovel novelni ill. a nyeresegbol kevesebbet fogok vissza valtani fiatra es mas eszkozokre, lasd rv-ek, es mas egyeb befektetesek (nemesfemek stb.stb.).
Nem lesz am minden evben 70-80%-os eses a kryptok piacan.
Törölt felhasználó 2018. 11. 26. 10:41
Előzmény: #6271  Törölt felhasználó
#6272
mivel egész jó a "track-record"-ja...;))
Törölt felhasználó 2018. 11. 26. 10:27
#6271
#160: "Csaknem bizonyossággal állíthatom, hogy a kriptovaluták csúnyán fogják végezni." (WB, 2018 január)
 
neki picivel jobban hiszek...;))
buyandhold 2018. 11. 26. 09:59
Előzmény: #6257  kukker
#6270
irod "Nincs nálam kp. Nem kell."
Furcsa hogy azutan, ami Cipruson tortent, valaki igy velekedik... 
pitcairn2 2018. 11. 26. 09:54
Előzmény: #6268  zotyó
#6269
a marketwatch.com prominens tálalása vhogy nevetségessé teszi az "üldözött kriptók" mémet...
https://www.marketwatch.com/investing/index/dxy
inkább ezerrel hájpolják őket...
zotyó 2018. 11. 26. 09:50
Előzmény: #6254  Törölt felhasználó
#6268

Szia , köszi a hosszú írást. Nekem tetszett, van benne ráció. A BSV a Kraken-en már 99 USD.
Két rövid nyilatkozat:
A Bitmain megnyitotta 20 millió dolláros, 12 Megawatt teljesítményű adatközpontját a Wenatchee repülőtérhez közel, Douglas megyében, Washington államban. A központ várhatóan 20 munkavállalót foglalkoztat majd.Jeff Stearns, a Bitmain észak-amerikai műveletekért felelős vezetője kijelentette:„a kriptopiacok jelenlegi gyengülő helyzetének ellenére vállalatunk hosszú távra tervez”, majd hozzátette: „a jelenlegi medve piac, véleményem szerint akár előnyös lehetőségeket is rejtegethet olyan cégek számára, mint mi is vagyunk."

Edward Snowden:
“Tételezzük fel, hogy mondjuk a Bank of America nem indít tranzakciót egy olyan ember számára, mint én. Ezt a hagyományos pénzügyi rendszerben könnyedén megtehetik, és mind nekik, mind a többi banknak van akkora hatalma, hogy nem hagynak nekem lehetőséget. Vagy vegyünk egy venezuelai tinédzsert, aki csinált egy web fejlesztő melót egy párizsi cégnek. De a pénzt nem tudja megkapni, mert a venezuelai törvények nem engedik. A kriptovaluta mindegyikre megoldást kínál. A Bitcoin nem feltétlenül privát pénz, de biztosan ez az első “szabad” pénz.”
Üdv:
pitcairn2 2018. 11. 26. 09:38
Előzmény: #6248  Törölt felhasználó
#6267
különben épp elég ha felmész a marketwatch.com-ra (leglátogatottabb tőzsdehonlap) és szembesülsz azzal, hogy milyen prominens helyre pakolták a kriptókat...
https://www.marketwatch.com/
ellenpropaganda helyett inkább mainstream hájp van...
pitcairn2 2018. 11. 26. 09:30
Előzmény: #6259  Törölt felhasználó
#6266
a JP MOrgan nem kriptókkal hodlerezik...
pitcairn2 2018. 11. 26. 09:30
Előzmény: #6258  Törölt felhasználó
#6265
slope of hope...
pitcairn2 2018. 11. 26. 09:29
Előzmény: #6252  mereszZenesz
#6264
Tom Lee folyamatosan téved hónapok óta ehhez képest semmilyen kritikát sem kap a CNBC nevezetű bitcoin-hájp csatornán...
pitcairn2 2018. 11. 26. 09:27
Előzmény: #6253  mereszZenesz
#6263
az un. hodl stratégiának pl. az ezüst esetében biztos van értelme
pl. gondolj a legnagyobb silver hodlerezőre...
JP Morgan May Be Sitting On Almost 700 Million Ounces of Physical Silver
https://cambridgehouse.com/news/7696/jp-morgan-may-be-sitting-on-almost-700-million-ounces-of-physical-silver
nem kriptókat gyűjtenek...
buyandhold 2018. 11. 26. 09:04
Előzmény: #6260  Törölt felhasználó
#6262
amit leirtal, abban csak azt nem ertem minek kell ehhez az uzletbe elmenni?
nemIesszapport 2018. 11. 26. 08:55
Előzmény: #6260  Törölt felhasználó
#6261

NA.
Azért a bankkártya már elégé az utolsó stádiumba lévő technológia. Azt már nincs értelme tovább fejleszteni.
Már most is gyakorlatilag csak azért akkora, amekkora, hogy megfogható legyen.
AZ elkövetkező 100évben még garantáltan nem fog eltűnni. Nem mindenki szereti ám, ha mindenféle fekete mágiával kezelik a pénzüket. Szeretik, ha fizikailag a kezükben van az irányítás.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek