Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 10. 15. 16:45
Előzmény: #5979  mereszZenesz
#5980
Sokat foglalkozom vele? Négy napja nem írtam semmit. Igaz nem is történik valami egetverő dolog, pedig ha péztáros vagy vajna télapó belépne erre a piacra, akár csoda is történhetne. Vajna még a 0-ás céget is meg tudja bolondítani, ott lenne a helye a coinvilágban is, ahol hasonló a helyzet.
mereszZenesz 2018. 10. 15. 16:10
Előzmény: #5978  Törölt felhasználó
#5979
Túl sokat foglalkozol a BTC -vel , szerintem hanyagold  mert csak felhúzod magad vele :)
Törölt felhasználó 2018. 10. 15. 15:54
#5978
No tessék, már majdnem sikerült elindítani a rallyt. Gondoltam, hogy fennakad 6400 környékén, mostanában ez a forgatókönyv. A dúsgazdag coinkirályok megtámogatják, nehogy 6k alá essen, mert gyorsan elszállna a hit és elindulhatna a lavina.
Törölt felhasználó 2018. 10. 15. 12:10
Előzmény: #5976  gornika
#5977
Jajj, ez fájt. Gondolom az eddigi összes jelentősebb korrekcióra ezt mondtad volna és az élet akkor sem téged igazolt volna, de nekem édes mindegy, hidd ezt. Csak azt sajnálom, hogy amikor már kiderül, hogy nem volt igazad, akkor már más néven írogatod majd, hogy te megmondtad h mekkora potenciál van ebben, ismerős vonások. Ha követnéd a híreket a témával kapcsolatban láthatnád, hogy a nagytőke felé még most nyílnak meg a csatornák, de ezt ugye te akkor veszed majd észre ha 10* ekkora lesz az árfolyam. Ne is olvass híreket, minek az! Veled ellentétben én nem állítom, hogy tuti így lesz, csak azt, hogy sanszos. Én nem vagyok jós, ahogy te.
gornika 2018. 10. 15. 09:04
Előzmény: #5973  Törölt felhasználó
#5976
Neked kommentről kommentre sikerül alulmúlnod magadat,pedig azt hinné az ember ennél már nincs lejjebb,de aztán bebizonyítod,h mégis.halvány lila gőzöd sincs a piacok működéséről,javaslom olvass el egy pár könyvet mielőtt befektetéssel kezdesz foglalkozni.Most nem fogom kifejteni neked,mert feleslegesnek tartom,de ha mégis érdekel a hírek és a piacok közötti összefüggés,üsd be a gugliba h.hatékony piacok elmélete,és lőn egyből megvilágosodsz,miért mellőzőm a híreket..a bitcoinod ára meg még azért 6000 ezer dollár és nem 6 dollár mert a bukóban lévő szerencsétlenek,még reménykednek,hogy még egyszer felszökik az ár és ki tudnak 0-ban szállni,vagy kis mínusszal,csakhogy amint beüt egy recesszió és muszáj lesz pénzhez jutni,na majd akkor nézd meg mi fog történni.
Törölt felhasználó 2018. 10. 14. 16:32
Előzmény: #5970  prmiklos
#5975
Ez egy röhejes cikk. Kiragad pár órát, egy grafikont mutat, az is a nagy semmi. Ennyi erővel neked a Bitcoin és a krumplibogarak száma között is korrelációt tudok kimutatni, nem lesz nehéz.
Törölt felhasználó 2018. 10. 14. 16:25
Előzmény: #5969  prmiklos
#5974
Gratulálok, egy termék eshet vagy nőhet vagy stagnálhat árban. Egy nap ez egybe esett két piacon, az már neked korreláció. Hosszabb távon is tudnál ilyet mutatni esetleg valami hiteles elemzéssel alátámasztva?
Törölt felhasználó 2018. 10. 14. 16:22
Előzmény: #5968  gornika
#5973
A híreket mellőzöd a befektetéshez? Nem hiába maradtál tájékozatlan, nincs is több kérdésem. Kit érdekel hogy dec óta esésben van? Képtelen vagy mondjuk 5 éves távlatban gondolkozni?
inlo 2018. 10. 12. 07:45
#5972
ha áttöri majd az 5k-át lefelé onnan vegetálni fog évekig, a többinekmeg értéke sem lesz addigra.:D
inlo 2018. 10. 12. 07:44
Előzmény: #5965  gornika
#5971
Megint ugyanaz, de már hányadjára. Értéktelen trutymó lesz az összes nem sokára.
prmiklos 2018. 10. 11. 22:32
Előzmény: #5966  Törölt felhasználó
#5970
https://www.forbes.com/sites/investor/2018/05/08/bitcoin-price-is-correlated-to-stocks/#20af8ede4072.
"This is why I believe the Dow is a leading indicator of Bitcoin intraday, because liquidity in or out from the Fed and they appear to be doing both to try and smooth out reverse QE, and the Dow will instantly react. Bitcoin, a much more primitive and niche market, takes time for the cash injection to hit.
.
"Látod, az ilyen csúsztatások miatt vagy full hiteltelen."
prmiklos 2018. 10. 11. 22:15
Előzmény: #5966  Törölt felhasználó
#5969

"Senki sem tudott még korrelációt kimutatni a crypto és a részvények között, de Neked sikerült, grat!"
.coindesk.com:
BTC's drop to lows below $6,300 comes a day after the Dow Jones Industrial Average (DJIA) shed 800 points. This isn't the first time that the leading cryptocurrency has followed the action in the equity markets.
.
" Látod, az ilyen csúsztatások miatt vagy full hiteltelen"
.
gornika 2018. 10. 11. 19:48
Előzmény: #5967  Törölt felhasználó
#5968
mit lát mindenki? Szerintem azt,hogy december óta szabadesésben van a bitcoinod,mást nagyon nem láthat.Leírnak egy cikket és egyből bedőlsz neki.A legnagyobb invesztorok is azt mondják,h a híreket a sikeres befektetéshez mellőzni kell.A híreknek nem az a céljuk,hogy mást gazdaggá tegyenek,hanem pont az,h hangzatos címekkel,nagyotmondással a lehető legtöbb kattintást érjék el,saját maguknak profitot generálva.Mondjuk ez már haladás,h legalább forbeses cikket linkelsz be,és nem egyet a bitcoinbázisról,meg egyéb crypto-oldalakról.
Törölt felhasználó 2018. 10. 11. 18:56
Előzmény: #5965  gornika
#5967
Ajánlom Neked is figyelmedbe a log chartokat, te jó ég annyira aggódom mi fog történni közép távon :), persze akkor már nem leszel itt beismerni esetleges hibádat, momentumlátásod. Ez nem túl nagy tudomány amit műveltek, mint a politikusok, épp ami van azt szajkózzátok, azt mindenki látja mi van, fentről kéne nézni a dolgokat és összeségében.
https://www.forbes.com/sites/investor/2018/07/13/bitcoin-is-a-logarithmic-asset/
Törölt felhasználó 2018. 10. 11. 18:50
Előzmény: #5964  Törölt felhasználó
#5966
Senki sem tudott még korrelációt kimutatni a crypto és a részvények között, de Neked sikerült, grat! Kiragadsz egy momentumot, ez megy neked, de nagyon. Látod, az ilyen csúsztatások miatt vagy full hiteltelen.
gornika 2018. 10. 11. 10:22
#5965
Már korábban is írtam,ahogy vonják ki a pénzt a piacokról,a kripto lesz az első dolog ahonnan menekülni fognak a megtévesztett emberek.Az értelmesebbje már belátja,hogy vesztett és inkább még most eladja a gyakorlatilag értéktelen szignált,de még mindig van egy pár megtébolyult,akik egyenesen rohannak a szakadék felé..Megmondom őszintén sajnálom ezeket az embereket,de annyira hatásos volt náluk ez az agymosás,hogy a szép szó itt már semmit se ér.. Tegnap a 2% -os részvénypiaci esés,ez a kriptonál 10-15 % -os zuhanást eredményezett.Ha jönni fog egy komolyabb lejtmenet,ne legyen kétsége senkinek afelől,hogy a bitcoin egy dologra lesz majd jó:szemétnek.
Törölt felhasználó 2018. 10. 11. 06:54
#5964
A kripto jó menekülővaluta. Megingott a DOW és máris menekülnek a befektetők. Még jó, hogy a japán nők hűségesen kitartanak mellette, vagy a kínaiak. Már nem is emlékszem.
Törölt felhasználó 2018. 10. 09. 14:39
Előzmény: #5962  Törölt felhasználó
#5963
Nulla reklámmal találkozok, rossz helyeken tájékozódhatsz. De tudom szted birka aki hisz benne.
Törölt felhasználó 2018. 10. 09. 08:34
Előzmény: #5960  Törölt felhasználó
#5962

Nem reklámozod, csak ami a reklámban van, azzal érvelsz. Nem mondod, hogy vegyünk, de te amiatt vettél, mert hiszel a reklámnak és a válaszaidban arra támaszkodsz.
Persze ugyanúgy lehet neked is igazad, mint nekem, sőt sokmindenben egyetértek és ahogy látom, a pénzfunkcióban is majdnem egyezik a véleményünk.
Törölt felhasználó 2018. 10. 09. 08:27
Előzmény: #5960  Törölt felhasználó
#5961

A coinszekta az a kis kör, amelyik mindenáron rá akarja beszélni az embereket a coinok mindenhatóságára, kapaszkodva minden szalmaszálba, konferenciákon hírdetve az igét, reklám-marketinggel megtüzdelve. A fontosságáról és megkerülhetetlenségről adnak elő, közben csak a zsebüket akarják megtömni.
Szekta helyett írhattam volna hívőket, illetve követőket, de én inkább az elvakultakat értettem.
Én csak kívülről szemlélem ezt az egészet, de mikor beleolvasok egy egy szakértői véleménybe az akkora bonyolultságra utal, hogy nem hiába nem haladnak az 1-ről a 2-re.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek