Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 09. 12. 15:35
#5860
'..van egy olyan erzesem mire megerted igazan az eleg sokba fog kerulni..'
.
akik 15-20k között ugrottak fel a bitjoke rakétára, azok asszem már értik! 😀 
Törölt felhasználó 2018. 09. 12. 15:09
Előzmény: #5857  Törölt felhasználó
#5859
;)Ez az idezet majdnem 150 eves; nem kifejezetten a krypto piacra irodott!!!(bar remekul alkalmazhato azon is); remelem sikerul a gyakorlatban felhasznalnod, a rv es ingatlan piacon is; bar ketlem hogy egyelore ertened mire gondolok...van egy olyan erzesem mire megerted igazan az eleg sokba fog kerulni (legalabbis nekem ez jon le a tulzottan optimista hsz-id ill. hozaallasodbol.Tevedes jogat mint mindig fenntartom!
inlo 2018. 09. 12. 09:15
Előzmény: #5849  Törölt felhasználó
#5858
Én nem téged állítottalak be rossznak, csak azt felejtetitek el mindig hogy régebben nem volt ekkora hype, ekkora tömegek ebben a piacban. Mikor a nagy tömeg beszállt az mind veszített ezen, minden nap esik vagy 10-20%ot minden, hát lassan értéke sem lesz már egyiknek sem. A dörzsölt bankárok nyertek, meg a bálnák akik mozgatják a piacot. Shortolással meg megszedik magukat most is, rövid távon mindegyiket shortolni lehet a btc-én kivül, most oda áramlik a pénz, ezért van még 6k felett valamivel. Ha nem így lenne már rég 3-4k-ra süllyedt volna. Ezen semmi nem fog segíteni, csak az ha minden olyan szintre süllyed amikor a kisember is bele fog szállni megint,addig nincs kereslet, nem mernek már belevenni.
Törölt felhasználó 2018. 09. 12. 06:56
#5857
'..while they only recover their senses slowly, and one by one."..'
.
Ez nagyon találó! Éppen ez történik most a kriptopiacon a korábbi herd-madness után.
Törölt felhasználó 2018. 09. 12. 02:48
Előzmény: #5855  mereszZenesz
#5856
;)
Nem keszpenzert vettem, hanem BTC-ert.800db van EOS-bol (aprocska megfigyelo pozicio). Ami igaz hogyha most vennem akkor kozel 20%-al tobb EOS-t kapnek ugyanannyi BTC-ert; egy bizonyos szinten pedig az EOS-egy reszet vissza valtom BTC-re, mar reg ki van adva a megbizas.
Amiert fontos nekem az EOS, mert ha azt latom hogy elkezd emelkedni fiat-ban vagy a BTC-ben akkor elkezdem novelni a poziciomat benne.
Persze nezheted ugy is hogy valahol 15$ korul lehetett ahol en vettem, de mint irtam BTC-ert vettem, azon meg tudod hogy a kulonbozo pozikon 20,30,40,50 es volt olyan is ahol 60-szoros penzt kerestem.
Szoval nezopont kerdese minden (ha fiat-ert vettem volna 800db-ot ~15$ korul az ugye 12000$ lett volna es most erne 4000$-t es nyilvan aki igy tett az most nem tul boldog); en BTC-ert vettem ha mondjuk azt a poziciot nezem ahol mondjuk 300 vagy nezzuk azt ahol 500$-on vettem BTC-t akkor mot mondhatjuk hogy nem 1240%-os profit van rajta hanem ~992%-os (ha most vissza valtanam).
Van jo nehany kryptoban kisebb poziciom, meg rippleben is (az anti kryptoban) van 2000db-om.
;)
Ott is 1 bizonyos arnal valtok vissza BTC-re egy reszet a pozinak, a maradekot meg talan 1 nap odadom a rajongoknak 100$-on db-kent.(hogy mikor nem tudom;de amilyen vilagban elunk ez elofordulhat)
;)
mereszZenesz 2018. 09. 12. 01:57
Előzmény: #5853  Törölt felhasználó
#5855
Az EOS-t tartod még vagy eladtad bukóba ?
Törölt felhasználó 2018. 09. 11. 22:21
Előzmény: #5852  Törölt felhasználó
#5854
Engem az kevesbe erdekel, hogy mikor lesz az uj csucs, sokkal inkabb, hogy abban a korben meddig es mely kryptok mennyit fognak emelkedni.Nem csak a technologian mulik hanem az adaptacion ill. hogy hanyan kezdik ujbol hasznalni es nyilvan a tomeg a csorda hangulatan; ezert nem art olyan muveket olvasni mint a:Extraordinary Popular Delusion and the Madness of Crowds (Charles Makay-tol)
Ez pedig a kedvenc idezetem a konyvbol; nem csak BTC-re de ingatlan es tozsde lufikra is szepen illik:
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one."
Szerintem min. 5-szor linkeltem mar ezt az idezetet az elvakult befektetoknek, kereskedoknek.
Törölt felhasználó 2018. 09. 11. 22:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#5853
most ezt mondod, es ha foglalkoztal volna vele korabban akkor 2014-15-ben is ezt mondtad volna; de lehet hogy 2024-25-ben; meg azt fogod az ismeroseidnek meselni, hogy milyen h@lyeseget csinaltal 2018-ban; mert az helyett hogy kicsit utana olvastal volna dolgoknak, esetleg elmelyultel volna ebben akkor lehet hogy vedtel volna BTC-t vagy mas kryptot es nem mas rv-be tetted volna a penzed es akkor tobb mint 10,20 esetleg 50-szeres penzt kerestel volna...
Van 1 olyan erzesem, hogy 1 nap a velemenyed megvaltozik; tevedes jogat mint mindig fenn tartom.
;)
Törölt felhasználó 2018. 09. 11. 21:46
Előzmény: #5849  Törölt felhasználó
#5852
Nos, mivel a fejlődés gyorsul azóta is, kétlem, hogy megint ennyi időt kéne várni az új csúcsra, de benne van.
Törölt felhasználó 2018. 09. 11. 21:44
Előzmény: #5847  inlo
#5851
Jó hát minden hülyéhez nem lehet ellenőrt állítani..aki vesz úgy valamit, hogy meg se nézi a karrier görbéjét a cuccnak..ráadásul ha ez az ember fél évet képes csak várni..ilyenek ha nem itt, akkor elszórják máshol.
13791379 2018. 09. 11. 21:32
Törölt hozzászólás
#5850
Törölt felhasználó 2018. 09. 11. 21:11
Előzmény: #5843  inlo
#5849
Szia,
Ne haragudj de nagyon mas hogy latom a dolgokat.Nem rosszbol irom,de nagyon negativ a velemenyed.Probaljuk elemezni a hsz-od!!!1."akiket behuztak a csobe tavaly november-decemberben vegen"megis ki huzott ki bele a csobe; ezt azert nem artana kifejtened, de legalabbis elgondolkodnod rajta...en nem hallottam olyan esetrol hogy valaki fejehez tartottak volna fegyvert tavaly ev vegen es azt mondtak ha nem veszel BTC-t vagy kryptot akkor lelolek!!!Voltak akik tavaly ev vegen vasaroltak? hat persze de ahoz hogy valaki vasarolni tudjon masoknak el kellett adni...szoval te csak arrol beszelsz, hogy akik magasabb aron vettek milyen rosszul jartak,de a masik oldalon ott vannak akik eladtak valoszinuleg ok penzt kerestek vele.2."az a baj hogy az emberek 90%-at ...-tak a palankon...."megegyszer megkerdezem ki eroltetett kire es mit, hogy tudott valaki is mast atverni???ki garantalta barkinek is hogyha vasarol BTC-t akkor x ido mulva y osszeggel tobb penze lesz???
"Lesz itt meg BTC 3-4K alatt is"; lehet hogy igazad lesz es lehet hogy nem, en erre kb. 30%-os eselyt adok a kovetkezo 5 evben.
Nem vagyok szerencse lovag, es ne szedtem meg magam sz@rasig!!!Az igaz hogy 6szamjegyu profitot kivettem belole USD-ban, de meg mindig 1 jobb uj auto ara kryptokban van (a nyeresegbol).En ugy gondolom hogy 2020-2021 vege fele ujbol komoly emelkedes ele nez ez a piac es ha elkezdunk komolyabban emelkedni akkor majd tovabb novelem a kryptokban a befekteteseimet.
u.i.:szeretnem figyelmedbe ajanlani:  https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/
vizsgald meg a 2013.maj.4.-tol 2015.aug.25.-ei idoszakot
ez alatt az ido alatt a BTC 67$-rol 1149$-ra emelkedett (17-szeres emelkedes), majd esett 82%-ot ~203$-ig (ez az eses idoben kozel 22 honapig zajlott, es ahoz hogy a korabbi csucsot ujbol ostromolni tudja tobb mint 3 evre volt szukseg.
Nem allitom hogy 3 ev mulva a BTC uj csucsra megy,de kizarni sem tudom!
Amit allitok hogy 9 honap folyamatos lejtmenet mar tobbszor elofordult a BTC torteneteben, a legutobbi 22 honapig tartott, a csucs ill. az ujabb csucs kozott pedig kozel 39honap telt el (ugye az tobb mint 3 ev).Mar ha csak a multat vizsgaljuk.
Legyen szep heted!
inlo 2018. 09. 11. 20:38
Előzmény: #5845  Törölt felhasználó
#5848
A vicckoin (doge) meg ékes példa erre az egész komolytalan piacra, ennyi erővel bármelyik nőhet 200%-ot meg csökkenhet 3x annyit is pillanat alatt. Szerinted majd ebbe fog beszállni valaki is a szerencselovagokon kívül, akik mint Vuk is már szarásig megszedték magukat. Nyilván ők leszarják azt is ha 0 lesz az összes.
inlo 2018. 09. 11. 20:34
Előzmény: #5845  Törölt felhasználó
#5847
Azt értsd már meg egyszer hogy az emberek 90%-a nem az elmúlt 3-5 , pláne nem az elmúlt 10 évet nézi. Akkor nem is halottak róla csak max az a 10% aki jobban beleméllyedt mi is ez. Aki 12-15-20k-án vett annak te magyarázhatod hogy mi volt 2016-ban meg 2017-ben. Az ne mond már nekem hogy az normális hogy 9 hónap folymatos lejtmenet van úgy hogy most ár 90-95% át veszíti el minden altcoin a csúcsához képest. Eth ami ki lett kiálltva az utódnak 180$-on van, stb . Amikor majd a btc lemegy 3-4k-ra az összes altcoint ki is végzi, már most is nevetséges áraik vannak. Tényleg egy nagy össznépi piramisjáték az egész, kezd is összeomlani szépen. Nem tudják felpumpálni csak időlegesen, mert nincs aki beszállna már ebbe. Pénzügyi rendszert az életbe nem fogja elsöpörni.
13791379 2018. 09. 11. 19:14
Törölt hozzászólás
#5846
Törölt felhasználó 2018. 09. 11. 17:45
Előzmény: #5843  inlo
#5845
Figyi már, láthatod az elmúltévek görbéit, majd ha 5 év múlva is bukóban lesznek akkor írkálj ilyet, mert most ott tartunk h kb. hogy a hülye nem gondolta csak,  hogy lesz it még lefelé is. A nagy trend rovábbra sem sérült, miről beszélünk? Vagy valaki azt hitte egyenletesen nő az égig? Senki nem várt itt olyat sztem.
Törölt felhasználó 2018. 09. 11. 17:41
Előzmény: #5839  Törölt felhasználó
#5844
A portfolio.hu ra mondtam teee...
inlo 2018. 09. 11. 17:03
Előzmény: #5821  Törölt felhasználó
#5843

Én csak azt látom (és ez nem rád vonatkozik),hogy akiket behuztak a csőbe tavaly november-december végén, és ilyenek rohadt sokan voltak, mostanra kb lassan elvesztenek mindent. Aki meg kimaradt belőle és már ismeri legalább a nevét, meg nem mer hozzányúlni, max akkor ha tényleg a 0-val lesz egyenlő minden, vagy legalább is ezeknek a béka seggén levő értékeknek a fele lesz mondjuk a többsége. Az altoknál jó esély van erre mert minden nap veszítenek az értékűkből lassan.
Az a baj hogy az emberek 90%-át átbaszták a palánkon, ezért is nem tud felmenni egyik se igazából, meg mindenki látja hogy egy túlmanipulált lófasz az egész piac. De lesz itt még a btc 3-4k alatt is, az eth 100 at is megcsípi stb stb.
Tömegek nélkül meg az életbe nem fog ez felmenni.
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 22:35
Előzmény: #5840  kimi99
#5842
:-) Ha milliomos szeretnél lenni, nyugodtan elkezdheted a bányászatot is, csak előtte nem árt milliárdosnak lenni. :-)
Törölt felhasználó 2018. 09. 10. 22:30
Előzmény: #5838  Törölt felhasználó
#5841

Jó kis statisztika! Annak magyarázhatod, hogy csak 14 dollárt buktál, aki 18 ezernél jól bevásárolt, mert még a vízcsapból is azt folyott, hogy "holnap" 50 ezer,100ezer, 1 millió dollár lesz.
De amúgy igazad van!
Ez egy szuperspekulációs eszköz és az is marad. Aki mer, az nyer alapon, egy pumpálgatással megspékelve.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek