Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
inlo 2018. 06. 22. 16:16
Előzmény: #4999  Törölt felhasználó
#5000
Azt majd 3 k-nál :D
Törölt felhasználó 2018. 06. 22. 15:51
Előzmény: #4998  inlo
#4999
☺☺☺ csak nemhogy szeretnél bevásárolni?☺☺☺
inlo 2018. 06. 22. 15:32
#4998
na menjen már le 6k alá, ne szarakodjunk már itt hónapokig a semmin. :D
Törölt felhasználó 2018. 06. 22. 14:55
Előzmény: #4995  Törölt felhasználó
#4997
Törölt felhasználó 2018. 06. 20. 12:21
Előzmény: #4995  Törölt felhasználó
#4996
Kis hasznos:
https://kriptoakademia.com/2018/06/20/5-tevhit-a-bitcoinrol
Azt a hülyeséget, hogy több gép többet tranzaktál már sok helyen hallottam én is.
Törölt felhasználó 2018. 06. 20. 12:20
Előzmény: #4993  Törölt felhasználó
#4995
Elvi tévedés. Videokártyával senki nem bányászik már bitcoint ASIC-al azaz clgépekkel nyereséges csak..az altoknál van videokártya. Nagyszüleink meg lehet azt mondták, hogy szépen nézünk majd ki, ha nem leszbaki megkapálja a földeket, aztán jöttek a traktorok..szóval sose lehet tudni, de tény hogy nekem szimpatikusabbak a nem virtuális élmények.
Törölt felhasználó 2018. 06. 19. 19:21
Előzmény: #4991  Törölt felhasználó
#4994
A tesláról ne is beszéljünk, már az is hír, hogy a sóstó medrében autózgatott egy alkalmazott és orgazmusa volt.
Törölt felhasználó 2018. 06. 19. 19:19
Előzmény: #4992  Törölt felhasználó
#4993
Ha minden fiatal arra fog várni, hogy bitcoin csepegjen a videókártyából, de csak akkor, mikor nem tankozik, akkor szépen fogunk kinézni. 
Törölt felhasználó 2018. 06. 19. 16:08
Előzmény: #4989  Törölt felhasználó
#4992
És igen, abban igazad van, hogy az emberek, főleg a fiatalok beteg módon a virtuális világban élnek..majd pont ők nem lesznek nyitottak erre? 
Törölt felhasználó 2018. 06. 19. 16:06
Előzmény: #4990  Törölt felhasználó
#4991
Azért lassan beláthatnád hogy nem vagy teljesen egészséges bitcoin témakörben..ez már valami fóbia lehet..gondolom az internettel kapcsolatban is szkeptikus voltál, mert na, lehet emailt küldeni rajta oszt akko mi van.. a posta is eljuttatja csak az a tuti..Ripple noveli a bankjai számát el van remekul, mondjuk centralizalt az egész, ha jól tudom sok coint még ki se adtak, szóval én nem vagyok a híve..Amúgy szted bármilyen korszakalkotó dolog ha bejon akkor arról hallgatni szoktak? Mobil hogy terjedt el? Nem volt westel reklám a tvben? Nem értem miről beszélsz ember..majd ha tutira befutott csak akkor jelenhet meg róla cikk vagy mi?  A Tesláról se írjon senki mert még nincs szalonja az országban?
Törölt felhasználó 2018. 06. 19. 11:28
Előzmény: #4989  Törölt felhasználó
#4990

Az utolsó mondatomhoz még csak annyit, hogy ez is olyan mint a C vitamin. Most már szinte biztosan tudják, hogy a skorbuton kívül mást nem gyógyít. Mivel fillérekért lehet előállítani, a legnagyobb üzlet volt kihírdetni csodaszernek és mivel nem ártott és könnyen kiürült a szervezetből, bármit rá lehetett fogni.
Hasonlóan a iváshoz, mikor kötelezően kell naponta X liter folyadékot inni, lehetőleg ásványvizet. Ártani nem árt, csak esetleg a pénztárcánknak, de a palackozóüzemek azóta is zakatolnak. Nemrég egy étteremben tiszta ivóvizet(csapvizet) kértünk, a számlán "mentes ásványvíz" szerepelt. Ingyen mégsem adhatják, ha már felszolgálták!
Törölt felhasználó 2018. 06. 19. 11:16
Előzmény: #4988  zotyó
#4989

Az utóbbi 2-3 évben már annyian kísérleteztek a bitcoinnal, hogy azon csodálkozom, hogy még van olyan terület ahol nem próbálták ki. Egyszer csak azt vesszük észre, hogy már a gyereknemzés is elképzelhetetlen lesz blokklánc nélkül.
5-6 óriásbank is kísérletezett a ripple használatával, de most mi van velük? Haszálják, vagy nem? Mert lehet, hogy használják, de mostanában nem nagyon hallunk róla és az árfolyam is "megnyugodott".
A másik dolog, hogy én már nem lepődök meg semmin, olyan generáció nő fel, amelynek az élete a virtuális világra korlátozódik. Szinte fogalmuk sincs, mi a való világ, mi a munka, hitelből mennek el kirándulni, meg a tankos játékban valódi pénzt adnak, hogy jobb fegyvereik lehessenek, mint a másiknak, ez már beteges. A barátom fia plusz életet kért egy számítógépes játékban születésnapjára.
Az egyik feldolgozó üzemben bányászgépeket találtak az egyik használaton kívüli irodában, a tulajdonosuk nem is gondolta, hogy több áramot fogyasztottak, mint amennyi coint termeltek, de hát nem ő fizette. Most szakértőt keresnek, mennyi kár érte őket, amit maradéktalanul be fognak hajtani a cointulajdonoson.
Pontosan az az érdekes, hogy ninden sarkon kísérleteznek a coinokkal és megpróbálják az újságok címlapján kihírdetni. Valamivel mégiscsak fenn kell tartani a hitet, nehogy feledésbe merüljön.
zotyó 2018. 06. 19. 10:19
Előzmény: #4987  Törölt felhasználó
#4988

"Bitcoinos alapokkal kísérleteznek a legnagyobb orosz bankok.
"https://www.portfolio.hu/finanszirozas/bankok/bitcoinos-alapokkal-kiserleteznek-a-legnagyobb-orosz-bankok.289308.html
Biztos vagyok benne, hogy nem csak orosz bankok, hanem más országok bankjai is el fogják indítani saját kripto alapjaikat.
Üdv
Törölt felhasználó 2018. 06. 19. 07:16
Előzmény: #4986  zotyó
#4987
Most láthatjuk, hogyha valaki kiejti a száján, hogy bitcoin, rögtön ugyrik az árfolyam. Aztán szépen rájönnek, hogy a kijelentés megint csak egy beetető reklámfogás. Itt is azt írja, hogy "A Cash app a kilencedik engedélyezett New York államban", tehát nem újdonság, a new yorkiak már eddig is 8 cégen keresztül üzletelhettek.
Ezt amint lehet, szét is kürtöli Jack Dorsey, persze nem csak tájékoztatás céljából, hanem főleg a vagyona gyarapítása érdekében.A reklám nagy úr, valamit mindig kell jelenteni. Holnap az a hír jön, hogy George bácsi hisz a bitcoinban és már egyet be is szerzett a kínaipiacon, féláron, áfa nélkül. Az emberek meg nem akarnának kimaradni a bizniszből, ezért jól meglökik az árfolyamot. Pénzük van rá, hiszen a jegybankok ingyen dobálják a pénzt, csak költsd el. Ez látszik az egész piacon, léggömb léggömb hátán. Már nem tudják hova elkölteni, így szórják mindenre.
Múltkor olvastam, hogy a nyugati lakosság adósságban fuldoklik, egyik hitelkártyával fedezi a másik hitelét.( ez szerintem érvényes az egész világra). Most még megteheti, hiszen nullás kamattal adják a pénzt, de már látszik a fordulat. Én csak arra leszek kíváncsi, hogyha beszakad a piac, a központi bankok jújra visszalépnek, vagy hagyják végre megtisztulni. Lassan beláthatják, hogy 2008 után, nem a legjobb döntést hozták, hogy mentsék irhájukat és vagyonukat, csak elodázták és súlyosbították a helyzetet.
zotyó 2018. 06. 18. 23:20
#4986

"Emelkedő árfolyamokkal válaszolt a kriptopiac arra a hírre, hogy BitLicense engedélyt kapott a Square Cash appja New York államban. Az appon keresztül bitcoinnal lehet kereskedni és a mai naptól immár a new yorkiak is szabadon használhatják."



https://www.bitcoinbazis.hu/bitlicense-engedelyt-kapott-a-square-cash-appja/


Üdv

Törölt felhasználó 2018. 06. 14. 18:59
Előzmény: #4978  Törölt felhasználó
#4985
Teljesen jó tetted, én látom h nagyon érzed ezt, le a kalappal. Persze h kiveszed elotte nagy részét és visszaveszed..Teljesen normális. Azért gondolom a sok btcsek szórják szét inkább több címen a coinjaikat, arra akadok kilyukadni h ténylegesen 3% sincs az az arány ahova bekerülhet vakaki 2-3 btcvel, tehát a koncentráció óriási és ez a 3% simán trendet tud kialakítani. Volt erről talán variancenal anno cikk, hogy elemezgette hogy viselkednek a nagy címek, na most is érdekes lenne.
Törölt felhasználó 2018. 06. 14. 17:10
Előzmény: #4980  Törölt felhasználó
#4984

Teljesen egyetértek veled, én is azt mondtam, hogy a technológia használható. Csak azt nem tudom elképzelni, hogy az a cég, amely most éppen azon dolgozik, hogy a szomszédodtól egyenesen átvehesd az áramot, a két szép szemünkért teszi ezt. Ugyanúgy el fogják kérni a jutalékukat. Ha olyan egyszerű lett volna az áramszolgáltatás diverzifikációja, akkor már 100 cég szolgáltatna, versenyezve egymással, leverve az árakat. Ehhez nem biztos, hogy csak a blokklánc a megoldás. Nem ismerem az ottani helyzetet, de az áramot vezetékeken szállítják, gondolom annak is tulajdonosa van. Rajta is függ, kinek engedi használni azt, nem elég egy coint létrehozni.
Törölt felhasználó 2018. 06. 14. 16:45
#4983
Törölt felhasználó 2018. 06. 14. 16:34
Előzmény: #4978  Törölt felhasználó
#4982
Nem kell magyarázkodnod, az teljesen természetes, hogy a spekuláns kiveszi a nyereséget.Ez nem holtomiglan holtodiglan házasság. Megvan a célár és ha eléri, át lehet szállni egy másik vonatra, vagy realizálni a nyereséget.
Az az ügyes, aki a szakadék előtt ki tud szállni, idejében át kell értékelni a helyzetet. Elvégre azért vetted, hogy meggazdagodj és nem azért, hogy a közüzemi számládat fizethessed.
Törölt felhasználó 2018. 06. 14. 16:27
#4981
Egy pelda erre a "scam-re vagy piramis jatekra":https://azure.microsoft.com/en-au/features/blockchain-workbench/

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek