Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-pny
-pny 2018. 05. 25. 12:41
Előzmény: #4738  Törölt felhasználó
#4740
“Szerintem meg a speki arra megy, hogy jól megtömjék a zsebüket...”
.
Minden speki definíciószerűen erre megy: hogy a spekiző megtömje a zsebét.
elemes
elemes 2018. 05. 25. 12:36
Előzmény: #4737  Törölt felhasználó
#4739
én 4 centért is tudok papírpoharat és 1-ért tetőt, az árkülönbözetet, beszorozva a napi kávéfogyasztással akkora összeg, amit arbitrálni kéne
Törölt felhasználó 2018. 05. 25. 12:32
Előzmény: #4736  -pny
#4738
Szerintem meg a speki arra megy, hogy jól megtömjék a zsebüket, a fizetőeszköz funkció jócskán visszaszorult. Ezzel már nem nagyon lehet eladni, valami mást kell kitalálni, hátha le lehet húzni róla még egy bőrt.
Törölt felhasználó 2018. 05. 25. 12:18
Előzmény: #4731  Törölt felhasználó
#4737
Te ezt komolyan gondolod, vagy csak jatszod az oostobat???
Ha 1 kave ara 4-5$ es masodpercenkent valtozik az arfolyam 1-2%-ot akkor az osszeg amit fizetsz egy 5$-os kavenal 4,9-5,1$ vagy ha forintba jobban tetszik 600ft-os kave arra mondjuk 588ft vagy 612ft, bar nem emlekszem hogy amikor bevezettek mo-ra a dombornyomott debit esetleg a hitelkartyakat akkor az emberek megrohantak volna a kavezokat es hitelkartyaval kezdtek kavet vasarolni, legtobb kartyatarsasag amugy 1-2%-ot felszamol tranzakcios dijkent neked amexnal akar 3-5%-ot is...Szoval meg napjainkban sincs tobbsegben a kave vasarlasoknal a debit es credit kartyak hasznalata, amik azert mar kozel 4 evtizede forgalomban vannak.
Sot az amcsiknal, briteknel es au-ban jo nehany kavezoban es bakery-nel van olyan lehetoseg ha hozzod a sajat kaves poharad, bogred akkor 50centtel olcsobb a kave (40cent a papir pohar es 18-20cent teto)...
a kisebb cegek, shopok 10$ alatti vasarlasoknal nem fogadnak el digitalis fizetest, mert a merchant fees majdnem felemeszti a hasznukat az adott termeken; jo pelda 1 pogacsa 1,5$ merchant fee 0.55cent a peknek tobb mint 40%-os profittal kellene dolgoznia hogy megerje ez a tranzakccio es akkor meg nem keresett penzt, esetleg 1 fank 3$ itt 20%-os profit felszamolasaval csak eppen kifizette a payment szolgaltatot o meg nem keresett penzt az egeszen.
Szoval maradjunk a realitasok talajan.
5 even belul elg nagy valoszinuseggel 6 szamjegyu lesz 1 BTC erteke $-ban.
-pny
-pny 2018. 05. 25. 12:03
Előzmény: #4731  Törölt felhasználó
#4736
Jelenleg még nem fizetőeszköz (korlátozottan tölti be a funkciókat), a speki arra megy, hogy az LESZ. Ami vagy bejön, vagy nem. De ha az lesz, akkor nem ilyen szinten lesz az árfolyama, hanem nagyságrendekkel feljebb.
.
Újra és újra számonkérni rajta azt (hogy teljesértékű fizetőeszköz), amit senki nem írt vele kapcsolatban, értelmetlen.
Törölt felhasználó 2018. 05. 25. 11:57
Előzmény: #4729  Törölt felhasználó
#4735
Te az ilyen hsz-kat masolod valahonnan, mert nem hiszem hogy erted amit leirtal?Dax teljesitmenye tegnapi nappal volt 11,72%; 2015 marcius 6.-an (amikor eloszor irtam a pf-n a BTC-ben levo lehetosegrol 11600 volt az erteke); kozben meglatogatta a 13600-as erteket ez 17,24%; tegnap a Daxli jart 12959-en abbol jott ki a 11,72%...persze jart alatta is.Sot ha ugy nezed ez alatt a picivel tobb mint 3 ev alatt a Daxli erteke volt 8802 is.Ami azt jelenti, hogy a maximalis kockazatod eddig -24,2% volt.Magyarul meg nem kerested meg a kockazatodat, mert ahoz a Daxlinak 14407.2 folott kellene jarnia, ha az osztalekokat nem nezzuk.Ezzel szemben ha a BTC-t nezed 284$ volt az ara,  kozben az arfolyam jart 198,6$-on ez valamivel tobb mint -30% kockazat, es hozam oldalon 19763$ ami 6958%-os hozamnak felelne meg es a jelenlegi arral szamolva pedig 2618%-os hozam.Hozam/kockazat arany daxlinal: 0.4842 (minden 1 alatti ertek azt jelenti) hogy meg nem kerested meg a kockazatodatHozam/kockazt BTC-nel pedig: 87.26
Ugy gondolom egy 3.-4. osztalyba jaro iskolas is tisztaba van azzal, hogy 87.26 > 0.4842
Ha esetleg neked ez nem lenne vilagos kerdezd meg a mentoraidat!
Szoval 1 kerdes maradt; ember te mi a f@szrol beszelsz amikor ilyeneket irsz:  "szeretek olyasmiket trédelni, ahol a becsült kockázat mértéke is és a kereskedett instrumentum jövõbeli árfolyamalakulásának valószínûsége is engem támogat"
;)))
Törölt felhasználó 2018. 05. 25. 10:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#4734
Igazad van, a BTC 20 perc alatt 59 ezer forintot változott.
BPJudit 2018. 05. 25. 09:40
Törölt hozzászólás
#4733
Törölt felhasználó 2018. 05. 25. 09:38
Előzmény: #4731  Törölt felhasználó
#4732
köss a kávéhâzzal elõtte “okosszerzõdést“ egy fix árfolyamról aznap délután 14.00 - 14.30 közötti lehívási idõszakra...:)))
 
re: hodl! 
 
;))
Törölt felhasználó 2018. 05. 25. 09:25
Előzmény: #4728  Törölt felhasználó
#4731
Csak egy javítást engedjetek meg, mivel tévesen írtam az árat, nem 7621 dolláros BTC, hanem 7386, jaj, megint elrontottam, 7394, jaj, most már biztosan jó lesz, 7408.
A fracba, mire bepötyögöm, már más az ára. Hogyan fogom így fizetni vele a kávémat, mikor másodpercenként 10 kávé árát ugrál fel, le 1 bitcoin ára.
Törölt felhasználó 2018. 05. 25. 08:35
Előzmény: #4728  Törölt felhasználó
#4730
:))
Törölt felhasználó 2018. 05. 25. 08:34
Előzmény: #4721  Törölt felhasználó
#4729
Csak egy amatõr indexlongos vagyok... :)) 
a “profi“ gambler-ekkel ellentétben szeretek olyasmiket trédelni, ahol a becsült kockázat mértéke is és a kereskedett instrumentum jövõbeli árfolyamalakulásának valószínûsége is engem támogat...
 
)) 
Törölt felhasználó 2018. 05. 25. 08:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#4728

"Az embernek néha el kell gondolkodnia azon, hogy azok az értékek amik eddig értékek voltak a mindennapokban, azok elértéktelenednek és helyette új értékek jelennek meg."
csak az ár és érték kapcsolatáról.....miben különbözik a filléres bitcoin a 7621 dollárostól? az értéke ugyanaz, csak az ára más. Van más értéke? Az egész bizniszt az tartja életben, hogy bizakodnak, a jövőben lesz majd valaki, aki több pénzt hajlandó nekem ajándékozni, amit egy egységnyi bitcoinnal hitelesítünk.Nem tudom, az elfogadóhelyek mennyire bővülnek-csökkennek, de a spekulációs lehetőségek ugrásszerűen nőnek. Megnézném mennyi bitcoint költöttek el kávéra egy kávézóvan, vagy kiflire a tescoban. Pedig ez a jövő fizetőszköze. Univerzális, ingyenes és azonnali fizetés.
A csúnya  bankokat meg kihagyjuk és tönkretesszük. Ejney-bejnye, közben ők is beszálltak? Akkor majd kitalálunk valami jobbat. Jöjjön a kommunizmus, ott senki nem gazdagszik senki kárára, mindenki egyenlő! Nem kell pénz, mindenki csak annyit vesz el a polcról, amennyire feltétlenül szüksége van, de ezért cserébe teljes erőbedobással gürizik a munkahelyén.
Törölt felhasználó 2018. 05. 25. 08:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#4727
Naponta indulnak filléres koinok, amik az emberek hiszékenységét használják ki. Sohasem írtam, hogy nem lehetett meggazdagodni velük, hiszen arra vannak kitalálva. Hit a meggazdagodáshoz. Kíváncsian várom azoknak is a véleményét, akik tavaly karácsonyra vásároltak be belőlük, milyen értéket őrizgetnek a trezorban.
Kisvuk és barátai jól kitömték őket, majd most megint csipegetik jó ócsón. Ez lenne a jövő pénze?
Ez egy szuper spekulációs eszköz, amiket szabályozatlan garázscégeken keresztül adnak-vesznek. Már csak az a kérdés, honnan van a piacon még annyi bitcoin, amivel üzletelhetnek, hiszen a bitcoinszekta a tartásra szólít fel és senki nem akar megszabadulni tőle. Vagy talán aki adja az is veszi?
https://www.portfolio.hu/vallalatok/it/megpiszkalhattak-a-bitcoin-arfolyamat-nyomozas-indult.286562.html
-ez elképzelhetetlen! A blokklánc az adott, biztonságos, de a rá épült iparágban vannak huncutkodások.
Törölt felhasználó 2018. 05. 25. 07:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#4726
Ezzel a szektás dumával szemben a valóság csupán annyi, hogy a régi értékek köszönik, továbbra is remekül megvannak, míg egy értéktelen (mert nem értékelhetõ), ellenben “új“ vackot az internet (vélt) szabad(os)ságát kihasználva Ponzi-szisztéma keretében n igyekeznek arctalan tech-freakek (ld. “S. Nakamoto“) a gyors gazdagságra vágyó tudatlanokra lõcsölni... :)))
 
Ez a cucc nem egy új érték, csupán egy újfajta lehúzási forma... mindig is voltak ilyenek, mindig is lesznek újabbak.
 
))
BPJudit 2018. 05. 25. 07:12
Törölt hozzászólás
#4725
Törölt felhasználó 2018. 05. 25. 06:21
Előzmény: #4709  zotyó
#4724
     https://www.bitcoinbazis.hu/bitcoin-utalas-banco-masventas/
Elolvastam ezt a reklámot is, furcsa számomra, hogy 24 órát írnak az átutalásra. Ha jól értelmezem, ez egy helyi kis bank, akinek nem árt a reklám, meg a felvilágosult argentínok, nagyon veveők az újdonságra. Így legalább a címlapokra kerülhet. Én meg már azt gondoltam, hogy az ilyen hírek már elcsépeltek, de az újszülöttnek minden vicc új.
Meg venezuela is kriptót fejleszt.Ez úgy néz ki, hogy aki szarban van, az minden szalmaszálban kapaszkodik és most sikk a kripto. Ez a valami mindenre jó, szerintem lassan a patikákban is megjelenik, mint fejfájás elleni gyógyszer. Ha nem is hat, de a címlapra lehet vele kerülni.
Törölt felhasználó 2018. 05. 25. 05:44
Előzmény: #4722  Törölt felhasználó
#4723
Ez egy tökéletes bizonyíték arra, hogy ez egy spekulációs eszköz. A hit az éltető ereje, hit a meggazdagodáshoz. Azokat is meg kellene kérdezni, akik tavaly karácsonyra ajándékozták meg magukat egy szatyor bitcoinnal.
Tudom, Ti, az igazi befektetők már jóval korábban láttátok az 1 milliós árfolyam lehetőségét, ezért ugrottatok bele jóval korábban. Ezt úgy nevezi a magyar, hogy vak szerencse. Ugyanúgy zuhanhatott volna össze 3 évvel ezelőtt, mint fél évvel ezelőtt, de az sem kizárt, hogy megint az egekbe repül.
"Argentínában már egy bank tervezi bevezetni a külföldi átutalásokhoz" -látszik megint elindult a beetető reklámkampány. Novemberben napi szinten toltak hasonló bejelentéseket. Minél nagyobb árat jósoltak, annál inkább tapsoltak. Telejesen a kéteztes években érzem magam, mikor ültünk a kultúrházban, a szpíker rohangált a színpadon és dobpergés mellett ordította , mennyit lehet ezzel keresni. A bejárat melletti parkolóban mercedes meg BMW, meg audi állt, a cég vezetői azzal jöttek (több mint valószínű kölcsönzött kocsik- de később a birkák pénzéből akár 10-et is vehettek volna).  Úgy dereng annak a piramisjátéknak a "safe invest" volt a neve. A kitalálójának a legbiztonságosabb volt.
Profi munkára vall a koinok menedzselése, hiszen, szinte lépésről lépésre meg volt tervezve a kampány, szépen megtámogatva az árfolyam pumpálásával. A történelemkönyvekben a legnagyobb piramisként fog szerepelni, megelőzve a tulipánhagymát is.
És amint rámtámadnátok, igen, megmaradhat életünkben ez a technológia, ahogy a tulipánt sem irtották ki, meg a dotcomból is megmaradtak cégek, csak éppen az utolsók rokkantak bele, meg akik rossz lóra tettek ebben a versenyben.
Törölt felhasználó 2018. 05. 24. 23:50
Előzmény: #4720  Törölt felhasználó
#4722
Törölt felhasználó 2018. 05. 24. 23:37
Előzmény: #4720  Törölt felhasználó
#4721

Emlekezteto egy amator index longosnak; talan 1 ilyen trendet erdemes longolni...https://postimg.cc/image/9dmwk2r1z/
Ha esetleg nem tudnad kivenni az abrabol Dax teljesitmenye: 11.72% ez alatt az ido alatt, BTC teljesitmenye 2641% ez csak 225-szoros teljesitmeny; bar az osszehasonlitas nem teljesen korrekt, mert Daxli-ra fizettek osztalekot, kisegithetsz mennyit az elmult 3 evben...BTC-bol pedig kivalt BCH amit tekinthetsz osztaleknak az pedig masik 400%.
Nehany ev mulva majd visszaterhetunk erre ha lesz kedved.
;)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek