Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 05. 22. 20:43
Előzmény: #4698  kukker
#4700
sHellout 2018. 05. 21. 13:01
Előzmény: #4698  kukker
#4699
Akkor szerinted kb. 7,2 milliárd ember boldogan él a bolygón, a többi meg drogos. Hol van ez a bolygó? Alfa Centaurin? Akkor már is veszek egy jegyet, de csak oda.
kukker 2018. 05. 21. 11:20
Előzmény: #4696  reboni77
#4698

"A Bitcoin azonban egy forradalom és már a miénk"
Akkora forradalom, hogy a világ 99% magasról tojik rá és boldogan éli az életét.
Mintha valami kábszeressel beszélne itt az ember, komolyan, olyan szuperlatívuszokban tudtok itt megnyilvánulni, hogy az elképesztő....
Nyugodj, nyugodjatok meg, ha holnap bezárna a bazár és egy csettintésre eltűnnének a cryptok, ugyan úgy menne tovább az élet, senkit nem érdekelne, csak azt a sok spekulánst, aki összevásárolta magát videókártyával.
Egyébként meg a világ köszöni szépen, de jól elvolt és el van e nélkül a "forradalom" - Megalol - nélkül is..
Forradalom vazze, ez kész, nem tudom, hol jártok fejben, de tényleg, ez a fantazmagória, ez már nagyon komoly.......
Broafka_Ottokar 2018. 05. 21. 10:53
Előzmény: #4696  reboni77
#4697
A tulipánok se tűntek el a tulipánláz végén, szóval ez már marad az idők végezetéig. Kérdés, hogy nyújt-e valamit, ami miatt megkerülhetetlen lesz.
reboni77
reboni77 2018. 05. 20. 12:21
Előzmény: #4695  Broafka_Ottokar
#4696

Jogilag mindent tönkre lehet tenni, de ez nem lehet cél, és nem is e felé tartunk. Kell egy őszinte és korrekt szabályozás, ezt magam is vallom, de nehéz lesz globálisan.
A Bitcoin azonban egy forradalom és már a miénk, miénk már a technológia is, és már itt marad velünk, legalább 2140-ig.
Broafka_Ottokar 2018. 05. 19. 23:52
Előzmény: #4694  reboni77
#4695
Nyilván létezik kétirányű műholdas net (hajókon és repülőkön is használják), a probléma nem a sebesség/késleltetés, hanem hogy nem a Venezulai pénztárcára szabták. Ha meg kevés emberen keresztül lehet hozzáférni, akkor őket igen könnyű lekapcsolni, csak akarat kérdése (mint Kubában a nyugati tartalmakat HDD-n futárral terítő kalózokat). De továbbra is tartom, hogy jogilag könnyebb tönkretenni, a börtönt kevesen kockáztatnák meg holmi bitekért.
reboni77
reboni77 2018. 05. 18. 23:04
Előzmény: #4689  Törölt felhasználó
#4694
Mivel vannak távközlési műholdak és ezek a kontinenseket összekötő fizikai gerinc kábelek kiegészítői, és itt a kb. 700ms-os késés lehetne probléma, de nem a blokkláncnál, ezért bizony ott is előfordul -:).
Broafka_Ottokar 2018. 05. 18. 14:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#4693
Akkor nincs mese, É-Koreában virágozni fog a Bitcoin gazdaság. ;)
Törölt felhasználó 2018. 05. 18. 14:09
Törölt hozzászólás
#4692
Törölt felhasználó 2018. 05. 18. 14:00
Előzmény: #4690  Broafka_Ottokar
#4691
jogilag és/vagy technikailag mintent be lehet tiltani vagy ellehetetleníteni, a decentralizált tőzsdéket is. Ez már a filmeknél se ment, pedig ott lenne pénz és akarat..
Broafka_Ottokar 2018. 05. 18. 11:47
Előzmény: #4679  Törölt felhasználó
#4690
"sok tranzakciónak csak az összevont egyenlege látszik csak" > Félreértelmezed, amit olvasol. Hidd el, ottvan minden adata a láncban, olyan grafikont kell keresni, ami összeszámolja a kötegelt és segwit tranzakciókat is. Amit írsz, az a kötegelt tranzakció, ott csak 1 input van, de ott van mellette minden output. Hogy a legutolsó hozzászólásodra is válaszoljak: jogilag és/vagy technikailag mintent be lehet tiltani vagy ellehetetleníteni, a decentralizált tőzsdéket is.
Törölt felhasználó 2018. 05. 18. 09:28
Előzmény: #4688  Törölt felhasználó
#4689
Ha jól tudom már van műholdról sugárzott blokklánc is, aztán ha hülyeséget írok javítsatok ki.
Törölt felhasználó 2018. 05. 18. 09:25
Előzmény: #4687  Törölt felhasználó
#4688
Igen, így meg lehet adóztatni, de tranzakciót? A gazdaság egyik fontos pillérét? Megéri? Ez csak fejlett hazánkban működhet jól. :) A kereskedelmet, a coincserét viszont nem látom, hogyan tudják. Gondolom az elfogadást ki lehet tiltani a honlapokról, mert azok hagyományos alapúak, de magát a hálózatot Kínában sem tudták, mert ott már ugye megtették. Ott ha jól tudom felvirágzott az utcai csere, Japán, hongkongi tőzsdékre vándoroltak át, akik köszönték szépen. Mondjuk azt nem tudom, hogy ezeket miért nem tiltották be, vagy már meg is tették, annyira én sem értek ehhez, de amíg lesz működő internet egy országban lesz árfolyama is, így értéktárolásra használhatják.
Törölt felhasználó 2018. 05. 18. 08:55
Előzmény: #4686  Törölt felhasználó
#4687

Az adót legegyszerübb behajtani az emberektől úgy, hogy a kereskedőt, szolgáltatót adóztatom meg, amit ők áthárítanak az emberekre. Hasonlóan az áfához van a bankadóhoz. Lehet morognak miatta, de nincs más kiút, meg kell fizetni.
Legutóbb egy étteremben a borravalót is felszámolták, én meg nem kértem vissza a visszajárót. Csak azért jöttünk rá, mert a fiam kivételesen elhozta a blokkot, de már étteremben fizettünk zenepénzt is, rövid kajálásunk során a zenész is evett, éppen a laptopja szolgáltatta a zenét. Ezt csak arra hoztam fel, hogy a borravalót is megadóztatják, meg a vonóba húzott pénz is adóköteles.
Azt viszont én diszkrimitívnek tartom, mikor nem egyenlő feltételekkel működnek a dolgok. Ha a coinok után nem lehet behajtani az adót, be kell tiltani, és büntetni a használatát, vagy a többit is adómentessé kell tenni. Ahogy a kínaiak kiszűrik a googlet meg a facebookot az internetes hálózatukból, hasonlóan lehetne blokkolni bármit.....szerintem....mert ebben sem vagyok szakértő.
Törölt felhasználó 2018. 05. 18. 08:22
Előzmény: #4685  Törölt felhasználó
#4686
A fizetésnél és váltásnál viszont van ilyen lehetőség, mert ott a legtöbbször megjelenik a FIAT pénz. Ezzel a kis embereket szerintem csak az utcára terelnék boltolni, legalábbis nem látom miért kereskednének drágábban..a váltásra gondolok.
Törölt felhasználó 2018. 05. 18. 07:54
Előzmény: #4684  Törölt felhasználó
#4685

A blokkláncot nem lehet betiltani, ott lehetetlen számonkérni mindenkit. A fizetésnél és váltásnál viszont van ilyen lehetőség, mert ott a legtöbbször megjelenik a FIAT pénz. Ez akkor lenne fontos az országoknak, mikor hiányozni fog az államkasszábol az az adó, amit nem fizetnek be.
A BTC egy szám és betűsor, ha abból valakit azonosítani tudnak, akkor megemelem a kalapom és igen, vannak ennél "jobb" coinok is az alvilág számára.
Amikor írok, a saját véleményemet mondom, próbálok úgy fogalmazni, hogy ne sértsek meg senkit, hiszen ahány ember, annyi vélemény. Teljesen igaz, nem értek hozzá, nem látok bele az algoritmusába, fejlesztéseibe. A külső szemlélődő amatörizmusával figyelem a folyamatokat, abból alkotok véleményt.
Ugyanígy nem olvastam az alkotmányunkat, mégis hozzászólok a politikához, illetve használom az MS officet, pedig egyetlen sorát sem ismerem algoritmusának.
Ahogy már ezerszer leírtam, a technológiával nincs bajom, már körvaonalazódnak  az előnyei az adatkezelés terén, de a pénz szerepe sántít. Lehet, egy teljesem más gazdasági rendszerben működne, de a mostaniban csak a milliárdosok rangsorát keveri meg, csak a spekulációs gazdagodás eszköze.
Törölt felhasználó 2018. 05. 17. 22:20
Előzmény: #4683  Törölt felhasználó
#4684
Nos, maga a BTC nem igazán anonim, a rossz fiúk kétlem hogy ebben mozognak már, van nekik jobb erre a célra. hülyék lennének nem ZCasht, Monerot használni. Amiket követelsz meg is fogják próbálni júliusi G20 szerint várhatóan, de azzal kb. pont azokat fogják azonosítani, adóztatni akik követik a törvényt. Elég veszett fejsze ez a dolog, jönnek a decent tőzsdék. Kin kéred számon az ügyfél azonosítását, adót stb? Lesz egy oldal ahol válthatsz, lekapcsolni meg nem fogják tudni..mit lehet ez ellen tenni? Vannak árnyoldalai a dolognak persze, de minek nincsenek? Számos kérdést felvet nálam is..az államnak valahogy működnie kell akkor is ha ezek tömegesen elterjednek..új adózási módszerekre lesz szükség valószínűleg. Alapjaiban változtathatja meg a gazdaságot, érdekes lesz. Most a gugli,face,bing is tiltja már a kripto reklámokat, persze majd előjönnek a sajáttal ahogy már fecsegik is, de addig is legyen minél nagyobb csend róluk politika van érvényben úgy látszik. Szerintem nem nagyon tudják mit kezdjenek vele, elnyomni nem tudják, így kb. az élére érdemes állni, lásd Svájc, Észtország, Málta. Nem az értelmes vitával van gondom, sőt, azért lennék itt, nem fanboynak, ahogy hiszitek, az zavar ha valaki nem érti miért nem érvényes a gól és hőbörög, mert lusta a les fogalmát elolvasni meccs előtt..
Törölt felhasználó 2018. 05. 17. 21:55
Előzmény: #4681  Törölt felhasználó
#4683

Ha nem Észak Kóreában élsz, tudhatnád, hogy a vita viszi előre a világot. Ha mindenki csak bólogat, akkor nincs fejlődés. Sok gyűlésen üldögéltem, mikor a főigazgató monológját hallgattuk és várta volna az építő jellegű hozzászólásokkal, járuljunk hozzá a cég szárnyalásához. Akkor háborgott, ha egyetértettünk. Persze az a legegyszerűbb, zombiként bólogatni. Ha meg kritika érte, habzó szájjal ordította, hogy ne azt mond, hogy nem működik, hanem hogyan lesz jobb.Volt mikor 20 millió forintot utalt a kollégámnak egy jó ötletért. Hálából. Megjegyzem a konkurencia ötletét loptuk el.
Annyira vagyok szkeptikus, mint Ti elfogultak. Nem mondtam, hogy nem lehet(ett) keresni vele, de fizetőeszközként nem váltotta meg (☺még☺) a világot.Ha rajtam múlna, nem tiltanám. Egyszerűen kötelezném a nevesítést és behajtanám az adót, ahogy minden más területen. Sokan milliókat tettek zsebre, úgy. hogy egy fillérrel sem járultak hozzá a közösség jólétéhez. Ez nem diszkrimináció? Nem beszélve az alvilág tevékenységéről.....Tudom-tudom a készpénzt is használják, nemhiába korlátozzák, ahol tudják.
Egy kicsit ez úgy működik, hogy egy szekta kiköveteli magának a függetlenéget, de csak ami nekik passzol.
Törölt felhasználó 2018. 05. 17. 20:31
Előzmény: #4677  Törölt felhasználó
#4682

Köszönöm a jókívánságokat, semmi okom a panaszra. ("csak egészség legyen, a többit összelopjuk"-mondta az állami gazdaság igazgatója).
Utaltam Magyarországra forintot, eurós számláról, itt a szétírás: 1.675.500 Ft    ért 5523 Eurót vontak le.............azt jelenti, hogy 303,36- os árfolyamon váltották (áprilisban)
55,24 euró a küldő és 19 euró a fogadó (amit átvállaltam)   költsége.
Ez van, majd valahogy kigazdálkodom, hiszen csányinak is valabiből meg kell élnie.
Ha heti 200 AUD-ért veszel BTC-t és azt berakod a széfbe, az nem fizetőeszköz, hanem befektetési eszköz.(műtárgy). Kivonod a forgalomból. A pénzt  költik ez emberek. Van aki azt is spekulációra használja, de nem a kisbüfik, inkább a vagyonosabb profik.
Soha nem kételkedtem a befektetéseid ésszerűségéről, olvasom hozzászólásaidat, nem a levegőbe beszélsz.
Amit azért megjegyeznék, a topik címe:
"Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert....kérdőjel" és nem az, hogy
"Hogyan tömtem degeszre a zsebemet a BTC spekulációs termékkel.....felkiáltójel.
A pénzügyi rendszert nem a bitcoin fogja elsöpörni, hanem a központi bankok, de az összezuhnás legelején fog ballagni a bitcoin, ha el nem söpri valamilyen modernebb, használhatóbb coin,  még előtte. Ha eltalálod melyik, nyertél, ha nem, sokkal tapasztaltabb vagy annál, hogy megfektessen.
Nem merném shortolni a bitcoint, mert nincs meghatározható értéke, árát így csak a speka határozza meg. Láttuk....egyszer fent, egyszer lent, csak azok tudják eltalálni, akik okozzák a mozgásokat, a többi csak rulett. Fekete, vagy piros, de ne feletkezzünk el a nulláról sem!
Törölt felhasználó 2018. 05. 17. 19:10
Előzmény: #4677  Törölt felhasználó
#4681
Teljesen egyetértek Veled! Semmi értelme írni nekik, tanulni nem hajlandóak vagy utána olvasni. Legalább utána lenne az a véleményük ami és igen energiavámpírok, nekik szerinten már én se reagálok.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek